Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 1:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Jeste bych mela dotaz - nenapadne se obracim zase na tebe, Vsevede, \":-)\" ale hazim to i do plena, kdo na to ma nejaky nazor - cim vic, tim lip.
Vsevede, tys nekde psal (mam takovy dojem aspon \":-)\" ), ze na candidu neni vhodny pust. Me by ale stejne zajimalo, jestli teoreticky neni jednodussi zacit pust kdyz je telo uz v ketoze? Abych pravdu rekla, podle jazyka mam (dlouhodobe uz) oslabena jatra. Posledni tak dva, tri dny je mi spatne od zaludku a vim, ze se mi velmi malo tvori zaludecni stavy. Zvykam zazvor, ale i tak je to bida. Nehlede na to, ze - ac beru psillium - stolici mam tak jednou za dva/tri dny. Proste mam pocit, ze by mi pust udelal dobre, ze by se to telo mohlo trochu samo zregenerovat. A taky, ze bych ta jatra (po prvnim naporu) mohla trochu odpocivat. Ted mam pocit, ze ve me vsechno zustava, ackoliv vysledky jsou videt - o tom zadna.
Takze proste - rada bych zkusila treba tri dny (nebo nevim jak dlouho - to jsem placla) jenom na vyvarech a pak presla na pust? Slo by to takhle? Co si o tom myslis? / myslite \":-)\"
A jeste dalsi dotaz - psalo se tu o prospesnosti vyvaru, ale nenasla jsem, jestli je tady rozdil mezi kurecim/hovezim, prip ktery je na co. A druha vec - vyvary byvaji dost slane (aby byly pozivatelne...\":-)\" ), to nevadi?
Diky za kazdy koment a krasny majovy vecer. \":-)\"

Startovat půst z ketózy to fungovat určitě bude, ale i tak bych první dny čistil střeva, aby toxiny co nejrychleji opouštěly tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Já jsem nakonec Vševědovu dietu po 7 dnech ukončila kvůli zácpě.(Stolice bez projímadel prišla stejně až po 20 dnech, teď už je to naštěstí ok) Zařadila jsem:okurky, brokolici, květák,kapustu,ředkvičky,kedlubnu,saláty,zelí,cibuli, česnek dýňová,lněná a slunečnicová semena,ostropestřec, para ořechy, nápoj z pampeliškových listů, vejce, maso a sýr jen vyjímečně. Brzy to bude měsíc a povlak na jazyku mi v poslední době příjde, že je ještě horší, antimikotika užívám, čím to může být?

Pravidelnou defekaci ovlivňuje hořčík, jód a dostatek tekutin a tuku ve stravě. Bez pravidelné a kvalitní defekace stejně nemůžete problém vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bianca2 píše:
Dakujem pekne za odpoved. Malo som na internete preto odpisujem neskor. Uz si davam dokopy vysledky, cakam uz len na med a zinok, budem ich mat v pondelok, nasledne Vam ich zaslem mailom naskenovane a rada by som si s Vami dohodla dalsiu konzultaciu. Ake bielkoviny odporucate doplnit? V sucasnej dobe jem najma strukoviny aj ked zatial varene s morskou riasou wakame a este oriesky,semienka, do ovocneho salatu rano, pomlete, inak neviem co ine doplnit. Mineraly/vitaminy asi predpokladam po zaslani vysledkov prejdeme co doplnit. Vcera mi prisla tibetska kefirova huba a vcera som kupila aj nepasterizovane cerstvo nadojeme kozie mlieko 5L tak hadam sa mi podari urobit kefir. Aj ked bezne dostupne kravske mlieko som uz dlhodobo vysadila (kvoli zahlienovaniu mna aj dcerky, ktoru kojim.). Tak vyskusame aj kefir a uvidime.

Zaměřte se na esenciální aminokyseliny, třeba BCAA, nebo dobře stravitelné proteiny jako kolagen, nebo syrovátkový protein. ostatní poladíme až po těch testech, klidně se ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
Vševědův názor a zkušenost s tím, že když si dá člověk s přemnoženou candidou cukr, tak se nebetyčně nafoukne nebo si způsobí jiné radosti spojené s trávením, znám a respektuji. Zajímalo by mě ale, jestli se tohle přihodí i lidem, kteří mají primárně problémy jiného charakteru, třeba kožní, na intimních místech a podobně.

Jak píše člen Vševěd tak kandida má opravdu široké možnosti a může působit prakticky kdekoliv v těle, nebo na těle, čili není dobré se domnívat, že má pouze konkrétní projevy a příznaky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 11:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Ano, to chapu, ale jeste se mi nikde nepodarilo sehnat informaci, jak je to se soli...to se tady nikde neresi. Prijde mi trochu divny, ze by mela pomahat zacelit strevni mikrofloru. \":?\"
A zasadni vec - co delat, kdyz je z nich na zvraceni? I kdyz mozna to nebude temi vyvary - dnes drzim treti den pust (prave proto, ze mi bylo neustale zle od zaludku) a nevolnost nezmizela, tak uz fakt nevim...
Docela by me zajimalo, co si o tehle diete mysli pan Jarda. Kazdopadne ty s tim mas osobne nejake zkusenosti? A bojoval jsi s candidou?

Nehledejte v tom problém a pokud vám to pomáhá, tak proč se takové stravy zříkat. Já také nedržím žádnou konkrétní dietu a vždy doporučuji nad tím dost přemýšlet, což vás dovede k tomu, že je nutná jiná strava v letním obdobím, jiná v zimním období a jiná při taktovém, či makovém stavu těla. Každopádně se dá jíst i na ketonech poměrně zdravá strava s vysokým podílem zeleniny, což bych určitě doporučil, minimálně pro kvalitní defekaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Před nějakým časem jsme tu vedli rozpravu ohledně účinků slunce na kandidozu. Moje zkušenost byla, že výrazným vystavováním se slunci se veškeré mé příznaky kandidozy výrazně lepší a to i během horšího stravování. Dal jsem také odkazy na zahraniční fora, kde lidé referovali o tom, že pobyt na slunci jim dokonce spouští die-off reakce, tedy že dochází k likvidaci plísní v těle a po čase se stav celkově zlepšuje. Tady je bližší vysvětlení, jakým způsobem k tomuto dochází

http://www.celostnimedicina.cz/slunce-u ... stnuje.htm

Pobytem na slunci se:
- zlepšuje schopnost červených krvinek přenášet kyslík a prokysličení organismu představuje problém pro řadu dysbakterií
- stabilizuje se hladina krevního cukru, což je důležitý moment, především pokud je kandidoza v pokročilejších stádiích
- notoricky je známý fakt o tvorbě vitamínu D a jeho nesčetných účincích na imunitní systém a nejen na něj
- UV má schopnost likvidovat některé patogenní organismy, včetně plísní
- pobytem na slunci se aktivizuje řada imunitních procesů
- posiluje se psychika a upravují se hormonální procesy - dochází tedy ke zklidnění často přetížených nadledvinek, což umožní lepší průběh boje se zánětlivými proces v těle

A to myslím, že známe jen zlomek toho, co pro nás slunce dělá a jak dokáže pomoci například s problémem, o kterém se tu bavím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 6:12 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
sakul píše:
Před nějakým časem jsme tu vedli rozpravu ohledně účinků slunce na kandidozu. Moje zkušenost byla, že výrazným vystavováním se slunci se veškeré mé příznaky kandidozy výrazně lepší a to i během horšího stravování. Dal jsem také odkazy na zahraniční fora, kde lidé referovali o tom, že pobyt na slunci jim dokonce spouští die-off reakce, tedy že dochází k likvidaci plísní v těle a po čase se stav celkově zlepšuje. Tady je bližší vysvětlení, jakým způsobem k tomuto dochází

http://www.celostnimedicina.cz/slunce-u ... stnuje.htm

Pobytem na slunci se:
- zlepšuje schopnost červených krvinek přenášet kyslík a prokysličení organismu představuje problém pro řadu dysbakterií
- stabilizuje se hladina krevního cukru, což je důležitý moment, především pokud je kandidoza v pokročilejších stádiích
- notoricky je známý fakt o tvorbě vitamínu D a jeho nesčetných účincích na imunitní systém a nejen na něj
- UV má schopnost likvidovat některé patogenní organismy, včetně plísní
- pobytem na slunci se aktivizuje řada imunitních procesů
- posiluje se psychika a upravují se hormonální procesy - dochází tedy ke zklidnění často přetížených nadledvinek, což umožní lepší průběh boje se zánětlivými proces v těle

A to myslím, že známe jen zlomek toho, co pro nás slunce dělá a jak dokáže pomoci například s problémem, o kterém se tu bavím.

ked uz spominas slnko, nenarazil si niekde na zmienku o podobnej skusenosti s horskym slnkom? nie vzdy sa da ist na slniecko...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 10:04 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
ovekyska píše:
ked uz spominas slnko, nenarazil si niekde na zmienku o podobnej skusenosti s horskym slnkom? nie vzdy sa da ist na slniecko...

Pres prazdniny a dovolene sluncem zharmonizovat, manipulatory nakopat do rite a odpocinout si jak chces ty sam a ne ostatni.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 7:54 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
ovekyska píše:
ked uz spominas slnko, nenarazil si niekde na zmienku o podobnej skusenosti s horskym slnkom? nie vzdy sa da ist na slniecko...

Aspoň částečné účinky bude mít zářič s dobrým poměrem UVA a UVB zářením, což budou kvalitní solária a možná i kvalitní horská slunka. Náhrada to není ale určitě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 6:14 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
sakul píše:
Aspoň částečné účinky bude mít zářič s dobrým poměrem UVA a UVB zářením, což budou kvalitní solária a možná i kvalitní horská slunka. Náhrada to není ale určitě

dakujem.
taky ziaric sa mi podarilo zohnat, obcas vyuzivam. a budem teda najma v zime.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 12:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
dakujem.
taky ziaric sa mi podarilo zohnat, obcas vyuzivam. a budem teda najma v zime.

Pokud ho máte odzkoušený a funguje, tak sem dejte odkaz, ať ty zkušenosti může využít i někdo další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 4:05 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Pokud ho máte odzkoušený a funguje, tak sem dejte odkaz, ať ty zkušenosti může využít i někdo další.

tak ci funguje, to neviem, mame ho kratko, skor by sa to dalo posudit s odstupom casu, ci vidim nejaky rozdiel a asi az na zimu, v lete sme o dost zdravsi.

ide o tento ziaric:
http://www.magnetoterapia.sk/product/ho ... s-912-429/
vypisujem z navodu na obsluhu:

ziaric vydava UV ziarenie na hranici UVA a UVB ziarenia s vlnovou dlzkou 315 nm. ultrafialova oblast sa deli na UVA s vlnovou dlzkou 315 nm az 400 nm, UVB s vlnovou dlzkou 280 nm az 315 nm a UVC 100 nm az 280.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 11:42 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Brzy to bude 2 měsíce co držím protikvasinkovou dietu. Menstruaci jsem měla vždy předtím pravidelně po měsíci, nyní však jsem ji měla již 2x už po 14 dnech \":(\" .
Někdo tady na stránkách píše, že to může být častější, protože se odkyseluje organismus. Mám si to tedy vysvětlit tak, že je to vlastně v pořádku a čistím se tímto způsobem? nebo mám radši zajít na gynekologii? Taky mě docela štve, že ačkoli se snažím být na sebe přísná, jazyk mám neustále bílý \":(\" , ráda bych už viděla alespoň nějaké zlepšení a trochu si zpestřila jídelníček a taky abych věděla, že to má smysl....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 11:52 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="Janka":wkr4fyo0]Brzy to bude 2 měsíce co držím protikvasinkovou dietu. Menstruaci jsem měla vždy předtím pravidelně po měsíci, nyní však jsem ji měla již 2x už po 14 dnech \":(\" .
Někdo tady na stránkách píše, že to může být častější, protože se odkyseluje organismus. Mám si to tedy vysvětlit tak, že je to vlastně v pořádku a čistím se tímto způsobem? nebo mám radši zajít na gynekologii? Taky mě docela štve, že ačkoli se snažím být na sebe přísná, jazyk mám neustále bílý \":(\" , ráda bych už viděla alespoň nějaké zlepšení a trochu si zpestřila jídelníček a taky abych věděla, že to má smysl....[/quote:wkr4fyo0]
Rozhozený cyklus může způsobit ethanol nebo acetaldehyd, který je produkovaný mimo jiné při vymírání kvasinek. Jedním z bohaté nabídky toxinů a látek, které kandida produkuje, je i falešný estrogen, takže tělo má zmatek v oblasti hormonální rovnováhy. Acetaldehyd zase blokuje tvorbu některých hormonů. Nejen z těchto důvodů jsou poruchy menstruace a hormonální nerovnováha jedním z příznaků kandidozy. V některých případech menstruace mizí zcela nebo se objevuje v naprosto zmatených intervalech.

Dalším důvodem, který mě napadá, je také stres a to jak ten klasický, ale i oxidační, jelikož při porušené střevní mikrofloře vzniká větší množství volných radikálů

Situace by se měla upravit jakmile se upraví střevní mikroflora a dojde k vyléčení kandidozy. Během té doby dodávejte molybden, silný bkomplex a speciálně vitamín B2 a laktoferin, ideálně ve formě apolaktoferinu (pomáhá vstřebávání železa), což pomůže rozkládat velmi problematický acetaldehyd. Laktoferin je sice finančně náročnější než železo, nicméně železo je potravou pro kandidu a jeho přímé dodávání může být problémem.
Dále je třeba přidat antioxidanty obecně a další věci nutné pro dieoff fáze. Už jsme zde vypisoval několikrát tak jen stručně - céčko v množství cca 5-10g denně, hodně pít, podpořit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 11:06 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
[quote="sakul":a79ad9yd]Rozhozený cyklus může způsobit ethanol nebo acetaldehyd, který je produkovaný mimo jiné při vymírání kvasinek. Jedním z bohaté nabídky toxinů a látek, které kandida produkuje, je i falešný estrogen, takže tělo má zmatek v oblasti hormonální rovnováhy. Acetaldehyd zase blokuje tvorbu některých hormonů. Nejen z těchto důvodů jsou poruchy menstruace a hormonální nerovnováha jedním z příznaků kandidozy. V některých případech menstruace mizí zcela nebo se objevuje v naprosto zmatených intervalech.

Dalším důvodem, který mě napadá, je také stres a to jak ten klasický, ale i oxidační, jelikož při porušené střevní mikrofloře vzniká větší množství volných radikálů

Situace by se měla upravit jakmile se upraví střevní mikroflora a dojde k vyléčení kandidozy. Během té doby dodávejte molybden, silný bkomplex a speciálně vitamín B2 a laktoferin, ideálně ve formě apolaktoferinu (pomáhá vstřebávání železa), což pomůže rozkládat velmi problematický acetaldehyd. Laktoferin je sice finančně náročnější než železo, nicméně železo je potravou pro kandidu a jeho přímé dodávání může být problémem.
Dále je třeba přidat antioxidanty obecně a další věci nutné pro dieoff fáze. Už jsme zde vypisoval několikrát tak jen stručně - céčko v množství cca 5-10g denně, hodně pít, podpořit

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz