Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 10:22 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
stejski píše:
Mám podobny míry jak ty a cítim se jak Somálec.Měl jsem sto kilo ale ze zdravotnich duvodu sem zhubl.
Bez sacharidu se nabrat hmota prostě nedá.Ani se te nedivim ze sem nedals fotku kdyz ses taky asi jak z Birkenau

...Ja tu fotku dám. Posledný marcový deň, alebo 1. či 2. apríla. Jeden z týchto dní ma odfotí sestra. Píšeš neskutočné hlúposti, že bez sacharidov sa nedá nabrať hmota... Tým jasne dávaš najavo, že tukov zješ denne veľmi málo na to, aby si mohol pribrať svalstvo (aby ti nekatabolizovalo z nedostatku kcal v strave). A koľko zješ denne bielkovín ? Na tom zleží tiež, hoci ešte viac záleží na tukoch (keď sa chceme "zbaviť" sacharidov), aby si ich mal dostatok.
Meriam 190cm, vážim dnes ešte tak celkom "nenabratý" po hladovkách 78kg (chcem nabrať do 79,5-80kg do spomínaného termínu, pôjde to myslím, svalová pamäť). Možno si povieš, že potom som ako somálec. Ale OMYL... Veď uvidíš. A aby bol dôkaz že to je moje foto, budem držať lístoček s nápisom "Kosican87". Alebo nejaký iný dôkaz, že som to ja ? Iný mi nenapadá. Len nezabúdaj, že som, A VŽDY SOM BOL, konštitúcie "vietor". Na rozdiel od teba (keďže si mal 100kg, a o tom sa mne ako "vetru", a ešte aby to bolo vo svaloch, môže len snívať \":D\" \":D\" ).

Ešte doplním ... Keby som začal cvičiť 3 krát týždenne, tak naberiem na možno 81,5 - 82kg, V KVALITE. Keby som k tomu prihodil kreatín (legálny doplnok, ale v živote ho nepoužijem, v minulosti som použil, pár rokov dozadu), nabral by som na 84-85kg. Mal som 84kg pred rokom a pol. V posilňovni som počúval od tých, ktorým nejde len o "veľkú hmotu", že "ako dobre vyzeráš, Marek... \"8)\" ". Teraz mám o 6kg menej, VIDNO TO, ale nemusím drieť 3 krát týždenne, ale len 2 krát, pričom jeden tréning z tých dvoch nie je ani tak "dretie", ale skôr "aerobka" (60 opakovaní v troch sériách na hrudník, ramená, chrbát, drepy, doplnkové cviky na nohy, brucho). Mne za to nestojí mať 84-85kg, nestojí mi to za to, aby som tomu venoval toľko času. Myslíš, že tí vykamanci v posilňovni.... vieš čo oni robia (takí "objemní", proste "chlap jak hora")...??? Jedia 5-7 (niektoré indivíduá 8 krát denne, tretina z nich sa budí o tretej ráno, aby si dali "nočný proteín", nech nekatabolizujú........Pred spaním tesne zjedia 250g tvarohu (kazeín, a ešte pred spaním tesne...)... JEDIA AJ KEĎ VôBEC NIE SÚ HLADNÍ........ A chodiť cvičia formou "split" (2-3 partie za tréning, väčšinou 2), 4 krát týždenne, niektorí aj 5-6 krát. A drvivá väčšina z nich nerobí ani strečing. O precvičovaní hlbokých stabilizátorov ani nehovorím, na to takmer úplne každý z nich kašle.
A sú často chorí, vkuse počujem "Tak som tu po dvoch týždňoch, bol som chorý..." Vkuse ......... chcú mať hlupáci zatvorené vetračky pri cvičení, a to cvičia aj v dlhom rukáve (v posiňovni sa kúri), že "Aby sme neprechladli"......... IMUNITA NA H*VNO.............
U nich je ale na prvom mieste svalový rozvoj (a všetko ostatné mu podriaďujú, aj zdravie). U mňa nie. U mňa je to sekundárne, prvoradé je u mňa totiž zdravie. Ale - dievčatám/ženám sa páčim, a hlavne, keď mám toho na sebe oblečného čo najmenej. TO MI STAČÍ, za to ďakujem ako prírode (kostra, síce nie úplne ideálna, ale som spokojný), tak samému sebe, za to, že sa o seba starám - o svoje zdravie celkovo, o svoju postavu...

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2015 7:07 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Zdraví je pro mě taky na prvním místě.Měl jsem kdysi 72 kg, pak jsem začal bušit, taky nějakej kreatin a NO a dostal se na 102 kg a zdraví v p..i.Spotřeba jídla hruza.Tak jsem to sundal na 80, strava teď nízkosacharidová ale nic nechcu držet striktně.Jiste jedna poznamka k posilovani, urcite kdyz ses spokojenej se svou postavou tak mas lepsi psychiku a to pak ovlivnuje vse ostatni.To vse k tomuto tematu.hoj

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 5:01 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Veľmi rada behávam a pred pár týždňami som začala posilňovať s väčšími váhami. Svaly naberám rýchlo, ale neviem si rady s neodbytným tukom. Som žena, nemám ani 25 rokov a stravujem sa tak na 70% vitariánsky a ostatných 30% prísne vegánsky (žiaden glutén, mliečne výrobky ani cukor). Potrebovala by som radu ako si upraviť jedálniček, aby som mala svaly vyrýsovanejšie. Môj jedálniček je v mnohom podobný tomu, ktorý pán p. Jarda, na hlavnej stránke, len nie je úplne vitariánsky, ale čiastočne aj vegánsky. Ženám sa tuk ukladá trochu inak ako mužom a tak, ak by niekto vedel ako na to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 10:24 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Seung píše:
Veľmi rada behávam a pred pár týždňami som začala posilňovať s väčšími váhami. Svaly naberám rýchlo, ale neviem si rady s neodbytným tukom. Som žena, nemám ani 25 rokov a stravujem sa tak na 70% vitariánsky a ostatných 30% prísne vegánsky (žiaden glutén, mliečne výrobky ani cukor). Potrebovala by som radu ako si upraviť jedálniček, aby som mala svaly vyrýsovanejšie. Môj jedálniček je v mnohom podobný tomu, ktorý pán p. Jarda, na hlavnej stránke, len nie je úplne vitariánsky, ale čiastočne aj vegánsky. Ženám sa tuk ukladá trochu inak ako mužom a tak, ak by niekto vedel ako na to...

Hráš mi do karát, Seung. Práve idem konečne postnúť svoje fotky, som 5 rokov na strave, kde denne prijímam 350-450g (v priemere tak 410g) živočíšnych tukov denne, okolo 110-130g (v priemere asi 120g) bielkovín denne, a sacharidov do takých 20g (áno, dvadsať) denne, posledných asi 14 mesiacov toľko sacharidov, predtým to bolo (od februára 2010 do asi februára 2014) okolo 60-70g sacharidov denne.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 11:02 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Konečne sem dávam svoje fotky. Fotené pred necelou hodinou.
Sorry za niektoré vykrivené pózy, pózovať som sa nikdy neučil, a nebol som fotený (až na jednu výnimku) pred zrkadlom.
Kvôli blesku nevidno dobre detaily, čo už, nevieme doma fotiť \":D\"
Od pása dole som sa nefotil, k nohám asi toľko - mám ich na rovnakej úrovni ako vršok tela (napr. stehno má 58-59cm, čo je na moju konštitúciu a hmotnosť číslo, za ktoré sa nemusím hanbiť - nemám kuracie nôžky). Keby som im ale venoval toľko cvičenia ako vršku, boli by o čosi lepšie ako vršok. Keď niekto bude veľmi chcieť, nabudúce môžem odfotiť (ale nechce sa mi do toho extra, fotenia už bolo dosť, no keď niekto bude chcieť...)...
Meriam 190cm, aktuálne vážim stále 78kg, myslel som, že do týchto dní naberiem na 80kg, ale zatiaľ sa tak nestalo... Naberiem niekedy vôbec ? \":D\" Už som 80kg mal v takejto kvalite čisto bez doplnkov (s kreatínom 83-84), ale, asi je to daň za pôstovanie. Alebo možno preto, že teraz cvičím o trošku menej (asi o 30% celkovo).
Na fotkách určite vidno, že o prebytku tuku nemôže byť ani reči...
A moja najväčšia slabina ? Vnútorná strana pŕs... To ale na fotkách nevidno, lebo keď ma sestra fotila bez tielka z predu, tak blesk sa tak pohral s farbami a všetkým, že tie fotky vyzerali ešte horšie ako tieto (po technickej stránke), na bruchu nebolo vidno tehličky, nič...
Ale kto má oči, ten vidí, že pri fotke z boku čo som bez tielka, vidno vyrísované brucho (konkrétne hlavne bočné brušné vidno, a tie vidno len u toho, kto má priame brušné ešte vyrísovanejšie). Takže aj otázku či sa mi ukladá tuk na bruchu (ktoré cvičím najmenej zo všetkého - ak sa nebavíme o hlbokých stabilizátoroch) pri mojej strave, máme vyriešenú - nie, neukladá, živočíšne tuky nie sú vinníkom nadváhy.
PS : To na chrbte, to sú znamienka (zdedené po otcovi \":)\" )

Takže pár fotiek nevalnej kvality a s nevydareným pozovaním, ale už ich aspoň konečne posielam.
Příloha:
DSC04295.JPG
DSC04295.JPG [ 94.17 KiB | Zobrazeno 16655 krát ]
Příloha:
DSC04297.JPG
DSC04297.JPG [ 82.33 KiB | Zobrazeno 16655 krát ]

Příloha:
DSC04298.jpg
DSC04298.jpg [ 89.65 KiB | Zobrazeno 16655 krát ]

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Naposledy upravil Kosican87 dne pon bře 30, 2015 11:14 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 11:04 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Ešte dve fotky, lebo viac ako tri sa nedali odoslať.
Teraz také viac nepodarené, teda tá prvá, vykrivená teda poriadne... \":D\"

Příloha:
DSC04302.JPG
DSC04302.JPG [ 129.82 KiB | Zobrazeno 16656 krát ]

Příloha:
DSC04303.JPG
DSC04303.JPG [ 111.92 KiB | Zobrazeno 16656 krát ]

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 3:43 pm 
Offline

Registrován: úte bře 31, 2015 3:38 pm
Příspěvky: 10
Dobrý \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 4:31 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Adelka, si registrovaná dnes, takže to vyzerá, akoby som si ten kompliment dal sám \":D\" \":D\" \":D\"
Ale ďakujem. \"8)\"
Inak, od nikoho neočakávam komplimenty (ani kritiku), ja som spokojný, fotky som konečne poslal na žiadosti, a môže sa pokračovať ďalej v téme posilňovanie kto chce a ako chce.
Alebo keď niekto má na mňa otázky ohľadom tréningu, kľudne sa môže opýtať.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 7:48 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Fotky pěkny.Napiš co jiš před a po treninku.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 9:18 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
stejski : Pred tréningom jem "raňajky", a po tréningu jem "večeru"... \":D\"
Jem dva krát denne, nepoužívam žiadne doplnky na posilňovanie (gainer, proteín v prášku, kreatín...).
Takže sa najem niekedy ráno (väčšinou o 9-10:00) živočíšne jedlo pozostávajúce z okolo 200g tuku, okolo 55-60g bielkovín a do 10g sacharidov. Hovädzie či bravčové mäso (domáce, aj z farmy), vajíčka (buď podstielkové z obchodu, ale väčšinou v sezóne, už aj teraz, z voľného výbehu), maslo, masť, sem-tam (zriedka) slanina, a asi tak 500g bryndze za mesiac (v jednej porcii tak 80g bryndze hodinu pred normálnym jedlom čo sa porcie týka, zhruba 6 krát mesačne).
Večeriam väčšinou to isté čo raňajkujem, akurát dám väčšinou inú zeleninu než ráno (keď mám zeleninu dva krát). Zeleninu jem len nízkosacharidovú, výnimku tvorí červená repa, ale tej viac ako 80-90g (vážené v surovom stave) na porciu jedla nedám.
A aby som nezabudol - zamrazené kocky ananásovej šťavy, denne tak do 8g sacharidov z nich prijmem.

Trénovať idem najskôr 3,5 hodiny po jedle (načo narúšať trávenie, cvičenie nie je chôdza ani fúrikovanie).

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 9:30 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Dobře ty.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 1:26 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Citace:
Hráš mi do karát, Seung. Práve idem konečne postnúť svoje fotky, som 5 rokov na strave, kde denne prijímam 350-450g (v priemere tak 410g) živočíšnych tukov denne, okolo 110-130g (v priemere asi 120g) bielkovín denne, a sacharidov do takých 20g (áno, dvadsať) denne, posledných asi 14 mesiacov toľko sacharidov, predtým to bolo (od februára 2010 do asi februára 2014) okolo 60-70g sacharidov denne.

Ja, ale žiaľ živočíšne tuky ani nič živočíšne nekonzumujem od narodenia a rozhodne s tým nemienim začať ani teraz, ani v budúcnosti. Hľadám iné cestičky ako na to. Skúšala som obmedziť sacharidy, ale výsledok nebol veľmi uspokojivý, hoc som bola blízko tomu, čo som chcela dosiahnuť, asi by som musela sacharidy vyradiť úplne, a to neprichádza do úvahy. Predsa len to nie je veľmi jednoduché, ak sa ženám usádza tuk viac menej najmä pod kožou. Ak by niekto vedel ako na to, mal nejakú skúsenosť alebo poznal niekoho, kto si tým prešiel a vymenil si so mnou pár rád alebo skúsenosti, bola by som veľmi vďačná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 2:41 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Seung : Niet ti pomoci, zle metabolizuješ sacharidy....... Z rastlinnej "ríše" si nemôžeš dovoliť užívať žiaden tuk v dostatočnej dávke na to, aby si mohla ostať na nízkosacharidovej rastlinnej strave s dostatkom tuku rastlinného pôvodu na energiu. Neexistuje.
Buď prejdeš na mnou uvedenú stravu (A POOKREJEŠ CELKOVO), alebo sa tráp s týmto možno po zbytok života.
Každý sa sám rozhoduje.
Ahoj.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 3:22 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Kokosový a olivový olej?
Já jsem "jen" vegetarián a prospívam velmi dobře. Postupně snižuju množství sacharidů a nahrazuju adekvátním množstvím tuku.
Jinak doporučuju k pozornosti stránky Vlado Zlatoše a Martina Chudého

http://martinchudy.blogspot.cz/
http://www.vladozlatos.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 6:12 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
[quote="Dave":34xtn0zm]Kokosový a olivový olej?
Já jsem "jen" vegetarián a prospívam velmi dobře. Postupně snižuju množství sacharidů a nahrazuju adekvátním množstvím tuku.
Jinak doporučuju k pozornosti stránky Vlado Zlatoše a Martina Chudého

[url:34xtn0zm]http://martinchudy.blogspot.cz/[/url:34xtn0zm]
[url:34xtn0zm]http://www.vladozlatos.com/[/url:34xtn0zm][/quote:34xtn0zm]
Oboch poznám.
Mimochodom, olivový olej je veľmi špecifický, skoro nikomu nechutí vo väčšom množstve. A daj si dajme tomu 100-150g olivového oleja do jedla (ja si bežne dávam toľko tuku do jedla ako prílohu), pravdepodobne sa povraciaš. Ja by som sa povracal. Je zvláštne, že keď si dám 150g živočíšneho tuku ako prílohu ku živočíšnemu jedlu, brucho ma nebolí...........ČÍM TO ASI BUDE ??? No asi tým, že je to pre človeka oveľa prirodzenejší tuk, ako rastlinný. [u:34xtn0zm]Kedy to už niektorí ľudia pochopia....[/u:34xtn0zm]
Ty si vegetarián, dotyčná je vegánka.... Keď si vegetarián, môžeš ládovať masla koľko chceš. Seung nie. Jedávaš aj vajíčka, jedávaš asi aj mliečne výrobky s bielkovinami (možno syr), tak potom tu nepíš voloviny, lebo dotyčná VEGÁNKA keď prejde na nízkosacharidovú stravu, nebude mať S ČÍM si dávať tie tuky... So zeleninou či ovocím si ich má dávať ? ...
[u:34xtn0zm]Seung[/u:34xtn0zm], nič živočíšne nekonzumuješ od detsta, a preto vyzeráš ako vyzeráš, tak "poďakuj" rodičom, ktorý ťa na to naviedli.... \":wink:\" Alebo mi chceš povedať že je to čisto tvoja vina (tvoj súčasný fyzický stav), lebo si odmietala jesť všetko okrem chleba, pečiva, zemiakov, ryže, zeleniny, ovocia, a tvojim rodičom sa nepodarilo do teba dostať vajíčko, mäso, a dokonca ani maslo ???...Asi ťažko \</div

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz