Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 10:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 9:24 pm 
Offline

Registrován: pon led 23, 2012 12:01 am
Příspěvky: 2
myslim, ze to bolo par desat stran dozadu spominane

http://derealizacia.wgz.cz/plesne-kvasinky
je tam hodne aj otrave ortutou, treba preklikat

teraz otazka do plena: je mozne sa do takej velkej miery zamorit ortutou aj napr. z morskych ryb a nielen z amalgamu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 11:11 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
breznev píše:
myslim, ze to bolo par desat stran dozadu spominane

http://derealizacia.wgz.cz/plesne-kvasinky
je tam hodne aj otrave ortutou, treba preklikat

teraz otazka do plena: je mozne sa do takej velkej miery zamorit ortutou aj napr. z morskych ryb a nielen z amalgamu?

niekde sa to tu uz preberalo...ryby obsahuju vela selenu a ten dokaze takze kovy vymiast z organizmu...takze cim viac ryba obsahuje selenu, tak tym je mensia sanca, ze ti tazke kovy z nej uskodia...

inak tento vikend som mal moznost bavit sa s jednym zubarom (je to bratov kamos) a pytal som sa aj na amalgany, ze co si o tom mysli...no a dozvedel som sa to, ze amalgany asi tak z pred 10 rokov maju v sebe potencial, ze vypustaju takze kovy do tela...ale nie je to u vsetkych...vraj velmi dobre sa to da zistit rontgenom, ze ktory zub moze byt problemovy a tak vypustat tazke kovy...
a vraj tieto novsie amalgany su robene tak, ze nic nevypustaju, takze je uplne jedno, ze ci si da clovek amalgan alebo bielu plnku. a tiez som sa pytal, ze ako to vyzera v jeho ordinacii, ze ci si ludia chodia vyberat amalgan...a vravel, ze ano, najcastejsie zeny a buduce mamicky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 6:58 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
http://www.rozhlas.cz/leonardo/priroda/_zprava/1044426

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
jiddu píše:
niekde sa to tu uz preberalo...ryby obsahuju vela selenu a ten dokaze takze kovy vymiast z organizmu...takze cim viac ryba obsahuje selenu, tak tym je mensia sanca, ze ti tazke kovy z nej uskodia...

inak tento vikend som mal moznost bavit sa s jednym zubarom (je to bratov kamos) a pytal som sa aj na amalgany, ze co si o tom mysli...no a dozvedel som sa to, ze amalgany asi tak z pred 10 rokov maju v sebe potencial, ze vypustaju takze kovy do tela...ale nie je to u vsetkych...vraj velmi dobre sa to da zistit rontgenom, ze ktory zub moze byt problemovy a tak vypustat tazke kovy...
a vraj tieto novsie amalgany su robene tak, ze nic nevypustaju, takze je uplne jedno, ze ci si da clovek amalgan alebo bielu plnku. a tiez som sa pytal, ze ako to vyzera v jeho ordinacii, ze ci si ludia chodia vyberat amalgan...a vravel, ze ano, najcastejsie zeny a buduce mamicky...

Haha, dovoľ mi zasmiať sa ti na tvojej hlúposti. Áno, áno teraz ti nič neurobia daj si ich na každý zub a zapi to teplomerom... Bratovho kamoša pozdravuj, odkáž mu, že moc rozumu teda nepobral. A to som si myslel, že tú ovce nie sú. Dá sa zamoriť čisto len od vakcín, pseudorýb, ktorým, jiddu, ten selén čo obsahujú už fakt moc nepomôže, prostredia okolo nás, najhoršie sú amalgámy, poprípade všetko dokopy, čo býva najčastejšie. A toto nie je teória od zubára, ale reálne skúsenosti mnohých ľudí a to jediné ma u mňa za ten čas váhu. Už som Vám sem posielal nejaké príbehy(niektoré sú dosť brutálne a neprajem nikomu tak skončiť). Aj tie veci o vlasovej analýze(neznamená, že nefunguje osobne si ju idem dať spraviť, ale budem ju brať s rezervou) a candide som Vám pravdepodobne ja hovoril. Ale zase negeneralizujme! Niekto môže plné ústa amalgámov a nemá žiadne problémy a aj CA sa zbaví bez väčších problémov. I keď si myslím, že aj na nich rad príde... a taktiež som presvedčený, že by tu mnohým chelácia len prospela...

A keď sme už pri tej chelácii dám menší update ako postupujem. Už cca 2 mesiac chelujem podľa Cutlerovho protokolu.

Akné- zmizlo, ale neviem či sa znová nevráti ako minule
CTS(karpálny tunel)- zmizlo
Únava- lepšie
Alergia- stále ju mám
Chemicka senzitivita- neviem posúdiť, tieto veci som eliminoval zo svojho života. Skúsim neskôr.
Stále zapchatý nos(nesúvisi s alergiou)- neviem momentálne posúdiť, haha. Inak ani neviem ako by som tento problém pomenoval, ale to smkanie mi riadne lezie na nervy.
CA a celkovo moje tráviace ťažkosti(tu to musím zovšeobecniť, lebo trpím pravdepodobne všetkým \":roll:\" )- tak ako som zo začiatku písal ako sa mi zlepšil stav, tak sa mi aj veľmi rýchlo vrátil do pôvodného stavu. Čo je, ale úplne normálne v tomto štádiu chelácie... Podotýkam, že moja diéta je, len, že nejem sladké, ale aj to porušujem stále. Nemá cenu byť na diéte u mňa momentálne. Počas kola ma zo začiatku boleli zápestia, teraz už len krk a hlava, občas niečo iné. Mám dosť slušné motanice, hlavne zo začiatku kola, potom si už na to telo nejako zvykne. A tu taktiež podotýkam, že chelujem len druhý mesiac a nejaké zmyslupunejšie závery si treba robiť tak po roku a viac. Budem Vám sem písať reporty v 2-3 mesačných intervaloch, podľa toho ako sa bude vyvíjať situácia a uvidíme. Postnem Vám aj vlasovú analýzu, keď si ju dám spraviť. Momentálne si nemôžem dovoliť upraviť môj účes. Dufám, že po čase, keď to pôjde správnym smerom sa ku mne nejakí odvážlivci pridajú. Už sme dvaja, aspoň čo ja viem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 8:11 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ahojte....
V minulosti som urobil chybu - pľuvací test na Candidu som... odflákol... a myslel, že zmizne sama od seba.
Dnes som po roku skúsil pľuvací test znova, a podľa všetkého mám Candidu....
Zobral som tri rovnaké sklenené priesvitné poháre, a naplnil ich vodou o teplote asi 20 stupňov.
V ústach som mal plno slín, ktoré som nastrádal hned ako som sa zobudil (čiže som ešte nepil).
Do prvého pohára som zblízka pľuvol veľké množstvo slín, a do druhého a tretieho také "klasické množstvo".
V prvom pohári sliny klesali ku dnu rýchlosťou takmer 1cm/sekunda.... v ďalších dvoch pohároch sliny klesali smaozrejme pomalšie (lebo ich bolo menšie množstvo), ale stále viditeľne rýchlo...ako keď vzniká difúzia.
Vzhľadom k tomu, že moja pleť na tvári (hoci vyzerá sviežo) nie je bez chybičky... a vzhľadom k tomu, že ma celé roky svrbieva hlava a mám lupiny (raz menej, raz viac... a je fuk, že mám kvalitné lesknúce sa vlasy...), tak.... určite mám CANDIDU.

Takže vylúčim zo stravy pol deci červeného vína, ktoré si denne dávam, tak isto aj "kvasený hrach" a vlastne hrach celkovo... a aj jablká. Ostanem teda na strave, na ktorú som zvyknutý : bio hovädzie, kvalitné vajíčka, kvalitná slanina, bravčové z mangalice (prvý krát kúpim za pár dní, keď ho dovezú do Tesca), kvalitná masť, Ghí... a aj to rozšírim, ak mi napríklad Jarda odsúhlasí toto :

Vadí Candide čerstvý nepasterizovaný kozí syr ?
Vadí Candide srvátková bielkovina v prášku (2g mliečnych sacharidov na 30g bielkoviny, čo je 1 dávka, beriem denne len jednu) ?


Ďakujem pekne za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 9:45 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pavel Veselý píše:
Ahoj!
Takže pár věcí-určitě nemusíš zkonzumovat 210g tuku za den,bohatě ti bude
stačit 150g k tomu 70g bílkovin a 50-70g sacharidů.Dohromady je to 2000
kalorií a na tom se relativně dá žít i dlouhodobě(pokud nejsi sportovec
nebo těžce fyzicky pracující,nebo nepracuješ v extrémě nízkých
teplotách).Je to co se týče kaloríí málo ale aspoň neztloustneš a podle
studií lidé s dlouhodobě mírně nižším příjmem energie než výdejem se
dožívají výrazně víc než lidé s nadbytkem-takže aspoň něco:)

No a predstav si, že u mňa nie je nadbytok ani 450g tuku, pri 100-110g biekovín a 80-100g sacharidov...
V troch jedlách denne to získam... (od dnešného dňa už ale žiadna strukovina, čiže sacharidy len zo zeleniny a kyslích jabĺk, DÚFAM, že nebudú dráždiť kvasinku, ktorej sa chcem zbaviť...).
Keby som znížil tuk na 300g, tak.... sa môžem rozlúčiť so svojimmi 80kg na 190cm (hmotnosť tvoria svaly, tuku mám naozaj MINIMUM), a za taký mesiac môžem očakávať 75kg namiesto 80kg...
Cvičievam celé telo, a to tri krát týždenne. V posilňovni.
Skúsil som jeden týžden necvičiť, a prijímať okolo 300g tuku na deň. Aj tak som CHUDOL, a to som sa takmer nehýbal (bol to pokus).
Keby som presedlal na stravu typu ovocie, zelenina, 100g orechov, tak .... do mesiaca, dvoch, schudnem na 70kg...
Preto sa smejem z názoru, že nezáleží na KCAL... jasné, že ZÁLEŽÍ. Ak nechcem mať aj popri posilňovaní ruky a nohy ako špáratká, a nechcem aby mi "zmizli" svaly chrbta, pŕs.... tak... si nemôžem dovoliť jesť tebou odporúčané množstvo tuku.
Vyliečim kvasinku (ktorá sa prejavuje u mňa slinovým testom, citlivými očami na vietor a chlad, dosť slabo viditeľným - ale predsa len... - ekzémom okolo pravej strany úst, a .... svrbením pokožky hlavy...), a potom uvidím. Ale aj tak pochybujem.... Veď čo je to 150g tuku... Pre mňa je to (pri konzumácii 80-100g sacharidov denne) obsah tuku v jednom jedle (6 vajec + 100g ghí = nejakých 140g tuku).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 9:59 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
.... čím teda dopĺňať sacharidy počas PROTICANDIDOVEJ DIÉTY ? ...

Mrkva (a teda ani jej šťava - to som doteraz pil najčastejšie...) sa neodporúča....
Z jabĺk sa odporúčajú kyslé... Ale tu mám otázku....
AJ KYSLÉ JABLKÁ predsa obsahujú taký istý cukor ako sladké, len v trochu menšom množstve + majú viac kyselín... Ak chcem doplniť sacharidy za pomoci kyslích jabĺk, tak AJ TAK ich budem musieť skonzumovať (vo forme šťavy s dodatkom "škoricového vývaru") toľko, aby som z nich dostal požadované množstvo sacharidov (72 - 90g sacharidov dajme tomu...)... tak to potom nie je jedno ? ... Cukor v nich bude ten istý, len v sladkom jablku (ktorých by stačilo dajme tomu 5-6) ho bude viac, a v kyslom menej + viac kyselín (stačilo by možno 8 jabĺk ako zdroj denného množstva sacharidov - do 100g).
Alebo - mám počas PROTIKVASINKOVEJ (proticandidovej) DIÉTY znížiť obsah sacharidov na nejakých... čo ja viem... 40g denne ? Dva mesiace by som to mohol vydržať, a nemusel by som sa obávať ani ketózy. Či ?
Alebo - žeby som predsa len mal zaradiť do stravy na tú "protikvasinkovú kúru" zemiaky (ktoré som už tak dlho nejedol...ale ani mi nechýbajú...) či batáty, ako zdroj takých sacharidov, ktoré by ROZHODNE kvasinku nemali dráždiť ? ...
Ale mne budú chýbať šťavy... \":D\" ...

AKO TO RIEŠITE VY (ľudia čo to čítate a riešite to) ?

edit : znížim teda sacharidy na nejakých 30g/deň... a budem ich čerpať len z listovej zeleniny a z grapefuitu + citrónu. Tuky a bielkoviny mám vyriešené (mäso, vajíčka, kozí syr, Ghí, slanina, masť). Zaradím aj fungicidné potraviny... Dúfam, že prílišný "Jang" z kombinácie živočíšne potraviny + veľa fungicidných potravín (resp. len s mierou radšej...) sa dá pekne neutralizovať jinovou šťavou z Grapefuitu, a nejakým "ochladzovacím dýchaním" naštudovaným z knihy, ktoré použijem, ak sa budem cítiť "prehriaty". Aj čistá voda sama o sebe má ochladzovacie účinky. Takže, pohodička... Teším sa, ako sa do toho od dnešného dňa púšťam.... Nechcem mať premnoženú candidu...(veď kto by chcel...).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Naposledy upravil NOWOCAYN dne sob dub 14, 2012 10:42 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 10:07 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Petr 2 píše:
A cukr je pricinou jejich onemocneni? To je mi novinka? \":idea:\" Povidej at se neco priucim. \":lol:\" \":lol:\"

A čo je podľa teba príčinou cukrovky ???
Ľudia, keď vinu za tučných ľudí zvaľujete na tuk a nie sacharidy... (preto, lebo ste proste "odchovaní" na tom názore... ktorý tak rada hlási zmanipulovaná WHO, aby mohla dať podnet na výrobu zdraviu škodlivých "light" potravín a zaplniť ordinácie...), tak vinu za cukrovku chcete zvaliť na čo ? Na bielkoviny ? .... \":D\"
Stačí si všimnúť, že drvivá väčšina ľudí sa stravuje tak, že konzumuje veľké množstvo sacharidov (i keď väčšinou samozrejme z pečiva, cestovín, ryže a zemiakov). A kto dostáva cukrovku ? Ľudia na Kwasniewskeho diéte a iných nízkosacharidových diétach (kde sa konzumuje tuk od 50 do XYZ gramov denne - čím menej tuku, tým horšie - viď Atkinsova diéta...a jej neblahé následky...) určite nie... \":wink:\"
Takže, Petr 2, priuč sa. Netvrdím ale, že musíš prejsť na nízkosacharidovú diétu. Môžeš ostať na "racio strave", alebo na vitariánstve. Lebo v takom prípade by cukor cukrovku vyprovokovať vo veľkej väčšine prípadov ASI nemal.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 10:35 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xeelee píše:
Nevím, jestli za to může šťítná žláza, ale viděl sem video, na kterém člověk snědl nejpálivější chilli papričku na světě a potil se jak v sauně. Možná za pocení může samotná paprička. Nevím. Otázkou taky je, kolik tý papričky ve vývaru bylo. Kapsaicin se ale rozpouští v tucích a v alkoholu, takže do vody se ho asi moc neuvolní. Osobně bych papričky spíš nechal nějakou dobu třeba v kokosovém oleji nebo bych si udělal lihovou tinkturu. Oboje se vyrábí za studena a není to pro tělo teplotní šok.

Ja by som papričky radšej nasekal na drobné kúsky, a osmahol na Ghí, alebo na masti, prípadne na olivovom oleji. A kapsaicín sa uvoľní behom pár sekúnd, či jednej minútky.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 11:11 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Listová zelenina má približný GKLYKEMICKÝ INDEX o hodnote 14
Ovocný cukor (fruktóza) má približný GLYKEMICKÝ INDEX o hodnote 20
Grapefruit má približný GLYKEMICKÝ INDEX o hodnote 26
Sliky (švestky) 25
čerešne (třešně) 23
jablko 38

Vzhľadom k tomu, že klasický "biely" grapefruit sa bude odlišovať v od seba v rôznych predajniach čo najmenej (predsa len, takých sliviek môže byť viac druhov...), a navyše obsahuje látky, ktoré vraj účinne pomáhajú oslabovať premnoženú Candidu, tak... by som ako ovocie volil len ten grapefruit, a citrón.
Ďalej sa neubránim napísať názor, že "tuková strava" je pre človeka prirodzenejšia než strava sacharidová. Totiž - candida sa lieči na nízkosacharidovej strave, a na jej liečenie treba minimálne 5 týždňov, ideálne ale kľudne 2 MESIACE.
Aby mal človek počas tohto obdobia dostatok energie (a len tak "neprežíval" zo dňa na deň...), musí prijímať veľké množstvo tukov, keďže veľké množstvo sacharidov prijímať nemôže.
ALE....
Za tie dva mesiace si už ľudské telo môže zvyknúť na nový druh paliva (TUK), a ... už môže byť určitý PROBLÉM pre organizmus vrátiť sa naspäť k strave založenej na vysokom podieli sacharidov a nízkom podieli tukov. A toto spomína aj Kwasniewski.
Totiž ľudské telo si uvedomí, že tuky sú pre neho ľahšie stráviteľné a výživnejšie ako sacharidy, a potom prechod naspäť na vysokosacharidovú stravu bude môcť spôsobiť zvýšenie cholesterolu, údajne niekedy aj ŠTVORNÁSOBNE.

Takže podľa všetkého sú tri možnosti...
1. prežiť protikvasinkovú diétu na bielkovinách s malým množstvom tuku a malom množstve sacharidov (a dosť si tým uškodiť - lebo bude veľmi málo energie, a chaos pre organizmus, ktorý bude cítiť nedostatok živín + súčasne bude bojovať s candidou...)...
2. prežiť protikvasinkovú diétu na väčšom množstve tukov a bielkovín + malé množstvo sacharidov (zdroj : listová zelenina, grep, citrón, možno trošku zemiakov...) dajme tomu do 40g/deň (tak málo len počas protikvasinkovej diéty), a už sa nevracať na vysokosacharidovú stravu...
3. ako "po druhé", ale vrátiť sa naspäť na vysokosacharidovú stravu, a počítať s pravdepodobným zvýšením cholesterolu, a so šokom pre organizmus. Lebo je to dosť možné. (čiže "zo šoku" počas liečenia candidy, "do šoku" po návrate z vysokotukovej stravy na vysokosacharidovú).

Komu sa to zdá nelogické, nech sa vyjadrí. Ale najskôr nech si to prečíta rovno 3 KRÁT, a nech až potom, ak stále budú nejasnosti, reaguje.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 11:40 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Tak usuzovat jen podle plivacího testu že máš kandidu je trochu střelba naslepo. Podle mých zkušeností je možné jej použít jako doplňkový indikátor, ale především je nutné se podívat jestli máš některý z nejtypičtějších příznaků jak jsou poruchy trávení po konzumaci cukrů (průjem, příliš častá stolice, extrémní plynnatost) či svědění kůže a hlavně konečníku, kožní problémy nebo změny nálad a nespavosti.

Pokud máš aspoň jedno z tohoto a případně jeden z vedlejších příznaků (těch je řada ale například alergie, chronická rýma, vypadávání vlasů, bolesti klubů ..), pozitivní plivací test a ideálně ověřeno krevními testy tak pak můžeš mít jistotu.
Sám na sobě také můžeš vysledovat jak se stav mění s přísunem většiího množství cukrů a jeho ubráním.

Pokud si jsi jistý, nahlédni do tabulky v mém podpisu. Na ovoce kromě citronů v prvních fázích zapomeň. V podstatě se dieta do jisté míry shoduje s tím co tu propaguješ, sacharidy doplníš zeleninou, myslím, že v tvém případě by jí měly být hromady a měla by aspoň částečně nahradit slaniny, sýry, bůčky apod. Samozřejmostí je masivní podávání fungicidů a fungicidních potravin a to ne jednoho ale vždy kombinací několika najednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 11:55 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
sakul píše:
Tak usuzovat jen podle plivacího testu že máš kandidu je trochu střelba naslepo. Podle mých zkušeností je možné jej použít jako doplňkový indikátor, ale především je nutné se podívat jestli máš některý z nejtypičtějších příznaků jak jsou poruchy trávení po konzumaci cukrů (průjem, příliš častá stolice, extrémní plynnatost) či svědění kůže a hlavně konečníku, kožní problémy nebo změny nálad a nespavosti.

Pokud máš aspoň jedno z tohoto a případně jeden z vedlejších příznaků (těch je řada ale například alergie, chronická rýma, vypadávání vlasů, bolesti klubů ..), pozitivní plivací test a ideálně ověřeno krevními testy tak pak můžeš mít jistotu.
Sám na sobě také můžeš vysledovat jak se stav mění s přísunem většiího množství cukrů a jeho ubráním.

Pokud si jsi jistý, nahlédni do tabulky v mém podpisu. Na ovoce kromě citronů v prvních fázích zapomeň. V podstatě se dieta do jisté míry shoduje s tím co tu propaguješ, sacharidy doplníš zeleninou, myslím, že v tvém případě by jí měly být hromady a měla by aspoň částečně nahradit slaniny, sýry, bůčky apod. Samozřejmostí je masivní podávání fungicidů a fungicidních potravin a to ne jednoho ale vždy kombinací několika najednou.

Sakul, asi nevieš (alebo si na to situačne zabudol), že si robím kopu očíst - urobil som si aj očistu kĺbov, 3 očisty (zatiaľ) pečene, XY očíst hrubého čreva urinovým klystíromm, derivačná kúpeľ, atď... Takže čisto LOGICKY z toho vyplýva, že kopu "vedľajších príznakov" candidy jednoducho nemusím mať - vďaka tým očistám. Proste vedľajšie príznaky vďaka tým očistám a možno aj vďaka mojej strave viem ELIMINOVAŤ, ale žiadnou z týchto procedúr som nedokázal candidu zahubiť.
Je predsa dosť veľký rozdiel medzi znečisteným telom bežného človeka majúceho premnoženú candidu, a medzi telom človeka majúceho candidu, ktorý ale prešiel množstvom očíst. A tým pádom je medzi nimi veľký rozdiel vo "vedľajších príznakoch" candidy.
Čo sa týka alergie, mám alergiu na palinu (ale nerobila mi problém v žalúdku, len keď sa dostane do nosa jej peľ...), a možn le ešte na niečo (na konci augusta - ale "v miere"...).
Krvný test na Candidu ? ... Druhý dôvod, pre ktorý musím nabrať odvahu si nechať odobrať krv...(lebo mám panický strach, spomínal som v inom vlákne na tejto stránke...).
Mimochodom, nie je pľuvací test dostatočne dobrým indikátorom ? Veď už niekoľkí ľudia z tohto fóra písali, že po proticandidovej kúre im už sliny nevytvárali "siete" vo vode pri pľúvacom teste....

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 12:12 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
NOWOCAYN píše:
Sakul, asi nevieš (alebo si na to situačne zabudol), že si robím kopu očíst - urobil som si aj očistu kĺbov, 3 očisty (zatiaľ) pečene, XY očíst hrubého čreva urinovým klystíromm, derivačná kúpeľ, atď... Takže čisto LOGICKY z toho vyplýva, že kopu "vedľajších príznakov" candidy jednoducho nemusím mať - vďaka tým očistám. Proste vedľajšie príznaky vďaka tým očistám a možno aj vďaka mojej strave viem ELIMINOVAŤ, ale žiadnou z týchto procedúr som nedokázal candidu zahubiť.
Je predsa dosť veľký rozdiel medzi znečisteným telom bežného človeka majúceho premnoženú candidu, a medzi telom človeka majúceho candidu, ktorý ale prešiel množstvom očíst. A tým pádom je medzi nimi veľký rozdiel vo "vedľajších príznakoch" candidy.
Čo sa týka alergie, mám alergiu na palinu (ale nerobila mi problém v žalúdku, len keď sa dostane do nosa jej peľ...), a možn le ešte na niečo (na konci augusta - ale "v miere"...).
Krvný test na Candidu ? ... Druhý dôvod, pre ktorý musím nabrať odvahu si nechať odobrať krv...(lebo mám panický strach, spomínal som v inom vlákne na tejto stránke...).
Mimochodom, nie je pľuvací test dostatočne dobrým indikátorom ? Veď už niekoľkí ľudia z tohto fóra písali, že po proticandidovej kúre im už sliny nevytvárali "siete" vo vode pri pľúvacom teste....

Máš pravdu nevím řadu z toho co píšeš. Přiznám se že tvé příspěvky jsou pro mne často zmateně napsané a příliš dlouhé pro moji roztěkanou trpělivost, takže je většinou přeskakuji anebo čtu pouze ty s pro mne přijatelnou délkou.

Rozhodnutí jestli máš candidu nebo ne nechám samozřejmě na tobě, co se mne týče tak o tom podle toho co píšeš přesvědčený nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 12:18 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
NOWOCAYN píše:
No a predstav si, že u mňa nie je nadbytok ani 450g tuku, pri 100-110g biekovín a 80-100g sacharidov...

můžu se zeptat na přibližnou skladbu tuků ve Vašem jídelníčku ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 12:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
sakul píše:
V podstatě se dieta do jisté míry shoduje s tím co tu propaguješ, sacharidy doplníš zeleninou, myslím, že v tvém případě by jí měly být hromady a měla by aspoň částečně nahradit slaniny, sýry, bůčky apod.

Asi sme sa nepochopili - stále vidíš moju stravu ako niečo neskutočne nezdravé (si na omyle - candidu logicky nemám z potravín, ktoré prakticky neogsahujú sacharidy...), a tak mi odporúčaš nahradiť určité množstvo slaniny, vajec, mäsa (bôčik nejem, neviem zohnať kvalitný...a syr jem len kohí - ber to "v potaz", lebo pasterizované kravské sú o niečom absolútne inom, ako nepasterizovaný kozí - ale ty si to očividne rád hodil "do jedného vreca"...) zeleninou, a podľa teba "kvantom zeleniny" (stále nesmie presiahnuť 30-40g sacharidov - v ideálnom prípade - tak o akom kvante hovoríš ? ...), lebo si myslíš, že som zanesený odpadom z tukov (kardinálny omyl).
"Čiastočne nahradiť slaninu, syr, bôčik, ghí, mäso" ... to znamená o tretinu ? Takže spomínaných 300g tukov, z ktorých schudnem, lebo je to pre mňa málo ? ... Vidíš, snažil si sa mi poradiť v celom príspevku, ale... poradil si len v prvej časti príspevku, a to tak, aby som si dal urobiť rozbor krve, či mám candidu na 100%, nie len na 90%.

Popravde, neviem ako budem reagovať na znížené množstvo sacharidov, a na vynechanie hrachu či šošovice (ktoré u mňa tvorili každý deň jedlo jedlo z troch, s prílohou slanina, Ghí, alebo masť), horčice, kečupu (trošku som si dával každý deň...), mrkvovej šťavy (nahradím šťavou z listovej zeleniny, samozrejme v menšom množstve, tak 2dcl). Ale DÚFAM, že na to zareagujem super, a že sa vyliečim z Candidy.

Chcem sa opýtať : Je nutné kúpiť si probiotiká a tráviace enzými ? .... TOTIŽ VEĽMI SA MI DO TOHO NECHCE, nakoľko chcem tie probiotiká radšej z nepasterizovanej bryndze (malá lyžička (možno 8g) pred každým jedlom, a .... CHCEM ZISTIŤ, ČI MI PROTIKVASINKOVÁ DIÉTA SAMA O SEBE zlepší trávenie (nafúknuté brucho...ale plynatosť malá, prevláda grganie).
AK BY SOM SÚĆASNE ZARADIL DO PROTIKVASINKOVEJ DIÉTY AJ LAKTOBACILI V TABLETKÁCH A ENZÝMI V TABLETKÁCH, tak by som nevedel, či mi pomohla pri trávení (ako vedľajšom, či hlavnom ... dôvode zaradenia protikvasinkovej diéty..) práve PROTIKVASINKOVÁ DIÉTA, alebo tie enzými....
RADŠEJ VEDIEŤ ČO POMOHLO, ako nevedieť čo pomohlo (i keď pomohlo)... Lebo dávať mesačne nejakých 40-50€ len na tráviace enzými + laktobacily v tabletkách... sa mi NECHCE, A TO AJ Z FINANČNÉHO HĽADISKA, ale hlavne z toho hľadiska, že by som sa cítil závislý od toboliek, a bol smutný z toho, že môj žalúdok by bez nich tak dobre nefungoval....A to by bola tragédia. TAKTO BY TOTIŽ NEMALO VYZERAŽ VYLIEČENIE ... Lebo VYLIEĆENIE SA NEROVNÁ ZÁVISLOSTI NA TRÁVIACICH ENZÝMOCH z toboliek...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz