Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 10:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Pan Jarda nedoporučuje ani přijímat nějaké statisticky významné množství bílkovin a nedoporučuje ani cvičení s činkama. No tak ho prostě poslechni a je to, ne?
Měl jsem na mysli sojový proteinový prášek, když máš takovou hrůzu z mléčné bílkoviny.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 12:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
mohy píše:
Mne sa tá sója nekaj nezdá. Raz sa človek dočíta tak, druhý krát presne naopak. Prirovnal by som to k mlieku. Tiež jedna strana píše, že je zdravé a druhá, že škodí. Mne osobne sója nikdy moc nechutila, hlavne keď si spomeniem na tú chuť, keď som bol ešte malé dieťa. Vtedy nebolo kadejakých dochucovadiel, ktoré klamú naše chuťové bunky. Také sójové plátky mi chutili strašne umelo, nerozumel som tomu, ako to môže niekto jesť. Myslím, že p. Jarda sóju tiež nedoporučuje.

Ja teda sóju nejem, iba občas v podobe pravej japonskej sójovej omáčky. V podstate sa stotožňujem s názorom prezentovaným tu:
http://www.cez-okno.net/clanok/mgr-fran ... enie-mozgu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Ja teda sóju nejem, iba občas v podobe pravej japonskej sójovej omáčky. V podstate sa stotožňujem s názorom prezentovaným tu:
http://www.cez-okno.net/clanok/mgr-fran ... enie-mozgu

Sója je opravdu docela sajrajt a přesto se cpe do lidí prakticky všude a naprosto násilnou formou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 5:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
halooo je tu niekto kto mi pomovoze ozivit tuto temu ? \"8)\"
dajme tmu ze napiste niekto ako ste vy zmenili pohlad na bodibilding a na suplementy ,stravu a podobne , aku stravu preferujete , co je podla vas totoalne svinstvo alebo nejake vase vychitavky ....len nech sa tu nieco deje \":)\" ...

po asi pol rocnej pauze z cvicenim sa na to pokusim ist trochu inak .
po studii nijakich tih zdravich navikov som zmenil aj ja svoje naviky a pojdem nato trosku inu cestou ako by isiel clovek co chce nabrat co najviac za co najkraci cas ( kazdi sa oto snazi aj ja) no nepojdem nato ces mrtvoli ...tim myslim ze nebudem do seba sypat kadejake sypaciky ...

moj jedalnicek po novom obsahuje cez 60-70 % tepelne neupravenej strave, povecinou namocena pohanka casto krat aj naklicena, rozne semena ako takvica , slnecnica , orechy , guji , ovocie, zelenina ...atd
ku kazdej tepelne upravovanej strave jem zeleninku....
preferujem delenu stravu ,uplne som vynechal chlceba a kadejake sladkosi ajked obcas prehresim ...
cukri komplexne jendoznacne z namocenej obilninynajlepsie asi pohanka...plus v objemovke isto bar co \":D\"
po treningu sami zda ako adekvatna nahrada gainera cerstvi dzus zo sladkeho ovocia alebo 2 banany a najepsie obe \":D\" ...atd ath \":D\" ..
uz sa mi neche pisat lebo ani neviem ci to pre niekoho pisem kto by mimohol napisat jeho nazor na toto vsetko ale jedno je iste , pan jarda ma nato vlasny pohlad \":D\" ...ale tak ja si volim vlasnucest a mamvlasne priority ...a urcite robim lepsie ako ti nasipanci copriberaju neludske mnostva na vahe za nenormalni cas...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
halooo je tu niekto kto mi pomovoze ozivit tuto temu ? \"8)\"
dajme tmu ze napiste niekto ako ste vy zmenili pohlad na bodibilding a na suplementy ,stravu a podobne , aku stravu preferujete , co je podla vas totoalne svinstvo alebo nejake vase vychitavky ....len nech sa tu nieco deje \":)\" ...

po asi pol rocnej pauze z cvicenim sa na to pokusim ist trochu inak .
po studii nijakich tih zdravich navikov som zmenil aj ja svoje naviky a pojdem nato trosku inu cestou ako by isiel clovek co chce nabrat co najviac za co najkraci cas ( kazdi sa oto snazi aj ja) no nepojdem nato ces mrtvoli ...tim myslim ze nebudem do seba sypat kadejake sypaciky ...

moj jedalnicek po novom obsahuje cez 60-70 % tepelne neupravenej strave, povecinou namocena pohanka casto krat aj naklicena, rozne semena ako takvica , slnecnica , orechy , guji , ovocie, zelenina ...atd
ku kazdej tepelne upravovanej strave jem zeleninku....
preferujem delenu stravu ,uplne som vynechal chlceba a kadejake sladkosi ajked obcas prehresim ...
cukri komplexne jendoznacne z namocenej obilninynajlepsie asi pohanka...plus v objemovke isto bar co \":D\"
po treningu sami zda ako adekvatna nahrada gainera cerstvi dzus zo sladkeho ovocia alebo 2 banany a najepsie obe \":D\" ...atd ath \":D\" ..
uz sa mi neche pisat lebo ani neviem ci to pre niekoho pisem kto by mimohol napisat jeho nazor na toto vsetko ale jedno je iste , pan jarda ma nato vlasny pohlad \":D\" ...ale tak ja si volim vlasnucest a mamvlasne priority ...a urcite robim lepsie ako ti nasipanci copriberaju neludske mnostva na vahe za nenormalni cas...

Tak vlastní pohled mám a tak jak to píšete to může jak fungovat, tak neškodit, ovšem já nejsem rozhodně odborník na posilování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 1:56 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
ahoj, ja zacal ted posilovat taky (predtim jsem mel neco odcviceno ale po detoxikacich jsem neskutecne shodil), stravu mam zalozenou na tukach, zelenine a zivocisnych bilkovinach... kvuli kandide. Nejspis to je svalovou pameti ale i presto rostu z malo jídla (asi lepsi vyuzitelnost potravin) staci mi dve max 3 jídla za den a do toho mam zahrnutou wd dietu takze jis 8 hodin a 16 hodin ne a nekdy jim jen 6-7... at ma telo odpocinek... pribiram velmi pomalu ale taky dost kvalitne tak kilo za tyden (ale jak rikam je to nejspis svalovou pameti) zadny kulturisticky trenink nedelam jen porad shyby, shyby, shyby, kliky a jednorucky a roste to ... takze tady jsem chtel jen uvest ze to take jde i takhle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 8:26 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Mikard: Tím wd myslíte warrior diet? Pokud si to dobře pamatuju, tak tam se nemá celý den jíst (nebo jenom ovoce a zelenina) a do toho se trénuje, a večer - jednou denně se člověk pořádně nažere, a správně se začíná vždycky syrovou zeleninou, pak tuky a bílkoviny. Nějak mi tam nesedí ta až 3 jídla denně, pokud to tedy nejsou ta jídla povolená v "undereating phase". A nebo jsem si to spletl s jinou dietou?

Jinak v oblasti bodybuildingu mám dva vzory. Jericho Sunfire (dříve Richard Blackman) a Herschel Walker.
J. S. byl přes 10 let vitarián, fruitarián, ke konci jenom pil ovocné šťávy, nyní pravděpodobně nejí ani nepije nic. H. W. jí cca od svých 20 let (je mu kolem 50) jedno jídlo denně, a v současné době ho popisuje jako "salát, polévka a chleba". Takže na nějaké bílkoviny nebo kilojouly oba naprosto kašlou. V tréninku jsou na tom stejně - dělají denně stovky a tisíce kliků, dřepů, shybů atp. - tedy jednoduché cviky s vlastní vahou. A výsledky jsou hodně dobré. Samozřejmě tomu co oni tvrdí nemusí každý věřit, ale zabýval jsem se jimi (a souvisejícími věcmi) hodně dlouho a nemám důvod nevěřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 18, 2011 10:26 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
tak nevim jestli je to primo warrior diet popravde jsem to cele necetl ale je to zalozene na skoro stejnem principu hladoveni to moje co provadim je presneji leangains diet.
Tady máte link http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html tak ty vase vzory vidim snad poprvé... já zase vim ze andreas cahling švédsky kulturista byl jen na ovoci a zelenine takze asi vitarián. (ale stim si formu jen udrzoval nikoliv stavel hmotu to by bylo skoro nemozné)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
tak nevim jestli je to primo warrior diet popravde jsem to cele necetl ale je to zalozene na skoro stejnem principu hladoveni to moje co provadim je presneji leangains diet.
Tady máte link http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html tak ty vase vzory vidim snad poprvé... já zase vim ze andreas cahling švédsky kulturista byl jen na ovoci a zelenine takze asi vitarián. (ale stim si formu jen udrzoval nikoliv stavel hmotu to by bylo skoro nemozné)

Opravdu zajímavé informace a pak že to nejde bez velkých dávek masa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 10:22 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Mikard píše:
tak nevim jestli je to primo warrior diet popravde jsem to cele necetl ale je to zalozene na skoro stejnem principu hladoveni to moje co provadim je presneji leangains diet.
Tady máte link http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html tak ty vase vzory vidim snad poprvé... já zase vim ze andreas cahling švédsky kulturista byl jen na ovoci a zelenine takze asi vitarián. (ale stim si formu jen udrzoval nikoliv stavel hmotu to by bylo skoro nemozné)

Tak tohle jsem ještě neviděl, z těch diet typu intermittent fasting znám hlavně Warrior diet a Eat stop eat. Leangains mi připadá zbytečně složitá a je tam na jídlo na můj vkus moc času. Mně nejvíc vyhovuje jíst prostě 1 jídlo denně (max. 1 hodinu, většinou tak mezi 16. a 17. hodinou).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 3:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Na predchozi strance nekdo povidal o tom, ze bez masa clovek nepribere svalovou hmotu. To je samozrejme holy nesmysl a jako dalsi dukaz prikladam pekne video s odkazem na slavne vegetariany, vegany, bodybuildery, atlety a dalsi sportovce:
http://www.youtube.com/watch?v=nIcSuA2b_Wc

O potrebe nebo nepotrebe svalove hmoty nad bezny ramec nejsem pripraveny diskutovat nehlede na to, ze to povazuji za diskuzi zbytecnou. Pokud Vas zajima seznam sportovcu ve videu a chcete si o nich neco dalsiho zjistit jsou to tito:

Albert Beckles - Bodybuilder
Alexander Dargatz - Bodybuilder, German athlete, 2005 Body-Building World Champion, and physician
Andreas Cahling - Swedish Bodybuilder
Anthony Peeler - Basketball Player
Anton Innauer - Olympic Gold Medal In Ski Jumping
Aura Andrew - Bodybuilder
B J Armstrong - Basketball Player Star
Bill Pear - Bodybuilder
Bill Walton - Baskeball Player and Sportscaster
Billie Jean King - Tennis Player
Brendan Brazier - Professional Ironman Triathlete, Speaker and Author - Vegan
Carl Lewis - American Track and Field Athlete, 10 Olympic medals including 9 golds, and 10 World Championships medals, of which 8 were golds
Chris Campbell - American world champion wrestler
Chris Prince - Vegan Muay Tai and Mixed Martial Arts Fighter
Christine Vardaros - Profesional Cyclist (Cyclo-Cross)
Cory Everson - Bodybuilder, 6 Times Mr. Olympia
Craig Heath - Professional Figure Skater
Dave Scott - Triathlete and Coach - Six times Ironman World Champion - Vegan
Denise Nicole - Professional Model and Bodybuilder
Desmond Howard - American professional football player
Donny Lalonde - Canadian professional boxer
Dr. Ruth Heidrich - Triathlete, Health Books - 'Extreme mama'
Ed Bauer - Bodybuilder
Ed Templeton - Proffesional Skateboarder
Edwin Moses - Track and Field athlete, Olympic champion - 4 Golden Medals
Elena Walendzik - 2005 German featherweight boxing champion
Eustace Miles - Tennis player and author, 10 time British Tennis Champion
Giacomo Marchese - Bodybuilder
Jack LaLanne - American fitness, exercise and nutritional expert, celebrity, lecturer, and motivational speaker
Jacque Vaughn - American professional basketball player
Jim Morris - Mr America 1973 y Mister Olympia 1996
Joel Kirkilis - Bodybuilder and Lifter, Victoria (Aus) Bodybuilding champion, 2009
John Salley - Basketball Player
Johnny Weissmuller - Swimmer and Actor of Tarzan
Judy Ledenlge - British world hang gliding champion
Jutta Müller - German Skater and Skating Coach, windsurfing World Cup champion
Kathy Johnson - American Artistic gymnast and commentator
Kenneth G. Williams - Professional Vegan Bodybuilder
Killer Kowalski - Canadian professional wrestler, He trained WWE professional wrestlers, including Triple H
Leroy Burrell - American track & field star, Olympic champion
Leslie Marx - American fencer and two-time national champion
Luiz Freitas - Bodybuilder
Mac Danzig - Professional Mixed Martial Arts Fighter and Instructor
Marv Levy - Professional American and Canadian Football coach
Murray Rose - Men's Swimming at 17 - 4 Golden Medals for Australia
Paavo Nurmi - Finnish long-distance runner and 12-time Olympic medal winner
Pat Reeves - Marathon Runner, Personal Trainer, BAWLA Coach and Fitness Consultant
Patrick Reiners - Bodybuilder
Peter Hussing - Boxing Champion
Ricardo Moreira - Vegan MMA Fighter
Rich Roll - Athlete
Rob Bigwood - Profesional Armwrestler
Robbie Hazeley - Vegan Bodybuilder (53 years Old)
Robert Cheeke - Vegan Bodybuilder, President of Vegan Bodybuilding & Fitness - VeganBodybuilding.com
Robert Lichtenwalner - Mountain Biker
Robert Millar - Scottish professional cyclist who won the King of the Mountains competition
Robert Parish - Baskeball Player, NBA Star
Roy Hilligenn - Bodybuilder, Mr. America 1951
Ruth Heidrich - American Health Educator and Three-time Ironman Contestant
Ryan Wilson - Strength Athlete, Strongman competition
Salim Stoudamire - Professional Basketball Player in the NBA
Scott Jurek - Ultramarathoner
Sebastian Grubb - Fitness Trainer, Nutrition Coach, Professional Dancer
Silken Laumann - Canadian champion rower 2 Golden Medals
Tiffany Croker - Weightlifter
Tim VanOrden - Track & Field, Road Racing, Mountain Running, Stair Climbing
Toni Innauer - Sky Jumper
Tony LaRussa - American Baseball Team Manager
Tonya Kay - Professional Dancer
Torre Washington - Bodybuilder
Weia Reinboud - Masters High jumper
Willie Austin - Former World Class Athlete, internationally recognised As Strength Trainer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 3:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Jeste doplnim, ze mnichove z klastera Shaolin jsou 100% vegetariani. Diky striktne buddhistickemu zalozeni take nekonzumuji treba cibuli nebo cesnek.
Jeden z nejvetsich atletu a mistru bojovych umeni Bruce Lee byl take vegetarianem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 3:51 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
po dlhej pauze sa rozbiehaj z cvicenim a chel by som nejake fullbodytrening....
aky trening sa vam osvedcil ? ....mne pislo pomerne slusne 2 + 1 (dva dni drening , den volna) ....ale teraz chem jednoznacne fullbody-cize cele telo, posilka -volno , posilka-volno , poliska-volno \"8)\" .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 10:17 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

aky je vas nazor na susenu syrovatku? Je to skutocne skodlive pre cloveka lebo ohladom syrovatku som toho uz dost prestudoval a vcelku ma vraj velmi pozitivne ucinky na plet pokozku na travenie, doplnuje mineraly vitaminy a nezatazuje organizmus.

Syrovatku pili uz stari greci a rimania nie je to teda nejaky moderny pocin nasich generacii ale je to uz starodavny napoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

aky je vas nazor na susenu syrovatku? Je to skutocne skodlive pre cloveka lebo ohladom syrovatku som toho uz dost prestudoval a vcelku ma vraj velmi pozitivne ucinky na plet pokozku na travenie, doplnuje mineraly vitaminy a nezatazuje organizmus.

Syrovatku pili uz stari greci a rimania nie je to teda nejaky moderny pocin nasich generacii ale je to uz starodavny napoj.

Tak ona přímo škodlivá není, akorát může za určitých okolností rozházet vápník v těle, což není zrovna výhodné, ale jinak proti ní nic nemám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz