Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 7:22 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Isabelle, ty bakterie se ve vodě neutopí, ale při velkém ředění stolice vodou zhynou hladem a radikální změnou pH. Největší část stolice je v podstatě potravou pro bakterie a když jim potravu naředíš, bude to stejné, jako kdyby tobě někdo denně ředil potravu ve vodě, časem umřeš hladem. Když ti nekdo bude všechnu potravu denně mixovat s treba 20 litry vody, tak ta koncentrace výživy bude v té vodě kriticky nízká. Určitě nevypiješ 20 litrů, ale treba jen dva litry a tak do sebe dostaneš jen desetinu toho chleba se sádlem a za několik týdnů umřeš hladem. Bakterie maji milionkrát kratší a rychlejší život, než ty, proto po naředění potravy začnou některé kmeny umírat už za pár minut nedostatkem výživy. Chápeš konečně, o co tady jde?


Naposledy upravil Ates dne úte kvě 15, 2018 7:39 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 7:37 am 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Jarda píše:
Tak za daných okolností bych ideálně využil obě dárkyně najednou což samo o sobě bude mnohem lepší, stolice budete mít daleko více a tedy i naředěného nálevu také mnohem více, patrně to dá těch 800 ml které jste schopna přijmout. Také by šlo aplikovat takovou fintu kterou nemám sice ověřenou z pohledu TSM, ale z mechanického hlediska funguje výborně. Prostě napustíte hustý roztok a do vyprázdněného irigátoru u něhož si třeba kolíčkem na prádlo přiškrtíte hadičku kterou máte stále zasunutou napustíte pouze čistou převařenou vodu. Poté kolíček uvolníte a pokračujete v napouštění, tím se hustá část zatlačí do vzdálenějších pasáží střeva a jak první půjde ven čistá voda a následně hustší stolice. Nevím zda to někdy někdo u TSM zkoušel, ale takto by to tam dostat šlo a znovu opakuji ověřené z pohledu transplantace to nemám, jenom že se takto dá dobře aplikovat třeba bylinný nálev kterého máte málo a chcete ho dostat dost daleko.

Jardo ze me voda nejde. Ja to udrzim i vice jak 24 hodin, takze ze me jde pak ta stolice asi spojena i s tou moji z noveho jidla. Dekuji ale moc za odpoved. Kdyby tohle nekdo overil, tak bych to vyzkousela. Dekuji moc . Druhou darkyni budu mit za mesic, tka to mohu vyzkouset. Kojila a od kojeni se musi pul roku cekat. JInak je pravda, ze pak bude dvojnasobne mnozstvi stolice.

Zvlastni je, ze tady se pouzije jedna az 3 transplantace a funguje to, v zahranici na choroby krom Clostridii lidi delaji transplantci tydny i mesice a stale dokola.,.......bu+d jsme nadlidi v +CR, nebo tomu rozdilu nerozumim. Je ale pravda s tou urinoterapii, mega propagovana, pak nefunguje, pak ruzne se dela.......nedelam ji, jen o ni roky na internetu v diskuzich narazim a je pravda, ze vedecky jako laik, kdybych chtela delat, mam v tom gulas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 7:40 am 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Ates píše:
Isabelle, ty bakrie se ve vodě neutopí, ale při velkém ředění stolice vodou zhynou hladem a radikální změnou pH. Největší část stolice je v podstatě potravou pro bakterie a když jim potravu naředíš, bude to stejné, jako kdyby tobě někdo denně ředil potravu ve vodě, časem umřeš hladem. Když ti nekdo bude všechnu potravu denně mixovat s treba 20 litry vody, tak ta koncentrace výživy bude v té vodě tak malá. Určitě nevypiješ 20 litrů, ale treba jen dva litry a tak do sebe dostaneš jen desetinu toho chleba se sádlem a za několik týdnů umřeš hladem. Bakterie maji milionkrát kratší a rychlejší život, než ty, proto po naředění potravy začnou některé kmeny umírat už za pár minut nedostatkem výživy. Chápeš konečně, o co tady jde?

Děkuji, tak co radíš? KOlik teda té vody. Udržím to v sobě mega dlouho , více jak 24 hodin, jednou až 2,5 dne - prostě se mi nechtělo, pravidelná stolice každý den naskočila až po skončení, tak asi i teď to tak bude. O klystýru dárkyni nemůže být ani řeč. I když jednjo zlepšení jsem psala, že už je, poprvé jsem dala při očištění - vyprázdnění střev před i 2 l. Radost jsem měla jako malá holka. Takže raději méně vody? Těch 400 nebo 500?

Děkujiiiiii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 7:56 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Isabelle, různé kmeny bakterií jsou na ředění různě odolné, některé kmeny prý vydrží přežít dlouhé hodiny v ředění až 9 dílů vody na jeden díl stolice. Některé kmeny prý vydrží naopak velmi málo a nesmí se ředit víc, než 2:1, tedy dva díly vody na jeden díl stolice. Mikroflóra má minimálně 500 kmenů a nikdo přesně neví, k čemu ktery kmen bakterie v organismu slouží a jak je konkrétní kmen odolný vůči vodě, změně pH nebo změně teploty. Proto ředit co nejméně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 8:04 am 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Ates píše:
Isabelle, různé kmeny bakterií jsou na ředění různě odolné, některé kmeny prý vydrží přežít dlouhé hodiny v ředění až 9 dílů vody na jeden díl stolice. Některé kmeny prý vydrží naopak velmi málo a nesmí se ředit víc, než 2:1, tedy dva díly vody na jeden díl stolice. Mikroflóra má minimálně 500 kmenů a nikdo přesně neví, k čemu ktery kmen bakterie v organismu slouží a jak je konkrétní kmen odolný vůči vodě, změně pH nebo změně teploty. Proto ředit co nejméně.

Tak jo, tak budu dělat tedy jen 400 ml od jedné dárkyně. Plus doufat, že svíčkou, obracením na pravý a levý bok to zateče co nejdále. Voda ze mě ven nikdy nejde, ta se vždy vstřebá za tak dlouho dobu.

Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 8:07 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Isabelle2018 píše:
Tak jo, tak budu dělat tedy jen 400 ml od jedné dárkyně. Plus doufat, že svíčkou, obracením na pravý a levý bok to zateče co nejdále. Voda ze mě ven nikdy nejde, ta se vždy vstřebá za tak dlouho dobu.

Děkuju

Chce to udělat si před TSM důkladný hydrocolon a pak i těch 400 ml lze dostat svíčkou az do vstupné části tlustého střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Isabelle2018 píše:
Jardo ze me voda nejde. Ja to udrzim i vice jak 24 hodin, takze ze me jde pak ta stolice asi spojena i s tou moji z noveho jidla. Dekuji ale moc za odpoved. Kdyby tohle nekdo overil, tak bych to vyzkousela. Dekuji moc . Druhou darkyni budu mit za mesic, tka to mohu vyzkouset. Kojila a od kojeni se musi pul roku cekat. JInak je pravda, ze pak bude dvojnasobne mnozstvi stolice.

Zvlastni je, ze tady se pouzije jedna az 3 transplantace a funguje to, v zahranici na choroby krom Clostridii lidi delaji transplantci tydny i mesice a stale dokola.,.......bu+d jsme nadlidi v +CR, nebo tomu rozdilu nerozumim. Je ale pravda s tou urinoterapii, mega propagovana, pak nefunguje, pak ruzne se dela.......nedelam ji, jen o ni roky na internetu v diskuzich narazim a je pravda, ze vedecky jako laik, kdybych chtela delat, mam v tom gulas.

Pokud to opravdu udržíte do vstřebání, pak bych asi celé úsilí soustředil na vyčištění před aplikací a pokud by jste zvládla několik klystýrů po sobě, lze se propracovat u posledního nálevu i ke 3 litrům nálevu a vyčistit tak tlusté střevo celé plus i část tenkého. Pak by bylo skoro jedno kolik napustíte, to se v prázdném střevě rozlije a postupně vstřebá, což by mohlo makat opravdu i na jeden pokus. Ta úspěšnost bude podle mě dosti záviset na kvalitě dárce a schopnosti nálev dlouho udržet, tedy nejde to moc srovnávat to srovnáváte nesrovnatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 11:23 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ates píše:
Isabelle, ty bakterie se ve vodě neutopí, ale při velkém ředění stolice vodou zhynou hladem a radikální změnou pH. Největší část stolice je v podstatě potravou pro bakterie a když jim potravu naředíš, bude to stejné, jako kdyby tobě někdo denně ředil potravu ve vodě, časem umřeš hladem. Když ti nekdo bude všechnu potravu denně mixovat s treba 20 litry vody, tak ta koncentrace výživy bude v té vodě kriticky nízká. Určitě nevypiješ 20 litrů, ale treba jen dva litry a tak do sebe dostaneš jen desetinu toho chleba se sádlem a za několik týdnů umřeš hladem. Bakterie maji milionkrát kratší a rychlejší život, než ty, proto po naředění potravy začnou některé kmeny umírat už za pár minut nedostatkem výživy. Chápeš konečně, o co tady jde?

To mi nejde do hlavy nech sa snazim ako sa snazim... Bakteria je totiz okom nepostrehnutelna....ale cast rozpustenej/rozmidovanej stolice vo vode, aj ta najmensia, dobrym okom (alebo pod lupou, na rozdiel od bakterie) pozorovana JE, a aj keby nebola, bola by X krat väcsia nez bakteria... okrem toho nejak neverim, ze bakteria nevie oddelovat prijem vody a "jedla".... Bakteria predsa nezerie ustami...funguje ako "magnet" na to co potrebuje, a to co nepotrebuje (prebytok vody), to predsa do zeba nevpravi...nie ??? ... Navyse porovnavat sposob prijmu potravy cloveka (velke telo, usta, uplne ine travenie) so sposobom prijmu potravy BAKTERIE, a davat to na jednu uroven.... Ved to sa neda....
Ja proste NEVERIM tomu, ze bakteriam bude vadit nariedenejsia stolica... To nebude ako u cloveka, ktoremu by nariedena potrava vadila (velky objem - avsak malo zivin). Ved sa nebavime o nariedeni takom, ze do 2L vody rozmixujem miligram stolice, a nasadim tam prilis vela bakterii, ktore sa stolicou zivia... Ak ma dvojnasobne nariedenia stolice vadit bakteriam tak, ze budu hynut, tak zjem kefu (nie zachodovu)... Ved bakteria si predsa prefiltruje co chce zrat... Urcite ani zo stolice nepozerie vsetko, ale len zlozky, ktore potrebuje. Ostatne si "vyfiltruje", necha ich tak... Preco by to teda nedokazala s vodou ? Tu sa nebavime o jednom grame stolice rozmixovanej v 100L vody, ktorej molekuly budu roztriestene daleko od seba... Proste to co pises (co si niekde cital) mi pride len ako teoria, nic viac. Teoria vzniknuta na prirovnani prinimania stravy cloveka/zivocicha a bakterie... Ved napr. keby clovek chcel denne doplnit 50g bielkovin z proteinovebo prasku, a miesto v 400ml vody by ho rozriedil v 4litroch, tazkosti by mu sposobil prebytok vody (jeho zaludku, oblickam) vramci jej velkeho objemu, a nie to, ze by jeho telo (bakterie v nom) nevedelo prijat VSETKY bielkoviny, ktore mu dodal. Clovek ale vzhladom na to, ze je MNOHOOOOONAAAAASOBNEEEE väcsi ako molekuly proteinov, vody, nedokaze vyfiltrovat co do ust prijat a co nie.... Dvojnasobne rozriedena stolica mi pride pre bakterie asi taky problem, ako pre cloveka plne velke vedro nedotknuteho hrozna na strapcoch VS dve vedra plne hrozna na strapcoch, pricom v tych dvoch vedrach je kazda druha bobulka hrozna uz zjedena (ale no a - vedra hrozna su dva, nie jeden, takze pocet hrozna je v oboch pripadoch ROVNAKY). Co to bude znamenat pre cloveka ? Urcite nie to, ze sa nenaje dosytosti... (Hoci to bol blby priklad, lebo hrozno nema sluzit pre cloveka na najedenie sa dosytosti... Je to len glukoza s nejakymi malo vitaminmi a malo mineralmi, vlaknina....tuky a bielkoviny chybaju.)
Tak to vnimam ja, toto dava logiku mne.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 2:23 pm 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Ano, ve mě se voda vždy vstřebá a jak mi nejde o toaletu při aplikací, rekord byl 2,5 dne, většinou je to více jak den, takže to je ve mě dlouho, tak někdo se snad chytit musí.

Zkusím zapracovat na co nejvyšším vyčištění. Jinak já opravdu jsem první hodinu ve svíčce 60%, 25 levý bok, 25% pravý bok. Tak něco snad to dělat musí konečně. Teda doufám. Dle doktora i léčitele je dárkyně velmi dobrá. Jen má úplně odlišnou imunitu než já, ale velmi silnou. V případě chycení bych se prý dostala úplně ze všeho i z plešatosti. To by po tolika letech pekla byla taková nádhera.......skoro jako když se mi narodila dcera, tedy ne tak, to je něco co nic nepřekoná....ale hodně vysoko to pro mne je a znamená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 6:42 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Jarda píše:
Pokud to opravdu udržíte do vstřebání, pak bych asi celé úsilí soustředil na vyčištění před aplikací a pokud by jste zvládla několik klystýrů po sobě, lze se propracovat u posledního nálevu i ke 3 litrům nálevu a vyčistit tak tlusté střevo celé plus i část tenkého.

Ano, tomu se říká pyramidový systém. Většinou se to dělá tak, že první klystýr má 1,5 litru, pak se postupuje po půl litru dál, tedy 2 litry, 2,5 litru, 3 litry, 3,5 litru a kdo to zvládne, může dát 4 litry. Pokud je střevo před TSM takto důkladně vyčištěno, je šance na uchycení darované mikroflory velmi vysoká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2018 8:03 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
Trpím těžkými depresemi a žádná antidepresiva mi nezabírají. Hladám proto zdravou dárkyni nebo zdravého dárce stolice pro transplantaci střevní mikroflóry. Nabízím 30 000 Kč za dárcovství. Nabídku mi pošlete do soukromých zpráv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2018 9:43 am 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Tak u me domaci transplantace stolice 8x, ne tedy darce dal klystyr, ale to se stejnde dela jen v CR jako nejaky zlepsovak, takze z toho nedelam to co to zpusobilo, ale nezabrala. Dermatitida na hlave stale a vlasy v cudu..>>/

Delala jsem si obrovske nadeje. Jedine, jak jsem rikala, chodim pravidelne na toaletu a dam uz 2 l klystyru. to je bohuzel vse.....>/

Je mi to taaak lito.

Dat nekomu 30 000, nevim teda kde bych je vzala, ale treba si pujcila a pak mit stejny vysledek....tak jsem v pr....velkoobjemovy klystyr stejne u me nepripada v uvahu....takze je to na pikacu....Zklamana a zlomena, nebo se stane zazrak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2018 10:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Ma zmysel opakovať tsm??? nehrozí že pri budúcom klystire bude už vyplaveny nový mikrobiom od darcu? A čo sa týka tabliet so stolicou, nehrozí SIBO?
PS: kedy je feoreticky možné možné pociťovať prvé žiadúce učinky a kedy resp. po uplynutí akej doby je už zrejme že to nepomohlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2018 7:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Isabelle2018 píše:
Tak u me domaci transplantace stolice 8x, ne tedy darce dal klystyr, ale to se stejnde dela jen v CR jako nejaky zlepsovak, takze z toho nedelam to co to zpusobilo, ale nezabrala. Dermatitida na hlave stale a vlasy v cudu..>>/

Delala jsem si obrovske nadeje. Jedine, jak jsem rikala, chodim pravidelne na toaletu a dam uz 2 l klystyru. to je bohuzel vse.....>/

Je mi to taaak lito.

Dat nekomu 30 000, nevim teda kde bych je vzala, ale treba si pujcila a pak mit stejny vysledek....tak jsem v pr....velkoobjemovy klystyr stejne u me nepripada v uvahu....takze je to na pikacu....Zklamana a zlomena, nebo se stane zazrak.

Za takových okolností bych asi prubnul TSM vrchem pomocí kapslí. To může být jiná káva protože se ovlivní i stav mikrobiomu tenkého střeva, což může být dost podstatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2018 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
canonmp150 píše:
Ma zmysel opakovať tsm??? nehrozí že pri budúcom klystire bude už vyplaveny nový mikrobiom od darcu? A čo sa týka tabliet so stolicou, nehrozí SIBO?
PS: kedy je feoreticky možné možné pociťovať prvé žiadúce učinky a kedy resp. po uplynutí akej doby je už zrejme že to nepomohlo?

Obávám se že na tyto dotazy není jednotná odpověď. Pokud zabere již první proč by jste to opakoval a pokud to bude jiný dárce pochopitelně může být jiný výsledek. SIBO se tím právě spíše vyřeší než vyvolá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz