Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Myelin
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 8:51 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Pátrám po tom, z čeho se myelin skládá a co všechno tělu dodat aby mělo možnost myelin vytvořit.

Našel jsem toto (Compossion of Myelin):

Obrázek

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK28221/

navíc počítám s Béčkama a Mědí. Někdo ještě nějakej nápad? \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myelin
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 9:38 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Elkimek píše:
Pátrám po tom, z čeho se myelin skládá a co všechno tělu dodat aby mělo možnost myelin vytvořit.

Našel jsem toto (Compossion of Myelin):

Obrázek

Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK28221/

navíc počítám s Béčkama a Mědí. Někdo ještě nějakej nápad? \":)\"

Zda se ti ze je ten clanek k necemu dobrej nebo proc ho tu uvadis? Myslis, ze do sebe budes prat ty soucasti myelinu a ono se ti to v tele smicha dohromady?

Ne ze bych ty zvasty oficialni mediciny a oficialniho vyzkumu, kterym je jakoby alopativni lecba podlozena, bral vazne. Ale slovo myelin mi dost pripomina davne doby kdy znama trpela karpalama. Nevim prilis co tu pisou protoze mi to nestoji za to to cist, ale je to o karpalech a myelinu:
http://www.lef.org/protocols/prtcls-txt ... -141.shtml
Samozrejme mas neco jineho. Ale jen pro zajimavost, stacilo 21 dni nejist a pit jen destilku (pokud si destilak nekoupila az potom). Tedy ne kvuli karpalum. A vedlejsi ucinek byl ze byl zas myelin, presneji karpaly, OK. To jen pro zajimavost \":D\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myelin
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 10:48 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Za pokus to stojí ne?

Bílkovin mám málo, lecithin (lipidy) mi alespoň nakopne

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myelin
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 4:42 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Takhle to bohužel nefunguje. Jak už jsem ti psal v SZ, obnovu myelinových pouzder zvládá pravděpodobně prolaktin, zkouší se to na roztroušenou sklerózu ale moc chytří
z toho zatím nejsou, neví, jakým mechanismem se to děje.
Jinak u pacientem nemocných RS se zjistilo, že se jim obnovuje myelin v těhotenství. Tak bych to vyzkoušel:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myelin
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
No, a už někdo to co píšu zkoušel? Jarda tvrdí, že dodáním látek potřebné pro růst myelinu s dostatkem antioxidantů, plus nahození jater funguje a reverzně by to mělo opravit i gen MPZ ( Myelin Protein Zero), kterej když je poškozenej, vyvolává situaci kdy dochází k demyelinizaci. Protein 0 je glykoprotein, glykoproteiny si tělo umí tvořit samo, pokud má dostatek essenciálních aminokyselin.

Essenciální aminokyseliny zkusím formou liposomů, ochčije to organismus a půjde to tam kam má.

Na to chci zkusit program ANO NO (tvorba oxidu dusnatého).

Takže chci zkusit dodat složky myelinu, tedy hlavně fosfolipidy a essenciální aminokyseliny abych dal tělu šanci. K tomu liposomy glutathionu s ještě pár věcma, gutathion je podle informací hlavní a nejdůležitější antioxidant, pak gamma tokoferoly (ty vyhledaj volný radikály který porušujou myelin). K tomu Klennerovej protokol.

Jinak u tokoferolů a B12 se píše, že jejich nedostatek způsobuje mutaci genu, kterej má za následek demyelinizaci. B12 mi z těla mizí nějak divně rychle. Napadlo mě že se třeba tělo pokouuší tvořit myelin a žere B12.

K prolaktinu:

Taková idea, ten se navyšuje mimo jiné stimulací bradavek. Při tom jsem párkrát zaznamenal že se mi rozvibrovalo celý tělo a dost intenzivně mi projížděl proud i do končetin, ale hlavně do hlavy. Co jsem koukal do testů, prolaktin mám v normě. Myslíš, že by stálo za to zkoušet tímhle způsobem prolaktin produkovat? Jinak přebytek prolaktinu je nahovno pěkně, přítelkyně ho má zvýšenej a moc šťastná z toho neni. Pěkně to zhoršuje krátkodobou pamět...mimo jiný, ale pozitiva nejsou.
Ostropeřcec zvyšuje taky prolaktin tak ho možná zkusit.


No a aby toho nebylo málo, zjistil jsem že moje "diagnóza" není porucha myelinových pouzder ale znamená nefunkční axony. I když jde prej oboje ruku v ruce \":x\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myelin
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 3:48 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Podle mého nezkoušel a nechci ti brát naděje, ale takhle to podle mého nefunguje. Každopádně, ty sám to zkusit můžeš.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myelin
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
No, a už někdo to co píšu zkoušel? Jarda tvrdí, že dodáním látek potřebné pro růst myelinu s dostatkem antioxidantů, plus nahození jater funguje a reverzně by to mělo opravit i gen MPZ ( Myelin Protein Zero), kterej když je poškozenej, vyvolává situaci kdy dochází k demyelinizaci. Protein 0 je glykoprotein, glykoproteiny si tělo umí tvořit samo, pokud má dostatek essenciálních aminokyselin.

Essenciální aminokyseliny zkusím formou liposomů, ochčije to organismus a půjde to tam kam má.

Na to chci zkusit program ANO NO (tvorba oxidu dusnatého).

Takže chci zkusit dodat složky myelinu, tedy hlavně fosfolipidy a essenciální aminokyseliny abych dal tělu šanci. K tomu liposomy glutathionu s ještě pár věcma, gutathion je podle informací hlavní a nejdůležitější antioxidant, pak gamma tokoferoly (ty vyhledaj volný radikály který porušujou myelin). K tomu Klennerovej protokol.

Jinak u tokoferolů a B12 se píše, že jejich nedostatek způsobuje mutaci genu, kterej má za následek demyelinizaci. B12 mi z těla mizí nějak divně rychle. Napadlo mě že se třeba tělo pokouuší tvořit myelin a žere B12.

K prolaktinu:

Taková idea, ten se navyšuje mimo jiné stimulací bradavek. Při tom jsem párkrát zaznamenal že se mi rozvibrovalo celý tělo a dost intenzivně mi projížděl proud i do končetin, ale hlavně do hlavy. Co jsem koukal do testů, prolaktin mám v normě. Myslíš, že by stálo za to zkoušet tímhle způsobem prolaktin produkovat? Jinak přebytek prolaktinu je nahovno pěkně, přítelkyně ho má zvýšenej a moc šťastná z toho neni. Pěkně to zhoršuje krátkodobou pamět...mimo jiný, ale pozitiva nejsou.
Ostropeřcec zvyšuje taky prolaktin tak ho možná zkusit.


No a aby toho nebylo málo, zjistil jsem že moje "diagnóza" není porucha myelinových pouzder ale znamená nefunkční axony. I když jde prej oboje ruku v ruce \":x\"

Nikdo vám asi na tento dotaz nedokáže odpovědět, ale logicky, pokud máte mnoho měřitelných hodnot špatně, může tělo fungovat dobře? Já myslím, že nikoliv, čili určitě bych bral jako základní krok srovnání všeho co se srovnat dá a pak si tělo mnohem snadněji poradí s čímkoliv dalším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myelin
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 5:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
No, od té doby co se o to zajímám, čtu články, publikace tak mi přijde, že pokud to dává smysl zdravým selským rozumem pak to má větší úspěšnost než výzkumy z miliardy dolárů a experimentální léčby. Toť jen můj pocit, to co píšete dává smysl a intuice říká že to zkusit mám.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz