Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
\":-)\"))
Jardo, kam vy na ty fóry chodíte???
Víte, co je hypoglykemie, jak se projevuje a kdy vám hrozí? Doporučuju praktickou ukázku: ráno na lačno se pusťte do nějaké intenzivní zátěže. Bude opravdu jen krátkodobá, neboť sacharidy nebudou, jakmile se vyčerpá glykogen, bude veselo. Doporučuji mít po ruce osobu blízkou s lahví sladké vody v ruce...

No pokud jsem já pobavil vás, což mě těší, rád dělám lidem radost, tak vy jste nyní nepochybně pobavil daleko širší okruh čtenářů. Z pohledu vaší logiky, kdo se ráno nenají a půjde cokoliv namáhavějšího dělat musí mít vedle sebe asistenta s flaškou cukerného roztoku. Možná by to mělo být ustanoveno zákonem, protože podobnou blbost dělá ráno půl republiky a kupodivu vůbec nic netuší o obrovském riziku které podstupují. Jinak o hypoglykémii vím kupodivu opravdu dost a nejen teoreticky, to se obávat nemusíte, na rozdíl od vás jsem si osobně vyzkoušel i odsolení a to je mnohem větší sranda, doporučuji vyzkoušet, ale mějte raději napsáno na papírku co jste se sebou dělal, jinak vás už patrně nerozchodí nikdo, nedokážete totiž ani mluvit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2016 5:21 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
No pokud jsem já pobavil vás, což mě těší, rád dělám lidem radost, tak vy jste nyní nepochybně pobavil daleko širší okruh čtenářů. Z pohledu vaší logiky, kdo se ráno nenají a půjde cokoliv namáhavějšího dělat musí mít vedle sebe asistenta s flaškou cukerného roztoku. Možná by to mělo být ustanoveno zákonem, protože podobnou blbost dělá ráno půl republiky a kupodivu vůbec nic netuší o obrovském riziku které podstupují. Jinak o hypoglykémii vím kupodivu opravdu dost a nejen teoreticky, to se obávat nemusíte, na rozdíl od vás jsem si osobně vyzkoušel i odsolení a to je mnohem větší sranda, doporučuji vyzkoušet, ale mějte raději napsáno na papírku co jste se sebou dělal, jinak vás už patrně nerozchodí nikdo, nedokážete totiž ani mluvit.

Jo takhle...Moje chyba, zapomněl jsem definovat intenzivní zátěž. Ne, Jardo, to není běžná denní činnost, ani, milý slovenský příteli, zvedání železa v posilovně. Mluvím o zátěži nad úrovni ANP. A protože se někteří chtějí bavit odborně, tak pojďme na to.
Při běžném, aerobním metabolismu pracují pomalá svalová vlákna. Mají dostatek kyslíku a tedy odsud tzv. aerobní mechanismus. V krvi se netvoří laktát (zanedbatelně). Pokud ale zatížení zvýšíme, začnou pracovat i vlákna rychlá. Tělu přestává stačit dodávka kyslíku pro takový energetický výdej a štěpení glukozy začíná probíhat bez přístupu kyslíku (produktem této reakce je kyselina mléčná, o které jsme asi taky slyšeli a tedy nebudu tady zdržovat jejím dalším procesem s laktátovými anionty, zakyselením a co ho vlastně způsobuje), přičemž se čerpání energie silně posouvá směrem od tuků k cukrům jako jejímu zdroji. Jistě vám neříkám nic nového, jen vysvětluji, že toto bylo to, o čem jsem psal, to byly ty "hlaďáky"! Tam buď dodáš cukr, nebo končíš (nebo minimálně zpomalíš, tedy prohraješ). Tuk opravdu nepomůže. Nemluvím o nějakém šmrdlání údolím Berounky! Mluvím od začátku o práci ve vysoké zátěži, často vysoko nad anaerobním prahem!
Mimochodem: právě tady je zakopán pes dnešního tréninkového trendu cyklistů, který se od najíždění maximálních objemů posouvá k cyklování s cílem dosáhnout toho, aby sportovec byl schopen hlavně produkovat co nejméně laktátu při co nejvyšší a co nejdelší zátěži, ke které dochází právě v momentech nástupů, v těžkých stoupáních atp., tedy ve chvílích rozhodujících.
Možná si vybavíte loňskou Tour, kdy Porte dal Froomemu gel i přes hrozbu pokuty v již zakázané zóně, protože Chris chytil hlaďák a hrozilo, že se mu prostě zastaví nohy.
Takže, milý slovenský příteli, zítra ráno vstaň, lokni si vody a na plný koule to během nebo na kole narvi do nejbližšího krpálu. Pokud to vydržíš 5 minut na 90% maximální tepovky, přihlas se na olympiádu v nějakém ze sportů, kde se v maximálkách maká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 10:09 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jonys : Ale ja nepíšem o extrémoch ako píšeš ty.......... Extrémy NIE SÚ prirodzené, hlavne extrémy súvisiace so športom.... Keď dokážem nalačno odcvičiť celé telo na TRX tak, že je to pre mňa namáhavejšie ako odcvičiť celé telo nalačno v posilňovni (do nej už nechodím, doma mám čerstvejší vzduch, a pri TRX posilňujem aj rôzne stabilizátory, viac sa mi to páči...), a trvá mi to 2 hodiny s krátkymi pauzami (minúta ?), a neprepadám vyhoreniu (hoci si dám riadne do tela...), tak to je dôkaz, že človek si môže dať "kvalitne do tela" aj nalačno. Ja jedávam 2x denne, druhé jedlo približne o tej 13-tej hodine. O to je to "ťažšie", než keby som druhé jedlo dojedol niekedy o 20-tej. A nemám problém. Samozrejme, TRX nie je extrém - nejaká vrcholová súťaž. Lenže ja sa do extrémov, ktoré NESLÚŽIA ZDRAVIU (na rozdiel od hladoviek rôznej dĺžky a typu) púšťať nechcem. A vrcholový šport tým extrémom je, a napíšem bez okolkov, vrcholovému športu typu cyklistika, beh na dlhé trate a podobné športy, po ktorých "odzávodnení" človek upadá často na zem, niekedy aj odpadne, alebo takmer odpadne, to je čistý masochizmus, ktorý by robil len hlupák... To platí aj napr. pre CrossFit, ktorého fanúšikom nebudem nikdy, lebo súťažný crossfit, resp. crossfit, kde si človek chce neustále zlepšovať čas, je tak isto zdraviu ŠKODLIVÝ. Ja cvičím tak, aby to môjmu zdraviu PROSPIEVALO, a takto viem kľudne odcvičiť celé telo nalačno, a to cvičnie nie je žiadne "lážo plážo", lebo z takého cvičenia by svaly nenarástli, resp. len minimálne.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 2:19 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
SemTamTuPrídem píše:
Jonys : Ale ja nepíšem o extrémoch ako píšeš ty.......... Extrémy NIE SÚ prirodzené, hlavne extrémy súvisiace so športom.... Keď dokážem nalačno odcvičiť celé telo na TRX tak, že je to pre mňa namáhavejšie ako odcvičiť celé telo nalačno v posilňovni (do nej už nechodím, doma mám čerstvejší vzduch, a pri TRX posilňujem aj rôzne stabilizátory, viac sa mi to páči...), a trvá mi to 2 hodiny s krátkymi pauzami (minúta ?), a neprepadám vyhoreniu (hoci si dám riadne do tela...), tak to je dôkaz, že človek si môže dať "kvalitne do tela" aj nalačno. Ja jedávam 2x denne, druhé jedlo približne o tej 13-tej hodine. O to je to "ťažšie", než keby som druhé jedlo dojedol niekedy o 20-tej. A nemám problém. Samozrejme, TRX nie je extrém - nejaká vrcholová súťaž. Lenže ja sa do extrémov, ktoré NESLÚŽIA ZDRAVIU (na rozdiel od hladoviek rôznej dĺžky a typu) púšťať nechcem. A vrcholový šport tým extrémom je, a napíšem bez okolkov, vrcholovému športu typu cyklistika, beh na dlhé trate a podobné športy, po ktorých "odzávodnení" človek upadá často na zem, niekedy aj odpadne, alebo takmer odpadne, to je čistý masochizmus, ktorý by robil len hlupák... To platí aj napr. pre CrossFit, ktorého fanúšikom nebudem nikdy, lebo súťažný crossfit, resp. crossfit, kde si človek chce neustále zlepšovať čas, je tak isto zdraviu ŠKODLIVÝ. Ja cvičím tak, aby to môjmu zdraviu PROSPIEVALO, a takto viem kľudne odcvičiť celé telo nalačno, a to cvičnie nie je žiadne "lážo plážo", lebo z takého cvičenia by svaly nenarástli, resp. len minimálne.

No já jen reagoval když Jarda použil termín "krátkodobá vyšší zátěž" netuše, že on si pod tím představuje nějakou rychlejší vycházku. Přičemž v mých měřítkách je to např. pár intervalů na 105-120% max. wattáže.
Co z uvedených variant slouží zdraví se neshodneme, já si myslím, že zdravému člověku není přirozené hladovět, protože se tělo oslabuje, prostě tu energii mu ze vzduchu nedodáš, a pak může být slabší vůči nepřátelům jako jsou bacily... Naopak vysoká zátěž (pro zdravého člověka) je prospěšná (přiměřeně věku - nehodlám rozepisovat od studiích poukazujících na škodlivost takových prvků pro kardiovaskulární systém a vliv na arytmie. kdy je ve hře vznik mikrothlinek v ne již zcela pružných cévách, kdy následné jizvičky mohou způsobovat poruchy vedení el. impulzů a následně arytmie...). Ale protože vidím, že máš o věc zájem, tak Ti řeknu, že moderním trendem v tréninku vytrvalostních sportů (hlavně tedy cyklistiky, a to i u hobíků) je ústup od najíždění miliard km k tzv. dávkování, tréninku zaměřenému především na schopnost vydržet déle a s vyšším výkonem relativně krátké úseky. Můžu to vysvětlit, ale fakt se mi moc nechce, v pátek...\":-)\"
TRX je jistě právě v tomto smyslu náročnější než železa. Byť si nejen jistý, že z něho lépe porostou svaly (to by asi už profíci kulturisti nezvedali činky, že), ale určitě fyzičku dodá a určitě i líp pracuje s HSS (i když jsou i lepší cvičení cílená tímto směrem - u TRX přeci jen jsou určité "vedlejší účinky" zapojování svalů, které do HSS nepatří a bylo by ideální je nezapojovat). Crossfit je blbost hlavně proto, že je tam hodně zranění. Abych podstupoval takové rizika když mě to neživí, to ne, máš pravdu, cvičit se má pro zdraví. Ale právě jeho přínos pro fyzičku je přesně v tom, co píšu. Bezpečnější ale bude třeba 4-6x300m běhu naplno s minutovýma pauzama (tak trénuje intervaly Hejnová), angličáky v podobném rytmu, dobrý je třeba cvičení s Gun-ex (hodně používají borci MMA, box, rugby, hokej, nebo Krpálek). Ad. hokej: přesně to je sport, kde potřebuješ podat výkon ve vysoké intenzitě opakovaně po krátkou dobu. Přitom musíš mít bytelnou konstituci, tedy svaly, který rychle pálí glykogen....Proto pak vidíš, že když hokejista nestihne vystřídat včas, tak mu může totálně seknout-protože po té minutě, dvou v anaerobním režimu totálně vypálil energii - dostupné cukry.
Jinak Tvůj způsob stravování opravdu považuju za nebezpečný. Ono teď se cítíš v pohodě, jsi mladý, tělo lecjaké chyby toleruje...ale čas je sviňa. Johan Cruyff taky hulil celý život jak fabrika, byl v pohodě...no ale po 60. ho to dostihlo. Kolega dělával na téma stravování zajímavé přednášky s výsledkama studií, měření, velice pěkně, srozumitelně...ale dlouho nejsme v kontaktu, tak nevím, jestli by se dalo k něčemu dostat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 10:40 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jonys : TRX je predovšetkým o cvičení celého tela, stabilizátory sa tam ale zapájajú dosť intenzívne, a to preto, lebo je to veľmi prirodzené cvičenie, prirodzenejšie, než cvičenie s činkami. Kulturisti nebudujú svoje telo na TRX (nemyslím ako doplnok, ale ako jediný spôsobom po boku s cvičením s vlastnou váhou bez náčinia - hrazda povolená) preto, lebo im nejde o prirodzenosť.... Kopa z nich ani nevie odcvičiť niektoré cviky na TRX, atď, majú slabé stabilizátory, takže ich svalová harmónia môže byť maximálne tak na pohľad, no tým to končí (česť výnimkám)... Čo sa týka TRX, je pravda, že tam sa nedá sval tak odizolovať, ako pri cvičení s činkami a na strojoch ... ale o to menej "funkčné" telo sa vybuduje pri cvičení s činkami (hlavne pri cvikoch po sediačky, či s oporou trupu z prednej či zadnej strany)... Mať VEĽKÉ svaly a pritom byť neobratný a mať slabý "core", to je pre tých, čo majú trochu menej rozumu než...mám napríklad ja, ktorý pochopil, ako je najprirodzenejšie a najzdravšie budovať svalovú hmotu.
A čo sa týka mojej stravy, bol by som zvedavý, ako by si sa stravoval v prírode, v lesoch a na lúkach.... Len tu nezačni bájku o tonách bobuľovitého ovocia, jablkách a hruškách, lebo v lese na bielkoviny a tuky z iných zdrojov než zo živočíšnych zabudni... (chytráci nech si odpustia tých pár orechov s aj tak zlou stráviteľnosťou a blbými omega6 tukmi)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 7:49 pm 
Offline

Registrován: ned črc 26, 2015 11:34 pm
Příspěvky: 3
H0pe píše:
Tak to je vážně skvělá proměna! \"8)\" Smím se jen zeptat, čím jsi v té kalistenice začínal? Já se o ni teď taky docela zajímám a ráda bych se trochu vypracovala. \":)\"

No vsechno ohledne kalisteniky jsem ze zacatku "nastudoval" z netu i kdyz o tom ani neni moc co zjistovat,pravidla jsou jasne dana(cvicis jen s vlastni vahou) a nejaka pravidla nebo system si pozdeji vytvoris sama podle sebe,libi se mi ta volnost a ty moznosti v treninku oproti fitku,myslim,ze to poznas casem sama,takze Ti vlastne ani nemuzu nejak radit,jelikoz me nenapada nic zasadniho do zacatku co by si musela vedet,kazdopadne zacatky jsou tezsi nez ve fitku,tak to nevzdej a vybudujes si na tom zdravou zavislost \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 1:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jonys píše:
Jo takhle...Moje chyba, zapomněl jsem definovat intenzivní zátěž. Ne, Jardo, to není běžná denní činnost, ani, milý slovenský příteli, zvedání železa v posilovně. Mluvím o zátěži nad úrovni ANP. A protože se někteří chtějí bavit odborně, tak pojďme na to.
Při běžném, aerobním metabolismu pracují pomalá svalová vlákna. Mají dostatek kyslíku a tedy odsud tzv. aerobní mechanismus. V krvi se netvoří laktát (zanedbatelně). Pokud ale zatížení zvýšíme, začnou pracovat i vlákna rychlá. Tělu přestává stačit dodávka kyslíku pro takový energetický výdej a štěpení glukozy začíná probíhat bez přístupu kyslíku (produktem této reakce je kyselina mléčná, o které jsme asi taky slyšeli a tedy nebudu tady zdržovat jejím dalším procesem s laktátovými anionty, zakyselením a co ho vlastně způsobuje), přičemž se čerpání energie silně posouvá směrem od tuků k cukrům jako jejímu zdroji. Jistě vám neříkám nic nového, jen vysvětluji, že toto bylo to, o čem jsem psal, to byly ty "hlaďáky"! Tam buď dodáš cukr, nebo končíš (nebo minimálně zpomalíš, tedy prohraješ). Tuk opravdu nepomůže. Nemluvím o nějakém šmrdlání údolím Berounky! Mluvím od začátku o práci ve vysoké zátěži, často vysoko nad anaerobním prahem!
Mimochodem: právě tady je zakopán pes dnešního tréninkového trendu cyklistů, který se od najíždění maximálních objemů posouvá k cyklování s cílem dosáhnout toho, aby sportovec byl schopen hlavně produkovat co nejméně laktátu při co nejvyšší a co nejdelší zátěži, ke které dochází právě v momentech nástupů, v těžkých stoupáních atp., tedy ve chvílích rozhodujících.
Možná si vybavíte loňskou Tour, kdy Porte dal Froomemu gel i přes hrozbu pokuty v již zakázané zóně, protože Chris chytil hlaďák a hrozilo, že se mu prostě zastaví nohy.
Takže, milý slovenský příteli, zítra ráno vstaň, lokni si vody a na plný koule to během nebo na kole narvi do nejbližšího krpálu. Pokud to vydržíš 5 minut na 90% maximální tepovky, přihlas se na olympiádu v nějakém ze sportů, kde se v maximálkách maká.

Můžete mě ještě ozřejmit nějaký logicky znějící důvod, proč by měl člověk s mozkem takovou kokotinu po ránu dělat? Napadá mě zatím jediný důvod a to že by mě honil tygr, ale v místních podmínkách se mě to asi do konce života zřejmě nepřihodí, tygrů je zde totiž poměrně málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2016 8:38 am 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2015 6:07 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Můžete mě ještě ozřejmit nějaký logicky znějící důvod, proč by měl člověk s mozkem takovou kokotinu po ránu dělat? Napadá mě zatím jediný důvod a to že by mě honil tygr, ale v místních podmínkách se mě to asi do konce života zřejmě nepřihodí, tygrů je zde totiž poměrně málo.

Tak uznávám, že je to kokotina. Asi taková, jako dobrovolně hladovět... Napsal jsem to proto, že Vy jste uvedl, že při krátkodobé hladovce "není se zátěží problém".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2016 5:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jonys píše:
Tak uznávám, že je to kokotina. Asi taková, jako dobrovolně hladovět... Napsal jsem to proto, že Vy jste uvedl, že při krátkodobé hladovce "není se zátěží problém".

Teraz neviem kto je väčší srab, či ten, kto sa bojí dobrovoľne hladovať 36 a viac hodín, alebo ten, kto by si nedal na lačno sériu šprintov na 400m, alebo 100x "burpee"..... \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon srp 22, 2016 1:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Budem teraz VÝNIMOČNE stručný.
Keby som si chcel objem troch tréningových jednotiek (berme to ako fullbody 3x týždenne) rozdeliť na 4 tréningové jednotky (čiže cvičiť 4x týždenne), utrpia tým moje svaly ?
Inak povedané - len pre príklad...... Miesto 8 sérií na hrudník 3x týždenne si dať 6 sérií na hrudník 4x týždenne ...
Chcem totiž odcvičiť týždenne 4 typy tréningu, a počas jedného tréningu nemiešať 2 prvky...
Sú to tieto typy tréningu :
1. izometrický tréning celého tela (doma)
2. TRX cvičenie celého tela (doma)
3. Cvičenie celého tela odporovými gumami (doma)
4. Tréning celého tela s voľnými váhami - činky, bez strojov (v posilňovni)

Tréning celého tela by som celý odcvičil buď ráno, večer, alebo si ho rozdelil na ráno a večer (spodok ráno, vršok večer), v závislosti na dennom harmonograme (práca, partnerka, kamaráti...).

(cviky na rotátory, core, váľanie sa po penovom valci nepočítam, stojky a visenie... to je energeticky málo náročné, a to by som robil "v dni voľna" - vtedy, keď necvičím fullbody)

Ďakujem za vaše názory \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Budem teraz VÝNIMOČNE stručný.
Keby som si chcel objem troch tréningových jednotiek (berme to ako fullbody 3x týždenne) rozdeliť na 4 tréningové jednotky (čiže cvičiť 4x týždenne), utrpia tým moje svaly ?
Inak povedané - len pre príklad...... Miesto 8 sérií na hrudník 3x týždenne si dať 6 sérií na hrudník 4x týždenne ...
Chcem totiž odcvičiť týždenne 4 typy tréningu, a počas jedného tréningu nemiešať 2 prvky...
Sú to tieto typy tréningu :
1. izometrický tréning celého tela (doma)
2. TRX cvičenie celého tela (doma)
3. Cvičenie celého tela odporovými gumami (doma)
4. Tréning celého tela s voľnými váhami - činky, bez strojov (v posilňovni)

Tréning celého tela by som celý odcvičil buď ráno, večer, alebo si ho rozdelil na ráno a večer (spodok ráno, vršok večer), v závislosti na dennom harmonograme (práca, partnerka, kamaráti...).

(cviky na rotátory, core, váľanie sa po penovom valci nepočítam, stojky a visenie... to je energeticky málo náročné, a to by som robil "v dni voľna" - vtedy, keď necvičím fullbody)

Ďakujem za vaše názory \":-)\"

Na to nedovedu odpovědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv led 25, 2018 7:30 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Máte někdo zkušenosti s posilováním s vlastní váhou těla (kliky, dřepy, sedy-lehy, shyby na hrazdě) ? Dá se takto vypracovat dobrá postava? Kolik děláte opakování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob led 27, 2018 1:39 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Modrovous píše:
Máte někdo zkušenosti s posilováním s vlastní váhou těla (kliky, dřepy, sedy-lehy, shyby na hrazdě) ? Dá se takto vypracovat dobrá postava? Kolik děláte opakování?

Da. Kliky aj s odporovou gumou aj hez, pritahy na hrazde tiez aj s odporovou gumou aj bez (aby si striedal pocty opakovani - kliky odporova guma ztazi, pritahy zlahci). Drepy s vyskokom (obojnoz) na striedacku s drepmi na jednej nohe (bez vyskoku).
ODPORUCAMZA KUPIT SI TRX (InSportLine ma verziu asi za 50Eur) a pripnut si ho na hrazdu. Na trx sa robi super zanozovanie, drepy s vyskokom, atd...cokolvek....
Odporove gumy sa daju pouzit na lrecvicenie celeho tela - su skladne a mozes s nimi cvicit doma.
Asi tak, ako ja. Do posilnovne uz davno nechodim. Formu mam dobru.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob úno 03, 2018 7:08 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Jarda píše:
No pokud jsem já pobavil vás, což mě těší, rád dělám lidem radost, tak vy jste nyní nepochybně pobavil daleko širší okruh čtenářů. Z pohledu vaší logiky, kdo se ráno nenají a půjde cokoliv namáhavějšího dělat musí mít vedle sebe asistenta s flaškou cukerného roztoku. Možná by to mělo být ustanoveno zákonem, protože podobnou blbost dělá ráno půl republiky a kupodivu vůbec nic netuší o obrovském riziku které podstupují. Jinak o hypoglykémii vím kupodivu opravdu dost a nejen teoreticky, to se obávat nemusíte, na rozdíl od vás jsem si osobně vyzkoušel i odsolení a to je mnohem větší sranda, doporučuji vyzkoušet, ale mějte raději napsáno na papírku co jste se sebou dělal, jinak vás už patrně nerozchodí nikdo, nedokážete totiž ani mluvit.

Cize ja po poslednom 3 dnovom ocistnom poste len na vode,denne v praci 8h s motorovou pilou a poobede na bajku 40km by som mal mat vedla seba osobu s flaskou coly ci ako som tej fantazmagorii mal porozumiet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 2:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Talo píše:
Cize ja po poslednom 3 dnovom ocistnom poste len na vode,denne v praci 8h s motorovou pilou a poobede na bajku 40km by som mal mat vedla seba osobu s flaskou coly ci ako som tej fantazmagorii mal porozumiet?

Ten závěr si přečtěte ještě jednou tam není řeč o cukru, ale o soli, což je problém opravdu velký, daleko větší než problém cukru který jde snadno řešit snědením pár kostek cukru nebo vypitím cukerného roztoku. Cola má v sobě dost kofeinu a mnohdy je vyráběna z umělých sladidel tedy ta by ani zafungovat nemusela.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz