Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2016 8:59 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
Nejlepší pomůcka pro transplantaci střevní mikroflóry se dá vyrobit z tohoto domácího hydrocolonu, který jednoduše napojíte na pětilitrovou pet lahev.


Přílohy:
transplantační sada.jpg
transplantační sada.jpg [ 423.03 KiB | Zobrazeno 16396 krát ]
hydrocolon.jpg
hydrocolon.jpg [ 15.42 KiB | Zobrazeno 16479 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2016 7:47 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Dle fotky se mi jeví, že pet lahev má odříznuté dno a je to v podstatě otevřená nádoba. Je to tak? Můžete dát taky detailní fotku napojení hadice do víčka lahve? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2016 9:32 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
Ano, nádoba má odříznuté dno, přikládám foto. Dále přikládám deatilní foto napojení hadice do víčka.


Přílohy:
pet nádoba bez dna.jpg
pet nádoba bez dna.jpg [ 1001.72 KiB | Zobrazeno 16353 krát ]
napojení víčka.jpg
napojení víčka.jpg [ 997.19 KiB | Zobrazeno 16353 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2016 10:00 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Výborný návod na výrobu transplantační pomůcky. Genialita spočívá v jednoduchosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2016 5:54 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
Kromě transplantace střevní mikroflóry do tlustého střeva ještě existuje transplantace do žaludku a tenkého střeva. Potřebujeme jen dvoje sterilní latexové rukavice a prázdné želatinové kaplse dvojí velikosti (například větší velikost 00 a menší velikost 0), které pasují do sebe. V prvních rukavicích naplníme menší kapsle stolicí. Poté vyměníme rukavice a vložíme menší naplněné kapsle do kapslí větších, takže vnější porvch dvojitých kaplslí bude sterilní. Podotýkám však, že TSM do tlustého střeva je dle klinických studií důležitější, než TSM do žaludku a tenkého střeva. Za naprosto ideální se proto považuje tzv. kombinovaná transplantce, kdy se darovaná mikroflóra aplikuje pomocí klystýru do tlustého střeva a současně se polkne i několik kapslí. Takto se osídlí darovanou mikroflórou kompletně celý trávicí trakt.


Přílohy:
kapsle menší.jpg
kapsle menší.jpg [ 29.3 KiB | Zobrazeno 16229 krát ]
kapsle větší.jpg
kapsle větší.jpg [ 21.24 KiB | Zobrazeno 16229 krát ]
kapsle naplněná.jpg
kapsle naplněná.jpg [ 21.17 KiB | Zobrazeno 16229 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2017 10:47 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Lepší je pro transplantaci stolice použít kapsle celulózové, oproti želatinovým se nerozpouštějí tak rychle, takže nemusíte při kapslování tak spěchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2017 2:35 pm 
Offline

Registrován: čtv led 19, 2017 2:30 pm
Příspěvky: 1
Hledám zdravotní sestřičku nebo osobu na asistenci, která již má zkušenosti s prováděním TSM. Prosím ozvěte se na: pe.fajk@seznam.cz
Na finanční odměně se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2017 3:07 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Willis píše:
Lepší je pro transplantaci stolice použít kapsle celulózové, oproti želatinovým se nerozpouštějí tak rychle, takže nemusíte při kapslování tak spěchat.

Ano, celulózové kapsle jsou lepší. Pokud se použije při transplantaci metoda dvojité kapsle, pak stačí vnitřní celulózová a vnější želatinová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2017 11:22 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Jelikož se mi nedaří najít dárce, napadlo mě, jestli by nebylo možné TSM simulovat provedením vyplachu střev vodou (hydrokolonem) a následně je naplnit velkou dávkou probiotik.
Jen takový nápad. Co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 6:22 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
vero píše:
Jelikož se mi nedaří najít dárce, napadlo mě, jestli by nebylo možné TSM simulovat provedením vyplachu střev vodou (hydrokolonem) a následně je naplnit velkou dávkou probiotik.
Jen takový nápad. Co myslíte?

Tato teorie mě dost rozesmála. \":-)\" Mikroflóra zdravého lidského střeva obsahuje 500 druhů různých bakterií. Převážná většina těch bakterií ještě veda neprozkoumala, nebyl jim přidělen ještě žádný název a nikdo vlastně netuší, jakou funkci jednotlivé bakteri mají. Zmapovaných je funkce zhruba 20 druhů střevních bakterií, těch zbývajících zhruba 480 druhů je naprosto neprobádaná oblast. Pokud si dáte do střeva zmíněných 20 druhů bakterií, jakého efektu myslíte, že dosáhnete? Rozhodně se vyplatí investovat 15 000 až 20 000 Kč do klasické transplantace střevní mikroflóry, než podnikat nějaké zbytečné experimenty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 11:32 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Pochybuji, že by součástí transplantace střevní mikroflóry bylo i antiparazitální vyšetření dárcovo stolice pod mikroskopem (instantní testy vyráběné farmakomafií neodhalí nic) na přítomnost patogenních mikroogranismů a parazitů, takže Vám nezbyde nic jiného než se na vyšetření domluvit s veterinářem nebo oba absolvovat měření Salvií, pokud nechcete po zákroku změnit osobnost ve prospěch nálad, chutí, až po chování dárce.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2017 1:00 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Boranam píše:
Tato teorie mě dost rozesmála. \":-)\" Mikroflóra zdravého lidského střeva obsahuje 500 druhů různých bakterií. Převážná většina těch bakterií ještě veda neprozkoumala, nebyl jim přidělen ještě žádný název a nikdo vlastně netuší, jakou funkci jednotlivé bakteri mají. Zmapovaných je funkce zhruba 20 druhů střevních bakterií, těch zbývajících zhruba 480 druhů je naprosto neprobádaná oblast. Pokud si dáte do střeva zmíněných 20 druhů bakterií, jakého efektu myslíte, že dosáhnete? Rozhodně se vyplatí investovat 15 000 až 20 000 Kč do klasické transplantace střevní mikroflóry, než podnikat nějaké zbytečné experimenty.

Tak to právě nevím, jestli se vyplatí investovat. V současnosti se objevují nabídky tak 10 ti. za jeden přenos. Jak mám věřit někomu, kdo požaduje tolik peněz, že to nedělá jen pro prachy a je opravdu zdravý? To, že mu vyjdou dobře testy na žloutenku a HIV, není důkaz, ty by vyšly i mně.

Nemůžu si dovolit tak nákladné pokusy. Na borelku je ideál tak 5 přenosů, ale 3 úplné minimum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2017 2:10 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
vero píše:

Tak to právě nevím, jestli se vyplatí investovat. V současnosti se objevují nabídky tak 10 ti. za jeden přenos. Jak mám věřit někomu, kdo požaduje tolik peněz, že to nedělá jen pro prachy a je opravdu zdravý? To, že mu vyjdou dobře testy na žloutenku a HIV, není důkaz, ty by vyšly i mně.

Nemůžu si dovolit tak nákladné pokusy. Na borelku je ideál tak 5 přenosů, ale 3 úplné minimum.

Je potřeba testy na žloutenku typu A,B a C, samozřejmě HIV a v dnešní době určitě i syfilis a chlamydia trachomatis. Pokud dárce bude mít negativní testy na všechny tyto choroby, tak nechápu, proč se bojíte, že by dárce nebyl zdravý? Všechno je to jen o kvalitě testů, o ničem jiném, peníze do toho nepleťte. Váš názor je jak od retardovaného jedince. Podle Vás člověk, který daruje svoji mikrofloru zdarma, je určitě zdravý, ale člověk, který požaduje nějakou odměnu, ten bude určitě nemocný. \":D\" Zdravotní stav dárce nezjistíte podle toho, jaké má finanční požadavky, ale podle toho, jaké má výsledky zdravotních testů. Zkuste začít používat mozek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Boranam píše:
Nejlepší pomůcka pro transplantaci střevní mikroflóry se dá vyrobit z tohoto domácího hydrocolonu, který jednoduše napojíte na pětilitrovou pet lahev.

Opravdu jednoduché, výborný nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2017 6:37 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Poslední dobou uvažuji o tom, kdo by byl vhodný dárce - rozhodně nestačí, aby prošel nějakými základními testy na běžné choroby. Sama nemám ani žloutenky, ani HIV, ani jiné snadno testovatelné choroby, tak jak zjistit kvalitu stolice od druhého člověka? Rozhodně by neměl mít ekzémy, alergie, v případě žen by neměla žena brát antikoncepci, atd., a co když člověk narazí na někoho, kdo buď lže o svém zdravotním stavu, aby si přivydělal, nebo se upřímně považuje za zdravého, i když ve skutečnosti má mírné chronické potíže (únava, vaginální výtoky, atd.)

Jedna paní to vyřešila bravurně - začala mít veliké potíže po antibioticích, která jí předepsali po porodu. Nepodařilo se jí to vyřešit stravou, ale zbavila se potíží opakovanou transplantací stolice od svého miminka (zatím čistě pouze kojeného). http://www.thehealthyhomeeconomist.com/ ... -the-void/

Můj zdravotní stav se poslední dobou značně zhoršil po necitlivém zásahu do mikrobiomu střev, takže jsem začala tím vážněji uvažovat o transplantaci mikroflory, a od kojeného miminka (které má zdravé rodiče) mi to přijde ideální. Problém je, že je to v mainstreamovém kontextu natolik šílená prosba, že mě moc nenapadá, kam se s tím obrátit. Tak to píšu aspoň sem. Kdyby někdo měl doma zdravé mimčo a byl ochotný se podělit o trochu jeho odpadních produktů, napište mi soukromou zprávu a zkusíme se domluvit na detailech k oboustranné spokojenosti \":-)\" Což je fráze, kterou normálně nemám moc ráda, ale v podstatě tím myslím, že mi přijde samozřejmé zaplatit za čas strávený přípravami, přijet v rámci ČR téměř kamkoliv, a tak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 569 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz