Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 10:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Únava
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 7:50 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den, než si s Vámi sjednám schůzku, potřebovala bych poradit. Otěhotněla jsem (5.týden) a mám neustále stavy únavy. Vitalita se vytratila, nemohu se soustředit, pořád se mi chce spát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: únava
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den, než si s Vámi sjednám schůzku, potřebovala bych poradit. Otěhotněla jsem (5.týden) a mám neustále stavy únavy. Vitalita se vytratila, nemohu se soustředit, pořád se mi chce spát.

Nastudujte zvýšený přísun vitamínu C a E, dále zvýšený přísun laktobacilů, jak v probiotikách, tak doporučuji do stravy zařadit větší množství kyselého zelí, nebo rychlokvašené potraviny pickles. Snažte se dohonit i vápník a hořčík, dobrý zdroj je mléko ze seznamu, vyrobené na dvouhřídelovém odšťavňovači, nebo v nouzi sezam umlít, pak namočit na 2 - 4 hodiny, důkladně rozmixovat a vypít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Únava
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 8:34 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 9:11 am
Příspěvky: 7
Dobrý den Jardo,
předem mého dalšího se omlouvám, že jsem předešlý dotaz týkající se klíšťat umístila pod špatné téma.
Moje další otázka se týká únavy. Do 18ti let jsem byla naprosto čiperné děvče, zlom dle mého úsudku, nastal v době kdy jsem prodělala zánět ledvinové pánvičky, byla jsem hospitalizována v nemocnici s obrovskými bolestmi břicha a vysokými horečkami. Od té doby ( mám ten pocit, že to bylo od té doby,ale možná to s tím nemá nic společného ) jsem neustále unavená, ráno vstanu a můžu si jít zase lehnout. V době kdy jsem byla těhotná jsem pouze spala a to nemluvím ani o tom co se semnou dělo po narození dcery ( samozřejmě že svůj podíl na tom má spánkový deficit, který má každá novopečená maminka) ale u mě si myslím, že to byl extrém. Dnes je dceři 5 let a díky tomu, že již spí v noci tak i já jsem jakž takž v pohodě. V práci okolo 12té hodiny skoro upadám do bezvědomí, jak se mi chce spát. Vypozorovala jsem si, že čím méně jím, tím více mám energie (? je to možné?) a jsem jakoby více ready. Nejím, myslím si, nijak destruktivně ( i když do životosprávy Jardy mám ještě hodně dlouhou cestu ), ale bílé pečivo u nás neexistuje, uzenina, bílý cukr, slazená ochucená voda, omáčky, ani fast food. Jíme dost zeleniny a ovoce. Snažíme se. Ale i po předpisové snídani - viz Jarda - si můžu jít do hodiny lehnout jak jsem unavená. Tak radši nejím už nic jen piju dopoledne, když to vydržím, a jsem jakž takž OK. Ve chvíly kdy jdu cvičit (kalanetika, aerobik ..) tak jen zívám, celou hodinu co cvičím. Chtěli bychom ještě jedno miminko a já se obávám, že pokud nezačnu svůj problém řešit, že taky potom nemusím zvládnout péči o dvě děti. Čím tato únava může být způsobená?? Děkuji za radu a zdravím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mára píše:
Dobrý den Jardo,
předem mého dalšího se omlouvám, že jsem předešlý dotaz týkající se klíšťat umístila pod špatné téma.
Moje další otázka se týká únavy. Do 18ti let jsem byla naprosto čiperné děvče, zlom dle mého úsudku, nastal v době kdy jsem prodělala zánět ledvinové pánvičky, byla jsem hospitalizována v nemocnici s obrovskými bolestmi břicha a vysokými horečkami. Od té doby ( mám ten pocit, že to bylo od té doby,ale možná to s tím nemá nic společného ) jsem neustále unavená, ráno vstanu a můžu si jít zase lehnout. V době kdy jsem byla těhotná jsem pouze spala a to nemluvím ani o tom co se semnou dělo po narození dcery ( samozřejmě že svůj podíl na tom má spánkový deficit, který má každá novopečená maminka) ale u mě si myslím, že to byl extrém. Dnes je dceři 5 let a díky tomu, že již spí v noci tak i já jsem jakž takž v pohodě. V práci okolo 12té hodiny skoro upadám do bezvědomí, jak se mi chce spát. Vypozorovala jsem si, že čím méně jím, tím více mám energie (? je to možné?) a jsem jakoby více ready. Nejím, myslím si, nijak destruktivně ( i když do životosprávy Jardy mám ještě hodně dlouhou cestu ), ale bílé pečivo u nás neexistuje, uzenina, bílý cukr, slazená ochucená voda, omáčky, ani fast food. Jíme dost zeleniny a ovoce. Snažíme se. Ale i po předpisové snídani - viz Jarda - si můžu jít do hodiny lehnout jak jsem unavená. Tak radši nejím už nic jen piju dopoledne, když to vydržím, a jsem jakž takž OK. Ve chvíly kdy jdu cvičit (kalanetika, aerobik ..) tak jen zívám, celou hodinu co cvičím. Chtěli bychom ještě jedno miminko a já se obávám, že pokud nezačnu svůj problém řešit, že taky potom nemusím zvládnout péči o dvě děti. Čím tato únava může být způsobená?? Děkuji za radu a zdravím

Zánět vždy vyžaduje překyselení a patrně se vám z něho dosud nepovedlo vystoupit, což je sice atypické, ale možné. Dle mého názoru na to musíte jít systematicky, čili kvasinkový plivací test, dále krkací test na kyselinu chlorovodíkovou, náměr teploty pod jazykem, nebo lugolová skvrna na zápěstí vám odpoví na funkčnost štítné žlázy a nadledvinek a změřit si proužkem pH moče snad také nebude problém. Podle mého názoru již zde najdete to, co děláte léta špatně a pak si nechte udělat vlasovou analýzu a dorovnejte deficitní prvky. Za těchto podmínek je samozřejmě problém cokoliv strávit, čili není divu, že je vám lépe pokud nejíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2011 9:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
S únavou úzce souvisí i vlákna o (fyzické nebo duševní) vyčerpanosti, stresech a depresi, také možnosti kompenzace(pravidelně v přírodě rychlejší chůze podél řeky,potoka apod.) :




Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 7:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
Dobrý den, pane Zajíčku. Nevím, zda dotaz patří zrovna sem, ale zkusím to:
Obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně mého přítele. Je mu 35 let, stravuje se jako většinová populace = maso, omáčky, pečivo, sladkosti, buchty & spol. Samozřejmě i nějakou zeleninu a ovoce, ale k poměru vařené stravy je to zanedbatelné procento.
Asi 3 roky trpí nevysvětlitelnou únavou, do toho ho už asi rok ho pálí ho oči (kolikrát jsem si všimla, že je má přivřené, jakoby mu do něj někdo foukal větrákem), od cca 28 let trpí alergiemi na pyly (bříza, líska, olše), taky má silnou alergii na kiwi, některá jablka, syrovou mrkev (natéká mu jazyk) a po mrkvo-jablečné šťávě měl natolik silnou alergickou reakci, že mu natekla pusa, jazyk a nemohl dýchat.
Už delší dobu trpí průjmy, po jídle za cca 20 minut prostě musí na WC. Má hemoroid, který ho poslední dobou hodně bolí.
V posledních cca 3 měsících přestal na moji radu pít mléko a postupně odbourává mléčné výrobky, ale dle mého názoru je jeho strava natolik destruktivní, a v minulosti byla ještě horší (kvůli posilování jedl kvanta masa a proteinů), že se mu teď všechno projevilo.
Navíc je dost stresovaný, hlavně od Nového roku (smrt nejbližšího člověka) se přítelův stav ještě zhoršil, je ještě unavenější a průjmy i hemoroid ještě horší.
Kvasinkový test má negativní, i od doktorů to měl potvrzené. Nedávno mu dělali různé testy, i krevní, aby zjistili, z čeho má ty průjmy, ale nic nezjistili.
Myslím, že je to kombinace stravy, stresu a z toho plynoucí dráždivý tračník.
Prosím, co byste radil?
Děkuji Vám mnohokrát za Váš čas a Vaše rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
webik píše:
Dobrý den, pane Zajíčku. Nevím, zda dotaz patří zrovna sem, ale zkusím to:
Obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně mého přítele. Je mu 35 let, stravuje se jako většinová populace = maso, omáčky, pečivo, sladkosti, buchty & spol. Samozřejmě i nějakou zeleninu a ovoce, ale k poměru vařené stravy je to zanedbatelné procento.
Asi 3 roky trpí nevysvětlitelnou únavou, do toho ho už asi rok ho pálí ho oči (kolikrát jsem si všimla, že je má přivřené, jakoby mu do něj někdo foukal větrákem), od cca 28 let trpí alergiemi na pyly (bříza, líska, olše), taky má silnou alergii na kiwi, některá jablka, syrovou mrkev (natéká mu jazyk) a po mrkvo-jablečné šťávě měl natolik silnou alergickou reakci, že mu natekla pusa, jazyk a nemohl dýchat.
Už delší dobu trpí průjmy, po jídle za cca 20 minut prostě musí na WC. Má hemoroid, který ho poslední dobou hodně bolí.
V posledních cca 3 měsících přestal na moji radu pít mléko a postupně odbourává mléčné výrobky, ale dle mého názoru je jeho strava natolik destruktivní, a v minulosti byla ještě horší (kvůli posilování jedl kvanta masa a proteinů), že se mu teď všechno projevilo.
Navíc je dost stresovaný, hlavně od Nového roku (smrt nejbližšího člověka) se přítelův stav ještě zhoršil, je ještě unavenější a průjmy i hemoroid ještě horší.
Kvasinkový test má negativní, i od doktorů to měl potvrzené. Nedávno mu dělali různé testy, i krevní, aby zjistili, z čeho má ty průjmy, ale nic nezjistili.
Myslím, že je to kombinace stravy, stresu a z toho plynoucí dráždivý tračník.
Prosím, co byste radil?
Děkuji Vám mnohokrát za Váš čas a Vaše rady.

Tak je to možné i když já bych si to dovolil odhadnout na silné překyselení a vysokou demineralizaci, hlavně nedostatek hořčíku, který potvrzují ty hemeroidy a patrně i oslabené nadledvinky z čehož plyne zase jakýkoliv zánět. Jako první opatření bych vyhnal pH moče na hodnoty 7,5-7,8 pH a tam je držel a nechte si udělat vlasovou analýzu, která vám odpoví na minerální a prvkové deficity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 9:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
webik píše:
Dobrý den, pane Zajíčku. Nevím, zda dotaz patří zrovna sem, ale zkusím to:
Obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně mého přítele. Je mu 35 let, stravuje se jako většinová populace = maso, omáčky, pečivo, sladkosti, buchty & spol. Samozřejmě i nějakou zeleninu a ovoce, ale k poměru vařené stravy je to zanedbatelné procento.
Asi 3 roky trpí nevysvětlitelnou únavou, do toho ho už asi rok ho pálí ho oči (kolikrát jsem si všimla, že je má přivřené, jakoby mu do něj někdo foukal větrákem), od cca 28 let trpí alergiemi na pyly (bříza, líska, olše), taky má silnou alergii na kiwi, některá jablka, syrovou mrkev (natéká mu jazyk) a po mrkvo-jablečné šťávě měl natolik silnou alergickou reakci, že mu natekla pusa, jazyk a nemohl dýchat.
Už delší dobu trpí průjmy, po jídle za cca 20 minut prostě musí na WC. Má hemoroid, který ho poslední dobou hodně bolí.
V posledních cca 3 měsících přestal na moji radu pít mléko a postupně odbourává mléčné výrobky, ale dle mého názoru je jeho strava natolik destruktivní, a v minulosti byla ještě horší (kvůli posilování jedl kvanta masa a proteinů), že se mu teď všechno projevilo.
Navíc je dost stresovaný, hlavně od Nového roku (smrt nejbližšího člověka) se přítelův stav ještě zhoršil, je ještě unavenější a průjmy i hemoroid ještě horší.
Kvasinkový test má negativní, i od doktorů to měl potvrzené. Nedávno mu dělali různé testy, i krevní, aby zjistili, z čeho má ty průjmy, ale nic nezjistili.
Myslím, že je to kombinace stravy, stresu a z toho plynoucí dráždivý tračník.
Prosím, co byste radil?
Děkuji Vám mnohokrát za Váš čas a Vaše rady.

Tak to ako keby som čítal pár rokov dozadu o sebe. Všetko sedí až na to, že som nemal prujmy ale miesto toho ekzem. Posilovanie, alergie, dokonca aj to jablko-mrkva, aj ten opuch hrdla \":)\"
Osobne som začal asi dosť prudko a to rovno šankaprakšalánou. Od p. Jardu som si objednal epsonku, horčík, pH tester. Kúpil som odštavnovač. Vylúčil som 5 bielych jedov. Vylúčením 5 bielych jedov som cca po 2-3týždňoch mohol jesť už aj tú mrkvu a zeleninu. Začal som robiť pečenové očisty. Ráno som začínal čerstvými domácimi štavami. Výrabal som si sírnu patlaninu, skrátka čo najviac sa riadiť tymito stránkami a fórom. Mesačne išlo dolu 4-5kg. Schudol som 20kg. Piť veľa tekutín. Minimálne 3 litre denne. Únava sa stala minulosťou. Odporučte priateľovi, nech si číta tieto stránky, nech správi čo mu p. Jarda radí. Uvidíte, bude z neho úplne iný človek. Plný energie, úsmevu, dobrej nálady. Taktiež sa treba hýbať, byť čo najviac na vzduchu v prírode. Nestresovať sa, "keď nejde o život ide o hovno".
Najdôležitejšie na tom všetkom je, že človek musí akosi na to všetko príšť sám. Musí si uvedomiť, aké ma priority. Niekomu nepomôže ani keď ho bude celá rodina presviedčať, žeby mal spraviť toto, tamto, niečo zmeniť...nespraví.
Každopádne držím palce a prajem pevnú vôľu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 9:57 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
webik píše:
Dobrý den, pane Zajíčku. Nevím, zda dotaz patří zrovna sem, ale zkusím to:
Obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně mého přítele. Je mu 35 let, stravuje se jako většinová populace = maso, omáčky, pečivo, sladkosti, buchty & spol. Samozřejmě i nějakou zeleninu a ovoce, ale k poměru vařené stravy je to zanedbatelné procento.
Asi 3 roky trpí nevysvětlitelnou únavou, do toho ho už asi rok ho pálí ho oči (kolikrát jsem si všimla, že je má přivřené, jakoby mu do něj někdo foukal větrákem), od cca 28 let trpí alergiemi na pyly (bříza, líska, olše), taky má silnou alergii na kiwi, některá jablka, syrovou mrkev (natéká mu jazyk) a po mrkvo-jablečné šťávě měl natolik silnou alergickou reakci, že mu natekla pusa, jazyk a nemohl dýchat.
Už delší dobu trpí průjmy, po jídle za cca 20 minut prostě musí na WC. Má hemoroid, který ho poslední dobou hodně bolí.
V posledních cca 3 měsících přestal na moji radu pít mléko a postupně odbourává mléčné výrobky, ale dle mého názoru je jeho strava natolik destruktivní, a v minulosti byla ještě horší (kvůli posilování jedl kvanta masa a proteinů), že se mu teď všechno projevilo.
Navíc je dost stresovaný, hlavně od Nového roku (smrt nejbližšího člověka) se přítelův stav ještě zhoršil, je ještě unavenější a průjmy i hemoroid ještě horší.
Kvasinkový test má negativní, i od doktorů to měl potvrzené. Nedávno mu dělali různé testy, i krevní, aby zjistili, z čeho má ty průjmy, ale nic nezjistili.
Myslím, že je to kombinace stravy, stresu a z toho plynoucí dráždivý tračník.
Prosím, co byste radil?
Děkuji Vám mnohokrát za Váš čas a Vaše rady.

To co popisujete je problém s játry. Syrová strava není v tomto případě vůbec vhodná a už vůbec mrkev, která je těžko stravitelná pro širokou veřejnost i vařená. Chce to posílit játra a zchladit organizmus. Každá ráno ať pije 0,3l vody o pokojové teplotě s hrstí rozinek odmočených přes noc a dejte do toho nějaké stříbro. Pokud máte, třeba prstýnky nebo řetízek. Dále omezit jakékoliv smažené nebo pečené jídlo či jakkoliv vysušené. Téměř jakékoliv džusy budou problém zhoršovat. Vhodná by byla rýže, ale pouze za předpokladu vysoké kvality. Např. rýže Basmati. Jakékoliv červené maso bude taky problém zhoršovat. Pomohou potraviny hořké chuti. A samozřejmě stres bude játra velmi zatěžovat, protože jsou orgánem, který tráví negativní emoce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
p. Jarda, mohy, fdh: děkuji Vám za odpovědi a zkušenosti. Snažím se přítele přesvědčit (a to už asi 2 měsíce), ať se odkyselí, nicméně řeči okolí jsou asi silnější. Jak se problémy v posledních dnech vystupňovaly, jde vidět, že o tom alespoň přemýšlí, nicméně to pevné a razantní rozhodnutí skončit s kyselinotvornými potravinami, u něj nepociťuji. Je to přetahovaná: na jedné straně jsem já a na druhé straně medicína a doktoři. Uvidíme, kdo bude mít větší sílu \":twisted:\"
Věřím, že jakýkoliv problém v těle se opraví sám, pokud mu člověk dá čas a správnou munici (správné jídlo, minerály, vitamíny, psychika). Jenomže v očích ostatních lidí jsem skoro za blázna. Oni uznávají jen maso, zahuštěné polévky, pečivo, sýry, mléčné výrobky.... A mně tvrdí, že to, co jím já (ovoce, zelenina, oříšky, semínka, jáhly, pohanka, klíčky, sirná patlanice), z toho se nedá žít, to nedodá energii, oddělám si organismus a je to jenom pro někoho, kdo sedí na zadku a nehýbe se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
webik píše:
p. Jarda, mohy, fdh: děkuji Vám za odpovědi a zkušenosti. Snažím se přítele přesvědčit (a to už asi 2 měsíce), ať se odkyselí, nicméně řeči okolí jsou asi silnější. Jak se problémy v posledních dnech vystupňovaly, jde vidět, že o tom alespoň přemýšlí, nicméně to pevné a razantní rozhodnutí skončit s kyselinotvornými potravinami, u něj nepociťuji. Je to přetahovaná: na jedné straně jsem já a na druhé straně medicína a doktoři. Uvidíme, kdo bude mít větší sílu \":twisted:\"
Věřím, že jakýkoliv problém v těle se opraví sám, pokud mu člověk dá čas a správnou munici (správné jídlo, minerály, vitamíny, psychika). Jenomže v očích ostatních lidí jsem skoro za blázna. Oni uznávají jen maso, zahuštěné polévky, pečivo, sýry, mléčné výrobky.... A mně tvrdí, že to, co jím já (ovoce, zelenina, oříšky, semínka, jáhly, pohanka, klíčky, sirná patlanice), z toho se nedá žít, to nedodá energii, oddělám si organismus a je to jenom pro někoho, kdo sedí na zadku a nehýbe se.

To máte těžké, já takto žiji už více jak čtvrt století a jde to, nicméně mě to stále někdo vyvrací a tvrdí, že to je nemožné, ale na to si musí člověk zvyknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 3:51 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
webik píše:
p. Jarda, mohy, fdh: děkuji Vám za odpovědi a zkušenosti. Snažím se přítele přesvědčit (a to už asi 2 měsíce), ať se odkyselí, nicméně řeči okolí jsou asi silnější. Jak se problémy v posledních dnech vystupňovaly, jde vidět, že o tom alespoň přemýšlí, nicméně to pevné a razantní rozhodnutí skončit s kyselinotvornými potravinami, u něj nepociťuji. Je to přetahovaná: na jedné straně jsem já a na druhé straně medicína a doktoři. Uvidíme, kdo bude mít větší sílu \":twisted:\"
Věřím, že jakýkoliv problém v těle se opraví sám, pokud mu člověk dá čas a správnou munici (správné jídlo, minerály, vitamíny, psychika). Jenomže v očích ostatních lidí jsem skoro za blázna. Oni uznávají jen maso, zahuštěné polévky, pečivo, sýry, mléčné výrobky.... A mně tvrdí, že to, co jím já (ovoce, zelenina, oříšky, semínka, jáhly, pohanka, klíčky, sirná patlanice), z toho se nedá žít, to nedodá energii, oddělám si organismus a je to jenom pro někoho, kdo sedí na zadku a nehýbe se.

No, víte, ono to není tak jednoduché jak to vypadá. V první řadě i kyselinotvorné potraviny jsou důležité a měnit jen tak stravu není úplně tak jednoduché jak se zdá. Nejlepší je, když dá člověk na svůj vlastní vnitřní rozum a přestane jednat na základě cizích rad. Tím se Vás samozřejmě nechci dotknout, ale je to tak. Pak v člověku vzniká rozpor a vše co udělá je špatně. Je to z mé vlastní zkušenosti. Jinak je lépe podívat se na problém komplexně a řešit přesně problém, který manžela trápí. Z ájurvédy vím, správné jídlo je velmi zásadní, ale nikoliv jediným aspektem v kvalitě života. Ale to už záleží na tom, jak se s tím daný člověk dokáže poprat. Pravda je, že dokážou lidé normálně žít na klasické české stravě úplně bez problémů, stejně jako na mléku a pšeničních plackách. Každopádně vyloženě nedoporučuju cpát do sebe cokoliv umělého a zvlášť ve velkých dávkách a to hlavně co se týče vitamínů a minerálů. To a stejně tak jakákoliv razantní změna jídelníčku může napáchat v těle velké problémy. Nejlépe je, když je strava pestrá. Například tu stravu co jste zde popsala, pokud je to jenom tohle, tak není zrovna vyvážená a je dost vátového typu, to znamená, že to může vést k podváze a psychickým problémům aj... Ale v jistých případech nemusí. Každopádně jakákoliv syrová strava je mnohem hůře stravitelná než vařená. A to je potřeba taky vzít v potaz, zvlášť v případě, kdy je řadu let nebo víceméně celý život zvyklý na vařenou stravu. Prostě to jeho trávení nezvládne. Ne hned. A může způsobit velké problémy. Každý den se do těla dostávají skrze trávení živiny, jakmile se tohle stane a člověku to přestane trávit, jeho tělo postupně nebude mít živiny. Přijde únava a jeho tkáně budou mít nedostatek výživy. Ono neexistuje nezdravé jídlo. Je to otázka trávení, ne toho, že tohle nebo támhleto je špatné. Když se podíváte po internetu, tak jistě naleznete na každém jídle něco špatného. Tohle je takové a tohle je makové. Problém není v jídle. Takže tak má vlastní zkušenost. A pokud by byl zájem podívat se na problém Vašeho manžela komplexněji, bez zkoušení různých extrémů, jsem Vám k dispozici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 3:54 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
To máte těžké, já takto žiji už více jak čtvrt století a jde to, nicméně mě to stále někdo vyvrací a tvrdí, že to je nemožné, ale na to si musí člověk zvyknout.

To jak Vy žijete je komplexní přístup, který je potřeba pochopit a přesně se podle něho řídit. Jakákoliv informace vytržená z kontextu a zvlášť u lidí žijící klasickým českým způsobem, znamená problém. Protože pokud začnou do svého života cpát něco co se neslučuje s tím stávajícím, nastane problém a nebude to fungovat. Očisty například fungují, v tom není vcelku problém, až na to, že si spoustu lidí udělá problém a to třeba chvíli po očistě, protože bohužel nedodrží postup a nebo neumí dostatečně reagovat na problém, který vznikne, protože se o něm třeba nikde nepíše. Ale třeba přejití na 100% syrové stravy je velmi odvážný krok, který se přinejmenší musí udělat velmi obezřetně a pomalu. I když to nikomu nějak zvlášť nedoporučuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 4:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
To jak Vy žijete je komplexní přístup, který je potřeba pochopit a přesně se podle něho řídit. Jakákoliv informace vytržená z kontextu a zvlášť u lidí žijící klasickým českým způsobem, znamená problém. Protože pokud začnou do svého života cpát něco co se neslučuje s tím stávajícím, nastane problém a nebude to fungovat. Očisty například fungují, v tom není vcelku problém, až na to, že si spoustu lidí udělá problém a to třeba chvíli po očistě, protože bohužel nedodrží postup a nebo neumí dostatečně reagovat na problém, který vznikne, protože se o něm třeba nikde nepíše. Ale třeba přejití na 100% syrové stravy je velmi odvážný krok, který se přinejmenší musí udělat velmi obezřetně a pomalu. I když to nikomu nějak zvlášť nedoporučuju.

Již na první stránce tohoto portálu je upozornění, že tu není čtení pro nezletilé a slaboduché občany a že vyžaduji od lidí slušnou schopnost přemýšlet i vzít za sebe plnou zodpovědnost, čili zde je jasno. Moje názory a poznatky jim nabízím tak detailním způsobem jak je to jen možné a jsem velice trpělivý při stálém opakování na stejné otázky. Víc pro ně udělat nemohu a zbytek je na nich, na jejich hlavě, schopnostech selektivního poznání, které i u vás probíhalo dost dlouhou dobu a mělo svůj přirozený vývoj. O tom, zda přechod na syrovou stravu je odvážný, nebo ne, se vede na netu spousta diskuzí a to celkem o ničem, vždy je to zase otázka schopnosti pochopit principy tohoto systému, což je stejné jako u buřtů s chlebem a hořčicí. Obojí může vést k smrtelným problémům a blbé pochopení jakéhokoliv jiného postupu samozřejmě také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 4:53 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Již na první stránce tohoto portálu je upozornění, že tu není čtení pro nezletilé a slaboduché občany a že vyžaduji od lidí slušnou schopnost přemýšlet i vzít za sebe plnou zodpovědnost, čili zde je jasno. Moje názory a poznatky jim nabízím tak detailním způsobem jak je to jen možné a jsem velice trpělivý při stálém opakování na stejné otázky. Víc pro ně udělat nemohu a zbytek je na nich, na jejich hlavě, schopnostech selektivního poznání, které i u vás probíhalo dost dlouhou dobu a mělo svůj přirozený vývoj. O tom, zda přechod na syrovou stravu je odvážný, nebo ne, se vede na netu spousta diskuzí a to celkem o ničem, vždy je to zase otázka schopnosti pochopit principy tohoto systému, což je stejné jako u buřtů s chlebem a hořčicí. Obojí může vést k smrtelným problémům a blbé pochopení jakéhokoliv jiného postupu samozřejmě také.

Já vím, že Vy v tom máte jasno \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz