Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Isabelle2018 píše:
Já bohužel z klystýru nemám tu stolici, Ale i to menší množství jsem na rozdíl od ostatních implantovala tak - tedy 500, 600, poté 800 ml a chystám se alespoň 1 l či 1,2 l - u toho právě jsem na pravém boku a levém několirkát mezitím několikrát svíčka, aby to zateklo co nejdál, proto jsem neměla ani problém to po hodině tohoto šaškování udržet až do dalšího dne, či dokonce 2 ,5 dne.

Asi, že to zatím nezabralo, a léčitel píše, že se neuchytilo kvůli imunitě špatné , kterou způsobuje chlamydie trachomatis - nemám ji v testech vůbec, jen v protilátky slabé v IGG, které neléčí ani jediný doktor, kteý je léčí, ale věřím léčiteli , tak to beru, že to tak je. Tak se neuchytilo. Ale co čtu, k uchycení dochází u každého jinak , za jinou dobu . A borelie jsou taky agresivní bakterie, ALS , Revma a roztroušenou sklerozu, také dělají bakterie zrovna borelky, chlamydie tracho atd....a je zde i ve světě spousty lidí, kterým to zabralo a to i ne metoda dárce klystýr, a ne takové množství, ale hlavně kvalitní a několikrát. Takže opravdu člověk tomu nerozumí. V zahraničí dárce klystýr prostě nedělá , nikde jsem o tom nečetla a to jsem projela miliony diskuzí , stránek, klinik......Asi to je vždy na každém těle, jak se s tím popasuje. Proto nechci házet ještě flintu do žita a těším se, že ta příští bude úspěšnější. O udržení doby se již nebojím, to myslím, že je dostatečné. Protože voda se vstřebala a stolice tam působila několik hodin a to i v zadní částí. Díky kapslím zase se dostala do tenkého střeva. Tak snad. Děkuji za rady a těším se na nějaké pozitivní příběhy dalších s ekzémy, roztroušenou sklerozou, boreliozou, či dokonce chlamydiema.....všemi těmi hnusy, co člověka omylem potkají, aniž by žil špatně, či promiskuitně, či jakkoliv jinak. Na padání vlasů samozřejmě pozitivní příběhy uvítám také. Ono naděje a příběhy vyléčení dávají naději a posilují víru ve vlastní vyléčení. Děkuji všem moc, že se zde dělí o své vlastní zkušenosti, které mohou pomoci i ostatním lidem.

Já sice vidím transplantaci stolice jako velice dobrou cestu ke zlepšení mnoha stavů nicméně nutno si přiznat že podstatou většiny těch problémů které se pomocí ní řeší je deficience HCl a následné snížení obranyschopnosti těla, tedy bych určitě řešil souběžně i HCl v žaludku. Udělejte si krkací test a pokud bude špatný vyzkoušejte HCl. To vám nijak nebrání v transplantacích pokračovat a vaše šance na úspěch se podstatně zvýší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 12:48 pm 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Děkuji Jardo. Prosím , jen mě nezabijte. Kde najdu zde návod, jak na krkací test a pak jaké HCL si koupit a jak užívat? Vím, že existuje lupa, ale ať to nepopletu. Děkuji mnohokrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 1:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Isabelle2018 píše:
Děkuji Jardo. Prosím , jen mě nezabijte. Kde najdu zde návod, jak na krkací test a pak jaké HCL si koupit a jak užívat? Vím, že existuje lupa, ale ať to nepopletu. Děkuji mnohokrát.

Zde se o tom píše http://www.zdravi-az.cz/doc/R12%2052-53 ... raveni.pdf a jinak máte k načtení celé vlákno o HCl. Nemusí se brát pouze orálně jde aplikovat i pomocí miniklystýrů i normálních klystýrů. Orálně se dá dodávat pomocí tobolek 00, tam se vejde akorát 20 kapek. Naředěnou 3,5%tní HCl vám mohu poslat to mě případně zavolejte a domluvíme se, případně vysvětlím co nebudete vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 9:27 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Napadl mě jako dárce, má vlastní 14 létá sestra. Je bez alergií, zdravá, má pohyb, neužívá žádné léky, ATB neužívala dlouho, stolice pravidelná, jen né vždy ideální konzistence.
Akorát životosprávu má špatnou.
Tu bych teď mohl alespoň částečně zlepšit (čerstvé ovoce a zelenina) ale že bych jí donutil žít nějaký čas bez sladkostí, lepku nebo mléka to nehrozí.
Co myslíte?
Já aktuálně užívám nitrožilně ATB (ceftriaxon) ale bez efektu, spíše naopak. Po do užívání by bylo možná nejvhodnější TSM zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Napadl mě jako dárce, má vlastní 14 létá sestra. Je bez alergií, zdravá, má pohyb, neužívá žádné léky, ATB neužívala dlouho, stolice pravidelná, jen né vždy ideální konzistence.
Akorát životosprávu má špatnou.
Tu bych teď mohl alespoň částečně zlepšit (čerstvé ovoce a zelenina) ale že bych jí donutil žít nějaký čas bez sladkostí, lepku nebo mléka to nehrozí.
Co myslíte?
Já aktuálně užívám nitrožilně ATB (ceftriaxon) ale bez efektu, spíše naopak. Po do užívání by bylo možná nejvhodnější TSM zkusit.

Tak proč ne, ve vašem případě tím podle všeho těžko můžete něco zhoršit a pokud dcera trochu vyladí na pár dní jídelníček bude patrně vše v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 12:19 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
...HCl...Orálně se dá dodávat pomocí tobolek 00, tam se vejde akorát 20 kapek....

Pán Jarda, nie je lepšie rozpustiť tých 20 kvapiek v 50-60ml vody, a vypiť slamkou ? Ja tak robím celý čas, čo beriem HCL...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 1:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Pán Jarda, nie je lepšie rozpustiť tých 20 kvapiek v 50-60ml vody, a vypiť slamkou ? Ja tak robím celý čas, čo beriem HCL...

Z pohledu funkčnosti té kyseliny je to jedno, ale u tobolek máte jistotu že se nedostane na zuby ani na sliznice kyselina, což je vždy zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 2:18 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Jarda píše:
Tak proč ne, ve vašem případě tím podle všeho těžko můžete něco zhoršit a pokud dcera trochu vyladí na pár dní jídelníček bude patrně vše v pohodě.

Kolik cca dní předem prosím by měla držet stravu aby se flóra upravila? A co je z pohledu střevního zdraví nejškodlivější? Asi cukr, lepek a zpracované potraviny že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 6:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Kolik cca dní předem prosím by měla držet stravu aby se flóra upravila? A co je z pohledu střevního zdraví nejškodlivější? Asi cukr, lepek a zpracované potraviny že?

To já nevím za jak dlouho se jí upraví kadění do ideálu a netuším co zrovna jí vadí aby měla ideální stolici. Někdo má problém s cukrem a jiný ho může jíst kila, to musí vědět sama co jí stolici rozhazuje od ideálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 7:27 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Rozumím. Jinak přemýšlím o metodě aplikace. Pokud si nejsem jistý zda mám SIBO, mohl bych si polykáním kapslí ještě přitížit. Takže raději volit aplikaci spodem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2018 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Rozumím. Jinak přemýšlím o metodě aplikace. Pokud si nejsem jistý zda mám SIBO, mohl bych si polykáním kapslí ještě přitížit. Takže raději volit aplikaci spodem.

Podle mě by vám to uškodit nemělo, nejde přeci o laktobacily, ale o široké spektrum bakterií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2018 8:31 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Hledá se vhodný dárce nebo alespoň asistent.
Pokud by zde někdo takový byl, ať mě kontaktuje do SZ. Karlovarský kraj, ubytování zajistím.
Já - 25 let, muž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 11:15 am 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Má niekto osobnú skúsenosť ? zaujímalo by ma akú formu ste volili, a či to pomohlo. ďakujem za každú informáciu, ktorá by mi pomohla kedže sa to chystám vykonať sám doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 11:33 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
canonmp150 píše:
Má niekto osobnú skúsenosť ? zaujímalo by ma akú formu ste volili, a či to pomohlo. ďakujem za každú informáciu, ktorá by mi pomohla kedže sa to chystám vykonať sám doma.

Záleží, jako chorobu chceš pomocí TSM vyléčit. Podle toho se může měnit i způsob aplikace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neustále tráviace problémy už rok
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 12:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Dobrý deň v 03/2017 som začal mať tráviace problémy,ktoré sa stupňovali tým, že mi čoraz viac prestalo chutiť jesť a pociťoval som čoraz viac väčšiu nevoľnosť od trávenia. V 07/2018 moje problémy vygradovali s tým, že sa mi narušil spánok, tak že som sa budil čoraz viac a viac až som prestal takmer vôbec spávať a do toho častejšie hnačky a nevoľnosti. Po cca týždni narušeného spánku sa mi začala naštrbovať psychika s tým, že som začal mávať bezdôvodné úzkosti. Sám dobrovoľne som navštívil psychiatričku s tým,že mi diagnostikovala úzkostno-depresívnu poruchu a začal som brať antidepresíva, neurol a lieky na spanie. Spánok sa o čosi upravil avšak psychika kolísala rôzne raz lepšie a raz horšie. Dr. skúšala namne meniť rôzne antidepresíva no mne bolo stále len a len horšie od trávenia ktoré tiež dosť ovplyvňovalo moju psychiku. Po cca 5 mesiacoch to somou vzdala s tým, že som rezistentný na lieky. Počas tohto som poctivo navštevoval aj psychologičku, ktorá sa snažila nájsť dôvod mojich problémov, pričom čoraz častejšie mi opakovala, že podľa nej problém nie je v psychike ale vo fyzickej chorobe trávenia. Taktiež uvádzam, že okrem tohto som navštevoval aj gastro, kde mi robili asi všetky vyšetrenia no nič nenašli, čo ma len utvrdzovalo, že problém je niekde v psychike. Po stálych urgenciách moje psychologičky som teda znova tlačil na gastrentrológa ktorý mi spravil opakovane vyšetrenia, kde mi na magnetickú rezonanciu a zistili zápal čreva v oblasti ilea, kde mi po tomto zistení spravili opakovane kolonoskopiu, kde v oblasti ilea našli zápal a menšie afty, nič však extrémne či vážne. Diagnóza pravdepodobne Crohnova choroba. To ma síce nepotešilo no aspoň som dúfal, že mi už nejak pomôžu z mojich nevoľnosti a tak mi nasadili Pentasu po ktorej mi bolo ako po všetkých možných liekoch za posledný rok zle. Stolica sa za posledné 3 mesiace upravila na normálnu, no čo sa týka nevoľností najprv mi bývalo zle len ráno, potom už aj poobede a teraz mi je zle celý deň, s tým, že mávam pocit na zvracanie a silne nechutenstvo. Schudol som cca z 85kg na 69kg a to som sa snažil pchať do seba nasilu potravu.
-robil som si aj test na HCL- výsledok pri kopitej lyžičke sódy opakovane som si vôbec negrgol a tak som skúsil Betain HCL no nepomohlo, kde jeho test či mi na lačno bude zle som tiež skúsil avšak začalo ma páliť až pri 3 tab. Opakovane som ho teda skúšal no úľavu mi nepriniesol aj keď by som mal mať málo hcl.
Moje problémy: celodenná nevoľnosť a únava, nechutenstvo, tlak v oblasti pupka pociťujem ako keby búšenie v bruchu (pulzácia ) časté vredové vyrážky s hnisom, smrdí mi strašne s úst, ale keď sa najem tak to prestane, zavše keď mi je viac horšie sa budím v noci, neviem či Crohn je moja hlavná príčina ťažkosti, kedže jej prejavy mi mali byť iné ako pociťujem ja, alebo je to následok môjho pokazeného trávenia, preto uvažujem aj o domácej transplantácii črevnej mikroflóry ( tu by som ocenil každú radu a skúsenosť ). Zaujímalo by ma aký pohľad máte vy na dané zdravotné problémy, lebo už som naozaj na pokraji síl, takto vôbec nežijem len prežívam. Ďakujem za každú reakciu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz