Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 1:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 9:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jenom abych nebyl řezníkem, to bys měl blbý \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 10:10 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
catcher píše:
Studie "proti" knížce žádná není, to se jen někomu (Cui bono ?) nelíbí výsledky samotné Čínské studie, tak prostě zakalí vodu, jak se to obvykle dělá...
Vyser se na to, zrovna my dva to nevyřešíme, a ani jeden druhého nemáme šanci přesvědčit o svém názoru na věc. Skutečnost stejně jednou vyplave na hladinu jako olejová skvrna, a pak už ji těžko někdo zakryje.
Podle toho co píšeš, máš zajímavý (i když zhlediska většinové populace docela obvyklý) jídelníček \":D\" Tvůj pytel už se ti zdá plný (není divu, s tím materiálem, co do něj valíš), tak odsypeš 60kg...
To máš dobrý, já kdybych tolik odsypal, tak už bych tady nebyl (mám 68kg), možná by zbyl skelet do školního kabinetu.
Každý jsme jiný a "tak je to spravne, tak to ma byt" jak by řekl poručík Hamáček z Černých baronů. Jak by to tady vypadalo, kdyby byli všici stejní, ne ? \":lol:\" V příštím životě budeš třeba baletka někde v Šanghaji, tam ti dají misku rýže a jeden bambusový výhonek na den. A jak to je s tou Čínskou studií zjistíš in natura ...

Studie proti Čínské studii žádná není, ale nedivil bych se kdyby nějaká vznikla.Kdo Čínskou studii četl, tak ví, že Campbell sám z těch výsledků neměl radost, ale musel se s tím smířit.Taky popisuje, jak bylo těžké výsledky zveřejnit, jak má v USA masný a mlékárenský průmysl vědce pěkně pod kontrolou.Já sám taky nejsem vegetarián, ale myslím, že tam trochu pravdy bude.Když chce někdo žrát jak pračlověk, tak prosím, ale proč hanit tak zajímavou knihu, kterou ani nečetl jenom proto, že ho teď chytlo paleo a takhle kniha mu hodně vadí, ale za rok to bude třeba jinak...

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 11:14 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Já věděl že tě budou chtít vegetariáni upálit \":D\"
Ale nehádej se s nima, ať si jedí co chtěj.

\":wink:\" .... vidíš, a kde je ich tá "mierumilovnosť a pochopenie", ktorú im vraj dáva nekonzumovanie mäsa, a "jemná zelenina", ktorá im vraj zlepšuje komunikačné vzťahy..... Obyčajná teória... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 11:17 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
smajliss píše:
Ale mě se nelíbí ta paušalizace na obou stranách.

"ok, cukr není zdraví, takže budu jenom maso maso maso"
"ok, jíst hodně živočišných potravin není zdravé, takže budu vegan"
- obojí je blbost, protože z těch tvrzení takové závěry nevyplývají, ale lidi je stejně dělají

ono totiž vybrat si zlatou střední cestu je úplně nejtěžší .. potom se totiž na člověka hrnou názory z těch 2 extrémů a hlodají jeho střízlivé myšlení

Jem mäso, vajíčka, ghí, masť, a kopu zeleniny (či šťavy z nej + trochu jej vlákniny), trošičku ovocia (hlavne Goji, alebo 1 jablko denne + 30goji...alebo trochu ananásovej šťavy)..... Vajíčok jem asi v rovnakom množstve, ako mäso...... Prečo potom "jenom maso maso maso"... ? ... To som nepísal....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 11:23 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
stejski píše:
Když chce někdo žrát jak pračlověk, tak prosím, ale proč hanit tak zajímavou knihu, kterou ani nečetl jenom proto, že ho teď chytlo paleo a takhle kniha mu hodně vadí, ale za rok to bude třeba jinak...

PREČO \":?:\" \":?:\" \":?:\" ..... Lebo tá kniha popiera SKUTOČNOSŤ.............. Prírodné národy stravujúce sa čo najväčším množstvom mäsa a živočíšnych produktov (krv, mlieko - nie kravské, vajíčka, živočíšne tuky) sú NAJZDRAVŠIE, NAJSILNEJŠIE, majú najlepšie ZUBY, KOSTI, dožívajú sa NAJDLHŠIEHO VEKU, a sú NAJODOLNEJŠIE.......

Čo viac k tomu dodať ??? Už asi NIČ. Len niekto si musí dať klapky dole z očí, prsty vytiahnuť z uší, a POCHOPÍ TO TIEŽ.......... Ale darmo - odhodiť "vieru" (hoci v blud) je pre niekoho veľmi ťažké..... a ja to nie som, ja totiž v blud neverím.


Môžem si vybrať z troch možností :

1. jesť veľa živočíšnych produktov - mäso, vajíčka, bryndza, ryba... (veľa bielkovín, veľa živočíšneho tuku, a ako doplnok oliv, kokos. olej), a málo sacharidových potravín (resp. hoci aj veľa , ale nízkosacharidových, alebo stredne nízkosacharidových a malé množstvo ovocia), bez obilnín a strukovín, aby mi úroveň sacharidov ostala pod 50g

2. jesť málo živočíšnych potravín, málo tuku (živočíšneho, rastlinného), a jesť také BLUDY NECHUTNÉ (jedol som ich dva roky...nikdy viac), akými sú krúpy, pohánka, pšeno, ryža (to je najlepšie "zlo"), špalda (fuj, tá "guma", jedz jedno jedlo 30 minút, a ani si ho nevychutnávaj - nie je čo...), hrach, šošovica, fazuľa, mungo (to sa ešte dalo...), adzuki.... a k tomu trochu zeleniny a ovocia...

3. jesť ovocie a zeleninu (hlavne, alebo výlučne surové) a šťavy z nich, orechy a oleje k tomu + nejaký ten kefír, AK človek nie je vegánovitarián...


(4.).............. A keď mi niekto chce povedať, že existuje aj 4. možnosť............. a to jesť "stredne zŕn" a "stredne živočíšnych potravín", (čiže stredne sacharidov a stredne tukov), tak bude miešať "dve palivá" takmer v rovnakom množstve, čo je pre telo NEVHODNÉ, a je to zlé na trávenie (jedzte mäso so zemiakmi či škrobmi v obilovinách - bude vás táto kombinácia prekysľovať.... Jedzte škroby s množstvom tuku - bude vám blbo tráviť...).....


Či chcete mať jedno jedlo ryžu s troškou masla, druhé mäso so zeleninou.... a s obmenami to striedať ?? .... Zlý nápad.... skúste, uvidíte..... Tak, ako neexistuje zviera, ktoré mieša sacharidy s tukmi (jedno z toho má vždy len V MALOM množstve, a druhé VO VEĽKOM, či naopak...), tak by to nemal robiť ani človek.....
Človeku ale môže tráviť lepšie.... lebo VARÍ, a narúša tak väzbu potravín, čo je fajn, a na trávenie nespotrebuje kopu energie...


Čo si vyberáte VY ??? Ja to, čo sa skonzumuje za pár minút, má to najviac výživných látok (AJ ČO SA TÝKA VSTREBANIA, NIE LEN PAPIEROVÝCH HODNôT), a čo najlepšie CHUTÍ, a dá sa to pripraviť na rôzne spôsoby + NETREBA TOHO objemovo veľké množstvá.
Áno, je to nízkosacharidová strava s vysokým množstvom tukov, stredným množstvom bielkovín - a všetko živočíšneho pôvodu (bielkoviny, tuky) + zelenina a ovocie.
ĎAKUJEM ZVIERATÁM ZA TÚTO MOŽNOSŤ............. A ešte viacej "Matke prírode"..... A vlastne........ nebudem to s ďakovaním preháňať........ žijem ? Žijem.... Funguje telo najlepšie na živočíšne potraviny ? ÁNO......... Tak ďakujem raz, a nebudem ospravedlňovať svoje činy, ktoré sú odpoveďou na ZÁKONY PRÍRODY........ a tým pádom odpoveďou na POTREBY ĽUDSKÉHO ORGANIZMU............ \":wink:\" .......a tie nezmení žiadne presvedčenie, a rozumný človek nedovolí, aby sa do toho miešala nejaká "morálka", ktorá je vlastne odnožou nejakého náboženstva (či skôr náboMUŽstva)........ ..tie sú nemenné...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 8:01 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Maso chutná dobře, to se mu nedá upřít. Ale to chutná i čokoláda a řekl bych, že taková studentská pečeť ještě daleko líp.
Jednou bych se chtěl vzdát masa úplně, protože mi na něm spousta věcí vadí. Jedna z nich je cena toho kvalitního, nekupuju
moc sračky ze supermarketů, letos jsem si koupil celé prase v bio kvalitě, pro hovězí si jezdím na farmu Horizont /doporučuju/
a kuřecí jím spíš občas, taky bio. Rozdíl je naprosto podstatný a ať mi nikdo neříká že ne, už chuť napoví. Je to taky sebeobrana
proti tomu, co se děje třeba v Polsku a nedělám si iluze o tom, že i jinde.
Ale to jsem odbočil. Pravděpodobně bych dokázal zabít zvíře puškou na 300-500 metrů. Ale ubít ho třeba klackem nebo sekyrou
na to už bych psychicky neměl ani náhodou. Bylo by mi ho líto. Možná, kdybych umíral hlady, byl bych donucen to udělat, pak ano.
Ale i tak by to pro mně nebylo nic příjemného. Není to ve mně. Už to mi napovídá, že asi nejsem ten pravý žrout masa. Krom toho,
uspokojivé aminokyselinové spektrum se dá dosáhnout i pouhou konzumací mléka a vajec a při tom nemusím nikomu ubližovat.
Jestli maso způsobuje rakovinu nebo ne nemůžu posoudit, jestli jo, dobře nám tak.
Každopádně, Nowocayne, tvoje srovnávání se s přírodními národy je jako tvrdit, že když závodní auto potřebuje benzín s oktanovým
čislem 130 tak je naprosto v pořádku lít ho do škodovky...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 8:16 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Ještě doplním pro ty co tu knížku nečetli, že tam nešlo jenom o pokusy na krysách, ale hlavně o srovnání výskytu různých druhů rakoviny u etnika se stejnou genetickou výbavou (Číňané).
V USA se výskyt různých druhů rakoviny od státu ke státu téměř neměnil, ale v Číně to byly několikanásobné rozdíly, podle toho jak se v dané provincii stravovali.V té studii jde o to srovnat vliv stravy u geneticky homogenního etnika, ne o to srovnat stravu Eskymáka s členem Society for Krishna Cosciousness. \":)\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 3:42 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
Ale to jsem odbočil. Pravděpodobně bych dokázal zabít zvíře puškou na 300-500 metrů. Ale ubít ho třeba klackem nebo sekyrou
na to už bych psychicky neměl ani náhodou. Bylo by mi ho líto. Možná, kdybych umíral hlady, byl bych donucen to udělat, pak ano.
Ale i tak by to pro mně nebylo nic příjemného. Není to ve mně. Už to mi napovídá, že asi nejsem ten pravý žrout masa.

Teraz ti vegetariáni zatlieskajú.......... Ale ja sa len budem smiať..............ODKIAĽ CHCEŠ NABRAŤ LOVECKÝ PUD (zblízka voči zvieraťu), KEĎ SI HO NEMAL AKO NADOBUDNÚŤ ??? ... Odizoluj pár generáciu malých levíčat, nech sa množia.... Možno už tá prvá generácia, keď bude dostávať mäso už naporcované, a nebude vidieť, ako sa zvieratá pre mäso zabíjajú, tak nebudú vedieť loviť..... Na druhej strane je niečo iné loviť pre leva, a pre človeka... Človek totiž až príliš rozmýšľa, často na škodu - napríklad je zmanipulovaný tým, že zabíjať zviera pre potravu je ohavný čin.... Potom ohavné činy pácha každý mäsožravec na planéte.... ČO JE SAMOZREJME VEĽKÝ BLUD.... Zviera sa má samozrejme zabíjať RÝCHLO, do pár sekúnd, najlepšie do takých dvoch sekúnd.... A prečo ho predsa len zabiť ??? LEBO MLIEKO A VAJCIA SÚ MÁLO...... Prejesť sa vajec je oveľa jednoduchšie, ako sa prejesť mäsa........ Tuky prijímať len z mlieka a masla ? ... Nič moc..... Okrem toho vajíčka a mlieko obsahujú LEN NÍZKOPURÍNOVÉ BIELKOVINY............. Človek pottrebuje aj VYSOKOPURÍNOVÉ...... Tie sú ako v niektorých rybách a morských "príšerách", tak v hovädzom, bravčovom a inom "červenom" mäse, a vo vnútornostiach zvierat (k nim sa raz chcem dostať, chcem ale najlepšie bio....).

Mimochodom, vševěd.... také VÝVARY....... to ti nič nehovorí ??? ..... KOLAGÉN (perfektný pre kĺby, kožu, vlasy, nechty...), opakujem KOLAGÉN................. ... Vieš aký je dôležitý ? A jeho rastlinné náhražky nech si strčia..... niekam..... Tie obsahujú kopu ANTINUTRIENTOV, želatína a vývary ale ŽIADNE, a sú LEPŠIE VSTREBATEĽNÉ pre človeka.


Naposledy upravil NOWOCAYN_2 dne úte dub 16, 2013 3:50 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 3:46 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
stejski píše:
Ještě doplním pro ty co tu knížku nečetli, že tam nešlo jenom o pokusy na krysách, ale hlavně o srovnání výskytu různých druhů rakoviny u etnika se stejnou genetickou výbavou (Číňané).
V USA se výskyt různých druhů rakoviny od státu ke státu téměř neměnil, ale v Číně to byly několikanásobné rozdíly, podle toho jak se v dané provincii stravovali.V té studii jde o to srovnat vliv stravy u geneticky homogenního etnika, ne o to srovnat stravu Eskymáka s členem Society for Krishna Cosciousness. \":)\"

K tomu len toľko......... EXISTUJÚ STOVKY ŠTÚDIÍ, ktoré sa popierajú........ žiadne "genetické preddispozície" ma nezaujímajú......... Boh vie, čo je na nich pravdy....... Môže to byť ROVNAKÝ BLUD, ako sa hovorí, že "ten človek je tyran, lebo má na to genetickú preddispozíciu... Už sa s tým nedá nič robiť, pomôžu mu len lieky, alebo väzenie, blázninec s vysokou ostrahou".... Pritom to tak VôBEC NIE JE... Samozreme, pre človeka, ktorý odbieha od jedného výživového smeru k druhému každých pár mesiacov či každý rok, pre neho to bude..... nepríjemné.... Lebo organizmus má chaos.

Mimochodom, počul som o tom, že Campbel robil pokus na krysách, a používal KAZEÍN Z KRAVSKÉHO MLIEKA - to je tá NAJPODRADNEJŠIA ŽIVOĆÍŚNA BIELKOVINA pre človeka........ ... A z toho vyvodil závery, že živočíšne bielkoviny sú rakovinotvorné... \":D\" \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
NOWOCAYN_2 píše:
K tomu len toľko......... EXISTUJÚ STOVKY ŠTÚDIÍ, ktoré sa popierajú........ žiadne "genetické preddispozície" ma nezaujímajú......... Boh vie, čo je na nich pravdy....... Môže to byť ROVNAKÝ BLUD, ako sa hovorí, že "ten človek je tyran, lebo má na to genetickú preddispozíciu... Už sa s tým nedá nič robiť, pomôžu mu len lieky, alebo väzenie, blázninec s vysokou ostrahou".... Pritom to tak VôBEC NIE JE... Samozreme, pre človeka, ktorý odbieha od jedného výživového smeru k druhému každých pár mesiacov či každý rok, pre neho to bude..... nepríjemné.... Lebo organizmus má chaos.

Mimochodom, počul som o tom, že Campbel robil pokus na krysách, a používal KAZEÍN Z KRAVSKÉHO MLIEKA - to je tá NAJPODRADNEJŠIA ŽIVOĆÍŚNA BIELKOVINA pre človeka........ ... A z toho vyvodil závery, že živočíšne bielkoviny sú rakovinotvorné... \":D\" \":D\" \":D\"

Hele uzavřu to asi takhle: nevím jestli má Campbell pravdu nebo tvoje paleo.Každopádně mě zajímá strava mých předků.Moje bába má 90 a maso jedla celej život ale velmi s mírou, tak jednou týdně, sacharidy ve velkým.Kromě úrazů nemarodila.Jinou osobní možnost informací o stravě předků nemám.Čínská studie mě do toho celkem zapadá, ale třeba nejde o bílkoviny, ale o špatnou kombinaci bílkovin a sacharidů.Jo a nepleť si genetické predispozice a geneticky homogenní populaci.A tu Čínskou studii si určitě přečti, když chceš o ní diskutovat.Jo a tohle vlákno přejmenuj Čínská studie, jak mě vadí v mém paradigmatu \":)\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Čínská studie dává smysl mnoha ohledech, obvzáště etický a ekologický kontext takového stravování. Mnoha lidem vegetariánství či veganství prospěje nebo může zachránit život

Strava s vyšším podílem bílkovin i těch živočišných dává v mnoha ohledech smysl. Některým lidem (pokud je postavena na organické živočišné produkci a produktech připravených racionálním způsobem), prospěje nebo může zachránit život.

Diskuze co je správně bude podle mého současného náhledu smysluplná asi jako pře, zdali je fialová pro lidi lepší než žlutá barva.

Některé typy lidí jsou přirozeně nastaveni na lehkou, syrovou rostlinnou stravu. Poskládají si snadno všechno bílkoviny i z rostlinných zdrojů, jejich váha nepřiměřeně neklesá ani nestoupá. Cítí se dobře na zelenině a ovoci, které jim zrychluje metabolismus a nevadí jim jejich často ochlazující účinek. Jsou to často lidé s krevní skupinou A.
Dočasně může prospět i lidem, kterým systémově neprospívá - při očistách, detoxu, při pobytu jižních krajinách nebo tlouštíkovi se 150 kily, který nutně potřebuje pročistit.

Jsou lidé jako já, kteří omezeně fungují na čistě rostlinné stravě. Jsou svojí podstatou uzpůsobení na výižvnou stravu plnou bílkovin a tuků a to i přiměřeně živočišných. Potřebují pravidelnou a teplou stravu. Na tom na čem by jiní prospívali oni chřadnou. Často je to krevní skupina 0, které často syrová strava zpomaluje metabolismus a silně je ochlazuje.

Jsou lidé kteří potřebují pestrý mix všeho a adaptují se vcelku na cokoli.

Moje testování různých výživových stylů a jejich studium mě přivedlo k přesvědčení, že jsme každý naprosto unikátní a potřebujeme svůj vlastní přístup. Naše potřeby se mění také podle životní situace, ročního období, podnebí kde právě existujeme a momentálním psychickém rozpoložení.
Vyzkoušel jsem si, že šroubování dobře myšlených názorů na moji specifickou potřebu může značně uškodit. Může být fajn seznámit se se studiemi a poslechnout názory expertů, vždy bych je ale porovnal a prozkoumal s:

- mojí vlastní citlivostí a intuicí - co mé tělo chce dlouhodobě a co právě v tuto chvíli. Potřebuji se čistit nebo nabírat energii a vyživovat tělo? Ne co svědčí Campbellovi nebo Nowocaynovi, ale co prospívá mě?
- metabolickým typem - jaký jsem metabolický typ, potřebuji zrychlit metbolismus, prohřát se nebo naopak
- krevní skupina - obvzláště v oblasti příjmu bílkovin je užitečné se podívat, co svědčí mé krevní skupině
- jaký zdravotní problém řeším a jaká je jeho historie
- jaká je kvalita potravin, za jakých podmínek byly vyrobeny a v jakém rozpoložení a s jakým přístupem je přijímám

Jsou i další ohledy, tohle jsou však ty hlavní otázky, které bych si položil a hledal na ně odpověď. Klíčová je ta první, pokud je člověk dobře spojen se svým tělem, nepotřebuje další rady a doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:42 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ještě bych dodal, co podle mě nesvědčí asi nikomu.
Strava plná jednoduchých cukrů a vysoce procesovaných jídel s přídavkem slušného množství konzervantů a zlepšovadel chuti, připravených ze surovin chudých na klíčové látky a plných pesticidů, hormonů či antibiotik - snězená ve spěchu, stresu či nedejbože u večerních zpráv. Tedy to co si většina lidí dnes servíruje.

I když možná se najde někdo, komu to dělá tak dobře na duši, že to převáží fyzikální zákony.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:51 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Podle mě je fuk co člověk jí, pokud jí střídmě a není kvůli stravě tlustej. A k tomu se trochu hejbe. A taky pomůže vyhýbat se doktorům, třeba o leukémii se tvrdí že vůbec neexistuje a že se umírá jen na léčbu leukémie.
A nejvíc je to daný geneticky, ale člověk neví jestli má ty geny z otcovy nebo matčiny strany. Každopádně pokud některý z rodičů zemřel na nějakou nemoc dřív než tak v 60ti, tak by si asi měl dávat velkej pozor jestli tu nemoc nezdědil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:58 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Kachně píše:
Podle mě je fuk co člověk jí, pokud jí střídmě a není kvůli stravě tlustej. A k tomu se trochu hejbe. A taky pomůže vyhýbat se doktorům, třeba o leukémii se tvrdí že vůbec neexistuje a že se umírá jen na léčbu leukémie.
A nejvíc je to daný geneticky, ale člověk neví jestli má ty geny z otcovy nebo matčiny strany. Každopádně pokud některý z rodičů zemřel na nějakou nemoc dřív než tak v 60ti, tak by si asi měl dávat velkej pozor jestli tu nemoc nezdědil.

Bacha tvůj sparig partner píše: "žiadne "genetické preddispozície" ma nezaujímajú" , ať se spolu nedostanete do křížku, to by nám tak všem ještě scházelo. \":lol:\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Možná ho nezajímaj, ale genetika určuje z větší části kolika se člověk dožije a dědí se i náchylnost k nemocem. Samozřejmě když někdo hulí 2 krabičky denně nebo bere kortikoidy, tak se nemůže divit že dostane rakovinu, ale pokud se chová rozumně a rodiče a prarodiče jí neměli, tak je jen malá pravděpodobnost že jí dostane.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz