Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 9:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 7:01 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Chlapci cviceni je dobra vec ale nesmi se to prehanet, telo neni neznicitelne neni to stroj. Chapu taky jsem se chtel libit vsem slecnam, ale cesta k zasunu vede i jinym smerem.
Miguel vam dobre poradi jak si akorat privodit metabolicke problemy, kterych se nemuze zbavit. \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 6:08 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Chci se zeptat nyní mám protikandidovou dietu a do toho cvicim takže nabírám hmotu. Mám takovou představu, že po třech- čtyřech měsících bych nejraději v létě přešel na veganství takže hodně ovoce a zeleniny k tomu par nejakych oříšků a hlavně protein kteří používají kulturisté který je rychle vstřebatelný takže by to nemělo kvasit (účel aby mi svalová hmota vydržela) plus k tomu b-komplex aby náhodou nechyběla béčka. Zajímá mě až dám kandidu do zhruba přijatelné míry a začnu jen s výše zmíněnou stravou tudíž by nemělo nic kvasit neb všechno se bude trávit hned jestli si tim kandidu nevrátím? Navíc v létě by tělo mělo být připraveno na sacharidy takže bude vyrábět i potřebné enzymy než v zimě. A co vubec vegani můžou trpět candidou? tam snad nic netráví dlouho takže by nemělo nic kvasit... díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Chci se zeptat nyní mám protikandidovou dietu a do toho cvicim takže nabírám hmotu. Mám takovou představu, že po třech- čtyřech měsících bych nejraději v létě přešel na veganství takže hodně ovoce a zeleniny k tomu par nejakych oříšků a hlavně protein kteří používají kulturisté který je rychle vstřebatelný takže by to nemělo kvasit (účel aby mi svalová hmota vydržela) plus k tomu b-komplex aby náhodou nechyběla béčka. Zajímá mě až dám kandidu do zhruba přijatelné míry a začnu jen s výše zmíněnou stravou tudíž by nemělo nic kvasit neb všechno se bude trávit hned jestli si tim kandidu nevrátím? Navíc v létě by tělo mělo být připraveno na sacharidy takže bude vyrábět i potřebné enzymy než v zimě. A co vubec vegani můžou trpět candidou? tam snad nic netráví dlouho takže by nemělo nic kvasit... díky za odpověď

Přemýšlíte nad tím docela logicky a opravdu, pokud to jídlo strávíte a nebudete nechávat nadbytky pro kvasinky, patrně problém nebude, ovšem chce to dost slušnou disciplínu a nepřežírat se. Vegani mohou být pochopitelně v problému také, zvláště ti tuční, kteří se evidentně přežírají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:55 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň, viem aký máte názor na soju, že je to šmejd a radšj ju vôbec nokonzumovať. Chcem sa konkrétne opýtať čo si myslíte len o sojovom proteine ,ktorý nie je GMO. Nechystám sa ho kupit len sa chcem dozvedieť či aj samotný proteín bez GMO je škodlivý, aby som si to ujasnil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň, viem aký máte názor na soju, že je to šmejd a radšj ju vôbec nokonzumovať. Chcem sa konkrétne opýtať čo si myslíte len o sojovom proteine ,ktorý nie je GMO. Nechystám sa ho kupit len sa chcem dozvedieť či aj samotný proteín bez GMO je škodlivý, aby som si to ujasnil.

To už je jiné, tam je spousta vlivů potlačena, nicméně kvalitní syrovátkový protein vidím stejně jako vhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 7:37 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Mikard píše:
Chci se zeptat nyní mám protikandidovou dietu a do toho cvicim takže nabírám hmotu. Mám takovou představu, že po třech- čtyřech měsících bych nejraději v létě přešel na veganství takže hodně ovoce a zeleniny k tomu par nejakych oříšků a hlavně protein kteří používají kulturisté který je rychle vstřebatelný takže by to nemělo kvasit (účel aby mi svalová hmota vydržela) plus k tomu b-komplex aby náhodou nechyběla béčka. Zajímá mě až dám kandidu do zhruba přijatelné míry a začnu jen s výše zmíněnou stravou tudíž by nemělo nic kvasit neb všechno se bude trávit hned jestli si tim kandidu nevrátím? Navíc v létě by tělo mělo být připraveno na sacharidy takže bude vyrábět i potřebné enzymy než v zimě. A co vubec vegani můžou trpět candidou? tam snad nic netráví dlouho takže by nemělo nic kvasit... díky za odpověď

Tak jestli máš kandidu tak na tohle rovnou zapomeň.Po 4 měsících tvrdé diety mi ji probudila 2 blbá jablka.Vypadá to že je to boj na léta a ne do léta!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 9:54 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Pavel Veselý píše:
Tak jestli máš kandidu tak na tohle rovnou zapomeň.Po 4 měsících tvrdé diety mi ji probudila 2 blbá jablka.Vypadá to že je to boj na léta a ne do léta!

dost brutalny poznatok...ak by to bola pravda, tak vlastne vsetci, co si chcu robit pocas kvasinkovej diety ocistu pecene, tak by sa museli na to vybodnut, kedze tam je nutne popijat jablkovu stavu. hmmm, nieco mi tam nehra...chcel by som sa nieco opytat...v psychologii a vlastne vo vacsine filozofickych, ci inych systemoch postavenych na duchovnej podstate cloveka, sa uci, ze kazda choroba je urcity trest za nevyriesene tieniste stranky nasho spravania, zmyslania, ci konania...a teraz k otazke. pracujete na sebe aj tymto smerom? hladate na sebe, ci v okoli, co by mohlo byt z dusevnej stranky pricinou vasich problemov? menine alebo sa snazite odstranit negativne vzorce myslenia, citenia, emocii, ci okolitych vplyvov na vas zivot, respektive ste sa podujali k nejakej radikalnej zmene vasho zivotneho stylu (nemyslim zrovna diety a pohyb)? alebo zatial to riesite tvrdymi protikvasinkovymi dietami a sportovanim?
preco sa pytam? lebo minule leto som kazde rano pri kvasinkovej diete jedol pravidelne zelene jablka, ci hrusky a obcas aj melon a co sa tyka zdravotneho stavu, tak par tyzdnov ako by kandida zmizla...slinovy test negativny, ziadne nafukovanie, zdravotne problemy boli proste fuc...od jesene zas bolo vsetko spat, pricom pri dodrzovani ovela tvrdsej protikvasinkovej diety (ovocie som uz nevidel niekolko mesiacov) nemam ani zdaleka take vysledky ako cez leto...takze som zvedavy, ci sa tento isty scenar o par mesiacov zopakuje, aj ked uz teraz som presvedceny, ze na kvasinku je zrovnana psychika a dusevna pohoda ovela ucinejsia ako akakolvek najprisnejsia dieta...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 11:39 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Pavel Veselý píše:
Tak jestli máš kandidu tak na tohle rovnou zapomeň.Po 4 měsících tvrdé diety mi ji probudila 2 blbá jablka.Vypadá to že je to boj na léta a ne do léta!

Já si myslím, že tohle by mohlo být nekvalitními tuky, které se konzumovali během bezsacharidové diety. Potom jsou zalepené buňky a cukr se špatně vstřebává a to potom stačí málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 3:15 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Velice správně!A které to podle tebe jsou?Já už v tom mám celkem jasno ale zatím to jen tak zkouším.Zajímají mě názory a zkušenosti ostatních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 3:25 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Pavel Veselý píše:
Velice správně!A které to podle tebe jsou?Já už v tom mám celkem jasno ale zatím to jen tak zkouším.Zajímají mě názory a zkušenosti ostatních.

Tady by asi lépe odpověděl Jarda. Nechci ale trvdit, že bezsacaharidová dieta je příčinou těch zanesených buněk. Tam je problém v té stravě, která byla PŘED dietou a bohůžel ta bezsacharidovka nepomůže očistit buňky, protože lidi často zařadí do jídelníčku sýry, maso a mnoho oříšků (takhle se sice zbaví candidy, ale poté je problém, když se chtějí vrátit k vícesacharidové stravě). Ale nejlepší si myslím je - vynechat na nějakou dobu úplně tuk (i oříška a semínka) a jíst čistě vitariánsky, to se potom tělo hezky vyčistí od toho špatného tuku. A potom se může zařadit olivové a kokosové oleje, které jsou pravděpodobně nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 6:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
topper1982 píše:
ahoj Borisek

ak mozem do toho nieco povedat skusim.

Sam som asi 6 rokov posilnoval a aj teraz si sem tam zamakam a mozem ovedat jednu vec, uz samotny tvrdy trening prekysluje telo, prekyslenim dochadza vlastne k udumieraniu vsetkeho ziveho v tele, trpia cievy mozog oblicky pecen kazda bunka tela. Mojim 6 rocnym pravidelnym cvicenim som docielil to ze som mal akurat kopec zubnych kazov z prekyslenia, tazky zaludok, suchu plet, slabe oblicky, citlive oci na svetlo a kadejake ine problemy ktore si nikto nechce pocas cvicenia pripustit ale ano su z posilnovania a nasledneho prekyslenia ci uz tvrdym treningom tak aj samotnou sacharidovou stravou ktora opat prekysluje telo. Ten tvoj gainer je skvela vec ale vies ako si sladkymi zradlami gainerami pecivom kadecim nicis telo a prekyslujes ho? Za par rokov budes ma z toho problemy a zistis ze zo silneho cloveka budes slabucky chory jedinec.

Musím na to reagovať....
Nie je pravidlom, že by za pár rokov musel byť Borisek slabý a choručký jedinec. Ale je to dosť možné. Samotné cvičenie organizmu PROSPIEVA. To, čo ho ničí, to je "kulturistická strava" s potravinami, ktoré sa riadia ku "bielym jedom", rôzne nekvalitné a zle pripravené mäsá, zlé kombinácie potravín, lacné vajíčka, atď...
Cvičenie samo o sebe je SUPER, ale určite nie cvičenie "do zlyhania", do preťaženia CNS, do silného vysilenia - s tým s tebou súhlasím. Vyšportovaná postava zvyšuje sebavedomie muža, a láka ženy. Samozrejme - ak je muž vymakaný, prežiera sa, a neboda ješte berie steroidy, tak... je to smraďoch, ktorý zapácha aj pár hodín po osprchovaní, a často aj okamih po osprchovaní... Lenže to nemá nič spoločné s posilňovaním ako takým, ale s vecami "okolo toho". Sú hlupáci, ktorí konzumujú aj 3 gramy bielkovín na kg telesnej váhy - denne. Sú hlupáci, ktorý denne jedia (nie ovocie...) 6 aj viac krát, niektorí dokonca aj 8,9 krát (poznám osobne)... proste každé dve hodiny. Vyzerajú hrozne... sú síce silní (naberú silu, svaly....vo väčšom objeme než tí, čo toľko nejedia, ale aj tuk...), ale... proste je to skládka odpadu.
Ja cvičievam 3 krát týždenne... Vždy celé telo. ide mi o to cvičiť technicky správne, neženiem sa za honbou za rekordmi. Stále za určité obdobie sa snažím zvýšiť váhu (aby nejaké to málo na obvodoch pribudlo), ale je mi fuk, že tí, čo jedia 6 a viac krát, a ešte to preháňajú s bielkovinami, dvíhajú aj o 40% viac, než ja... Dôležité je cvičiť, primerane, pre primerané svaly - rozvoj celého tela. Ale nie na úkor zdravia... A zistiť ako sa k tomu dopracovať - to je umenie, a nie zas tak zložité... Stačí rešpektovať rozhodnutie typu : CVIČÍM, ALE PRE ZDRAVIE, NIE NA JEHO ÚKOR, HOC BY SOM MOHOL BYŤ EŠTE SVALNATEJŠÍ.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 6:21 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zase správně!Jsem rád že o tom někdo přemýšlí stejně jako já.S tim kokosákem u vegetariánů bych si dal bacha protože jsem se dostal k informaci že kokosový tuk blokuje tvorbu EPA takže kokosák asi jedině s rybím nebo se suplementem.Jinak by to mohl být průšvih.Pokud má někdo kvasinku přirostlou a prorostlou střevama tak mu stejně nějaká pauza nebo vynechání tuků na pročištění zanesených buněk nepomůže,protože až se nasaděj sacharidy tak si začne zase vesele bujet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 6:22 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
smajliss píše:
Tady by asi lépe odpověděl Jarda. Nechci ale trvdit, že bezsacaharidová dieta je příčinou těch zanesených buněk. Tam je problém v té stravě, která byla PŘED dietou a bohůžel ta bezsacharidovka nepomůže očistit buňky, protože lidi často zařadí do jídelníčku sýry, maso a mnoho oříšků (takhle se sice zbaví candidy, ale poté je problém, když se chtějí vrátit k vícesacharidové stravě). Ale nejlepší si myslím je - vynechat na nějakou dobu úplně tuk (i oříška a semínka) a jíst čistě vitariánsky, to se potom tělo hezky vyčistí od toho špatného tuku. A potom se může zařadit olivové a kokosové oleje, které jsou pravděpodobně nejlepší.

Zase správně!Jsem rád že o tom někdo přemýšlí stejně jako já.S tim kokosákem u vegetariánů bych si dal bacha protože jsem se dostal k informaci že kokosový tuk blokuje tvorbu EPA takže kokosák asi jedině s rybím nebo se suplementem.Jinak by to mohl být průšvih.Pokud má někdo kvasinku přirostlou a prorostlou střevama tak mu stejně nějaká pauza nebo vynechání tuků na pročištění zanesených buněk nepomůže,protože až se nasaděj sacharidy tak si začne zase vesele bujet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 6:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
jiddu píše:
dost brutalny poznatok...ak by to bola pravda, tak vlastne vsetci, co si chcu robit pocas kvasinkovej diety ocistu pecene, tak by sa museli na to vybodnut, kedze tam je nutne popijat jablkovu stavu. hmmm, nieco mi tam nehra...chcel by som sa nieco opytat...v psychologii a vlastne vo vacsine filozofickych, ci inych systemoch postavenych na duchovnej podstate cloveka, sa uci, ze kazda choroba je urcity trest za nevyriesene tieniste stranky nasho spravania, zmyslania, ci konania...a teraz k otazke. pracujete na sebe aj tymto smerom? hladate na sebe, ci v okoli, co by mohlo byt z dusevnej stranky pricinou vasich problemov? menine alebo sa snazite odstranit negativne vzorce myslenia, citenia, emocii, ci okolitych vplyvov na vas zivot, respektive ste sa podujali k nejakej radikalnej zmene vasho zivotneho stylu (nemyslim zrovna diety a pohyb)? alebo zatial to riesite tvrdymi protikvasinkovymi dietami a sportovanim?
preco sa pytam? lebo minule leto som kazde rano pri kvasinkovej diete jedol pravidelne zelene jablka, ci hrusky a obcas aj melon a co sa tyka zdravotneho stavu, tak par tyzdnov ako by kandida zmizla...slinovy test negativny, ziadne nafukovanie, zdravotne problemy boli proste fuc...od jesene zas bolo vsetko spat, pricom pri dodrzovani ovela tvrdsej protikvasinkovej diety (ovocie som uz nevidel niekolko mesiacov) nemam ani zdaleka take vysledky ako cez leto...takze som zvedavy, ci sa tento isty scenar o par mesiacov zopakuje, aj ked uz teraz som presvedceny, ze na kvasinku je zrovnana psychika a dusevna pohoda ovela ucinejsia ako akakolvek najprisnejsia dieta...

JIDDU : Súhlasím s tebou..... Som presvedčený o tom, že negatívna psychika (negativita rôzneho smeru) má v akýchkoľvek (u väčšiny) problémoch podiel viac než 50%. Najjednoduchšie je však upraviť stravu, atď, porobiť detoxikácie každého druhu, trochu športovať. Výsledok stojí za to. No... často krát to proste NESTAČÍ, lebo aj po detoxikáciách môžu ostať rôzne psychické bloky, a veci, ktoré sme si v živote nevyriešili a trápia našu dušu, tie sa po detoxikáciách a zmene stravovania samé nevyriešia. Preto strava, rekreačný šport a detoxikácie... sú podľa mňa takých 40-50% úspechu. Lenže pokiaľ viem, tak 40-50% výsledok z písomky (hodnoťme zo základnej školy...) je taká "3-" .... Lenže tú "3-" ma ten, kto má RIADNE POŠRAMOTENÚ PSYCHICKU (a z toho určité zdravotné problémy fyzického charakteru), a všetko sa snaží vyriešiť stravou, pohybom a detoxikáciami. Taký bežný človek, čo sa stravuje zdravo (je to relatívne čo je zdravé a v akom množstve, atď...) a robí si rôzne detoxikácie, športuje pre zdravie, ten môže mať zdravie vďaka tomu na úrovni "2-", a možno aj na úrovni 2 ... a KTO MÁ ZDRAVIE NA JEDNOTKU ? ... ten, čo žije bez strachu, nikoho nesúdi, je sám sebou, nič si neberie osobne, používa slová v komunikácii presne (ani proti sebe, ani proti iným - to ale ťažšie vysvetliť ako to myslím...), nič si nedomýšľa (radšej sa opýta), a robí všetko najlepšie, ako v ten moment urobiť vie + zdravo sa stravuje, sem-tam si robí detoxikácie, a športuje (zdravo).
POZNÁTE NIEKOHO, KTO MÁ ZDRAVIE NA SKUTOČNÚ JEDNOTKU ? NIE. ... pár takých ľudí ale existuje. V každom štáte pár (možno dvaja).
...A prečo to tak píšem ? Lebo sme nezažili seba so zdravým NA JEDNOTKU, a ani nikoho takého osobne nepoznáme. Tí najväčší "machri" medzi nami majú zdravie NA DVOJKU. Smrťou by som označil zdravie na "5-".

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 1:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Tady by asi lépe odpověděl Jarda. Nechci ale trvdit, že bezsacaharidová dieta je příčinou těch zanesených buněk. Tam je problém v té stravě, která byla PŘED dietou a bohůžel ta bezsacharidovka nepomůže očistit buňky, protože lidi často zařadí do jídelníčku sýry, maso a mnoho oříšků (takhle se sice zbaví candidy, ale poté je problém, když se chtějí vrátit k vícesacharidové stravě). Ale nejlepší si myslím je - vynechat na nějakou dobu úplně tuk (i oříška a semínka) a jíst čistě vitariánsky, to se potom tělo hezky vyčistí od toho špatného tuku. A potom se může zařadit olivové a kokosové oleje, které jsou pravděpodobně nejlepší.

To máte pravdu, základní chyba většiny kvasinkářů je, že sacharidy sice vynechají, ale začnou se přežírat kvantem bílkovin a jídlem se špatným, vysoce prozánětlivým, tukem. Tím sice kvasinku utlumí, ale nahodí zase další problémy, což je zde dost často vidět. Základ je ve snížení kalorického příjmu na cca 2000 kcal, repektive 8000 kJ denně a dostatečném dodávání široké skladby omega 3 kyselin na vybalancování zánětlivých procesů, třeba rybí tuk, což zde často doporučuji a pak to musí fungovat excelentně. Vynechat zcela tuk je dost problematické, bez toho se špatně kadí a tělo se zase zanáší, což zase živí kandidu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz