Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kulturista - všechno špatně
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2015 2:19 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2015 2:05 pm
Příspěvky: 2
Zdravím Vás, pročítám toto forum již pár dní a v lecčems jsem se poučil, začal jsem aplikovat hořčík přes kůži i vnitřně, jelikož jsem usoudil jeho značný deficit (silový trénink, stres)

Nejsem asi typickým čtenářem tohoto fóra, nicméně vznesu tu svůj dotaz i přes to.

Cvičím v posilovně již pátým rokem, nyní poslední dobou velmi těžké tréninky 4x týdně, sahájící až k maximálním vahám, které jsem schopen uzvedout. K tomu mám poměrně dost stresů ohledně práce. Pracuji z domova u PC.

Můj klasický jídelníček vypadá takto:

1. jídlo - 5 vajec, 30g slaniny, 160g vloček, 60g sojovy rohlik, 25g rýžový olej, zelenina
po tréninku - 50g glukopur, 50g 70% protein, 20g bcaa, 5g kreatin, ovoce
2. jídlo - 150g maso, 150g rýže, 50g arašídové máslo
3. jídlo - 150g těstovin, 20g mák, 2 vejce, 125g polotučný tvaroh, 30g oliv. olej, zelenina

180g všech bílkovin, 320g sacharidů, 150g tuků, 3900 kcal

Doplňky: syrovátkový protein 50g, bcaa 30g, kreatin 5g, lecithin, taurin, vit C 2000mg, multivit.min. Reflex Nexgen, zinek 45mg chellat, horcik az nyni poslednich 5 dni - 10 tablet lactiti 500mg, dvakrát denně polévková lžíce chloridu ve formě oleje namažu na nohy, lžička a půl chloridu v lahvi během dne

Posledního půl roku trpím na pískání v uších, motání hlavy, nesoustředěnost, nemožnost myslet (i jednoduché příklady dělají problém, přitom jsem dříve počítal složité velmi rychle), závratě, občas bušení srdce, slabost, něco jako stavy hypoglykemie, téměř chronická únava, bolesti hlavy, tlak v hlavě a v očích

Nerad bych tu byl moralizován, jde mi spíše o co nejlepší propojení těchto dvou světů, Vašeho a mého, k pokud možno co nejlepší rovnováze. 25 let, 177 cm, 85 kg

Moje otázka: Podle Vašich zkušeností, co by mi ještě mohlo chybět, na co se zaměřit, co doplnit, co sledovat?

Díky předem za jakékoli konstruktivní připomínky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturista - všechno špatně
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2015 2:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 06, 2015 1:10 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Hostivice
Ahoj. Já jsem se zde dneska právě zaregistroval a řeknu ti k tomu asi toto. Kulturistikou se zabývám asi 16 let. Pouze amatérsky, s tím, že mám samozřejmě někdy delší pauzy kvůli např. natažení nějakého svalu, blokace nervu apod. Ale nikdy jsem nic nebral, kromě asi dvou dnů kdy jsem zkusil ten šílený Creatin.

Pokud by šlo o mou radu tak:

1. Necpat do sebe žádnou chemii.
2. Jíst více zeleniny a ovoce.
3. Nepřehánět to s těma váhama. Je rozdíl mezi tím, když dělá někdo bodybuilding profi sám.
4. Asi bych vynechal na nějakou dobu silový tréning, čili opravdu pouze více opakování a menší váhy
5. Zapojit více aerobních cviků, podle mě ti tlak v hlavě způsobil to, že se ti dostalo příliš mnoho krve do svalů a cév apod. a to si myslím že je hlavní příčinou toho hučení v uších.

Ať se daří.

_________________
Dotaz zde pokládám pouze s vědomím, že jsem učinil vše pro to, abych nalezl odpověď jinde, leč se mi jí nedostalo, nebo nebyla pro mne v dostatečné kvalitě zodpovězena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturista - všechno špatně
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2015 3:42 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2015 2:05 pm
Příspěvky: 2
Díky za radu, s ovocem a zeleninou to opravdu moc nepřeháním, budu muset přidat.. Ten tlak a motání hlavy je přes celý den, ne jen při, po tréninku, je to zezadu v týlu, možná též nějaký problém s páteří.

Ještě bych rád doplnil otázku ohledně magnesia:

Když půjdu pít alkohol (jednou za 3 týdny, zrovna dnes jdu), jak to udělat s příjmem hořčíku? Nyní dávkuji lžičku a půl chloridu a 10 tablet lactiti + dva nátěry olejem po 12g chloridu, při požívání alkoholu jsem četl že se zvyšuje spotřeba až 8x, čili mám i příjem navýšit? To samé ve dnech tréninku, dnech volna? - cvičím ob den.

A další věc, stolici mám řídčí poměrně velmi často, proto nevím, jak poznám předávkování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturista - všechno špatně
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2015 6:14 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 9:23 am
Příspěvky: 29
Kulturistika je založena na přežírání a to opravdu není zdravé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturista - všechno špatně
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2015 7:34 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Filip_H píše:
Zdravím Vás, pročítám toto forum již pár dní a v lecčems jsem se poučil, začal jsem aplikovat hořčík přes kůži i vnitřně, jelikož jsem usoudil jeho značný deficit (silový trénink, stres)

Nejsem asi typickým čtenářem tohoto fóra, nicméně vznesu tu svůj dotaz i přes to.

Cvičím v posilovně již pátým rokem, nyní poslední dobou velmi těžké tréninky 4x týdně, sahájící až k maximálním vahám, které jsem schopen uzvedout. K tomu mám poměrně dost stresů ohledně práce. Pracuji z domova u PC.

Můj klasický jídelníček vypadá takto:

1. jídlo - 5 vajec, 30g slaniny, 160g vloček, 60g sojovy rohlik, 25g rýžový olej, zelenina
po tréninku - 50g glukopur, 50g 70% protein, 20g bcaa, 5g kreatin, ovoce
2. jídlo - 150g maso, 150g rýže, 50g arašídové máslo
3. jídlo - 150g těstovin, 20g mák, 2 vejce, 125g polotučný tvaroh, 30g oliv. olej, zelenina

180g všech bílkovin, 320g sacharidů, 150g tuků, 3900 kcal

Doplňky: syrovátkový protein 50g, bcaa 30g, kreatin 5g, lecithin, taurin, vit C 2000mg, multivit.min. Reflex Nexgen, zinek 45mg chellat, horcik az nyni poslednich 5 dni - 10 tablet lactiti 500mg, dvakrát denně polévková lžíce chloridu ve formě oleje namažu na nohy, lžička a půl chloridu v lahvi během dne

Posledního půl roku trpím na pískání v uších, motání hlavy, nesoustředěnost, nemožnost myslet (i jednoduché příklady dělají problém, přitom jsem dříve počítal složité velmi rychle), závratě, občas bušení srdce, slabost, něco jako stavy hypoglykemie, téměř chronická únava, bolesti hlavy, tlak v hlavě a v očích

Nerad bych tu byl moralizován, jde mi spíše o co nejlepší propojení těchto dvou světů, Vašeho a mého, k pokud možno co nejlepší rovnováze. 25 let, 177 cm, 85 kg

Moje otázka: Podle Vašich zkušeností, co by mi ještě mohlo chybět, na co se zaměřit, co doplnit, co sledovat?

Díky předem za jakékoli konstruktivní připomínky.

Vezměme to rozumně, prakticky.
Mám v rodině dva příklady intensivního posilování, oba v relativně krátké době nabyli pěkné až velmi pěkné postavy s neměnnými důsledky, oba se již posilování nevěnují a postava a svěžest jest udržena. Liší se věkově o 40 let. Věnovali se tedy svému fysickému koníčku za zcela jiných okolností, co se týče možností výživy, i co se týče znalostí lidské anatomie, resp. metabolismu ve stavu zatížení.
Děláte zřejmě něco špatně, něco neúměrně své fysické konstituci a způsobu života, jaký vedete.
Práce u PC je velmi nepříjemná a v poslední době a na jisté úrovni i velmi špatně placená (mám s tím jistou zkušenost). Je lépe se toho vzdát, pokud je to ve vašich možnostech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 10:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sajťas píše:
Vzhledem k tomu, na jaké stránce se nacházíme, je odpověď docela jasná. \":-)\" Nechci do sebe každý den ládovat maso a vařená vejce (k čerstvým nemám přístup).

No, budete muset spíše popřemýšlet jak tělu při vysoké zátěži ty živiny dodat a osobně bych se ani nesoustředil na to čím, jako kolik. Velice rozumné vidím si v začátku udělat jasno ne dotazem, ale výpočtem potřeb těla a dle toho pak ladit čím. Koukněte se na tyto kalkulačky
http://nutritiondata.self.com/
https://cronometer.com/
a vyzkoušejte pár dní opravdu přesně spočítat, možná vás výsledek v mnohém překvapí a navede na správnou cestu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 11:05 am 
Offline

Registrován: čtv říj 30, 2014 12:26 am
Příspěvky: 17
Za ten měsíc od posledního příspěvku jsem, řekl bych, už zase pokročil. Používám server http://kaloricketabulky.cz/, na kterém jsem si spočítal výdej bazálního metabolismu (neberu to jako super přesnou hodnotu, ale pro přehled to stačí) a zapisuju si tam nejen jídlo, ale i fyzické aktivity. Celkem to asi odpovídá, protože když jsem jedl třeba o 300 nebo 400 kalorií pod svůj denní výdej, tak jsem šel na váze pořád dolů. Teď, když jím zhruba na úrovni denního výdeje, je ta váha pořád stejná.

Co se týká počtu bílkovin, šel jsem cestou snížení z dřívějších 1,6g na kg váhy (i více) denně na zhruba 1,3g, ale netrápí mne ani když jich sním o něco méně. Věřím v teorii nižší potřeby bílkovin po očištění těla. Samotné čištění mi zatím obstarává přirozeně zvětšené množství vlákniny (jím nyní mnohem více ovoce a zeleniny), ale do budoucna bych chtěl vyzkoušet i další postupy, o kterých se zde píše.

Z hlediska jídelníčku vycházím z příkladu zde na webu, snažím se tedy dodržovat principy dělené stravy, které jsem v některých věcech dotáhl ještě o kousek dále, protože mi nedělaly úplně nejlépe (možná to s čistějšími střevy zase půjde) - nekombinuji ovoce a ořechy, kombinace ovoce jím velmi opatrné a převážně mono (viz dále).

Ukázka mého současného jídelníčku v tréninkový den:
Snídaně: banány + datle nebo rozinky | jablka | pomeranče | hrušky (to vše + borůvky nebo maliny pokud mám doma)
Dopolední svačina (po strávení ovoce): ořechy | kokos | makové nebo konopné mléko
Oběd: ovoce viz snídaně
Po tréninku: banány, zhruba po půlhodině syrovátkový protein
Večeře: zeleninový salát se zdrojem bílkovin | čočka
Druhá večeře: pokud mi ještě vyjde čas a nejsem pro daný den "přecpaný", dám si ještě porci vařených sacharidů (pohanka, jáhly, rýže natural) s žampiony či hlívou

V netréninkový mám na oběd jeden zeleninový salát se zdrojem bílkovin a na večeři vařené sacharidy opět s houbami a brokolicí (zdroj bílkovin, který teoreticky s přílohou až tolik nevadí).

K preferovaným zdrojům bílkovin řadím tempeh, čočku, brokolici, oříšky a semena, syrovátkový protein, k těm méně preferovaným pak tofu a konzervu tuňáka (prakticky jediná neveganská potravina, kterou jím).

Zatím to takhle zkouším příliš krátkou dobu na to, abych mohl posoudit výsledek, ale věřím, že nějak takhle by to mohlo jít se zachováním rozumného poměru zdravá strava/získání svalové hmoty. Výše napsané tedy budiž inspirací pro ostatní, případně předmětem vašich námětů a komentářů. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturista - všechno špatně
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 1:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Filip_H píše:
Zdravím Vás, pročítám toto forum již pár dní a v lecčems jsem se poučil, začal jsem aplikovat hořčík přes kůži i vnitřně, jelikož jsem usoudil jeho značný deficit (silový trénink, stres)

Nejsem asi typickým čtenářem tohoto fóra, nicméně vznesu tu svůj dotaz i přes to.

Cvičím v posilovně již pátým rokem, nyní poslední dobou velmi těžké tréninky 4x týdně, sahájící až k maximálním vahám, které jsem schopen uzvedout. K tomu mám poměrně dost stresů ohledně práce. Pracuji z domova u PC.

Můj klasický jídelníček vypadá takto:

1. jídlo - 5 vajec, 30g slaniny, 160g vloček, 60g sojovy rohlik, 25g rýžový olej, zelenina
po tréninku - 50g glukopur, 50g 70% protein, 20g bcaa, 5g kreatin, ovoce
2. jídlo - 150g maso, 150g rýže, 50g arašídové máslo
3. jídlo - 150g těstovin, 20g mák, 2 vejce, 125g polotučný tvaroh, 30g oliv. olej, zelenina

180g všech bílkovin, 320g sacharidů, 150g tuků, 3900 kcal

Doplňky: syrovátkový protein 50g, bcaa 30g, kreatin 5g, lecithin, taurin, vit C 2000mg, multivit.min. Reflex Nexgen, zinek 45mg chellat, horcik az nyni poslednich 5 dni - 10 tablet lactiti 500mg, dvakrát denně polévková lžíce chloridu ve formě oleje namažu na nohy, lžička a půl chloridu v lahvi během dne

Posledního půl roku trpím na pískání v uších, motání hlavy, nesoustředěnost, nemožnost myslet (i jednoduché příklady dělají problém, přitom jsem dříve počítal složité velmi rychle), závratě, občas bušení srdce, slabost, něco jako stavy hypoglykemie, téměř chronická únava, bolesti hlavy, tlak v hlavě a v očích

Nerad bych tu byl moralizován, jde mi spíše o co nejlepší propojení těchto dvou světů, Vašeho a mého, k pokud možno co nejlepší rovnováze. 25 let, 177 cm, 85 kg

Moje otázka: Podle Vašich zkušeností, co by mi ještě mohlo chybět, na co se zaměřit, co doplnit, co sledovat?

Díky předem za jakékoli konstruktivní připomínky.

Téměř veškeré problémy které uvádíte mohou souviset s deficitem hořčíku, ale také s deficitem stavebních látek a neschopností zpracovávat některé druhy sacharidů, tedy takto se špatně odpovídá. Jednoznačně je třeba více počítat a testovat, než laborovat, to zpravidla výsledky moc nepřináší. mnoho postřehů jsem zde již psal, od výpočtu stravovacích dávek, přes testování jednotlivých deficitů, tak si trochu vlákna projděte, nebo klidně zavolejte a vše vám vysvětlím. Ohledně toho alkoholu v kombinaci s hořčíkem, toho se zase tolik bát nemusíte, pokud nejde přímo o směs těch látek. Pokud vypijete nějaký alkohol a třeba za hodinu hořčík nic se dít nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 1:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sajťas píše:
Za ten měsíc od posledního příspěvku jsem, řekl bych, už zase pokročil. Používám server http://kaloricketabulky.cz/, na kterém jsem si spočítal výdej bazálního metabolismu (neberu to jako super přesnou hodnotu, ale pro přehled to stačí) a zapisuju si tam nejen jídlo, ale i fyzické aktivity. Celkem to asi odpovídá, protože když jsem jedl třeba o 300 nebo 400 kalorií pod svůj denní výdej, tak jsem šel na váze pořád dolů. Teď, když jím zhruba na úrovni denního výdeje, je ta váha pořád stejná.

Co se týká počtu bílkovin, šel jsem cestou snížení z dřívějších 1,6g na kg váhy (i více) denně na zhruba 1,3g, ale netrápí mne ani když jich sním o něco méně. Věřím v teorii nižší potřeby bílkovin po očištění těla. Samotné čištění mi zatím obstarává přirozeně zvětšené množství vlákniny (jím nyní mnohem více ovoce a zeleniny), ale do budoucna bych chtěl vyzkoušet i další postupy, o kterých se zde píše.

Z hlediska jídelníčku vycházím z příkladu zde na webu, snažím se tedy dodržovat principy dělené stravy, které jsem v některých věcech dotáhl ještě o kousek dále, protože mi nedělaly úplně nejlépe (možná to s čistějšími střevy zase půjde) - nekombinuji ovoce a ořechy, kombinace ovoce jím velmi opatrné a převážně mono (viz dále).

Ukázka mého současného jídelníčku v tréninkový den:
Snídaně: banány + datle nebo rozinky | jablka | pomeranče | hrušky (to vše + borůvky nebo maliny pokud mám doma)
Dopolední svačina (po strávení ovoce): ořechy | kokos | makové nebo konopné mléko
Oběd: ovoce viz snídaně
Po tréninku: banány, zhruba po půlhodině syrovátkový protein
Večeře: zeleninový salát se zdrojem bílkovin | čočka
Druhá večeře: pokud mi ještě vyjde čas a nejsem pro daný den "přecpaný", dám si ještě porci vařených sacharidů (pohanka, jáhly, rýže natural) s žampiony či hlívou

V netréninkový mám na oběd jeden zeleninový salát se zdrojem bílkovin a na večeři vařené sacharidy opět s houbami a brokolicí (zdroj bílkovin, který teoreticky s přílohou až tolik nevadí).

K preferovaným zdrojům bílkovin řadím tempeh, čočku, brokolici, oříšky a semena, syrovátkový protein, k těm méně preferovaným pak tofu a konzervu tuňáka (prakticky jediná neveganská potravina, kterou jím).

Zatím to takhle zkouším příliš krátkou dobu na to, abych mohl posoudit výsledek, ale věřím, že nějak takhle by to mohlo jít se zachováním rozumného poměru zdravá strava/získání svalové hmoty. Výše napsané tedy budiž inspirací pro ostatní, případně předmětem vašich námětů a komentářů. \":-)\"

Tak vidíte a pak že to nejde, stačí se překonat, trochu si to spočítat z dojmologie vytvořit exaktní vědu a vše je jinak. Sice tam určitě jsou trochu mouchy, ale to vám dá cit, vše chce svůj čas i pochopení souvislostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 8:56 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Objevil jsem super odpověď na otázku sacharidů při posilování.Doufám, že udělám Nowokainovi trochu radost.
Každej je jinej, ale z vlastní zkušenosti podat nějakej výkon v posilce bez sachrů prostě nejde, ale škodí,
takže prostě priority.

][/i][/i][/i][/i]
AdamRaw.cz
Dostal jsem jeden dotaz, kterych dostavam denne hromadu proto zverejnim rychlou odpoved co jsem odepsal i pro ostatni, je to v rychlosti a bez diakritiky tak diky predem za pochopeni...

Ahoj Adame,
jsem tvůj příznivec a hodně mě inspiruješ co se týče stravy. Stravu jsem už dosti zredukoval a snažím se přijímat pouze kvalitní produkty v co nejméně změněné formě, hojně od místních farmářů, pěstitelů. Také jsem si prošel různými dietami a nesmysly.

Zajímá mě však jedna věc. Uvádíš, že sacharidy nejsou třeba, hlavně ty ze semen s čímž souhlasím. Můj dotaz zní, ty nepřijímáš žádné sacharidy? Přeci je třeba alespoň pro funkci mozku určitá míra glukozy. Z čeho přijímáš ?

Já momentálně využívám okolo 100g sacharidů na den z ovesných vloček, pohanky, jáhel, předem namočených alespoň 12h. Chtěl bych se však zbavit i tohoto a něčím to nahradit.
Nazdarek, diky za mail....
_____________________________________________________
Nazdarek,
asi by bylo na dyl dat ti fakt poradnou odpoved a plnohodnotne info ale zkusim alespon ve zkratce...

Ono sacharidy jsou dvojsecna zbran, daji se prirovnat k ohni, muzou byt pritel i nepritel, ale vzdy zalezi na tom jak jsou zuzitkovany. Je naprosto jasne, ze atleticky a silove nemas sanci udelat poradny vykon bez sacharidu. To je bohuzel fakt, ktery se treba lva nebo tygra takto netyka, ale cloveka ano a to mluvim o neprirozenem silovem vykonu, jako je treba zvedani zavazi nebo extremni posilovani - at je to workout nebo powerlifting nebo treba vrcholove sprintovani, je to uplne jedno.. Kdyby nebylo cviceni moje zivotni vasen a priorita tak bych asi sacharidy nejedl vubec a nebo jen minimalne podle situaci.. protoze pro prirozene a geneticky nastavene fungovani na nich neni naprosto nic klicoveho a vlastne ani pozitivniho. Bohuzel vrcholove cviceni, kterym ziju je stejne neprirozene jako sacharidy ve vetsim mnozstvi a proto to taky odsouva prirozenost mnohdy do pozadi.

Napriklad po zraneni kdyz jsem vedel ze nemohu cvicit jsem byl v cilene ketoze 1 mesic, 0 sacharidu, nebo treba 5-8g v zelenine tzn. nejaka stopova mnozstvi.. a citil jsem se jako Buh. V tele se netvori plak a nezivi patogenni mikroflora, kosti, klouby a zuby jsou robustnejsi a silnejsi a nic nedegeneruje tak, jako kdyz prijimas sacharidy. Plet je dokonale cista, nikde se nezadrzuje voda, stolice je v poradku a mysleni je klidne. Vse je stabilni, neexistuje hlad a vykyv nalady. Je to temer dokonaly stav, proste prirozenost jak by to melo vypadat.

Bohuzel se startem treninku jsem samozrejme zacal sacharidy davat, bezne prijimam a to vetsinou z bile ryze protoze ji proste mam ozkousenou a funguje mi nejlepe co se energie na cviceni a svalu tyce a co nejmensiho negativniho dopadu co sleduji na telo. Obcas ovoce apod., ale to je minimalni, a nijak mi to nevadi, ovoce je dnes stejne junk food chemical sugar package Emotikona smile

Pokud chces dávat výkony a zijes tou vášní pořádně tomu na tréninku dát a milujes pocit výkonu a extrémní telesné veci, proste se bez nich neobejdes, a muze ti rikat kdo chce co chce, nemaji pravdu. Ano zacvicis, ano dokazes tak nejak odjet trenink, ale nikdy se nebude jednat o nic uctyhodneho nebo o silu, ktera by stala za to. Proto je to o hodnotach a je to vse individualni. Sila je u cloveka dana hl. spalovanim atp a glykogenu, bez glykogenu ve svalech neudelas vykon a bez sacharidu nedoplnis glykogen.

Proto je treba seradit si hodnoty. A kdyz uz vim ze sacharidy potrebuji tak cerpat alespon z tech, co maji nejmensi dopad na telo a co ti dobre funguji osobne. Neni ale zadny clovek stejny a neda se definovat jedna formule. A sacharidy ti neublizi zavratne, kdyz je hlavne zuzitkujes, ublizujou nejvice, pokud jsou prijimany a nezuzitkovany a delaji v tele bordel nebo zivi neco co ho dela.

Skromnost je vzdy hlavni meritko vseho ve strave.
Priority a hodnoty musi udavat co jis.
Je treba poslouchat sve telo.

Vlocky bych byt tebou urcite nahradil ryzi, jinak si postupne znicis zuby a kosti, namaceni nema vubec zadny vyznam. Musel bys je fermentovat alespon den a pul a pridat medium s fytazou.

Idealni je davat sacharidy jen kolem treninku nebo v takove snure jidel za sebou, ktera je ucelne dana k tomu doplnit glykogen, coz pokud zijes treninkem bude vlastne denne a nevyhnes se negativnimu dopadu na telo. Proto jak jsem psal, jde o hodnoty...

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 1:12 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Toto je Adam Raw, ešte pred jeho zranením, dva roky dozadu asi. Je úplne napravo.

Příloha:
Adam Raw.jpg
Adam Raw.jpg [ 52.63 KiB | Zobrazeno 18446 krát ]


Adam Raw na tejto fotke má telo, ktoré je vybudované aj za pomoci steroidov (pravdepodobne aj ten úplne naľavo). To BEZ DEBATY. Samozrejme, nie veľké množstvo steroidov, a nie tie najsilnejšie. Žiadnu drinu mu NEUPIERAM, určite drie. Ale nie je to "načisto", to len aby ste vedeli, vážení čitatelia.
ALE KTO SA DIVÍ ??? Street Workout sú silové veci, je to o drine, to nie je FullBody v posilňovni, ktoré si môžem cvičiť "na pocit"...STreet Workout väčšina ľudí berie príliš vážne - proste ako dril. Ja keď posilňujem, nikdy nejdem do veľkého vyčerpania, do "zlyhania". Cvičím intenzívne, ale nie tak, aby som "odfukoval" na zemi, alebo takmer omdlel. Netvrdím ale, že tak "drsne" cvičím Adam Raw.
Jedno ale viem - na tej fotke vidno že berie steroidy, a nebuďme naivní - bude v tom pokračovať, a asi už aj pokračuje. Samozrejme, steroidy v malom množstve. ALE SÚ TAM.

Mimochodom, ja denne konzumujem do 20g sacharidov, a energie mám dosť........ Takže s Adamom v tomto nesúhlasím.
Navyše, písal vôbec, koľko gramov tukov denne skonzumuje ? Ak nie dostatočné, tak si to potreboval doplniť sacharidmi, takže záhada vyriešená...
Nesúhlasím s tým, že na nutričnej ketóze človek "nenakŕmi" mozog.... Je to hlúposť.
Ja si aj naďalej ostávam na mojich "do 20g, max 25g sacharidov denne" (niekedy len 10g).
Za čo musím Adama pochváliť, je perfektne rozvinuté medzilopatkové svalstvo. S tým mám ja veľké problémy, neviem ho tak odizolovať. Idem na tom popracovať, už viem ako izolovane cvičiť "scapular" (to je ten sval)...
Ja tu postnem svoje foto buď poslendý marcový deň, alebo prvý či druhý aprílový. Bez AS (anabolické steroidy), bez kreatínu, bez proteínu v prášku (už rok som ho nemal), cvičenie kulturistické 2x týždenne celé telo, k tomu jogínske asány, visenie na hrazde, stojky, cvičenie "core" (hlboké stabilizátory), cvičenie rotátorov ramien a trupu. Jem dva krát denne.
Dnes mám 190cm/78kg, keď postnem foto tak to bude možno 80kg, keď stihnem nabrať (vo štvrtok som mal okrem toho 36 hodinový suchý pôst, takže si pekne "narúšam" priberačku \":D\")... Rozhodne sa ale za svoju postavu nehanbím. Len nečakajte také "zviera", ako je Adam.... \":wink:\" ... Určite je viac ako 2 krát denne, a viac fyzicky "maká" ako ja. Ja to mám ako doplnok.
A foto pošlem preto, aby ste "neveriaci tomášovia" niektorí z vás, videli, že aj na 400g tukov denne človek môže byť štílhy, a že čisto živočíšna strava (s menším množstvom zeleniny a minimom ovocia) sa vie postarať o pekné telo, bez "šuniek". Ale áno, štíhle, konštitúciu neoklamem, ani sa o to nesnažím \":-)\"

Inak, Adam má PERFEKTNE (vi videách vidno) rozvinuté medzilopatkové svaly (scapular).... Ja ich mám takmer úplne nerozvinuté, tak na nich začínam pracovať. Chrbát precvičujem dostatočne, ale akosi sa mi do toho nezapájajú medzilopatkové svaly, aj keď techniku "nešidíím"... Tak musím na ne cvičiť izolované cviky (stačí dohľadať cez youtube ktoré to sú, keď to chcete vedieť), lebo mám medzi lopatkami "dieru", a estetické to teda nie je. Tak do leta to hádam stihnem napraviť.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Naposledy upravil Kosican87 dne sob bře 21, 2015 1:27 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 1:22 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
stejski píše:
Každej je jinej, ale z vlastní zkušenosti podat nějakej výkon v posilce bez sachrů prostě nejde, ale škodí,
takže prostě priority.

Stejski, koľko gramov tukov denne (napr. v deň keď ideš cvičiť) zješ ?...

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 5:28 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Kosican87 píše:
Stejski, koľko gramov tukov denne (napr. v deň keď ideš cvičiť) zješ ?...

Já to nepočitám a ani se nechcu pouštět do nějaké debaty ani mě nezajima jestli Adam Raw sypal.Jen
mě zaujal ten jeho názor a myslím že má pravdu.
Čus měj se

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 8:11 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Stejski : máš chuť na sacharidy, tak si sa takto rozhodol....\":D\"...ALE NEDÁVA TO LOGIKU. Práve som sa vrátil z dvojhodinového tréningu, som už najedený (kvalitné bravčové, domáce maslo, klinčeky, him. soľ, č. korenie, trochu chilli, mäso osmažené na masti, kel varený). Sacharidov možno 3 gramy, skôr menej.
Asi 210g tukov, 55-60g bielkovín obsahovalo toto jedlo.
Na tréningu som mal priemerný počet opakovaní v sérii okolo 13 opakovaní na vrch tela, a okolo 16 na spodok.

Supersérie chrbát + prsia .... 12 supersérií (čiže 12 + 12 sérií)
8 sérii na ramená
8 sérií drepov
4 série zakopávanie, 3 série lýtka, 5 sérií brucho, 3 série hyperextenzia

(biceps a triceps som vynechal, nepotrebujem cvičiť dodatočne).

75% cvikov som robil UNILATERÁLNE, takže v skutočnosti som odcvičil 85-90 sérií.... Za 2 hodiny...

Bez sacharidov, bez "leňošenia" počas tréningu..... Čo na to povieš ? Asi NIČ, že ?
Fajne som sa najedol spomínaného jedla, A PRIŠLA ENERGIA. o samých tukov a bielkovín, všetko živočíšneho pôvodu.
Ak klamem, nech zomriem \":-)\"
Takže teóriu Adama Rawa škrtaj. On aj ty určite konzumujete nie dostatočné množstvo tukov, takže bez sacharidov si neviete poradiť. A potom sa vyhovárate, že bez sacharidov sa nedá byť "dravý"... BlaBla.... Prostesa bojíte navýšiť tuky z neroumného dôvodu.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 9:43 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Kosican87 píše:
Stejski : máš chuť na sacharidy, tak si sa takto rozhodol....\":D\"...ALE NEDÁVA TO LOGIKU. Práve som sa vrátil z dvojhodinového tréningu, som už najedený (kvalitné bravčové, domáce maslo, klinčeky, him. soľ, č. korenie, trochu chilli, mäso osmažené na masti, kel varený). Sacharidov možno 3 gramy, skôr menej.
Asi 210g tukov, 55-60g bielkovín obsahovalo toto jedlo.
Na tréningu som mal priemerný počet opakovaní v sérii okolo 13 opakovaní na vrch tela, a okolo 16 na spodok.

Supersérie chrbát + prsia .... 12 supersérií (čiže 12 + 12 sérií)
8 sérii na ramená
8 sérií drepov
4 série zakopávanie, 3 série lýtka, 5 sérií brucho, 3 série hyperextenzia

(biceps a triceps som vynechal, nepotrebujem cvičiť dodatočne).

75% cvikov som robil UNILATERÁLNE, takže v skutočnosti som odcvičil 85-90 sérií.... Za 2 hodiny...

Bez sacharidov, bez "leňošenia" počas tréningu..... Čo na to povieš ? Asi NIČ, že ?
Fajne som sa najedol spomínaného jedla, A PRIŠLA ENERGIA. o samých tukov a bielkovín, všetko živočíšneho pôvodu.
Ak klamem, nech zomriem \":-)\"
Takže teóriu Adama Rawa škrtaj. On aj ty určite konzumujete nie dostatočné množstvo tukov, takže bez sacharidov si neviete poradiť. A potom sa vyhovárate, že bez sacharidov sa nedá byť "dravý"... BlaBla.... Prostesa bojíte navýšiť tuky z neroumného dôvodu.

Mám podobny míry jak ty a cítim se jak Somálec.Měl jsem sto kilo ale ze zdravotnich duvodu sem zhubl.
Bez sacharidu se nabrat hmota prostě nedá.Ani se te nedivim ze sem nedals fotku kdyz ses taky asi jak z Birkenau

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz