Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Léčebný kód
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:04 pm 
Offline

Registrován: sob dub 23, 2011 10:21 pm
Příspěvky: 19
Zdravím,

je tu někdo, kdo zná knihu Léčebný kód a komu pomohly praktiky v ní popisované? Udělala na mě velký dojem, ale i tak mám po přečtení pár nejasností.. Ráda bych se o této metodě poradila s někým, kdo ji vyzkoušel na vlastní kůži. Na internetu jsem sice našla různé "školitele", ale za ty peníze to ve mně nebudí moc důvěru.. Děkuji za reakce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčebný kód
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 11:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Tynka":vf8evb5j]Zdravím,

je tu někdo, kdo zná knihu Léčebný kód a komu pomohly praktiky v ní popisované? Udělala na mě velký dojem, ale i tak mám po přečtení pár nejasností.. Ráda bych se o této metodě poradila s někým, kdo ji vyzkoušel na vlastní kůži. Na internetu jsem sice našla různé "školitele", ale za ty peníze to ve mně nebudí moc důvěru.. Děkuji za reakce![/quote:vf8evb5j]
Něco málo k dané problematice je zde

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
vf8evb5j


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčebný kód
PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2016 12:55 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Tynka píše:
Zdravím,

je tu někdo, kdo zná knihu Léčebný kód a komu pomohly praktiky v ní popisované? Udělala na mě velký dojem, ale i tak mám po přečtení pár nejasností.. Ráda bych se o této metodě poradila s někým, kdo ji vyzkoušel na vlastní kůži. Na internetu jsem sice našla různé "školitele", ale za ty peníze to ve mně nebudí moc důvěru.. Děkuji za reakce!

Já léčebný kód používám - sice krátce, ale zdá se mi, že mě skvěle zbavuje stresu.

Ale nebudí ve mně důvěru, když někdo někomu má za zlé, že si vydělává na živobytí \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčebný kód
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Já léčebný kód používám - sice krátce, ale zdá se mi, že mě skvěle zbavuje stresu.

Ale nebudí ve mně důvěru, když někdo někomu má za zlé, že si vydělává na živobytí \":-)\"

Nevím sice kterým směrem je adresována ta poznámka, to neuvádíte, ale o vydělávání na živobytí máte pravdu, do toho většinou nikomu nic není. Nicméně asi bych trochu rozlišoval zda jde o vydělávání počestné, tedy v rámci obecně uznávaných morálních pravidel, tím nemyslím zákonů, nebo nepočestné, které pravidla morálky a slušnosti nerespektuje a jde pouze o vytvoření zisku za každou cenu a to myslím klidně i v rámci zákona. Je totiž mnoho činností které oficiální směr neuznává a zákonem zakazuje právě z důvodu krácení zisků majoritních a zákony určujících kruhů, ale pokud to lidem může být ku prospěchu, zákon bych zase tolik neřešil. Prvotní je morálnost a ta se nám v poslední době bohužel dost vytratila i ze zákonů v tomto státě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčebný kód
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 11:28 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jarda píše:
Nevím sice kterým směrem je adresována ta poznámka, to neuvádíte, ale o vydělávání na živobytí máte pravdu, do toho většinou nikomu nic není. Nicméně asi bych trochu rozlišoval zda jde o vydělávání počestné, tedy v rámci obecně uznávaných morálních pravidel, tím nemyslím zákonů, nebo nepočestné, které pravidla morálky a slušnosti nerespektuje a jde pouze o vytvoření zisku za každou cenu a to myslím klidně i v rámci zákona. Je totiž mnoho činností které oficiální směr neuznává a zákonem zakazuje právě z důvodu krácení zisků majoritních a zákony určujících kruhů, ale pokud to lidem může být ku prospěchu, zákon bych zase tolik neřešil. Prvotní je morálnost a ta se nám v poslední době bohužel dost vytratila i ze zákonů v tomto státě.

Myslela jsem to tak, že kurz na někoho, kdo je oprávněn radit druhým (mimo vlastní rodiny) v záležitostech Léčebného kódu, stojí něco k 100 000 Kč (nezjišťovala jsem si to přesně, ale někde jsem to myslím četla) a trvá několik let. Když jsem se dívala, kolik by stálo nechat si například udělat svůj osobní kód od někoho takto certifikovaného, vyšlo by to na 590 Kč. To mi nepřijde nijak dramatické, i kdybych na to snad měla několik měsíců šetřit a mezitím si dělat univerzální léčebný kód, který je zdarma. Určitě ho nedělám přesně tak, jak má vypadat, ale funguje i tak. Tak proč se zabývat detaily, když je snadné ověřit, zda způsob, kterým to dělám, je funkční. U mě vždy dojde k hlubokému tělesnému uvolnění.

Nemám moc důvěru v to, když někdo trvá na tom, aby ostatní pracovali zdarma (nebo za méně peněz, než požadují \":)\" - pokud tedy nejde o monopol - a vzhledem k tomu, kolik cest ke zdraví existuje, o monopol nejde v alternativní medicíně téměř nikdy). Lidé často dělají něco zdarma pro druhé a je snad na každém, aby si zvolil svého např. léčitele tak, jak mu to vyhovuje, namísto toho, aby se špatně vyjadřoval o těch, kteří si za to berou peníze.

Případně si může co potřebuje zjistit sám. Samozřejmě je nutná investice trochy námahy v podobě například studia nebo experimentování s metodou, do čehož se spoustě lidí nechce. V tom případě mi přijde vhodné být alespoň ochoten zaplatit trochu peněz někomu, kdo si s tím práci dal a teď věnuje svůj čas tomu, že radí druhým.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčebný kód
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Myslela jsem to tak, že kurz na někoho, kdo je oprávněn radit druhým (mimo vlastní rodiny) v záležitostech Léčebného kódu, stojí něco k 100 000 Kč (nezjišťovala jsem si to přesně, ale někde jsem to myslím četla) a trvá několik let. Když jsem se dívala, kolik by stálo nechat si udělat svůj osobní kód od někoho takto certifikovaného, vyšlo by to na 590 Kč. To mi nepřijde nijak dramatické, i kdybych na to snad měla několik měsíců šetřit a mezitím si dělat univerzální léčebný kód, který je zdarma. Určitě ho nedělám přesně tak, jak má vypadat, ale funguje i tak. Tak proč se zabývat detaily, když je snadné ověřit, zda způsob, kterým to dělám, je funkční. U mě vždy dojde k hlubokému tělesnému uvolnění.

Nemám moc důvěru v to, když někdo trvá na tom, aby ostatní pracovali zdarma (nebo za méně peněz, než požadují \":)\" - pokud tedy nejde o monopol - a vzhledem k tomu, kolik cest ke zdraví existuje, o monopol nejde v alternativní medicíně téměř nikdy). Lidé často dělají něco zdarma pro druhé a je snad na každém, aby si zvolil svého např. léčitele tak, jak mu to vyhovuje, namísto toho, aby se špatně vyjadřoval o těch, kteří si za to berou peníze.

Případně si může co potřebuje zjistit sám. Samozřejmě je nutná investice trochy námahy v podobě například studia nebo experimentování s metodou, do čehož se spoustě lidí nechce. V tom případě mi přijde vhodné být alespoň ochoten zaplatit trochu peněz někomu, kdo si s tím práci dal a teď věnuje svůj čas tomu, že radí druhým.

Tak jistě, to jste přesně v té rovině kterou jsem zmiňoval, tedy v rovině morálně správné, ale zákonem neschválené, ale to by si za sebe měl vždy rozhodnout daný člověk zda takovou službu chce koupit, či nikoliv a kolik je za ni ochoten dát. Je to daleko morálnější než nechat každého povinně zaplatit na základě mafiánsky postaveného zákona 30,-Kč za vstup do ordinace praktického lékaře, to je přeci normální vybírání výpalného, tedy činnost nepochybně amorální.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz