Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 8:46 am 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
TomasV píše:
Výborná stránka zde:http://zivakultura.cz/zakladni-informace/

Dále dobré přečíst knížku Syndrom trávení a psychologie vyšla ve slovenštině.

Shodou okolnosti jsem na tyhle stranky vcera narazila nezavisle na tvym prispevku. No vypada to zajimave, ale lze tak dostat pod kontrolu candidu? O tom se tam nikde nepise - jen se zminuji, ze je dusledkem...ty s tim mas nejake zkusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 10:15 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Eva83 píše:
Shodou okolnosti jsem na tyhle stranky vcera narazila nezavisle na tvym prispevku. No vypada to zajimave, ale lze tak dostat pod kontrolu candidu? O tom se tam nikde nepise - jen se zminuji, ze je dusledkem...ty s tim mas nejake zkusenosti?

Vetsina lidi s candidou ma syndrom zvysene propustnosti streva-doslova děrava streva,diky tomu se dostanou do krve toxiny ,bakterie a vznikaji alergie na ruzne potraviny.Gaps dieta-masove vyvary by mnela streva zacelit a spolecne s probiotickymi potravinami obnovit strevni mikrofloru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 9:13 am 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
TomasV píše:
Vetsina lidi s candidou ma syndrom zvysene propustnosti streva-doslova děrava streva,diky tomu se dostanou do krve toxiny ,bakterie a vznikaji alergie na ruzne potraviny.Gaps dieta-masove vyvary by mnela streva zacelit a spolecne s probiotickymi potravinami obnovit strevni mikrofloru.

Ano, to chapu, ale jeste se mi nikde nepodarilo sehnat informaci, jak je to se soli...to se tady nikde neresi. Prijde mi trochu divny, ze by mela pomahat zacelit strevni mikrofloru. \":?\"
A zasadni vec - co delat, kdyz je z nich na zvraceni? I kdyz mozna to nebude temi vyvary - dnes drzim treti den pust (prave proto, ze mi bylo neustale zle od zaludku) a nevolnost nezmizela, tak uz fakt nevim...
Docela by me zajimalo, co si o tehle diete mysli pan Jarda. Kazdopadne ty s tim mas osobne nejake zkusenosti? A bojoval jsi s candidou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 9:50 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
TomasV píše:
Výborná stránka zde: http://zivakultura.cz/zakladni-informace/

Dále dobré přečíst knížku Syndrom trávení a psychologie vyšla ve slovenštině.

odkaz nefunguje, můžeš prosím vložit znova?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 9:57 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Eva83 píše:
Ano, to chapu, ale jeste se mi nikde nepodarilo sehnat informaci, jak je to se soli...to se tady nikde neresi. Prijde mi trochu divny, ze by mela pomahat zacelit strevni mikrofloru. \":?\"
A zasadni vec - co delat, kdyz je z nich na zvraceni? I kdyz mozna to nebude temi vyvary - dnes drzim treti den pust (prave proto, ze mi bylo neustale zle od zaludku) a nevolnost nezmizela, tak uz fakt nevim...
Docela by me zajimalo, co si o tehle diete mysli pan Jarda. Kazdopadne ty s tim mas osobne nejake zkusenosti? A bojoval jsi s candidou?

vyvari sa preto tak doporucuju, lebo obsahuju celu radu liecivych latok na creva. Napriklad kolagen, zelatinu, glycin, glutamin...na creva sa v GAPS diete este doporucuje aj glukosamin (NAG), gamma-linolova kyselina (bruntakovy, pupalkovy olej), fosfadycholin...
ak si vies tieto latky zabezpecit doplnkami, tak pravdepodobne nemusis sa zaoberat vyvarmi. autorka preto tak uprednostnuje tie vyvari, pretoze su cenovo neporovnatelne lacnejsie ako kupovanie doplnkov, navyse obsahuju aj mnoho vitaminov a mineralov...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 11:42 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Kniha syndrom trávení je zde:

http://www.uloz.to/xEjsq3P/mcbride-zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 3:05 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Eva83 píše:
A zasadni vec - co delat, kdyz je z nich na zvraceni? I kdyz mozna to nebude temi vyvary....

v tie dni si pila iba vyvary, bez zeleniny a masa?
ak ano, tak zle ti mohlo byt z toho, treba ich urcite zajedat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 3:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
knizku syndrom travenia a psychologie som si pred par dnami stiahla, a uz ju mam aj objednanu, sla by som do toho, len musim spevnit volu \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 6:18 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Eva83 píše:
Ahoj Sakule,
pises, ze pro prvni stadium predstavuje nejprisnejsi dieta pouze vyvary. Mohl bys o tom napsat neco vic? Abych pravdu rekla, dva dny jsem byla jen na kurecim vyvaru (do kazdeho jsem jeste pridala pulku cibule - cca na dva litry vyvaru, kterou jsem ale nejedla). Abych pravdu rekla, jsem z toho celkem rozhozena, neb mi bylo dosti nevolno. Slaba nevolnost a nedostaveni stolice byly tedy mmch hlavni duvody, proc jsem se rozhodla zkusit nekolik dni pouze na vyvarech, ale moje zkusenost je tedy negativni. V noci me vzbudil pocit za zvraceni (po obou dnech), mela jsem zimnici a vcera v noci jsem byla i zvracet. Tak jsem od toho dneska upustila, ze si promyslim, jak dal. Rano mi bylo jeste zle, pred obedem jsem si dala asi lzici kokosoveho oleje a od te doby zatim nic - nejspis zkusim pust, ale nevim, jestli je to to to nejlepsi. Rada bych ty vyvary, tak kdyby ses o tom mohl trochu rozepsat, byla bych ti moc vdecna.
Hlavne by me zajimalo treba mnozstvi, ktere je optimalni (i kdyz je mi jasny, ze to je individualni), a pak jak je to se soli - musi se tim strasne zatezovat ledviny, ne?
diky a pekny vecer

Pokud ti vývary nesedí, netrápil bych se tím, že bych je do sebe cpal za každou cenu. Tohle první stadium GAPS diety není vždy nutné a možné ani ne vždy vhodné. Může být dobrým výchozím bodem pro zklidnění trávení, obnovení střevní stěny a díky naprosté eliminaci alergenů a postupnému začleňování potravin je to způsob, jak zjistit, na co člověk reaguje negativně a na které potraviny tělo není připraveno. Dlouhodobě však nebude tato fáze svědčit lidem, kteří jsou přirozeně nastaveni na menší příjem živočišných bílkovin, zpravidla jde o krevní skupiny A a není nutné pro lidi, kteří nemají těžké deformace trávení nebo silné alergie a intolerance na potraviny.

Zkuste se podívat na http://www.gaps.me. Můžete přeskočit první stádia a přejít do dalších, které Vám budou více vyhovovat.

V rámci obnovení střevní mikroflory najdeš mnoho systémů a rad, které Vás budou navádět na určitý druh stravování. Vyber si z toho co tobě dává smysl a co tobě sedí. Některé věci mají všechny systémy společné - naprosté vyloučení rafinovaných cukrů, alkoholu, fast foodu, škrobů bez přidaných hodnot jako je bílá rýže nebo bílé těstoviny či pečivo. Lišit se budou ale v tom, jaké množství masa přidat, zdali je vhodné ovoce či med, jak se sýry a dalšími mléčnými výrobky a jestli jsou vhodné celozrnné potraviny a luštěniny. Můžeš jednotlivé systémy prostudovat a podívat se mimo GAPS na SCH (specifická karbohydrátová dieta), body ecology diet (už je o něco vzdálenější tomu o čem tu mluvíme), různé varianty protiplísňových diet a také možná najdeš inspiraci v tabulce v mém podpisu.Vždy se ale řiď svými pocity a nauč se více než poslouchat obecné návody být citlivá ke svému těla - to ví nejlépe co mu prospívá. Buď také dobrým pozorovatelem příznaků a sleduj po jakých potravinách se cítíš dobře a po kterých se ti zhoršuje stav. V čase se pak reakce na různá jídla budou měnit. Na co nyní trávení nebude připraveno, může za půl roku bez problémů zvládnout.

Dle mého názoru velmi bezpečné a relativně univerzální nastavení složení potravin pro obnovení mikroflóry je:
- nízkosacharidová zelenina syrová či přiměřeně tepelně upravená
- přeměřená konzumace masa v bio kvalitě (cca 2-3 týdně)
- vejce v bio kvalitě (cca 5-10 kusů týdně)
- kvalitní tuky - živočišné, kokosový, lněný, máslo ghí, případně konopný a olivový olej

Toto je základ, ke kterému je zpravidla velmi brzy možné přidat kefír z domácí houby a nejlépe kozího mléka, semínka a většinu ořechů a kysanou zeleninu, především zelí. Takto máš už poměrně pestrý jídelníček, který zvládne i do jisté míry poškozené trávení, má velmi malé množství cukrů a dá se nepochybně považovat za velmi zdravý způsob stravování

V dalších fázích podle rychlosti upravení mikroflory je možné testovat domácí jogurt, kozí sýry, další druhy zeleniny. Ještě později některé ovoce, luštěniny, či celozrnné potraviny a batáty.

Není možné říci co přesně dříve a za jak dlouho. Tohle je velmi individuální proces, který může trvat pár měsíců ale také několik let. Můžeš tedy vyzkoušet výše zmíněný základ a k němu občas vypít trochu vývaru a sledovat co ti jak prospívá. Samozřejmě nezapomeň dodávat antioxidanty, vitamíny, minerály a fungicidní látky.
Pokud nebude více věcí jasných, nabízím probrat to přes skype nebo telefon.


Naposledy upravil sakul dne sob kvě 11, 2013 6:25 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 6:22 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ještě krátce k tomu, co jsem zmínl ohledně individuálních potřeb stravování. Kromě obecných pravidel protiplísňových diet a citlivosti k vlastnímu tělu se mi osvědčily tyto metody jak zjistit vhodné stravování pro mě

- vlasová analýza
- určení metabolického typu
- test pod mikroskopem s temným polem

Doporučuji provést diagnostiku všemi těmito způsoby, porovnat s tím co se doporučuje pro moji krevní skupinu a co se bude shodovat s mými pocity a zkušenostmi začlenit ve větším nebo naopak vynechat zcela. Zdali mi přidání nebo eliminace potraviny nebo skupiny potravin prospěla se samozřejmě sleduje podle toho jak se projeví příznaky a jak se cítím, objektivně se ale také dá velmi dobře zjistit pravidelným testování krve právě na mikroskopu s temným polem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 6:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Janka píše:
První týden jsem jedla skoro pořád jen vejce, maso, olej. Teď převažuje zelenina.
Dopoledne si nechávám na pročištění: mletý ostropestřec, jablečný ocet, (domácí výroba-lžíce na 250 ml vody),pár lístků pampelišky mixovaných s vodou, čaj Vilcacora. K obědu si dávám syrovou zeleninu, buď velkou kedlubnu, salát, svazek ředkviček, pár růžiček květáku či brokolice, nebo mističku kysaného zelí + trochu řepkového oleje, občas přidávám cibuli a mleté lněné semeno. "Dojídám" se dýňovými a slunečnicovými semeny-myslím, že ty slunečnicové nejsou moc ideální, ale prostě hlad je silnější \":(\" . Další porce je většinou menší porce vařené zeleniny-pórek, květák, kapusta, nebo brokolice-do toho přidám opět olej a někdy vejce. Maso jím fakt vyjímečně. A večer je podobný-buď syrová nebo vařená zelenina-nízkosacharidová. Přidávám lactobacily. a teď nově začínám kefír z tibetské houby. Antimikotika už nejím v takové míře oregánový olej jen občas, lichořeřišnici skoro vůbec, ale dost to vynahrazuji cibulí a česnekem. Okolí trochu trpí \":-)\"
A co to znamená-být delší dobu v ketóze? Měsíc, dva, půl roku? Dle Diaphanu v ketóze jsem.

Pokud ti takto strava vyhovuje, tak není nutné příliš mnoho měnit. Pár mých poznámek a postřehů
- nepíšeš jak velké porce jíš, ale pokud jsou aspoň standardního objemu, budeš z ketozy za chvíli venku, mělo by se tak stát během několika dní. Abys proces urychlila tak můžeš ráno vypít sklenici či dvě zeleninové šťávy čerstvě udělané
- chybí mi tam bohatá snídaně, zkus tam přidat třeba právě ten kefír, ochucený třeba stévii a skořící a můžeš pridat nějakou zeleninu či semínka. Kefíru vypij aspoň půl litru nebo více
- semínka nepředstavují problém a jsou zdrojem velmi cenných látek. Nechávej je ale přes noc namočené ve vodě s grepovými kapkami nebo citr. šťávou. Stejně tak zacházej s ořechy.
- syrová zelenina je někdy komplikací pro poškozené trávení a nadledvinky. Pokud ti ale vyhovuje už nyní tak OK
- zdá se mi, že tam máš málo tuků a bílkovin. Co se tuků týče, zaměř se na ty s vysokým obsahem omega3 jako je rybí, lněný či konopný. Jako doplněk můžeš olivový, kokosový či i ten řepkový, ty mají ale více omega6. Případně si kup doplněk oemga3 kde bude 1-3g EPA a DHA. Co se bílkovin týče, je nutné abys opravdu zařadila ten kefír, ideálně kozí. Zkus zvážit větší příjem vajec - domácích a pokud zvládneš syrových - a ořechů Můžeš zkusit kousek kozího sýra nebo domácího jogurtu - co se začleňování potravin týče, koukni na mé 2 předešlé příspěvky a do tabulky v mém podpisu
- jez tak abys netrpěla souvislým hladem. Dieta je o omezení některých potravin ale ne o omezení objemu. Spíše naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 9:24 am 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Diky vsem za reakce. \":-)\"
Dneska mam 4.den pust a zatim to vcelku jde. Vypada to, ze diky Vsevedovi a ketogenni diete jsem tu mrchu zrejme dost oslabila, takze se to da vcelku zvladnout. Docela by me zajimalo, za jak dlouho ta mrcha vychcipa? I kdyz je mi jasne, ze to bude individualni, aspon orientacne by bylo dobry mit predstavu. Pokud vse pujde dobre, mam totiz naplanovany pust na 7 dni, tak jestli je to dostatecne (taky proto, ze 19.odletam na sezonu a rada bych alespon prvni dny navratovky jeste stihla tady, kde mam idealni podminky).
jinak krasnou nedeli vsem \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 4:40 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Skončíš, dáš si sacharidy a uvidíš, jaká bude reakce.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 6:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
q:o) píše:
odkaz nefunguje, můžeš prosím vložit znova?

Mne ta stranka funguje normalne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:22 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
A tatarák by měl být ok? (samozřejmě bez topinek, kečupu a hořčice).
Trochu přemýšlím, co si můžu dát v restauraci, moc toho není \":-(\"

V tom vám dobře radí člen Vševěd, ale pokud si dáte samotné maso a dejme tomu ledový salát, nebo salát u okurek, ale bez cukru nevidím zase takový problém. Tatarák v restauraci je dost problém bůhví co tam kdo míchá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jarda a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz