Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 4:21 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Vševěd píše:
Nechci nijak snižovat informace zde podané, ale na boreliózu, která je zalezlá až v buňkách obávám se, fekální transplantace
stačit nebude.
U autoimunitních onemocnění bych úspěšnosti i věřil.

Ničemu věřit nemusíte. Mně stačí pozitivní zkušenost druhých lidí, jak uvedla např. sestřička, ona už vyléčeného z boreliozy zná...

"Transplantace střevní mikroflóry může být za optimálních okolností úspěšná i v případě chronické boreliózy, je však nutno zákrok několikrát po sobě opakovat."
MUDr. Jiří Novák

Já mám navíc i chronickou kandidu a občasné potíže s atopickým ekzémem, takže kdyby mi pomohla alespoň v něčem, budu ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř srp 20, 2014 12:09 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Založila jsem stránky:

http://tsm.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř srp 20, 2014 6:42 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
vero píše:
Ničemu věřit nemusíte. Mně stačí pozitivní zkušenost druhých lidí, jak uvedla např. sestřička, ona už vyléčeného z boreliozy zná...

"Transplantace střevní mikroflóry může být za optimálních okolností úspěšná i v případě chronické boreliózy, je však nutno zákrok několikrát po sobě opakovat."
MUDr. Jiří Novák

Já mám navíc i chronickou kandidu a občasné potíže s atopickým ekzémem, takže kdyby mi pomohla alespoň v něčem, budu ráda.

Já Vám samozřejmě přeju, aby to pomohlo. Jen bych řekl, že spirochéty v buňkách jsou trošku jiný kalibr.
Odkud pochází ta citace?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 7:49 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jde totiž o to, že dejme tomu byste získala díky dárci neomezenou a dokonalou imunitu. Ale i dokonale zdravý
člověk není sto přemoct boreliózu. Nemyslím si, že by existoval někdo, koho by kouslo klíště s boreliózou nebo
encefalitidou a on se z toho jen tak oklepal.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 9:34 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Vševěd píše:
Jde totiž o to, že dejme tomu byste získala díky dárci neomezenou a dokonalou imunitu. Ale i dokonale zdravý
člověk není sto přemoct boreliózu. Nemyslím si, že by existoval někdo, koho by kouslo klíště s boreliózou nebo
encefalitidou a on se z toho jen tak oklepal.

Citace je ze stránky doktorka.cz.
A ty případy, že proběhne jen první fáze nemoci a člověk se z toho sám dostane, jsou možné, je to v popisu průběhu nemoci na webu, i jsem to našla jinde.
Vždyť kolikrát se vyléčí lidi i z rakoviny.

Každopádně budu ráda, když se zbavím aspoň kandidy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 9:41 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Vševěd píše:
Jde totiž o to, že dejme tomu byste získala díky dárci neomezenou a dokonalou imunitu. Ale i dokonale zdravý
člověk není sto přemoct boreliózu. Nemyslím si, že by existoval někdo, koho by kouslo klíště s boreliózou nebo
encefalitidou a on se z toho jen tak oklepal.

Nevím, jestli perfektní imunita dokáže zničit všechny bakterie boreliozy v těle, ale určitě je schopna zabránit vzniku onemocnění. Existuje mnoho lidí s boreliozou v krvi a nic jim ve skutečnosti není a jsou naprosto zdraví, protože jejich zdravá imunita nedopustí, aby jim bakterie boreliozy škodily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 10:42 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Nebol by ideálny darca črevnej mikroflóry dieťa, ktoré má možno 1 rok, a celý ten čas prijíma len (alebo takmer len) materinské mlieko ?
To by bolo jednoduché si takto "zabezpečiť" črevnú mikroflóru. Alebo dvojročné, ktoré už chodí na nočník..... Dohodnete sa s niekym, zaplatíte pár stovák (Kč), pár desiatok Eur....za "jeden kus"... ALEBO AJ MENEJ, niekto by to mal aj zadarmo, kto má dieťa v rodine...
Mimochodom, počul som, že vraj ten prvý "kal", ktoré dieťatko ako prvý "vykaká", je to najlepšie pre zdravie hrubého čreva, čo sa dá "zaviesť" do hrubého čreva iného človeka. Písal to myslím Malachov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 12:49 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
NOWOCAYN_2 píše:
Nebol by ideálny darca črevnej mikroflóry dieťa, ktoré má možno 1 rok, a celý ten čas prijíma len (alebo takmer len) materinské mlieko ?
To by bolo jednoduché si takto "zabezpečiť" črevnú mikroflóru. Alebo dvojročné, ktoré už chodí na nočník..... Dohodnete sa s niekym, zaplatíte pár stovák (Kč), pár desiatok Eur....za "jeden kus"... ALEBO AJ MENEJ, niekto by to mal aj zadarmo, kto má dieťa v rodine...
Mimochodom, počul som, že vraj ten prvý "kal", ktoré dieťatko ako prvý "vykaká", je to najlepšie pre zdravie hrubého čreva, čo sa dá "zaviesť" do hrubého čreva iného človeka. Písal to myslím Malachov.

Hm, možné to je, už mě to taky napadlo. V rodině máme roční dítě, jenže to už mělo snad několikrát antibiotika, tak nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 12:51 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
vero píše:
Hm, možné to je, už mě to taky napadlo. V rodině máme roční dítě, jenže to už mělo snad několikrát antibiotika, tak nevím.

Tak to radšej nie, žiaľ ..................... \":wink:\" Škoda. Tak, musíš vymyslieť niečo iné. Iné malé bábätko. Lebo - kde nájsť dospeláka so super mikroflórou ??? ...Kto mi/ti to zaručí ? U malého dieťatka pijúceho materinské mlieko, neberúceho lieky, je to takmer úplne isté...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 1:17 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
NOWOCAYN_2 píše:
Tak to radšej nie, žiaľ ..................... \":wink:\" Škoda. Tak, musíš vymyslieť niečo iné. Iné malé bábätko. Lebo - kde nájsť dospeláka so super mikroflórou ??? ...Kto mi/ti to zaručí ? U malého dieťatka pijúceho materinské mlieko, neberúceho lieky, je to takmer úplne isté...

No, ještě jedno dítě je na cestě, takže výhledově... \":)\"
Největší problém by samozřejmě byl to matce vysvětlit, je mi to nesmírně trapné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 1:47 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
vero píše:
No, ještě jedno dítě je na cestě, takže výhledově... \":)\"
Největší problém by samozřejmě byl to matce vysvětlit, je mi to nesmírně trapné.

To nevadí že je Ti to trápne, ide o to, ako veľmi Ti to môže pomôcť \":)\" .....Preto ide len o to, aby si našla vhodné slová, a hlavne, aby si sa netvárila pri tom vysvetľovaní tak, že "bože, som to ja ale krava, že niečo také chcem...", ale SEBAVEDOMO, s dôrazom na to, že niečo také skutočne funguje, a je to veľmi prospešné.
Tak ahoj, a veľa šťastia \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nečasová píše:
Nevím, jestli perfektní imunita dokáže zničit všechny bakterie boreliozy v těle, ale určitě je schopna zabránit vzniku onemocnění. Existuje mnoho lidí s boreliozou v krvi a nic jim ve skutečnosti není a jsou naprosto zdraví, protože jejich zdravá imunita nedopustí, aby jim bakterie boreliozy škodily.

Souhlas, podle všeho není nutné cokoliv cíleně likvidovat, stačí pouze mít imunitu na plném výkonu a ona si již pořeší vše ostatní. Likvidace breber ve většině případů nedává trvalé výsledky, prostě dokud jsou správné podmínky v těle, jsou tam i šmejdi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 5:19 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Dnes mi bylo řečeno, že mikroflóra malých dětí se úplně jiná, než dospělého člověka, takže tato varianta odpadá. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 6:12 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 9:23 am
Příspěvky: 29
vero píše:
Dnes mi bylo řečeno, že mikroflóra malých dětí se úplně jiná, než dospělého člověka, takže tato varianta odpadá. \":(\"

To je přece logické, že mikroflóra malých dětí je úplně jiná, jako u dospělých. Složení střevní mikroflóry se ustálí až po pubertě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 2:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Dnes mi bylo řečeno, že mikroflóra malých dětí se úplně jiná, než dospělého člověka, takže tato varianta odpadá. \":(\"

Což ovšem nutně neznamená že by si tím měl člověk uškodit, spíše si asi nepomůže tolik, jako při přenesení dokonale fungujícího imunitního systému.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz