Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Natura píše:
A mně se to tu líbí,
Jardovi děkuji, že nás tu (snad) nechá.
Jsem ráda, jak se tu postupně scházíme.
Je to pár hodin, co byla diskuze založena, a už je nás tu několik.
Jde poznat, že i do Abecedy Zdraví jsme stejně tak často vlastně všichni nahlíželi a kolikrát nepřispívali.
Mě to hrozně štvalo, to opakované zdlouhavé načítání. A odrazovalo.

Dodržování pravidel diskuze

Prostudujte si pravidla diskuze, musím Vás upozornit, že pro Vámi aplikovaný druh konverzace toto fórum určeno není, na to doporučuji použít nějaký chat. Pokud budete pravidla diskuze dále ignorovat, budu Vás muset zabanovat, případně smazat celé vlákno.

Alkoholizmus je z mého pohledu pouze psychická záležitost a nahrazování skutečných radostí života těmi umělými, které před člověka staví moderní komerční společnost. Nejsem pouhý teoretik, sám jsem pil několik let i 2 litry tvrdého denně a dokázal jsem přestat během minuty. Naprosto nemusím dodržovat abstinenci, jako mnozí „vyléčení“ alkoholici a běžně občas v průběhu léta piji pivo, pokud mám opravdu chuť, tak jich dám i 6 a v zimně občas červené kvalitní víno, tak do 0,3 litru na dobré spaní. Nějakou trvalou chutí na tento druh drogy rozhodně netrpím a nic si alkoholem nenahrazuji, umím si vážit jiných hodnot a alkohol již k tomu nutně mít nemusím. Nevnímám jej ani jako přítele, ani jako nepřítele, ale spíše jako berličku pro slabou a nemocnou duši. Není třeba se tedy zabývat samotným alkoholem, ale duší a skutečnými hodnotami života.

Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 1:00 pm 
Offline

Registrován: ned črc 05, 2009 8:44 am
Příspěvky: 2
Milý Jardo,
nevím sice z čeho jste usoudil, že budeme porušovat pravidla diskuse. Chtěli jsme jenom pokračovat v diskusi, ve které jsme si předávali infomace a zkušenosti s alkoholem a abstinencí. To je skvělé, že jste přestal, když jste chtěl. Ale je hromada lidí, kteří to tak rychle nezvládnou.
Není třeba se tedy zabývat samotným alkoholem, ale duší a skutečnými hodnotami života....a to jsme právě chtěli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kakamila píše:
Milý Jardo,
nevím sice z čeho jste usoudil, že budeme porušovat pravidla diskuse. Chtěli jsme jenom pokračovat v diskusi, ve které jsme si předávali infomace a zkušenosti s alkoholem a abstinencí. To je skvělé, že jste přestal, když jste chtěl. Ale je hromada lidí, kteří to tak rychle nezvládnou.
Není třeba se tedy zabývat samotným alkoholem, ale duší a skutečnými hodnotami života....a to jsme právě chtěli

Usoudil jsem z toho, co stihlo vzniknout za pár minut a co jsem na můj vkus poměrně dlouho mazal. Uděláme tedy pokus, ale pokud se to sklouzne do podobné nekonstruktivní, rozjásané diskuze typu "seznamka stejně postižených" platí moje upozornění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 1:27 pm 
Offline

Registrován: ned črc 05, 2009 8:44 am
Příspěvky: 2
Protože mi to nedalo, prostudovala jsem pravidla diskuse. No dobrý, tam jsem nevyčetla nic, co by jsme údajně porušili.
A teď vám i na vaše diskuse píšu opravdu naposledy. Pročetla jsem si pár vláken a zjistila jsem o co tu jde.
Z mého pohledu, to tady vypadá, že já hloupá a různých věcí neznalá se pokorně zeptám Vás a Vy mi poradíte. Tak můžete v klidu spát, já už se tady neukážu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 1:41 pm 
Offline

Registrován: ned črc 05, 2009 10:31 am
Příspěvky: 2
Zdravím.
Děkujeme za poskytnutý prostor, ale bohužel by jsme si v představách o stylu diskutování nevyhovovali. Tento způsob konverzace nám vyhovuje a chceme v něm i nadále pokračovat, třeba že na jiném fóru. Doufám, že mluvím za dost lidí co chodí na AbeceduZdravi.

Zakládám nové fórum na našem vlastním hostigu. Budu informovat linkem, kde jsme.
Administraci a moderování svěřím Natuře či dalším které navrhnete (pokud oni budou souhlasit)

Prosím pane Jardo nemazejte tento příspěvek ani následující, kde uvedu adresu nového fóra ať se nám tady netříští uživatelé bůhví kde.

Děkuji Grace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 3:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Grace píše:
Zdravím.
Děkujeme za poskytnutý prostor, ale bohužel by jsme si v představách o stylu diskutování nevyhovovali. Tento způsob konverzace nám vyhovuje a chceme v něm i nadále pokračovat, třeba že na jiném fóru. Doufám, že mluvím za dost lidí co chodí na AbeceduZdravi.

Zakládám nové fórum na našem vlastním hostigu. Budu informovat linkem, kde jsme.
Administraci a moderování svěřím Natuře či dalším které navrhnete (pokud oni budou souhlasit)

Prosím pane Jardo nemazejte tento příspěvek ani následující, kde uvedu adresu nového fóra ať se nám tady netříští uživatelé bůhví kde.

Děkuji Grace

Já způsob Vaší konverzace nekritizuji, to je čistě Vaše věc, jak hodláte řešit svoje problémy, ale je na hony vzdálen stylu i tématice, kterou řeší toto fórum a přiznávám se otevřeně, že chat opravdu provozovat nehodlám. Kakamile doporučuji opravdu si přečíst vše a pak asi přijde na to, že není pravda, co píše, "Z mého pohledu, to tady vypadá, že já hloupá a různých věcí neznalá se pokorně zeptám Vás a Vy mi poradíte." Dost členů zde vyjadřuje svoje názory a nemám nejmenší důvod je v diskuzi omezovat, pokud je diskuze věcná a drží se tématu. Přiznejte si otevřeně, že to, co zde bylo napsáno a co jsem logiky smazal, nebylo ani věcné, ani k tématu a sám jsem zprvu ani nepochopil, co se vlastně řeší. Pokud budete hledat skutečné možnosti pro odstranění problému alkoholizmu ze svého života, tak Vám je toto fórum otevřeno, ale pokud hledáte pouze prostor pro pokec, tak nemohu sloužit. Tak, jak to celé na Abecedě Zdraví pojímáte, je v přímém rozporu s mým smýšlením, které razí již mnoho let, "Pokud skutečně chci, tak vždy mohu" a schválně se zamyslete nad tím, zda toto není ta Vaše hledaná cesta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 3:48 pm 
Offline

Registrován: ned črc 05, 2009 10:31 am
Příspěvky: 2
Zvu všechny návštěvníky tohoto vlákna, aby přešli na naši diskuzi na našem webu moderovanou námi:
www.alkoholismus.ic.cz
Zde si můžeme vzájemně dodávat sílu, motivovat se a posilovat se.
Všichni jste zvaní, v případě jakýchkoliv dotazů ohledně registrace a provozu: grace01@email.cz - pokusím se v rámci možností odpovědět.
Grace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 2:47 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den, nemáte někdo, prosím, tip na vhodný postup, jak překonat alkoholismus. Jedná se o člena rodiny a nechceme nasazovat drastické léky jako je antabus s hodně negativními vedlejšími účinky. Zda třeba jsou nějaké mírnější léky či přírodní preparáty, případně nějaké jiné metody? Děkuji moc za rady. I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 2:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Inka píše:
Dobrý den, nemáte někdo, prosím, tip na vhodný postup, jak překonat alkoholismus. Jedná se o člena rodiny a nechceme nasazovat drastické léky jako je antabus s hodně negativními vedlejšími účinky. Zda třeba jsou nějaké mírnější léky či přírodní preparáty, případně nějaké jiné metody? Děkuji moc za rady. I

třeba Vám pomůže tato informace (vykradeno z tématu Marihuana) :


Kudzu - plevel jako pomocník pro alkoholiky a kuřáky

Příliš dobré pověsti se mezi pěstiteli a majiteli nemovitostí netěší ovíjivá bylina kudzu, která připomíná psí víno. Přesto se zdá, že alkoholikům může výrazně změnit život.

Rostlina, jejíž domovinou je Japonsko a Čína, je nyní na vítězném tažení po Spojených státech a ani zde neztratila nic ze své agresivity. Pne se po fasádách, kmenech stromů a keřích, jimž brání v přístupu slunečního světla. Navíc je téměř nezničitelná.

Přátelským okem na ni zřejmě pohlížejí pouze vědci, kteří zjistili, že výtažek z kudzu dokáže potlačit touhu po alkoholu. Přesvědčili se o tom zhruba před dvěma lety při sledování chování zvířat. Závěry, jež přinesl odborný časopis Alcoholism: Clinical and Experimental Research, se proto badatelé z bostonské Harvardovy univerzity a McLeanovy nemocnice rozhodli ověřit i na lidské populaci.

Tým vedený Scottem Lukasem po pokusech v laboratorních podmínkách prokázal, že tableta obsahující kudzu dokáže snížit spotřebu alkoholu asi na polovinu, navíc bez jakýchkoli vedlejších účinků. Pokus probíhal za asistence čtrnácti mužů a žen, kteří pravidelně denně popíjeli tři až čtyři alkoholické nápoje. Vědci jim vytvořili vědci útulné prostředí. Měli k dispozici pohodlná křesla, televizory a na dosah ruky dobře zásobenou lednici.

V obvyklém přístupu k alkoholu jim nikdo nebránil. Přesto stačilo, aby užili jednu pilulku obsahující extrakt z kudzu, aby zájkem o alkohol výrazně poklesl. V průměru na 1,8 lahve piva, zatímco u těch, kteří dostávali neúčinné placebo, nadále přetrvával na 3,5 lahvích.

Lukas a jeho kolegové soudí, že využívaná víceméně plevelná rostlina napomáhá k rychlejšímu nárůstu hladiny alkoholu v krvi, a tím vlastně potlačuje touhu po jeho dalším přísunu. Předpokládají, že již brzy by se mohla osvědčit i při odvykacích protikuřáckých kúrách.

http://celiak.cz/diskuze/vyrobky/2884

http://kudzu.webgarden.cz/pouziti-kudzu

Psychické problémy spolu se závislostmi by mohlo pořešit koloidní zlato, znám pár lidiček z okolí, co s ním mají dobré zkušenosti.
Jinak velkou roli v psychice hraje samozřejmě okolí, rodina, přátelé, party, práce, zájmy ....
Klárko, držím ti moc pěstičky, abys to zvládla a abys měla podporu někoho blízkého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkoholismus
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Dobrý den, nemáte někdo, prosím, tip na vhodný postup, jak překonat alkoholismus. Jedná se o člena rodiny a nechceme nasazovat drastické léky jako je antabus s hodně negativními vedlejšími účinky. Zda třeba jsou nějaké mírnější léky či přírodní preparáty, případně nějaké jiné metody? Děkuji moc za rady. I

Jak správně píše na konci svého příspěvku člen cestin, hlavní jsou zájmové činnosti a dostat toho člověka do stavu, kdy hledá naplnění života jinde než na dně flašky. Já sám jsem pil několik let cca dva litry tvrdého alkoholu denně a nikdy jsem neprošel odvykáním, ani nejsem abstinent. Přestal jsem pít ze zdravotních důvodů, ze dne na den, nicméně občas piji dobré červené víno, které mě klienti sem tam donesou a zdá se mě hřích ho nechat zkazit. Ovšem vždy spíše na povzbuzení inspirace a na celkové vyladění psychiky, na což mě bohatě stačí 0,3 l, nepotřebuji zdolávat nějaké rekordy a válet se po příkopech, prostě mám jiné životní priority a k těm je třeba ty lidi dostat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Léčba alkoholismu
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 9:41 am 
Offline

Registrován: pát črc 05, 2013 7:44 am
Příspěvky: 5
Prosím Vás,
mám problém s bratrem. Je, podle mě, alkoholik. Má 46 let. On to nepřipouští, stále uvádí příklady jiných našich známých kteří chlastají víc. Přišel kvůli alkoholu o práci, dokonce o řidičák, má nefunkční manželství, o léčení nechce ani slyšet. Jak na něj? Pomohlo by mms? Čaj z bylin? Dejte třeba odkaz na jiné stránky...
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčba alkoholismu
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 5:14 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Pomohl by Antabus. A chtít přestat, což jak se zdá, se jemu moc nechce.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčba alkoholismu
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Roxo píše:
Prosím Vás,
mám problém s bratrem. Je, podle mě, alkoholik. Má 46 let. On to nepřipouští, stále uvádí příklady jiných našich známých kteří chlastají víc. Přišel kvůli alkoholu o práci, dokonce o řidičák, má nefunkční manželství, o léčení nechce ani slyšet. Jak na něj? Pomohlo by mms? Čaj z bylin? Dejte třeba odkaz na jiné stránky...
Dík

Kudzu - plevel jako pomocník pro alkoholiky a kuřáky


24.6.2005 00:00
Drogy

Příliš dobré pověsti se mezi pěstiteli a majiteli nemovitostí netěší ovíjivá bylina kudzu, která připomíná psí víno. Přesto se zdá, že alkoholikům může výrazně změnit život.

Rostlina, jejíž domovinou je Japonsko a Čína, je nyní na vítězném tažení po Spojených státech a ani zde neztratila nic ze své agresivity. Pne se po fasádách, kmenech stromů a keřích, jimž brání v přístupu slunečního světla. Navíc je téměř nezničitelná.

Přátelským okem na ni zřejmě pohlížejí pouze vědci, kteří zjistili, že výtažek z kudzu dokáže potlačit touhu po alkoholu. Přesvědčili se o tom zhruba před dvěma lety při sledování chování zvířat. Závěry, jež přinesl odborný časopis Alcoholism: Clinical and Experimental Research, se proto badatelé z bostonské Harvardovy univerzity a McLeanovy nemocnice rozhodli ověřit i na lidské populaci.

Tým vedený Scottem Lukasem po pokusech v laboratorních podmínkách prokázal, že tableta obsahující kudzu dokáže snížit spotřebu alkoholu asi na polovinu, navíc bez jakýchkoli vedlejších účinků. Pokus probíhal za asistence čtrnácti mužů a žen, kteří pravidelně denně popíjeli tři až čtyři alkoholické nápoje. Vědci jim vytvořili vědci útulné prostředí. Měli k dispozici pohodlná křesla, televizory a na dosah ruky dobře zásobenou lednici.

V obvyklém přístupu k alkoholu jim nikdo nebránil. Přesto stačilo, aby užili jednu pilulku obsahující extrakt z kudzu, aby zájkem o alkohol výrazně poklesl. V průměru na 1,8 lahve piva, zatímco u těch, kteří dostávali neúčinné placebo, nadále přetrvával na 3,5 lahvích.

Lukas a jeho kolegové soudí, že využívaná víceméně plevelná rostlina napomáhá k rychlejšímu nárůstu hladiny alkoholu v krvi, a tím vlastně potlačuje touhu po jeho dalším přísunu. Předpokládají, že již brzy by se mohla osvědčit i při odvykacích protikuřáckých kúrách.

http://celiak.cz/diskuze/vyrobky/2884

http://kudzu.webgarden.cz/pouziti-kudzu

Zkušenost má zde na tomto foru člen Mikard:
Máme zkušenosti například s čínskou bylinou kudzu která pomohla otci se zbavit závislosti na alkoholu což je neuvěřitelný.

Ještě dodatek ( enterosgel, kudzu )
http://www.lekari-online.cz/health-and-beauty/alkohol

Enterosgel:
Odstraňuje alkohol z krve, střev a dýchacího ústrojí. Díky speciální molekulární struktuře absorbuje jen škodlivé látky a prospěšné látky zůstávají bez ovlivnění. Užívá se dvěma způsoby. Buď aplikací třech až čtyřech lžic před, nebo minimálně pět lžic po požití alkoholu. Lze užívat i při kocovině. Buď se rozžvýká, nebo rozmíchá ve sklenici vody. Enterosgel, 225 g, 332 kč, http://www.kocovina.enterosgel.eu

Kudzu ( kuzu )
Kořenový škrob kuzu se prodává primárně jako zahušťovadlo. Kuzu ale vedle toho brzdí chuť na alkohol a pomáhá odstraňovat škody, které v organismu napáchal. Organic Kuzu, Mitoku, 50 g, 80 Kč, http://www.danfood.cz


Naposledy upravil jani dne pát srp 02, 2013 7:38 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčba alkoholismu
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 10:03 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Detox, detox a detox. Hlavně vygruntovat játra.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčba alkoholismu
PříspěvekNapsal: sob črc 27, 2013 12:33 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Obávám se, že pokud on absolutně nechce, nemá smysl nic dělat, max. se s tím smířit. Pokud ho budete k něčemu nutit a přemlouvat tak spíš na truc začne s pitím ještě víc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz