Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv pro 20, 2018 11:21 am
Příspěvky: 2
Pěkný den,
syn (7,5 roku) se dostal zcela náhodou do nemocnice, prý začínající zápal plic (šla jsem preventivně na pohotovost s podezřením na meningitidu). Nejsem odborník, ale podle mě to byl dle klesající horečky a zlepšujícího se stavu odcházející zápal plic, syn má velmi dobrou imunitu a měl obvyklý kašel a horečku jako jindy, vždy to zvládl sám. Nicméně v té nemocnici zůstal (do věci mluvil také otec), dostal antibiotika do žíly - 2 dny, poté by měl pokračovat s braním tablet. Jsou to jeho druhá antibiotika v životě, čili z toho nedělám vědu, mám pro příště zkušenost, ale chtěla bych se zeptat, jak podpořit zničenou mikroflóru a imunitu po dobrání. S laktobacily v tabletách nemám já osobně dobré zkušenosti (Biopron - rozhasily mi střevo na půl roku), lze i při kašli dávat kefír - coby mléko nezahleňuje? Jsou nějaké jiné způsoby, jak přirozeně poléčit spoušť po antibiotikách? Plánuju určitě ve vyšších dávkách dávat vitamín C.

Druhý dotaz je k zápalu plic - obvyklý názor je nemocnice + antibiotika. Jsem laik, ale přemýšlím nad možností, že dítě/člověk s dobrou imunitou vyřeší zápal plic pouze horečkou a klidem?

Děkuji případně za názor a zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
KaterinaF píše:
Pěkný den,
syn (7,5 roku) se dostal zcela náhodou do nemocnice, prý začínající zápal plic (šla jsem preventivně na pohotovost s podezřením na meningitidu). Nejsem odborník, ale podle mě to byl dle klesající horečky a zlepšujícího se stavu odcházející zápal plic, syn má velmi dobrou imunitu a měl obvyklý kašel a horečku jako jindy, vždy to zvládl sám. Nicméně v té nemocnici zůstal (do věci mluvil také otec), dostal antibiotika do žíly - 2 dny, poté by měl pokračovat s braním tablet. Jsou to jeho druhá antibiotika v životě, čili z toho nedělám vědu, mám pro příště zkušenost, ale chtěla bych se zeptat, jak podpořit zničenou mikroflóru a imunitu po dobrání. S laktobacily v tabletách nemám já osobně dobré zkušenosti (Biopron - rozhasily mi střevo na půl roku), lze i při kašli dávat kefír - coby mléko nezahleňuje? Jsou nějaké jiné způsoby, jak přirozeně poléčit spoušť po antibiotikách? Plánuju určitě ve vyšších dávkách dávat vitamín C.

Druhý dotaz je k zápalu plic - obvyklý názor je nemocnice + antibiotika. Jsem laik, ale přemýšlím nad možností, že dítě/člověk s dobrou imunitou vyřeší zápal plic pouze horečkou a klidem?

Děkuji případně za názor a zkušenosti.

Tak určitě, dříve když ATB nebyla byl sice zápal plic více nebezpečný, nicméně člověk ho prostě musel vyležet s nějakým čajováním, na silných vývarech a mazáním psího sádla na prsa. Každopádně silná imunita by ho ani nenechala rozeběhnout tedy tam něco nesedí. Pokud jde o obnovu střevních kultur, je dobré střídat kvašené potraviny podávané v malých dávkách stále, třeba 0,5 dcl acidofilního mléka půl hodiny před jídlem a po jídle si dát menší polévkovou lžíci kvalitního kysaného zelí, nebo kousek kvalitní brynzy, případně trochu pickles a existují i mnohé další varianty kvašených potravin tedy vyzkoušet. Každopádně je potřeba trpělivost projeví se to naplno tak za měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 10:38 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
KaterinaF píše:
Pěkný den,
syn (7,5 roku) se dostal zcela náhodou do nemocnice, prý začínající zápal plic (šla jsem preventivně na pohotovost s podezřením na meningitidu). Nejsem odborník, ale podle mě to byl dle klesající horečky a zlepšujícího se stavu odcházející zápal plic, syn má velmi dobrou imunitu a měl obvyklý kašel a horečku jako jindy, vždy to zvládl sám. Nicméně v té nemocnici zůstal (do věci mluvil také otec), dostal antibiotika do žíly - 2 dny, poté by měl pokračovat s braním tablet. Jsou to jeho druhá antibiotika v životě, čili z toho nedělám vědu, mám pro příště zkušenost, ale chtěla bych se zeptat, jak podpořit zničenou mikroflóru a imunitu po dobrání. S laktobacily v tabletách nemám já osobně dobré zkušenosti (Biopron - rozhasily mi střevo na půl roku), lze i při kašli dávat kefír - coby mléko nezahleňuje? Jsou nějaké jiné způsoby, jak přirozeně poléčit spoušť po antibiotikách? Plánuju určitě ve vyšších dávkách dávat vitamín C.

Druhý dotaz je k zápalu plic - obvyklý názor je nemocnice + antibiotika. Jsem laik, ale přemýšlím nad možností, že dítě/člověk s dobrou imunitou vyřeší zápal plic pouze horečkou a klidem?

Děkuji případně za názor a zkušenosti.

Podle pátera Ferdy pít odvar z dub.kůry s anýzem.Kůru odebrat z větví do 1cm,z mladého stromů s kmenem do 10cm.http://petrfaltus.net/petr-faltus-pater ... -lecit.php
Když byly moje děti malé tak jsem jim Př teplotách dala mini klystýr z uriny.Večer 40,napůl mrtví,ráno zdraví a živí až moc.Teď je jim přes dvacet a nikdy nebrali ATB.
Zápal plic sice lze vyležet,třeba něco popíjet a dělat zábaly.Ale taky se na něj umíralo.Pití uriny a popř.klystýry s ní ,by si sním mohly poradit.Dle mně je to i účinná léčba meningitidy.A nebojte se té chuti,při teplotě 40st.už člověk nevnímá co pije.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 1:07 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
KaterinaF píše:
jak podpořit zničenou mikroflóru a imunitu po dobrání. S laktobacily v tabletách nemám já osobně dobré zkušenosti (Biopron - rozhasily mi střevo na půl roku), lze i při kašli dávat kefír - coby mléko nezahleňuje? Jsou nějaké jiné způsoby, jak přirozeně poléčit spoušť po antibiotikách? Plánuju určitě ve vyšších dávkách dávat vitamín C.

Univerzální podpora jsou prebiotika, tedy krmivo pro mikroflóru. Já používám od prebiotika od Valosunu, dají se třeba rozmíchat v kefíru nebo jogurtu.

Dobrou zkušenost mám s domácím jogurtem, který obsahuje více kultur, než běžné jogurty v obchodní síti.
Z českých zdrojů vypadá zajímavě například tato kefírová kultura: http://www.bulgaricus-eshop.cz/detail/b ... ilni-mleko
Z Biopronu jsem jogurt nezkoušel.

Já jsem jogurt dělal z Primadophilus Reuteri, výsledek je velmi chutný.
Velmi zajímavě vypadá směs bakteriií obsažená v prebiotiku California Gold, jogurt by z toho měl jít také udělat.
Hodně zajímavá je také tato kultura:
https://www.freshlyfermented.co.uk/prod ... r-culture/

Stojí za to vyzkoušet několik různých kultur a řídit se chutí - která nejvíce chutná, tak bude nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2018 5:48 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 20, 2018 11:21 am
Příspěvky: 2
Děkuji za rady, vyzkouším \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz