Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 10:39 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Tak říkají to hlavně doktoři, když si neví rady, že je dědičné, pan Jarda tvrdí, že se dědí jen blbé návyky.Kde je pravda, kdo ví.....,ale to už odbočujeme od téma

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 11:47 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
stejski píše:
Tak říkají to hlavně doktoři, když si neví rady, že je dědičné, pan Jarda tvrdí, že se dědí jen blbé návyky.Kde je pravda, kdo ví.....,ale to už odbočujeme od téma

To je nesmysl, i doktoři už uznali že se dědí dokonce i obezita. Dědí se imunitní systém a tím náchylnost k různým nemocem a citlivost na různý hormony a podobně. A u té obezity by to mohlo souviset s inzulínem, leptinem, ghrelinem a spoustou dalších hormonů který ještě neobjevili.
Ale to je jedno, člověk si stejně musí dávat pozor i když je nepravděpodobný že něco dostane. A nakonec i když se snaží žít zdravě, tak stejně třeba něco dostane....
Já se o stravu zajímám jen kvůli obezitě, jinak bych na ní kašlal....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 12:20 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Kachně píše:
To je nesmysl, i doktoři už uznali že se dědí dokonce i obezita. Dědí se imunitní systém a tím náchylnost k různým nemocem a citlivost na různý hormony a podobně. A u té obezity by to mohlo souviset s inzulínem, leptinem, ghrelinem a spoustou dalších hormonů který ještě neobjevili.
Ale to je jedno, člověk si stejně musí dávat pozor i když je nepravděpodobný že něco dostane. A nakonec i když se snaží žít zdravě, tak stejně třeba něco dostane....
Já se o stravu zajímám jen kvůli obezitě, jinak bych na ní kašlal....

Už to chápu, ty chceš jenom zhubnout, ale nechceš se vzdát jídla, respektive masa a ještě když ta paleo dieta je vlastně to nejlepší co kdy člověk vymyslel, no vlastně proč ne.Ale k tématu, mě maso taky chutná, ale celý život cítím intuitivně, že to není pro mě to nejlepší.Určitě bych ale bral Čínskou studii s respektem, je tam spoustu zajímavých informací, každý si pak může udělat vlastní úsudek.No a po přečtení ji můžete s Nowocaynem 2 demostrativně spálit, ať se ty lži nedostanou do rukou dětem. \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 8:40 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně, pokud nemáš problém s držením půstu, pak bych ti doporučil vyzkoušet nějakou formu přerušovaného hladovění.
Urči si třeba, že budeš denně 4 hodiny jíst a 20 hodin hladovět. V těch 4 hodinách se klidně můžeš nacpat k prasknutí.
I když by to samozřejmě mělo být z komplexních zdrojů sacharidů jako hnědá rýže, nebo ovesné vločky. A k tomu bílé
maso, určitě ne vepřové. Prostě "racionální" výživa. K tomu nějaká zelenina a třeba i jedno jablko nebo grep.
Rozhodně bych se vysral na nějaké Paleo, protože při dietě musíš prostě mít hlad, pokud bys jenom jedl to, "co se smí"
dopracoval by ses k tomu, že bys sice jedl "co se smí" ale snědl bys toho tolik, že bys zase přibíral...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 4:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
I když by to samozřejmě mělo být z komplexních zdrojů sacharidů jako hnědá rýže, nebo ovesné vločky. A k tomu bílé
maso, určitě ne vepřové. Prostě "racionální" výživa. K tomu nějaká zelenina a třeba i jedno jablko nebo grep.
Rozhodně bych se vysral na nějaké Paleo, protože při dietě musíš prostě mít hlad, pokud bys jenom jedl to, "co se smí"
dopracoval by ses k tomu, že bys sice jedl "co se smí" ale snědl bys toho tolik, že bys zase přibíral...

1., hnedá ryža nie je lepšia ako biela........ JE TO VYVRÁTENÝ OMYL............. Pozri na číňanov, japoncov, uprednostňujú ryžu BIELU, vedia prečo...
2. čo sa týka PALEO, tak abslútne neplatí, že "....ale snědl bys toho tolik, že bys zase přibíral.."..... len musí dávať málo tukov (lebo je obézny), to je všetko.... len tu má dať pozor.
3. prečo biele mäso ?? ..... Ďalšia fáma.... Pre človeka je určite lepšie hovädzie než kuracie... a hovädzie je "červené"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 5:13 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
Kachně, pokud nemáš problém s držením půstu, pak bych ti doporučil vyzkoušet nějakou formu přerušovaného hladovění.
Urči si třeba, že budeš denně 4 hodiny jíst a 20 hodin hladovět. V těch 4 hodinách se klidně můžeš nacpat k prasknutí.
I když by to samozřejmě mělo být z komplexních zdrojů sacharidů jako hnědá rýže, nebo ovesné vločky. A k tomu bílé
maso, určitě ne vepřové. Prostě "racionální" výživa. K tomu nějaká zelenina a třeba i jedno jablko nebo grep.
Rozhodně bych se vysral na nějaké Paleo, protože při dietě musíš prostě mít hlad, pokud bys jenom jedl to, "co se smí"
dopracoval by ses k tomu, že bys sice jedl "co se smí" ale snědl bys toho tolik, že bys zase přibíral...

Myslím že za 30 minut toho sním víc než ty za 3 dny, to by nefungovalo \":D\"
Vločky fuj, kuřecí je nacpaný hormonama, to je spíš iracionální výživa.
Při paleo hlad není, ale je chuť na sladký a člověku chybí ten slastnej pocit se pořádně nacpat a schrupnout si u televize \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 5:23 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN_2 píše:
1., hnedá ryža nie je lepšia ako biela........ JE TO VYVRÁTENÝ OMYL............. Pozri na číňanov, japoncov, uprednostňujú ryžu BIELU, vedia prečo...
2. čo sa týka PALEO, tak abslútne neplatí, že "....ale snědl bys toho tolik, že bys zase přibíral.."..... len musí dávať málo tukov (lebo je obézny), to je všetko.... len tu má dať pozor.
3. prečo biele mäso ?? ..... Ďalšia fáma.... Pre človeka je určite lepšie hovädzie než kuracie... a hovädzie je "červené"...

poslouchej, něco ti vysvětlím. To, že děláš maséra není náhoda. Nemáš hlavu na přemýšlení. Máš ruce a těma se živíš. OK, každý máme v životě na něco.
V tvojem případě to určitě není na to, abys mudroval. Slyšel jsem tvoji tříakordovou symfonii, můžu sem dát odkaz. Je to opus na úrovni dítěte prvního stupně
základní školy. Každý se nenarodí s hlavou Einsteina. Ale horší je, když si takový člověk myslí, že tu hlavu má tak chytrou. V tom případě se zesměšňuje každým
svým výrokem.
Zkusím ti vysvětlit ještě jednu věc: to že japonci uprednostňujú ryžu bielu, neznamená vůbec nic. Američani upřednostňujou hamburgry. Znamená to něco?
A tady jen tak pro zamyšlení:
http://www.medop.cz/medop/ostatni/podpo ... ik-diabetu
ovšem pochybuju, že bys to přečetl, pochopil a udělal si z toho nějaký závěr \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
Myslím že za 30 minut toho sním víc než ty za 3 dny, to by nefungovalo \":D\"
Vločky fuj, kuřecí je nacpaný hormonama, to je spíš iracionální výživa.
Při paleo hlad není, ale je chuť na sladký a člověku chybí ten slastnej pocit se pořádně nacpat a schrupnout si u televize \":D\"

Bílé maso je i maso rybí. Jinak hormony u nás povoleny ve veterinární výrobě nejsou, užívají se když tak antibiotika a nedělej si iluze o tom,
že se to děje jenom v drůbežárnách. Jak jsem psal, já si kupuju maso v bio kvalitě...
Přesvědčovat tě nebudu, kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
P.S. Asi by ses divil, kolik toho sním. Přece jen aktivní tělesnou hmotu mám nepochybně větší než ty. A sádlo moc velké kalorické nároky nemá \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 8:02 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:

poslouchej, něco ti vysvětlím. To, že děláš maséra není náhoda. Nemáš hlavu na přemýšlení. Máš ruce a těma se živíš. OK, každý máme v životě na něco.
V tvojem případě to určitě není na to, abys mudroval. Slyšel jsem tvoji tříakordovou symfonii, můžu sem dát odkaz. Je to opus na úrovni dítěte prvního stupně
základní školy. Každý se nenarodí s hlavou Einsteina. Ale horší je, když si takový člověk myslí, že tu hlavu má tak chytrou. V tom případě se zesměšňuje každým
svým výrokem.
Zkusím ti vysvětlit ještě jednu věc: to že japonci uprednostňujú ryžu bielu, neznamená vůbec nic. Američani upřednostňujou hamburgry. Znamená to něco?
A tady jen tak pro zamyšlení:
http://www.medop.cz/medop/ostatni/podpo ... ik-diabetu
ovšem pochybuju, že bys to přečetl, pochopil a udělal si z toho nějaký závěr \":roll:\"

Si veľmi nepríjemný človek....... Mimochodom, od toho prvého pokusu som urobil niečo, na to že vôbec nepoznám noty podstatne lepšie, (http://www.youtube.com/watch?v=mjGbGFsex0Y), a nezabudni tomu dať MÍNUSKO, budeš prvý, a pekne sa v tom vyži, ty vieš zložiť určite h*vno, tak neviem o čo ti ide... \":wink:\" ....... Ty sa živíš DRÍSTAMI, výživovými plánmi, ktoré by som ja mohol robiť ĽAVOU ZADNOU, bez problému, veď to funguje 9-tim z 10tich výživových poradcov...... Hoci len DOČASNE, a z dlhodobého hľadiska je to NA H*VNO, to je tretia vec (niekto chudne zdravo na tukoch, niekto na ryžových dehydratovaných chlebíčkoch...). Prečo ich ale nerobím ? LEBO NECHCEM, navyše, musel by som popri tom ponúkať aj nejaké doplnky výživy (lebo by som mal certifikát pod záštitou nejakého "srajdu" sacharidovo - bielkovinového), a to mi je proti srsti. Ja svoju dušu proste nezapredám.

A k tomu odkazu na tú ryžu (biela vs. celozrná).............. Kde ty máš mozog, Vševěd......... KTO HOVORÍ O JEDENÍ RYŽE BEZ TUKU ??? akonáhle si ju dáš aspoň s 30g masla, jej glykemický index (teda glykemický index jedla zvaného "ryža s maslom") sa OKAMŹITE MENÍ k podstate NIŽŠEJ HODNOTE, a vitamíny a minerály sú takto DOSTUPNÉ, na rozdiel do fytátmi preplnenej hnedej ryže...(najviac vitamínov a minerálov je v ryži PARBOILED, ktorá je lúpaná zvláštnym spôsobom, termicko-tlakovým).
Takže ako vidíš, na nič si ma zase "nenachytal".... Alebo dobre, ako chceš, poopravím to........ Japonci a čínania uprednostňujú BIELU RYŽU S TUKOM (napr. maslo) PRED HNEDOU RYŽOU S TUKOM............ LEBO VEDIA, ŽE TAKTO JU LEPŠIE ZÚŽITKUJÚ.....
No rýchlo, nájdi zase niečo, pokús sa ma "dostať na lopatky"..... silou mocou je to tvoj sen, ale nejde ti to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:45 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Takže rohlík z bílé mouky namazaný máslem je výživnější než rohlík z celozrnné mouky. To dává smysl. \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:06 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Začíná mi to tady připadat (a to ve stupňujícím se počtu vláken) jako "Nowocayn radí a informuje" nebo "Zdraví A-Z podle M. Gáborčíka". Ale možná se jedná o přirozený vývoj s cílem posílení informační imunity účastníků fóra ve vztahu k někdy značně svérázným názorům zmíněného člena.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:58 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
catcher píše:
Začíná mi to tady připadat (a to ve stupňujícím se počtu vláken) jako "Nowocayn radí a informuje" nebo "Zdraví A-Z podle M. Gáborčíka". Ale možná se jedná o přirozený vývoj s cílem posílení informační imunity účastníků fóra ve vztahu k někdy značně svérázným názorům zmíněného člena.

Ďalší primit*v, ktorý má za potrebu zverejňovať moje osobné informácie ? No len, napíš svoje meno s priezviskom....
Moje názory sú "značně svérázné" možno tak v tejto komunite, a nie niekde na fóre o "paleo" (žiaľ, u nás je zatiaľ takých fór veľmi málo, ak vôbec nejaké....).
Tvoje názory, a názory väčšiny prispievajúcich na stránke zdravi-az.cz sú zas "značně svérázné" v komunite bežných ľudí, ktorý nepasujú ovocie, zeleninu a orechy za "kráľov potravín". Našťastie.
Ale o.k., píš si čo chceš, len bez tej priblblej "provokačnosti" (zverejňovanie môjho priezviska - nechápem načo je to dobré...), ak je to možén... o.k. ?
Rád by som reagoval na Vševěda, ale s ním je to začarovaný kruh... nemá to zmysel...NEMÁ. A ja v tom nechcem pokračovať, takže, nereagujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:47 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Holt se nesmíš prát za pravdu, ale máš je nechat ať si dělaj co chtěj a radit jen tomu kdo chce. Já si o vševědovi myslím taky že je dement, ale nepíšu to tu \":D\"
A jen ať je hodně vegetariánů, až bude hladomor, tak budeme jíst je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně, ani mně neudivuje, že jste si s Markem padli do noty \":wink:\"
A omlouvám se, že jsem si dělal legraci z tvojí nadváhy. To ode mně nebylo hezké.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Maso chutná dobře, to se mu nedá upřít. Ale to chutná i čokoláda a řekl bych, že taková studentská pečeť ještě daleko líp.
Jednou bych se chtěl vzdát masa úplně, protože mi na něm spousta věcí vadí. Jedna z nich je cena toho kvalitního, nekupuju
moc sračky ze supermarketů, letos jsem si koupil celé prase v bio kvalitě, pro hovězí si jezdím na farmu Horizont /doporučuju/
a kuřecí jím spíš občas, taky bio. Rozdíl je naprosto podstatný a ať mi nikdo neříká že ne, už chuť napoví. Je to taky sebeobrana
proti tomu, co se děje třeba v Polsku a nedělám si iluze o tom, že i jinde.
Ale to jsem odbočil. Pravděpodobně bych dokázal zabít zvíře puškou na 300-500 metrů. Ale ubít ho třeba klackem nebo sekyrou
na to už bych psychicky neměl ani náhodou. Bylo by mi ho líto. Možná, kdybych umíral hlady, byl bych donucen to udělat, pak ano.
Ale i tak by to pro mně nebylo nic příjemného. Není to ve mně. Už to mi napovídá, že asi nejsem ten pravý žrout masa. Krom toho,
uspokojivé aminokyselinové spektrum se dá dosáhnout i pouhou konzumací mléka a vajec a při tom nemusím nikomu ubližovat.
Jestli maso způsobuje rakovinu nebo ne nemůžu posoudit, jestli jo, dobře nám tak.
Každopádně, Nowocayne, tvoje srovnávání se s přírodními národy je jako tvrdit, že když závodní auto potřebuje benzín s oktanovým
čislem 130 tak je naprosto v pořádku lít ho do škodovky...

Prakticky potvrzujete moje závěry, že opravdový masožravec nemůže mít skrupule se zabitím čehokoliv a těch je opravdu velice málo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz