Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 7:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2024 11:20 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Mari.Majda píše:
Moc děkuji, tipuji spíš ta antibiotika, a kdyby byla jako druhá dárkyně? Prvního mám domluveného svého syna, ale po přečtení knížky Petry Fojtíkové, která zde mj. figuruje na začátku diskuze, mi připadá vhodnější ta kombinovaná transplantace od dvou dárců, ale šlo mi spíš o to, jestli od ní tu boreliózu mohu chytit..... :?:

Za prvé, kombinovaná TSM není nutná, pokud dárce či dárkyně bude ve stoprocentním zdravotním stavu. Důležitější je, aby pacientka dostala mikroflóru od ženy, protože mikroflóra od muže pro ni není ideální (sice se to občas provádí, že žena dostane mikroflóru od muže, ale není to dobré). Důležité je sehnat si dárkyni, která pokud možno nikdy v životě nebrala žádná antibiotika, to je nejdůležitější ze všeho!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2024 1:17 pm 
Offline

Registrován: pon led 20, 2014 5:23 pm
Příspěvky: 6
Aha, tak takových lidí je asi promile :( když to do vás perou od mala už pediatři, já zatím bojuji i s tím sehnat tu asistenci :roll: vůbec nevím jak to zrealizovat.....Moc děkuji za rady, stále mi z toho vychází tedy nejlépe syn který je extrémně zdravý, byl i v dětství takový unikát, ale jinak mám v okolí samé marodky co jsou na ATB imrvére :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2024 6:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mari.Majda píše:
Aha, tak takových lidí je asi promile :( když to do vás perou od mala už pediatři, já zatím bojuji i s tím sehnat tu asistenci :roll: vůbec nevím jak to zrealizovat.....Moc děkuji za rady, stále mi z toho vychází tedy nejlépe syn který je extrémně zdravý, byl i v dětství takový unikát, ale jinak mám v okolí samé marodky co jsou na ATB imrvére :(

Tak u jedinců s pravidelnou aplikací ATB se asi k použitelnému vzorku transplantátu dostanete opravdu těžko ti mají většinou totálně vymlácené některé bakterie a zpravidla jde o ty druhy které ti nemocní potřebují. Opravdu zdravých jedinců je zcela minimální množství, ale pokud má syn velice dobré zdraví i trávení pak je transplantace od něho rozhodně lepší než od člověka po ATB.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2024 8:19 pm 
Offline

Registrován: pon led 20, 2014 5:23 pm
Příspěvky: 6
Ještě se Vás zeptám jestli nejsem mimo se svou dedukcí.....Od narození trpím otočeným spánkovým režimem a úzkostmi, myslím že na to kápla správně má doktorka, ve zkratce otec alkoholik a násilník a zřejmě u mne nastal problém se serotoninem a melatoninem už v embryonálním věku, protože zabírá mi Cipralex a zafungoval Circadin to byl Melatonin s postupným uvolňováním, ale každé platíčko mne stálo tak +5 kg na váze takže ze 69 kg jsem skončila na 103 kg a nikdy nefungovalo nic na zhubnutí, je má dedukce vůbec správná, že mi ten circadin vymlátil zdravé bakterie? Nikde jsem se nedopátrala co přesně vlastně způsobuje tloustnutí např při užívání hormonální antikoncepce, všude jenom čtu, že je to ženský výmysl nepodložený výzkumy. Když se setmí uvede mne to do stavu útěk / útok vyjede adrenalin buší mi srdce....Circadin už léta neberu, časem efekt vyprchal a já jsem opět vlkodlak upír zombie....Léta mne tedy trápí k nespavosti a depresím ještě brutální obezita :( to je největší hnací motor pro tuto alternativu, ale třeba jsem došla k chybnému závěru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2024 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mari.Majda píše:
Ještě se Vás zeptám jestli nejsem mimo se svou dedukcí.....Od narození trpím otočeným spánkovým režimem a úzkostmi, myslím že na to kápla správně má doktorka, ve zkratce otec alkoholik a násilník a zřejmě u mne nastal problém se serotoninem a melatoninem už v embryonálním věku, protože zabírá mi Cipralex a zafungoval Circadin to byl Melatonin s postupným uvolňováním, ale každé platíčko mne stálo tak +5 kg na váze takže ze 69 kg jsem skončila na 103 kg a nikdy nefungovalo nic na zhubnutí, je má dedukce vůbec správná, že mi ten circadin vymlátil zdravé bakterie? Nikde jsem se nedopátrala co přesně vlastně způsobuje tloustnutí např při užívání hormonální antikoncepce, všude jenom čtu, že je to ženský výmysl nepodložený výzkumy. Když se setmí uvede mne to do stavu útěk / útok vyjede adrenalin buší mi srdce....Circadin už léta neberu, časem efekt vyprchal a já jsem opět vlkodlak upír zombie....Léta mne tedy trápí k nespavosti a depresím ještě brutální obezita :( to je největší hnací motor pro tuto alternativu, ale třeba jsem došla k chybnému závěru

Tak v zásadě jakákoliv medikace nějakým způsobem ovlivňuje střevní mikrobiom, hormony, trávení a další pochody v těle a dá se docela blbě odhadnout zda jde v konkrétním případě o směr pouze pozitivní. Většinou bohužel ne a vše má i svá negativa, tedy v podstatě jakékoliv léčivo má nějaké nežádoucí účinky, tedy patrně něco vymlátí, nebo přemnoží v zásadě vždy. Ovlivnění váhy je jednoznačně o poměru bakterií Firmicutes které většinou váhu zvyšují bez ohledu na kalorický příjem a Bacteroidetes které váhu většinou snižují tedy se dá předpokládat že máte právě posun směrem k Firmicutes. Pokud navíc máte přemnožené některé Proteobakterie, což je jednoznačně špatně protože jde o vyloženě nepřátelské bakterie, pak není problém mít záněty a rozházenou psychiku a spoustu dalších pro medicínu obtížně řešitelných problémů. Hormonální antikoncepce je taky docela dobrý hazard se zdravím, protože zvýšením estrogenů pochopitelně ovlivníte jak zásadní zhoršení zánětů tak nabírání viscerálního tuku - okrasného tukového prstence v oblasti břicha, což má spoustu negativních důsledků. U psychiky jde dost často o přemnoženou bakterii Alistipes která mimo jiné většinou stojí i za autizmem a jejím snížením lze stav většinou slušně upravit. Osobně bych ve vašem případě nedělal pokusy na slepo i když netvrdím že nemůžete uspět, ale vycházel bych jednoznačně z vyšetření střevního mikrobiomu které nabízíme zde https://www.pro-zdravi-az.cz/?ex=zbo1&ia=135&ib=339 . Prostudujte si tyto články které jsem nedávno zveřejnil https://zdravi-az.com/likvidace-patogenni-mikroflory-2/ a zde https://zdravi-az.com/obnoveni-aktivnic ... -bakterii/ a pokud by jste k tomu měla konkrétní dotazy klidně mě zavolejte vysvětlím vše potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz