Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 8:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 10:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Lena píše o bylinkářském přípravku proti borelióze: tinktura z kořene štětky lesní+pelyněk:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 5290#75290

- Jinak je to odkaz na vlákno na více zkušeností s boreliozou na foru u pramene...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 8:06 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Mam par otazek ktere by si myslim dost pomohly v lecbe boreliozy:
1) jak casto se vyskytuje borelioza u divoke zvere. Jak "zdrave" tak uhynule.
2) kdyz se takove zvire nakazi jake ma priznaky co predchazelo jeho nakazeni, co jedlo, co delalo, jak zkratka zilo.
3) cim se takova zver prirozene leci, pokud ma nejake prirozene pudy ktere ji pomahaji v lecbe. Tim chci rict ze traba takova zver kdyz pociti nakazu zmeni jidelnicek a zaradi automaticky nejakou lecivou slozku. Coz by se dalo vypozorovat...

Myslim ze by stalo za zkousku vypozorovat proc na boreliozu diva zver jen tak neumira, ze by na to meli nejaky prirozeny elixir ktery zacnou v nemoci preferovat? Nebo se mylim?
Je mozne ze jako spousta parazitu v lidskem tele je prave borelioza u dive zvere (anebo u samotnych prenasecu boreliozy) pro neco prospesna a nemusi to byt jako u cloveka. Nejsem myslivec abych vsemu rozumel. je mozne ze to pomaha treba jen tem prenasecum boreliozy. Zkratka je hodne otazek.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Mam par otazek ktere by si myslim dost pomohly v lecbe boreliozy:
1) jak casto se vyskytuje borelioza u divoke zvere. Jak "zdrave" tak uhynule.
2) kdyz se takove zvire nakazi jake ma priznaky co predchazelo jeho nakazeni, co jedlo, co delalo, jak zkratka zilo.
3) cim se takova zver prirozene leci, pokud ma nejake prirozene pudy ktere ji pomahaji v lecbe. Tim chci rict ze traba takova zver kdyz pociti nakazu zmeni jidelnicek a zaradi automaticky nejakou lecivou slozku. Coz by se dalo vypozorovat...

Myslim ze by stalo za zkousku vypozorovat proc na boreliozu diva zver jen tak neumira, ze by na to meli nejaky prirozeny elixir ktery zacnou v nemoci preferovat? Nebo se mylim?
Je mozne ze jako spousta parazitu v lidskem tele je prave borelioza u dive zvere (anebo u samotnych prenasecu boreliozy) pro neco prospesna a nemusi to byt jako u cloveka. Nejsem myslivec abych vsemu rozumel. je mozne ze to pomaha treba jen tem prenasecum boreliozy. Zkratka je hodne otazek.

U zvířat jsem tuto nemoc nikdy blíže nezkoumal, ale asi zde bude hlavní problém v tom, že je vyvinuta specielně pro člověka a vyrobená s veškerou péčí medicínských hráčů s lidským zdravím, proto je u člověka tak obtížně léčitelná a tělo proti ní nezná potřebné protilátky. Možná, že dokonalá imunita zvířat se stihla na tento problém adaptovat, nebo se prostě vůbec nenakazí, to opravdu ovšem pouze teoretizuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 1:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Na swanson.cz je následující komerční propagace doporučených produktů na boreliozu:

laktobacily : 2-3x denně 1-2 kapsle
Oreganový olej
Kaprylová kyselina
Extrakt z grepových semínek
NAC : 1200 - 2400mg denně
esenciální fosfolipidy : 900-1800mg denně
Magnézium
Vitamín B12 : až 5mg denně
Vitamín B6 : 60mg denně
Vitamín C : 500 - 3000mg denně
Koenzym Q10 : 200 - 400mg denně

PS:Jako inspirace co zařadit častěji do jídelníčku(grepy nebo šťávu...),pomleté oregáno denně 2x1č.lž., chlorid hořčíku dle rad pana Jardy, kokosový panenský tuk(olej), domácí kefír...apod).
...ale rozhodně bych neutrácel majlant za všechno.... \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 2:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Na swanson.cz je následující komerční propagace doporučených produktů na boreliozu:

laktobacily : 2-3x denně 1-2 kapsle
Oreganový olej
Kaprylová kyselina
Extrakt z grepových semínek
NAC : 1200 - 2400mg denně
esenciální fosfolipidy : 900-1800mg denně
Magnézium
Vitamín B12 : až 5mg denně
Vitamín B6 : 60mg denně
Vitamín C : 500 - 3000mg denně
Koenzym Q10 : 200 - 400mg denně

PS:Jako inspirace co zařadit častěji do jídelníčku(grepy nebo šťávu...),pomleté oregáno denně 2x1č.lž., chlorid hořčíku dle rad pana Jardy, kokosový panenský tuk(olej), domácí kefír...apod).
...ale rozhodně bych neutrácel majlant za všechno.... \":|\"

No vidíte jak se shodneme, ale v cenách to mají poněkud jinde, moje postupy stojí zlomek jejich cen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 12:28 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobry den, dneska jsem objevil na tele kliste.chtel jsem se zeptat jak ho odstranit?namazat olejem popr.vykroutit?nebo znate nejaky jiny zpusob? Je dobre zacit brat MMS?protoze nevi jestli jsou u nas klistata infikovana.dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobry den, dneska jsem objevil na tele kliste.chtel jsem se zeptat jak ho odstranit?namazat olejem popr.vykroutit?nebo znate nejaky jiny zpusob? Je dobre zacit brat MMS?protoze nevi jestli jsou u nas klistata infikovana.dekuji

Já bych na něj nic nepatlal, maximálně potřít nějakou desinfekcí a kýváním do stran ho dostat z rány. Většinou se s ním nevyplatí nijak kroutit, to by jste si tam mohl kus utrhnout a to se dostává ven pak velice blbě. MMS ničemu neuškodí a na to místo bych natřel nějaký roztok jódu, což celkem rychle vnikne do tkání a případné problémy dost spolehlivě řeší. Je potřeba si po celém tele sledovat pár dní vznik případné skvrny, která je dost velká, asi jako dlaň a vypadá jako terč, pouze je červeno bílý. Pokud by se skvrna zjistila je nutné okamžitě nasadit antibiotika, protože v tomto momentě jsou velice spolehlivá, což se již po zmizení skvrny tvrdit nedá a léčba je pak nanejvýše problematická.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: úte zář 10, 2013 1:54 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zdravím,

máte někdo zkušenosti s užíváním antibiotik a MMS. Dle mého laického názoru by se to teoreticky mohlo být a MMS by mohlo snižovat/zastavit účinnost atb (ale asi možná záleží na typu).

Ptám se z důvodu, jelikož jsem čerství majitel boreliozy. Před pár dny se mi objevila skvrna, tak jsem neváhal a po dlouhé době navštívil paní doktorku, která mi potvrdila boreliozu. I když nerad, tak jsem si tedy nechal nasadit atb (nejsem znalý,ale nasadila mi DoxyHexal 200, tableta denně po 20dnů), v tomto případě mi to přijde "vhodné".

Léčbu budu doplňovat navýším probiotik, fungicidních doplňků(potravin), vitamin C a Béčka. A dále jsem i přemýšlel i o MMS, ale jak jsem zmínil, nejsem si jist zda by to nebylo kontraproduktivní, tak asi raději nechám a po atb.

Určitě budu rád za každou radu, zkušenost či poznatek k tomuto problému.

Díky moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
beati_paoli píše:
Zdravím,

máte někdo zkušenosti s užíváním antibiotik a MMS. Dle mého laického názoru by se to teoreticky mohlo být a MMS by mohlo snižovat/zastavit účinnost atb (ale asi možná záleží na typu).

Ptám se z důvodu, jelikož jsem čerství majitel boreliozy. Před pár dny se mi objevila skvrna, tak jsem neváhal a po dlouhé době navštívil paní doktorku, která mi potvrdila boreliozu. I když nerad, tak jsem si tedy nechal nasadit atb (nejsem znalý,ale nasadila mi DoxyHexal 200, tableta denně po 20dnů), v tomto případě mi to přijde "vhodné".

Léčbu budu doplňovat navýším probiotik, fungicidních doplňků(potravin), vitamin C a Béčka. A dále jsem i přemýšlel i o MMS, ale jak jsem zmínil, nejsem si jist zda by to nebylo kontraproduktivní, tak asi raději nechám a po atb.

Určitě budu rád za každou radu, zkušenost či poznatek k tomuto problému.

Díky moc!

Antibiotia a MMS opravdu není moc vhodné kombinovat a v daném případě vidím ta antibiotika jako dobrou volbu. Uvedená kompenzace nežádoucích účinků je v pořádku, hlavně se zaměřte na probiotika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: stř led 01, 2014 9:57 pm 
Offline

Registrován: stř led 01, 2014 8:53 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň,

mal by som jednu otázku. Včera som sledoval svoju krv pod mikroskopom v temnom poli a objavil som vo vzorke niekoľko hadíkovitých parazitov (asi 4 - 6 v jednej vzorke/kvapke, ale mohlo ich tam byť aj viac). Skúmal som na internete, čo to môže byť a z toho, čo som zistil to podľa mňa vyzerá na spirochétu Borélie. Avšak väčšinou som narazil na obrázky, ktoré ukazujú, že táto spirochéta je vlnovitého tvaru, teda nie rovná. Iba v niektorých zdrojoch bola borélia zobrazená ako takmer rovná. Natočil som to mobilom a môžete si to pozrieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=_tIPWA3O_JA

Nie je to nejaká úžasná kvalita napriek tomu, že je to vo Full HD rozlíšení, ale snáď to stačí. Parazita je vidieť približne v strede obrazu. Zo začiatku sa drží tesne vedľa červenej krvinky, avšak asi od polovice videa je ho vidieť lepšie, kedže sa od nej vzdiali. Zväčšenie je 600x.

Myslíte, že toto môže byť naozaj borélia, alebo to môže byť niečo iné? Ak je to naozaj borélia, dá sa z množstva borélií v krvi usúdiť, v akom štádiu je u mňa borelióza, resp. či je pod kontrolou môjho imunitného sytému alebo nie?

O pár týždňov sa chystám absolvovať kúru MMS, takže ak je to borélia, tak snáď ju to utlmí. Potom sa na tomto fóre podelím so skúsenosťami. Momentálne som v procese kúry Trojčátko a o skúsenostiach s ňou napíšem tiež, keď ju ukončím. \":)\"

Veľmi pekne ďakujem.
Emil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: pon led 06, 2014 7:25 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Limet1 píše:
Dobrý deň,

mal by som jednu otázku. Včera som sledoval svoju krv pod mikroskopom v temnom poli a objavil som vo vzorke niekoľko hadíkovitých parazitov (asi 4 - 6 v jednej vzorke/kvapke, ale mohlo ich tam byť aj viac). Skúmal som na internete, čo to môže byť a z toho, čo som zistil to podľa mňa vyzerá na spirochétu Borélie. Avšak väčšinou som narazil na obrázky, ktoré ukazujú, že táto spirochéta je vlnovitého tvaru, teda nie rovná. Iba v niektorých zdrojoch bola borélia zobrazená ako takmer rovná. Natočil som to mobilom a môžete si to pozrieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=_tIPWA3O_JA

Nie je to nejaká úžasná kvalita napriek tomu, že je to vo Full HD rozlíšení, ale snáď to stačí. Parazita je vidieť približne v strede obrazu. Zo začiatku sa drží tesne vedľa červenej krvinky, avšak asi od polovice videa je ho vidieť lepšie, kedže sa od nej vzdiali. Zväčšenie je 600x.

Myslíte, že toto môže byť naozaj borélia, alebo to môže byť niečo iné? Ak je to naozaj borélia, dá sa z množstva borélií v krvi usúdiť, v akom štádiu je u mňa borelióza, resp. či je pod kontrolou môjho imunitného sytému alebo nie?

O pár týždňov sa chystám absolvovať kúru MMS, takže ak je to borélia, tak snáď ju to utlmí. Potom sa na tomto fóre podelím so skúsenosťami. Momentálne som v procese kúry Trojčátko a o skúsenostiach s ňou napíšem tiež, keď ju ukončím. \":)\"

Veľmi pekne ďakujem.
Emil

no neviem...ja ked som bol na mikroskope s temnym polom, tak hned prve, co mi dotycna osoba, ktoru tu kvapku vyhodnocovala, povedala, ze bolerie sa pod mikroskopom s temnym polom nedaju zistit...tak si z toho zaver sprav sam....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Limet1 píše:
Dobrý deň,

mal by som jednu otázku. Včera som sledoval svoju krv pod mikroskopom v temnom poli a objavil som vo vzorke niekoľko hadíkovitých parazitov (asi 4 - 6 v jednej vzorke/kvapke, ale mohlo ich tam byť aj viac). Skúmal som na internete, čo to môže byť a z toho, čo som zistil to podľa mňa vyzerá na spirochétu Borélie. Avšak väčšinou som narazil na obrázky, ktoré ukazujú, že táto spirochéta je vlnovitého tvaru, teda nie rovná. Iba v niektorých zdrojoch bola borélia zobrazená ako takmer rovná. Natočil som to mobilom a môžete si to pozrieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=_tIPWA3O_JA

Nie je to nejaká úžasná kvalita napriek tomu, že je to vo Full HD rozlíšení, ale snáď to stačí. Parazita je vidieť približne v strede obrazu. Zo začiatku sa drží tesne vedľa červenej krvinky, avšak asi od polovice videa je ho vidieť lepšie, kedže sa od nej vzdiali. Zväčšenie je 600x.

Myslíte, že toto môže byť naozaj borélia, alebo to môže byť niečo iné? Ak je to naozaj borélia, dá sa z množstva borélií v krvi usúdiť, v akom štádiu je u mňa borelióza, resp. či je pod kontrolou môjho imunitného sytému alebo nie?

O pár týždňov sa chystám absolvovať kúru MMS, takže ak je to borélia, tak snáď ju to utlmí. Potom sa na tomto fóre podelím so skúsenosťami. Momentálne som v procese kúry Trojčátko a o skúsenostiach s ňou napíšem tiež, keď ju ukončím. \":)\"

Veľmi pekne ďakujem.
Emil

No nevím, spíše asi vlasovec, ale ono je při tomto zvětšení těžké něco rozpoznat. Jinak krvinky docela slušné, ale toho drobného šmejdu tam máte opravdu dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 8:09 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Chci se zeptat na názor....

po kousnutí klíštětem se mi objevil flek...jelikož jsem měl to samé i loni a podstoupil jsem atb,ačkoli mám celkem "flexibilní" doktorku tak mi předepsala pouze slabé atb...nicméně jsme kůru absolvoval....ale tentokrát jsem se rozhodl, že nasadím mms protokol 1000 plus koupele po 3 týdny.
Myslíte, že je to rozumné? mms beru již čtvrtý den, flek začíná blednout. Má smysl brát společně laktobacily (tablety, nebo nechat do rána prášek z tablet ve vodě a vypít)...jinak každý večer pravidelně piji domácí kefír.
Poté co se týká protokolu 1000, předpřipravuji si do láhve, ale uvažuji i o tobolkách kvůli pohodlnějšímu užívání. Máte někdo osobní zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2014 8:16 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
řeknu ti jednu věc: nehraj si s tímhle svinstvem, nech si dát ATB.
nebo budeš za pár let troska na vozíčku a budeš přemýšlet nad tím, jaký jsi byl blb...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2014 9:55 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Vševěd píše:
řeknu ti jednu věc: nehraj si s tímhle svinstvem, nech si dát ATB.
nebo budeš za pár let troska na vozíčku a budeš přemýšlet nad tím, jaký jsi byl blb...

Díky, taky jsme dospěl ke stejnému názoru...nemá smysl nic vymýšlet....a užiju si dovolenou s atb \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz