Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zlomenina
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 8:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
dcera si zlomila prst a II. nártovou kost. Jardo můžete v krátkosti doporučit stravu pro rychlé hojení a hlavně kolik lněného oleje a patlaniny denně, jako proti trombozovou prevenci. Díky pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PavelZ píše:
dcera si zlomila prst a II. nártovou kost. Jardo můžete v krátkosti doporučit stravu pro rychlé hojení a hlavně kolik lněného oleje a patlaniny denně, jako proti trombozovou prevenci. Díky pavel

Ve větším množství bych dodal enzymy, například šťávu z ananasu a papáye a tato plodiny poměrně hodně jíst. Nyní je již dost zelené hmoty, čili pokud tam máte někde vojtěšku, nebo jetel, tak do toho nápoje přidávat i zelený nápoj, ideálně přímo koncentrát pokud vlastníte lis, který umí byliny. Dodat vápník a hořčík v organické formě, tedy seznam, mák a ořechy, na selen tak dva paraořechy denně a trochu vloček Nori, nebo Dulse na dodávku jódu. Sirné patlanice třetinu, až polovinu té dávky o níž se zde na fóru běžně píše, to musí bohatě stačit, ale pokud zpočátku sní i pár dní celou dávku, tak se nic neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Růst svalku, zlomenina pažní kosti
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 7:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 6:45 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li se dá nějak/něčím urychlit růst svalku mezi zlomeninou. Mam operovanou pažní kost. Dali mi tam nitrodřeňový hřeb, ale mezi části té kosti je 11mm mezera a prý co mi řekli by se měla vyplnit svalkem. Dá se tento proces něčím urychlit?...Omlouvám se pokud sem píšu na špatné téma.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dessouse píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li se dá nějak/něčím urychlit růst svalku mezi zlomeninou. Mam operovanou pažní kost. Dali mi tam nitrodřeňový hřeb, ale mezi části té kosti je 11mm mezera a prý co mi řekli by se měla vyplnit svalkem. Dá se tento proces něčím urychlit?...Omlouvám se pokud sem píšu na špatné téma.

Tak to určitě lze urychlit perfektní remineralizací a omezením zánětlivého procesu, čili jak zde bylo již zmíněno sirnou patlanici a zjistit si stav minerálů v těle, přičemž stěžejní je srovnat hořčík, vápník, fosfor a neuškodí ani další minerály, nicméně tyto tři bych si nechal určitě zjistit krevním rozborem a dorovnal jejich stav v krevním séru na maximum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:44 am 
Offline

Registrován: pát říj 07, 2011 9:38 am
Příspěvky: 1
Měla jsem autonehodu při které jsem si zlomila stehenní kost. Nyní už rehabilituji, ale chtěla jsem se zeptat, zda můžu udělat něco víc pro zdárné zahojení. Děkuji.

_________________
Bandáže a masážní oleje poskytují rychlejší hojení po úraze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
darja.ka píše:
Měla jsem autonehodu při které jsem si zlomila stehenní kost. Nyní už rehabilituji, ale chtěla jsem se zeptat, zda můžu udělat něco víc pro zdárné zahojení. Děkuji.

Každopádně dodat tělu deficitní látky, jak zde již bylo popsáno, nic jiného není třeba, jsme docela slušně samoservisovatelní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 1:06 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Malá prosba.
Nemáte někdo v Praze větší zásobu kvalitního lněného oleje z AGRO-EL?

Před hodinou mi přivezli domů ženu se zlomeným ramenem a mám obavy, že v dané chvíli mi lněný olej asi z AGRO-EL nepošlou a přes svátky asi pracovat také nebudou. \":-(\"

Potřeboval bych ho pro začátek do sirné patlaniny, než se mi ho podaří zajistit jinak.

Případně by stačil i lis, lněného semínka mám docela dost. Zatím jsem ho zkousel vylisovat alespoň na Angelu. Nejde to moc dobře, ale jde to.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 2:00 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
darja.ka píše:
Měla jsem autonehodu při které jsem si zlomila stehenní kost. Nyní už rehabilituji, ale chtěla jsem se zeptat, zda můžu udělat něco víc pro zdárné zahojení. Děkuji.

U zlomenin se mi nejvíce osvědčilo MUMIO 5 g polotuhý roztok - mojí fence se zlomenina nožky zhojila o 14 dní dříve, taktéž o u syna došlo k rychlejšímu zhojení komplikované zlomeniny paže. Pokud není zlomenina sešroubovaná pomocí kovových pomůcek, je dobré použít k rychlejší regeneraci magnetoterapii, ke zhojení jizvy biolampu. Dodávat vápník v podobě pomletých škořápek denně 1 mocca lžičku smíchat s trochou banánu a spolknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Malá prosba.
Nemáte někdo v Praze větší zásobu kvalitního lněného oleje z AGRO-EL?

Před hodinou mi přivezli domů ženu se zlomeným ramenem a mám obavy, že v dané chvíli mi lněný olej asi z AGRO-EL nepošlou a přes svátky asi pracovat také nebudou. \":-(\"

Potřeboval bych ho pro začátek do sirné patlaniny, než se mi ho podaří zajistit jinak.

Případně by stačil i lis, lněného semínka mám docela dost. Zatím jsem ho zkousel vylisovat alespoň na Angelu. Nejde to moc dobře, ale jde to.

Inzenyr

Tak s olejem to opravdu bude nyní asi problém a Angel na to zrovna nejvhodnější není, nicméně záněty může řešit i lékořice, kávová lžička 2x-3x denně, pokud nemá vysoký tlak. Můžete použít rady členky jani i když u těch skořápek je vhodnější je roztlouct a rozpustit v čerstvé citronové šťávě. Té se dává tolik, aby drť byla potopená, pak přecedit a dodávat takto v roztoku zhruba množství z jedné skořápky denně s větším množstvím hořčíku a vitamínu B6 cca 50-100 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 2:09 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
Tak s olejem to opravdu bude nyní asi problém a Angel na to zrovna nejvhodnější není, nicméně záněty může řešit i lékořice, kávová lžička 2x-3x denně, pokud nemá vysoký tlak. Můžete použít rady členky jani i když u těch skořápek je vhodnější je roztlouct a rozpustit v čerstvé citronové šťávě. Té se dává tolik, aby drť byla potopená, pak přecedit a dodávat takto v roztoku zhruba množství z jedné skořápky denně s větším množstvím hořčíku a vitamínu B6 cca 50-100 mg denně.

Jardo, dekuji za radu, zena ma hodne nizky tlak, predpokladam, ze az k zanetu to nedojde. Na zanety a zlomeniny mam jeste k dispozici magnetoterapii, tu pouzivama matka na zlomeninu klicni kosti a zapesti. Obe zlomenin si zhojila do 14 dnu. Vetsi davku horciku uz zena dostala a sirnou patlaninu zatim budu resit drcenim lnenych semen. K dispozici mam jeste konopny olej, tim by se mozna lneny olej dal castecne nahradit. Konopnych semen mam taky dost. Pangaminu mam take asi 2 kg.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Jardo, dekuji za radu, zena ma hodne nizky tlak, predpokladam, ze az k zanetu to nedojde. Na zanety a zlomeniny mam jeste k dispozici magnetoterapii, tu pouzivama matka na zlomeninu klicni kosti a zapesti. Obe zlomenin si zhojila do 14 dnu. Vetsi davku horciku uz zena dostala a sirnou patlaninu zatim budu resit drcenim lnenych semen. K dispozici mam jeste konopny olej, tim by se mozna lneny olej dal castecne nahradit. Konopnych semen mam taky dost. Pangaminu mam take asi 2 kg.

Inzenyr

Za těchto okolností bych dával sice ta lněná semínka, ale to půjde tlak patrně ještě dolu a k tomu tedy tu lékořici, která ho zase vystrká nahoru a bude patrně tlak v pohodě. Konopí a konopný olej to je také dobré i když na ten lněný to přeci jenom nemá. Pangamin je dobrý, ale ještě dávejte B6 v tabletkách, dá se běžně koupit v lékárně za pár korun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kolena- prasklé chrupavky
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 12:28 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 11:29 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Polička-Babka
Dobrý den,

bratr měl v listopadu loňského roku nehodu, při které si po nárazu kromě jiného zlomil ruku a nyní se mu udělaly na kloubech u zápěstí nárustky. Dále, a to je hlavní problém, mu na obou kolenou praskly chrupavky a léčí se s tím do teď, ovšem zatím nic nezabralo ( bahenní lázně, plavání, 2x injekce). Obracím se proto na Vás i ostatní návštěvníky stránek, zda nevíte, jak tomu dál pomoci? Co se týká jeho stravy je vegan, domácí maso si občas dá, užívá ječmen, chlorellu, ma Angela, takže pije zeleninové šťávy,... Zde uvedené doporučení ohledně zlomenin následoval a myslím, že se mu ta ruka docela rychle a dobře uzdravila, na to jak to s ní vypadalo blbě. Co se ale kolen týká, bolí pořád stejně. Buru ráda za každou radu jak ohledně prasklých chrupavek, tak i nárustků na zápěstí. Předem děkuji za odpověď a zdravím Vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 4:29 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Doporučuji masokostní vývary z masa v BIO kvalitě, pomalu vařené mnoho hodin, takže ve studeném stavu je takový vývar jako rosol. Doporučuji tyto stránky:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolena- prasklé chrupavky
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kněžna Zaháňská píše:
Dobrý den,

bratr měl v listopadu loňského roku nehodu, při které si po nárazu kromě jiného zlomil ruku a nyní se mu udělaly na kloubech u zápěstí nárustky. Dále, a to je hlavní problém, mu na obou kolenou praskly chrupavky a léčí se s tím do teď, ovšem zatím nic nezabralo ( bahenní lázně, plavání, 2x injekce). Obracím se proto na Vás i ostatní návštěvníky stránek, zda nevíte, jak tomu dál pomoci? Co se týká jeho stravy je vegan, domácí maso si občas dá, užívá ječmen, chlorellu, ma Angela, takže pije zeleninové šťávy,... Zde uvedené doporučení ohledně zlomenin následoval a myslím, že se mu ta ruka docela rychle a dobře uzdravila, na to jak to s ní vypadalo blbě. Co se ale kolen týká, bolí pořád stejně. Buru ráda za každou radu jak ohledně prasklých chrupavek, tak i nárustků na zápěstí. Předem děkuji za odpověď a zdravím Vás.

Jedna možnost je to co vám radí členka Mirabelka, nebo pokud je člověk líný si ty vývary dělat tak užívat pravidelně kolagen. V případě, že odmítá živočišné produkty, tak mnohdy stačí i řasa Agar. Každopádně vidím jako rozumné opatření si nechat v laborce vyšetřit hořčík a 25-OH vitamín D3 a deficity srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlomenina
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2021 1:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Dobrý den. Mám zlomený prst na ruce. Může pomoci hojení prohřívání infralampou?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz