Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 351, 352, 353, 354, 355
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 25, 2024 2:39 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
sulponet píše:
Taky v tom lítám - v té kandidě a jak tak tady tu diskuzi sleduju, mám několik poznatků:
- podle mne tady není nikdo, kdo by se kandidy zbavil-bohužel...(pokud ano-podělte se s námi o zkušenosti)
-všichni pořád něco zkoušíte a vymýšlíte, ale to základní je tady omíláno pořád dokola a téměř bez povšimnutí-tedy doplnění všeho co tělo potřebuje a hlavně vyřešit si všechny osobní problémy a žít v pohodě)
-já osobně mám kacířskou myšlenku a sice si myslím, že ony různé diety skutečně nikam nevedou, samozřejmě kandidu potlačíte, zatlačíte někam do kouta, ale běda-jakmile jen trošku zhřešíte, jste zpátky...
-a hlavně na dietě bez sacharidů a tuků dlouho nevydržíte asi scípnete dříve než kandida...
Tedy podle mne, ač jsem velký amatér a tuto diskuzi sleduji a s kandidou bojuji teprve cca 2 měsíce, si myslím, že je základ doplnit tělu vše co má mít-hlavně prvky a vitamíny a pak se uvidí...
Já mám často úlety-a sice, že s přítelkyní žiju v obytňáku někde u moře- absolutně volně, jezdíme na kole, koupeme se a jsme v pohodě(žádná televize, žádný internet,telefony atd.). Jíme tak jak i doma v podstatě jen vitastravu. A proč to píši? Protože v té době těla neví co to je kandida, bezproblémově fungují, dobře tráví, spalují a kadí (oba máme kandidu). Ale jakmile přijedu do naší kotliny a začnu řešit různé, především pracovní problémy i když se snažím si je nepřipouštět, jsem zdravotně zpět...

Po straveni par tyzdnov na tomto vlakne, sa my nepozdava vyraz ze " mat /nemat kandidu ". Neda sa jej predsa zbavit, da sa len potlacit , dokonca niekedy je potrebna, aby pri kombinacii s tukmi dokazala spracovat cukry.

- takze to ze niekto ma v poriadku sliny to znamena len to, ze ju ma pod kontrolou?A kde ju potom ma pod tou kontrolou? To ze nie je v slinach znamena ze nie je rozsirena po celom tele, alebo je vzdy po celom tele ale v normalnom stave ju imunita likviduje?Cze nie je to ako ked niekto zlikviduje pasomnicu, ze proste zmizne a hotovo.

Zhrnutie: Lepsie ako mat sliny na hladine aspon 30 minut- po par tyzdnoch tortury, je cely zivot nejest zname rafinovane hluposti a mat tie sliny aspon 10 minut a sledovat symptomy. Lebo moze to byt kludne aj 5 sekund na hladine u extremne premnozenej,ale nad tych 10 minut, co by som povazoval za dostacujuce, mat taku kontrolu.Mozno sa mylim ,mozno ten cas nie je royhodujuci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 27, 2024 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Po straveni par tyzdnov na tomto vlakne, sa my nepozdava vyraz ze " mat /nemat kandidu ". Neda sa jej predsa zbavit, da sa len potlacit , dokonca niekedy je potrebna, aby pri kombinacii s tukmi dokazala spracovat cukry.

- takze to ze niekto ma v poriadku sliny to znamena len to, ze ju ma pod kontrolou?A kde ju potom ma pod tou kontrolou? To ze nie je v slinach znamena ze nie je rozsirena po celom tele, alebo je vzdy po celom tele ale v normalnom stave ju imunita likviduje?Cze nie je to ako ked niekto zlikviduje pasomnicu, ze proste zmizne a hotovo.

Zhrnutie: Lepsie ako mat sliny na hladine aspon 30 minut- po par tyzdnoch tortury, je cely zivot nejest zname rafinovane hluposti a mat tie sliny aspon 10 minut a sledovat symptomy. Lebo moze to byt kludne aj 5 sekund na hladine u extremne premnozenej,ale nad tych 10 minut, co by som povazoval za dostacujuce, mat taku kontrolu.Mozno sa mylim ,mozno ten cas nie je royhodujuci.

Za normálních okolností je kandida přítomna ve střevě a je redukována pomocí laktobacilů které ji v zásadě konzumují. Pokud již se vyskytuje mimo toto prostředí kde je přirozeně regulována pak způsobuje řadu potíží. Vlastní likvidace kvasinky bez úpravy celého tohoto mechanizmu, tedy srovnání bakterií ve střevě, moc k výsledkům bohužel nevede a lidem se kvasinka pravidelně vrací v zásadě po jakémkoliv stravovacím excesu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 29, 2024 10:28 am 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Dakujem za info.
Este sa chcem opytat, kedze priroda a aj lekarska veda nadelila pestru zmes fungicidov, chcem sa opytat, ktore s nich likviduju aj priatelske bakterie?

Mam taky maly zoznam, poradie som sa snazil dat od najsilnejsich:
Posobi aj priatelske bakterie:
cesnak, cibula alebo ich vyluhy, koloidne striebro, MSM, MMS1, DMSO

Posobi hlavne na smejdy:
Kefir, kysane zeli, aj ine kysane ako uhorky a pod?
kokosovy tuk - kaprylova kyselina, grepfruit ,lichořeřišnice, jablčný ocot, oregano, skorica, cili kurkuma, uhorkova stava, medunka,rozmanrin, hrebik, anýz, fenykl, kmín,lapacho, cerny oresak?
Doplnanie HCL

Budem rad za upresnenie, doplnenie a este by ma zaujimalo, co s toho nemam brat pred spanim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 02, 2024 2:00 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Zabudol som tam este pridat chren.

Este sa chcem opytat - brat drozdie ako doplnok - ako zdroj vitaminov B a roznych probiotik je dobry napad?Nebude podporovat kandidu, kedze aj drozdie su kvasinky okrem ineho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob úno 03, 2024 11:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Dakujem za info.
Este sa chcem opytat, kedze priroda a aj lekarska veda nadelila pestru zmes fungicidov, chcem sa opytat, ktore s nich likviduju aj priatelske bakterie?

Mam taky maly zoznam, poradie som sa snazil dat od najsilnejsich:
Posobi aj priatelske bakterie:
cesnak, cibula alebo ich vyluhy, koloidne striebro, MSM, MMS1, DMSO

Posobi hlavne na smejdy:
Kefir, kysane zeli, aj ine kysane ako uhorky a pod?
kokosovy tuk - kaprylova kyselina, grepfruit ,lichořeřišnice, jablčný ocot, oregano, skorica, cili kurkuma, uhorkova stava, medunka,rozmanrin, hrebik, anýz, fenykl, kmín,lapacho, cerny oresak?
Doplnanie HCL

Budem rad za upresnenie, doplnenie a este by ma zaujimalo, co s toho nemam brat pred spanim?

V podstatě kromě stříbra, MMS a extrémních dávek oregana a hřebíčku bych viděl zásadní negativní ovlivnění přátelských bakterií ve střevě jako málo pravděpodobné. Pochopitelně každá z uvedených položek nějak mění složení střevního mikrobiomu a například česnek a cibuli přátelské bakterie v zásadě milují. U všeho by měla platit určitá přiměřenost protože i například česnek v extrémních dávkách je schopen poškozovat sliznice, nebo křen ledviny, tedy i dobrého pomálu. U každé větší změny je potřeba se citlivě řídit zdravým selským rozumem a ne do sebe cokoliv tlačit přes míru i když evidentně cítím že se tělo brání a dává mě to vědět. O vhodnosti braní uvedených složek před spaním lze vést širokou diskuzi a každý vám bude tvrdit něco jiného protože co jednoho uspává to klidně druhého bude nutit nespat. Osobně bych nic z uvedených položek před spaním nebral pokud chování uvedené složky nemám vyzkoušené v průběhu dne. Například já běžně na noc žvýkám místo čistění zubů hřebíček a zrovna množstvím nešetřím, nebo si dám půl kávové lžičky skořice do úst cca 5-10 minut ji honím v puse abych důkladně dezinfikoval zuby a pak ji spolknu a jdu spát s hubou plnou skořice kterou plivu ještě ráno. Každopádně toto šmejdi co kazí zuby opravdu nesnášejí tedy tímto postupem si lze udržet zdravé zuby celkem snadno. Nicméně skořice v uvedené dávce u osob s nízkým kortizolem může vyvolávat poklesy cukru, noční buzení a dokonce i paniku tedy jak píšu musíte si vyzkoušet jak na co reagujete. U droždí bude záležet i na jeho úpravě a dávkování, ale pokud má člověk střeva v pořádku neměl by mít s droždím problém. Vždy si je potřeba malou dávkou vyzkoušet jak se bude v těle chovat a pokud cítím nadýmání nebo jiné negativní příznaky pak asi pro mě vhodné nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2024 6:43 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1963
sulponet píše:
Jarda píše:
Vševěd píše:
nene, lékem na candidu je přece jíst od rána do večera ovoce bez tuku, ne? snad se nic nezměnilo? 30 banánů denně a do týdne je candida pryč.

Ovoce nikdy není bez tuku, samotné má zhruba tak 0,5% tuku a opravdu se nic nezměnilo. Odjeďte na nějaké místo, kde banány volně rostou, tam se vybodněte na kandidu a jezte jich, těch rovnou ze stromu utržených, kolik chcete a kandida zmizí prakticky okamžitě. Že pořád motáte pojmy s dojmy, za to nemohu, jsou prostě lidé, kteří i po racionálním vysvětlení pointu nejsou schopni vstřebat a v tom je váš problém. Možná by jste si měl tu větu, na kterou odpovídáte, přečíst ještě několikrát.

Taky v tom lítám - v té kandidě a jak tak tady tu diskuzi sleduju, mám několik poznatků:
- podle mne tady není nikdo, kdo by se kandidy zbavil-bohužel...(pokud ano-podělte se s námi o zkušenosti)
-všichni pořád něco zkoušíte a vymýšlíte, ale to základní je tady omíláno pořád dokola a téměř bez povšimnutí-tedy doplnění všeho co tělo potřebuje a hlavně vyřešit si všechny osobní problémy a žít v pohodě)
-já osobně mám kacířskou myšlenku a sice si myslím, že ony různé diety skutečně nikam nevedou, samozřejmě kandidu potlačíte, zatlačíte někam do kouta, ale běda-jakmile jen trošku zhřešíte, jste zpátky...
-a hlavně na dietě bez sacharidů a tuků dlouho nevydržíte asi scípnete dříve než kandida...
Tedy podle mne, ač jsem velký amatér a tuto diskuzi sleduji a s kandidou bojuji teprve cca 2 měsíce, si myslím, že je základ doplnit tělu vše co má mít-hlavně prvky a vitamíny a pak se uvidí...
Já mám často úlety-a sice, že s přítelkyní žiju v obytňáku někde u moře- absolutně volně, jezdíme na kole, koupeme se a jsme v pohodě(žádná televize, žádný internet,telefony atd.). Jíme tak jak i doma v podstatě jen vitastravu. A proč to píši? Protože v té době těla neví co to je kandida, bezproblémově fungují, dobře tráví, spalují a kadí (oba máme kandidu). Ale jakmile přijedu do naší kotliny a začnu řešit různé, především pracovní problémy i když se snažím si je nepřipouštět, jsem zdravotně zpět...

Vševěd píše:
sulponet píše:
Taky v tom lítám - v té kandidě a jak tak tady tu diskuzi sleduju, mám několik poznatků:
- podle mne tady není nikdo, kdo by se kandidy zbavil-bohužel...(pokud ano-podělte se s námi o zkušenosti)
-všichni pořád něco zkoušíte a vymýšlíte, ale to základní je tady omíláno pořád dokola a téměř bez povšimnutí-tedy doplnění všeho co tělo potřebuje a hlavně vyřešit si všechny osobní problémy a žít v pohodě)
-já osobně mám kacířskou myšlenku a sice si myslím, že ony různé diety skutečně nikam nevedou, samozřejmě kandidu potlačíte, zatlačíte někam do kouta, ale běda-jakmile jen trošku zhřešíte, jste zpátky...
-a hlavně na dietě bez sacharidů a tuků dlouho nevydržíte asi scípnete dříve než kandida...
Tedy podle mne, ač jsem velký amatér a tuto diskuzi sleduji a s kandidou bojuji teprve cca 2 měsíce, si myslím, že je základ doplnit tělu vše co má mít-hlavně prvky a vitamíny a pak se uvidí...
Já mám často úlety-a sice, že s přítelkyní žiju v obytňáku někde u moře- absolutně volně, jezdíme na kole, koupeme se a jsme v pohodě(žádná televize, žádný internet,telefony atd.). Jíme tak jak i doma v podstatě jen vitastravu. A proč to píši? Protože v té době těla neví co to je kandida, bezproblémově fungují, dobře tráví, spalují a kadí (oba máme kandidu). Ale jakmile přijedu do naší kotliny a začnu řešit různé, především pracovní problémy i když se snažím si je nepřipouštět, jsem zdravotně zpět...

To se moc pleteš... U moře se candida prakticky neprojevuje a nemá to nic společného se stresem. Upřímně řečeno - ani nevím, s čím je to spojeno. Ale jedno je jisté - až přijedeš domů a vysedneš z letadla, candida ti spočítá všechno špatné, co jsi u toho moře snědl.... vyzkoušeno - mockrát... Jednou až třikrát za léto jedu k moři, tam prakticky o ničem nevím, přijedu domů a je to zpátky. A tak to mají všichni, co mají candidu... Stačí si přečíst fórum o candidě...

Při čtení těchto 13 let starých příspěvků je potěšující zjistit, že i ohledně poznání "všechny cesty vedou do Říma" a platí zde pořekadla a poučky: 1. Kam nechodí slunce, tam chodí lékař, 2. Japonci mají mořské řasy, my Magnesii (Ľubovnianku) a Vincentku (halogeny a iodidovanou sůl). 3. Šetřit na jídle a pití se nevyplácí - můžete se v létě opalovat jako špekáček a po grilování masa druhý den kadit jako lión a je Vám to k ničemu, pokud v důsledku podvýživy či zablešení vedle aminokyselin chybí tělu vitamíny a minerály jakožto kofaktory enzymatických reakcí pro konverze takto z cholesterolu vzniklých hormonů.

Antifungal activity of vitamin D3 against Candida albicans in vitro and in vivo
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0944501322002403
Inhibition of fungal pathogenicity by targeting the H2S-synthesizing enzyme cystathionine β-synthase
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36525499/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 351, 352, 353, 354, 355

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 146 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz