Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 15, 2018 4:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plivací test - dotaz
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2012 12:33 pm 

Dobrý den, pouze rychlý dotaz. Dneska jsem dělal plivací test. Po půlhodině to vypadá následovně: Většina sliny na hladině, tak nějak pospolu. Část sliny míří dolů v takovém širším vláknu...vypadá to trochu jako tornádo :D . Brali by jste tento test jako pozitivní (mam candidu)? Děkuji (vlákno potom smažu, ať tu není zbytečně spamu) :)

Předmět příspěvku: Re: Zkonzultování plivacího testu
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2012 4:08 pm 

Ercihi píše:
Dobrý den, pouze rychlý dotaz. Dneska jsem dělal plivací test. Po půlhodině to vypadá následovně: Většina sliny na hladině, tak nějak pospolu. Část sliny míří dolů v takovém širším vláknu...vypadá to trochu jako tornádo :D . Brali by jste tento test jako pozitivní (mam candidu)? Děkuji (vlákno potom smažu, ať tu není zbytečně spamu) :)

- viewtopic.php?f=5&t=538&hilit=plivac%C3%AD+test&start=210 :: sakul ::
Plivací test na kandidu je hodně orientační a nespolehlivé, spíše je třeba se řídit symptomy, nejspolehlivější test pak je jak člověk reaguje na nízkosacharidovou dietu a fungicidní látky,
- plivací test se dělá NEJMÉNĚ 3 dny po sobě a považuje se za orientační
- plivací test se považuje za pozitivní, pokud se jakkoli zneprůhlední voda pod hladinou

Předmět příspěvku: Re: Zkonzultování plivacího testu
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 8:14 pm 
Administrátor
Administrátor

Ercihi píše:

Jak píše člen fox, jde o orientační test i když slušně průkazný a dělá se minimálně tři dny. Pokud již vám někdo odpoví, tak mazání příspěvku je hovadina protože je v odpovědi stejně zkopírovaný.

PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2017 8:53 am 

Mám zajímavé zjištění ohledně plivacího testu
1. stav plivacího testu se mění při použití různé vody. Kohoutková voda má jiné výsledky než voda přefiltrovaná z konvice
2. hodně záleží na tom , kdy si plivací test dělám. V dny kdy nemusím brzo stávat do práce jsou výsledky jiné než v době brzkého vstávání
3. v době kdy jsem nebral léky a přípravky na kvasinky, jsem měl test lepší, než v době kdy jsem používal Nystatin a jiné přípravky
4. velkou roli hraje psychické rozpoložení. Dny kdy jsem byl po ránu více nervozní, tak byl test vždy horší.
5. je plivací test důvěrihodný? nechal jsem si dělat vyšetření z krve , ze stolice, s prostatického sekretu, vše negativní. Dle plivacího testu to vypadá, že kvasinky přemnožené jsou.

Podělte se prosím o vaši zkušenost.

PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 12:13 pm 
Administrátor
Administrátor

Vadou píše:
Mám zajímavé zjištění ohledně plivacího testu
1. stav plivacího testu se mění při použití různé vody. Kohoutková voda má jiné výsledky než voda přefiltrovaná z konvice
2. hodně záleží na tom , kdy si plivací test dělám. V dny kdy nemusím brzo stávat do práce jsou výsledky jiné než v době brzkého vstávání
3. v době kdy jsem nebral léky a přípravky na kvasinky, jsem měl test lepší, než v době kdy jsem používal Nystatin a jiné přípravky
4. velkou roli hraje psychické rozpoložení. Dny kdy jsem byl po ránu více nervozní, tak byl test vždy horší.
5. je plivací test důvěrihodný? nechal jsem si dělat vyšetření z krve , ze stolice, s prostatického sekretu, vše negativní. Dle plivacího testu to vypadá, že kvasinky přemnožené jsou.

Podělte se prosím o vaši zkušenost.

Tak jde o test orientační a pochopitelně na jeho výsledky mohou mít vliv různé faktory jako ostatně na každý test. Jeho vypovídací hodnota je relativně slušná, což vám potvrzuje i uvedený bod 4, tedy hladina stresu, což má na veškeré šmejdy v těle zásadní vliv. Navíc si stav můžete vysledovat bez ohledu na testy jakéhokoliv druhu z příznaků to není zase tolik složité a na ověření stavu jde o další stavební kámen mozaiky.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]