Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 4:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 2:28 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Dobrý den, velice ráda bych věděla, zda existuje možnost náhrady léku Wobenzyn stravou. Co konkrétně ho může zasuplovat? Jsem proti užívání léku, ale trápí mne pravděpodobně nějaký zánět kloubů, trpím občas i na lupenku. Může například konzumace anansu a pití cibulové a bramborové šťávy pozastavit neinfekční zánětlivý proces? Díky

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 4:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sona134 píše:
Dobrý den, velice ráda bych věděla, zda existuje možnost náhrady léku Wobenzyn stravou. Co konkrétně ho může zasuplovat? Jsem proti užívání léku, ale trápí mne pravděpodobně nějaký zánět kloubů, trpím občas i na lupenku. Může například konzumace anansu a pití cibulové a bramborové šťávy pozastavit neinfekční zánětlivý proces? Díky

Wobenzym je papain + bromelain. To jsou trávící enzymy, které se dají koupit i ve formě suplementu. Takže by to nemělo být ani proti Vašim zásadám.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 4:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
[quote="sona134":2xjiabkz]Dobrý den, velice ráda bych věděla, zda existuje možnost náhrady léku Wobenzyn stravou. Co konkrétně ho může zasuplovat? Jsem proti užívání léku, ale trápí mne pravděpodobně nějaký zánět kloubů, trpím občas i na lupenku. Může například konzumace anansu a pití cibulové a bramborové šťávy pozastavit neinfekční zánětlivý proces? Díky[/quote:2xjiabkz]
Trápí Vás zánět kloubů... zabývejte se Vaším nedostatkem zinku, ten je totiž jediným protizánětlivým a protinádorovým prvkem a nepochybně ho máte deficit. Lupenka... to by chtělo celkově detox organismu, Vaše

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 5:05 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
[quote="Jindra":1cgovaay]Trápí Vás zánět kloubů... zabývejte se Vaším nedostatkem zinku, ten je totiž jediným protizánětlivým a protinádorovým prvkem a nepochybně ho máte deficit. Lupenka... to by chtělo celkově detox organismu, Vaše

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 5:07 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Vševěd píše:
Wobenzym je papain + bromelain. To jsou trávící enzymy, které se dají koupit i ve formě suplementu. Takže by to nemělo být ani proti Vašim zásadám.

Děkuji - takže mám jíst hodně papái a kupříkladu toho ananasu a dosáhnu přiměřeného výsledku, jako bych se cpala wobenzymem?

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 5:48 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To nevím. Zkuste si to spočítat. Pravděpodobně Vám vyjde denní konzumace ananasu a papáji v řádech kilogramů...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 5:55 pm 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Vševěd píše:
To nevím. Zkuste si to spočítat. Pravděpodobně Vám vyjde denní konzumace ananasu a papáji v řádech kilogramů...

No dražší to asi bude \":)\")), ale pomalu bych chtěla přejít na vitariánství a tak zase to co do toho investuj mi poslouží i jako jídlo, takže to zase tak dráž vyjít nemusí. Pokud by to mhlo uspokojivě nahradit účinky slavného a vychvalovaného Wobenzymu, tak by to byly i dobře investované peníze... \":)\"

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 7:01 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
sona134 píše:
Děkuji - takže mám jíst hodně papái a kupříkladu toho ananasu a dosáhnu přiměřeného výsledku, jako bych se cpala wobenzymem?

tak bohuzial vo wobenzyne je toho trosicka viac...okrem papainu a bromelainu je tam amalyza, lipaza, proteaza, pancreatin, trypsin, chymotrypsin, rutin....ale je pravda, ze aj kopec pridavnych, neziaducich latok....
mozno by bolo vhodne sa poobzerat po nejakych enzymoch, ktore tieto latku obsahuju a nemaju tolko umelych farbiv...ale tie asi za primeranu cenu zozeniete asi len za hranicami (napr. na iherb.com)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 7:19 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
jiddu píše:
tak bohuzial vo wobenzyne je toho trosicka viac...okrem papainu a bromelainu je tam amalyza, lipaza, proteaza, pancreatin, trypsin, chymotrypsin, rutin....ale je pravda, ze aj kopec pridavnych, neziaducich latok....
mozno by bolo vhodne sa poobzerat po nejakych enzymoch, ktore tieto latku obsahuju a nemaju tolko umelych farbiv...ale tie asi za primeranu cenu zozeniete asi len za hranicami (napr. na iherb.com)...

je tam toho trochu víc, nicméně podle studií to nejúčinnější na imunitu a protizánětlivé účinky je papain plus bromelain...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 12:04 am 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Vševěd píše:
je tam toho trochu víc, nicméně podle studií to nejúčinnější na imunitu a protizánětlivé účinky je papain plus bromelain...

A o to mi jde .)

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 12:07 am 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Vyzkouším na sobě pokus : právě jsem si nakoupila hromady papáji a ananasu, budu se snažit omezit vařenou stravu ( tím si ušetřím hodně enzymů pro sebe \":wink:\" , budu do sebe lejt cibulovou šťávu, požírat česnek atd.(jako že MSM) a uvidíme, zda se zbavím toho zánětu v kloubu Dny) \":?:\"

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 1:22 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
sona134 píše:
Vyzkouším na sobě pokus : právě jsem si nakoupila hromady papáji a ananasu, budu se snažit omezit vařenou stravu ( tím si ušetřím hodně enzymů pro sebe \":wink:\" , budu do sebe lejt cibulovou šťávu, požírat česnek atd.(jako že MSM) a uvidíme, zda se zbavím toho zánětu v kloubu Dny) \":?:\"

Mohu Vam pouze poslozit svym prikladem, ale zkouset uz musite sama.

Moje problemy vznikly hlavne pri 8 let trvajici stavbe druztevniho bytu, kdy jsme mimo stropni panely vsechno ostatni odvozili na koleckach. Jednalo se o stavbu 50 bytovych lednotek ve trech radovych domech, takze pro vsechny byty garaze a sklepy a 3x strecha.

1/ Poskozena krcni pater, tak, ze jsem nebyl schopen obcas otacet hlavou.
2/ Poskozena pater v krizi tak, ze jsem se rano po vstavani z postele nebyl schopen narovnat. Obcas jsem nebyl schopen ani z postele vstat. Nevydrzel jsem stat dele jak pul hodiny.
3/ Bolestiva obe kolena a to tak, ze jsem nebyl schopen vubec behat, pouze chodit.
4/ Bolestivy a otekajici kotnik na leve noze, ani kvuli nemu jsem nebyl schopen behat.
5/ Tenisovy loket z treninku squashe.
6/ Zanet karpalniho tunelu na prave ruce od pocitacove mysi a zanet obou ramen, tak, ze jsem nebyl schopen hodit psovi micek.

To pisu jenom pro Vase porovnani, aby jste mela prehled jak jste na tom Vy, jestli lepe nebo hur.

Takze jsem koupit Angela a stravoval jsem se pouze zelenymi stavami, kefirem, orechy a cesnekem asi pul roku. Do zelene stavy sla vojteska, cerveny jetel, koprivy, svizel, jitrocel, rebricek, pravdepobne i nejaka trava, moc jsem to neprebiral. Po trech mesicich jsem pridal cibuli, spenat, okurky, redkvicky, rajcata, celer, petrzel, salat, porek.
Po dalsich trech mesicich jsem pridal mrkev a postupne jeste cervenou repu, jablka a hroznove vino.
Upozornuji, ze nic nebylo koupene v obchode, vsechno bud z louky nebo z vlastni zahrady.
K tomu jeste epsomska sul, Schindeleho mineraly, pivovarske kvasnice, himalajska sul, michana s draselnou soli a vitaminy pro kone.
Denne jsem rano jeste vypil asi 1 litr osmoticke vody.

Bolesti kloubu prestali asi po 3 mesicich, nejdele vzdoroval tenisovy loket, 6 mesicu.
Do trech mesicu jsem se zbavil jeste hromady dalsich zdravotnich problemu, ale to je do jineho vlakna.

Wobenzym jsem zkousel predtim, snedl jsem ho to stredni baleni bez jakehokoliv vlivu na me problemy. Pouze vyhozene penize.

Letos to budu zase opakovat uplne stejne, jenom jeste zaseju na zahon jetel (protoze vsechen jsem z louky zlikvidoval asi za 1,5 mesice), konopi sete a mangold.
Minuly rok jsem to sel a sazel chaoticky, tak jak jsem dostal sazenice a semena od sousedu, letos uz mam semena pripravena, a pripravene vsechno na predpestovani sazenic.
Dnes jsem jeste sehnal nejaky pripravek na cisteni pudy, ktery obsahuje hromadu stopovych prvku, pouzivaji ho na pestovani konopi. 1 litr se redi na 500 litru. Tak tim budu zalevat tu zeleninu, snad se do ni nejake ty mineraly dostanou.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 1:38 am 
Offline

Registrován: pát úno 01, 2013 2:21 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
[quote="inzenyr":36jagt6h]Mohu Vam pouze poslozit svym prikladem, ale zkouset uz musite sama.

....
Takze jsem koupit Angela a stravoval jsem se pouze zelenymi stavami, kefirem, orechy a cesnekem asi pul roku. Do zelene stavy sla vojteska, cerveny jetel, koprivy, svizel, jitrocel, rebricek, pravdepobne i nejaka trava, moc jsem to neprebiral. Po trech mesicich jsem pridal cibuli, spenat, okurky, redkvicky, rajcata, celer, petrzel, salat, porek.
Po dalsich trech mesicich jsem pridal mrkev a postupne jeste cervenou repu, jablka a hroznove vino.
Upozornuji, ze nic nebylo koupene v obchode, vsechno bud z louky nebo z vlastni zahrady.
K tomu jeste epsomska sul, Schindeleho mineraly, pivovarske kvasnice, himalajska sul, michana s draselnou soli a vitaminy pro kone.
Denne jsem rano jeste vypil asi 1 litr osmoticke vody.

Bolesti kloubu prestali asi po 3 mesicich, nejdele vzdoroval tenisovy loket, 6 mesicu.
Do trech mesicu jsem se zbavil jeste hromady dalsich zdravotnich problemu, ale to je do jineho vlakna.

Wobenzym jsem zkousel predtim, snedl jsem ho to stredni baleni bez jakehokoliv vlivu na me problemy.
Inzenyr[/quote:36jagt6h]
Zní to věrohodně a upřímně jsem s tou šťávou z trávy taky koketovala, vždyť konkrétně kořínky pampelišky jsou úžasné na

_________________
Žádný cíl, pokud k němu nevede cesta bez krutosti není ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 1:56 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="sona134":3v3jqqas]Zní to věrohodně a upřímně jsem s tou šťávou z trávy taky koketovala, vždyť konkrétně kořínky pampelišky jsou úžasné na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dá se nahradit wobenzyn stravou?
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 2:16 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Na bolavé klouby je taky skvělá bršlice. Roste všude hojně, jako plevel. Dá se jíst a tak napomáhá k odkyselování těla a nebo se dávají rozdrcené listy jako obklad. Stačí ji namixovat a nebo prohnat odštavňovačem a pak smíchat drť a šťávu.
http://druidova.mysteria.cz/STRANKY_BYL ... RSLICE.htm


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz