Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 6:48 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ved ja jem ako ste mi doporučili, pijem štavy(už ich ani neriedim), semená teraz nedávno som začal stými vitamínmi.
Tú pohanku snád možem nie? To obilovina ani nie je. Sám ste mi napísali, že sacharidy sú potrebné ku získaniu energie. Sám ich jete. Dávam si hodne cesnaku, cibule. Z čoho mám teda existovat? Potrebujem do seba pokial viem dostat cca 25OOkcal.
Zo zeleniny sa to nedá a ovocie nemožem všetko.Zvláštne je že som tá váha už nejde dolu, aj ked je katastrofálna.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 8:55 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ved ja jem ako ste mi doporučili, pijem štavy(už ich ani neriedim), semená teraz nedávno som začal stými vitamínmi.
Tú pohanku snád možem nie? To obilovina ani nie je. Sám ste mi napísali, že sacharidy sú potrebné ku získaniu energie. Sám ich jete. Dávam si hodne cesnaku, cibule. Z čoho mám teda existovat? Potrebujem do seba pokial viem dostat cca 25OOkcal.
Zo zeleniny sa to nedá a ovocie nemožem všetko.Zvláštne je že som tá váha už nejde dolu, aj ked je katastrofálna.
Ďakujem

Pohanku v rozumném množství můžete, také jáhly a občas i celozrnnou rýži, jediné co se vaří je ta rýže, jáhly je nejlepší přes noc máčet, ráno proprat a rozmixovat, nebo já je proženu dvouhřídelovým odšťavňovačem a buď vypiji jako mléko, nebo dám jako zálivku na ovocný salát.
Kalorie jsou nesmysl, to jsem Vám již mnohokrát psal a na ně tělo nejede. To také konečně vidíte z toho, že už nehubnete, ani pokud jíte hluboko pod touto hodnotou. Jakmile budete krmit pouze sebe a ne nějaké cizopasné breberky ve svém organizmu, tak Vaše váha půjde celkem rychle na fyziologické hodnoty zdravého těla. Doporučuji Vám již dlouho nákup odšťavňovače a věřte, že těch nutných 15000,- Kč, nebudou vyhozené peníze. Ta mléka a kakao, Vás posunou mnohem dál po všech stránkách a zálivky na zeleninu z naklíčených luštěnin jsou také výborné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 9:16 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tú pohanku zjem za den celkovo cca 160g v nenamočenom stave. Rozdelím to na obed a večeru. Jediné logické riešenie mi napdá v podobe tých sacharidov, lae tie vraj nemožem kvoli candide. Osobitne ma zujíma pomarančová šťava, tá vraj robí kandide dobre, ale mne tiež. Vposlednej dobe som ju velmi obmedzil. Dá sa to niečím vykompenzovat? Vy sám ju pijete vo (pre niekoho) velkých množstvách. Sladké ovocie jej robí dobre, vraj. Ale vačšina ovocia je sladká, takže to vlastne nemožem jest skoro nič. Kyslé ovocie to je len citrón grep, ríbezle ačo ešte?
Džúsy sú vraj kalorické, ale pit ich nechcem, lebo sú kyselinotvorné. Ked som sa na to spýtal lekára tak mi tvrdil, že možem. _Nie je to blbost. Tá štava črstvo vylisovaná je omnoho hodnotnejšia tak, prečo ju mám menit za pasterizovaný džús?
Jediné, čo možem jest neobmedzene je zelenina a maso.Vraj.
Takže, ked sa jej zbavím tak váha pojde automaticky hore pri súč. strave?
Odštavovač mám nový Zelmer, tak, ked sa pokazí určite už viem čo kúpim.
Vy osobne, ak som správne pochopil čerpáte energiu hlavne z tých ovocných štiav a semien.
Ja by som to chcel robit tiež, ale podla tej diéty nemožem. Čo si teda mám mysliet?
Dávam si dost cesnaku, cibule. Myslel som, že to tým vykompenzujem. Vy to robíte tiež a tvrdili ste že s candidou nemáte problém.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 10:05 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mat":1ea2wxvq]Tú pohanku zjem za den celkovo cca 160g v nenamočenom stave. Rozdelím to na obed a večeru. Jediné logické riešenie mi napdá v podobe tých sacharidov, lae tie vraj nemožem kvoli candide. Osobitne ma zujíma pomarančová šťava, tá vraj robí kandide dobre, ale mne tiež. Vposlednej dobe som ju velmi obmedzil. Dá sa to niečím vykompenzovat? Vy sám ju pijete vo (pre niekoho) velkých množstvách. Sladké ovocie jej robí dobre, vraj. Ale vačšina ovocia je sladká, takže to vlastne nemožem jest skoro nič. Kyslé ovocie to je len citrón grep, ríbezle ačo ešte?
Džúsy sú vraj kalorické, ale pit ich nechcem, lebo sú kyselinotvorné. Ked som sa na to spýtal lekára tak mi tvrdil, že možem. _Nie je to blbost. Tá štava črstvo vylisovaná je omnoho hodnotnejšia tak, prečo ju mám menit za pasterizovaný džús?
Jediné, čo možem jest neobmedzene je zelenina a maso.Vraj.
Takže, ked sa jej zbavím tak váha pojde automaticky hore pri súč. strave?
Odštavovač mám nový Zelmer, tak, ked sa pokazí určite už viem čo kúpim.
Vy osobne, ak som správne pochopil čerpáte energiu hlavne z tých ovocných štiav a semien.
Ja by som to chcel robit tiež, ale podla tej diéty nemožem. Čo si teda mám mysliet?
Dávam si dost cesnaku, cibule. Myslel som, že to tým vykompenzujem. Vy to robíte tiež a tvrdili ste že s candidou nemáte problém.
Ďakujem[/quote:1ea2wxvq]
Sacharidy samozřejmě musíte jíst, bez nich člověk rychle zemře, ale jde o to jaké. Pomerančová šťáva jí za určitých podmínek celkem prospívá, ale grepová už ne a já nyní například piji melounovou, což je zelenina a lisuji šťávu z celého plodu včetně kůry, můžete vyzkoušet. Pro jednodušší orientaci Vám posílám pár tabulek a doporučení, jinak bych se upsal.
http://www.mineralfit.cz/diety-a-cvicen ... a-houb-13/
http://siksta.blog.idnes.cz/c/72385/Kva ... ritel.html
http://www.divka-antikoncepce.wz.cz/kvasinky/
http://www.doktor-zdravi.cz/lekarna/can ... d5246.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 5:28 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Skvelé články,až na to že si odporujú. Vjednom píšu, že ovocie je nevhodné a v druhom ho doporučujú, ten istý druh.
tkaže tie pomaranče, jablká, slivky sú vhodné aj nevhodné. Skvelé z toho sa dá vyvodit záver....
Kolko článkov tolko názorov. Ved to je práve to čo ma metie, že neexistuje jednoznačný názor. Napríklad podla stránky vitarian je konzumácia hocakého ovocia vhodná, lebo na nu vplyv vraj nemá. Som z toho v pomykove.
A čo tie zemiaky? píše sa tam, že nie sú vhodné kvoli škrobu. Takže teraz mám vysadit aj tie a štavu z nich?
A tie lieky čo beriem? Tie by nemali náhodou likvidovat tú "potvoru" a vyrovnávat to, ked zjem napr. celozrrnú bagetu alebo jáhly atd. Ten lekár napr. povedal, že sa obmedzovat nemusím. No sto názorov. A teraz si z toho mám vybrat.
Mimochodom, ked budem nadalej pit tú pomaranč štavu a dávat si ráno cesnak tak to by ju malo utlmit nie?
Tú melónovú vyskúšam. Melón zbožnujem.
Tá celozrnná ryža nebráni stolici? Alebo sa to týka iba lúpanej?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 6:07 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Skvelé články,až na to že si odporujú. Vjednom píšu, že ovocie je nevhodné a v druhom ho doporučujú, ten istý druh.
tkaže tie pomaranče, jablká, slivky sú vhodné aj nevhodné. Skvelé z toho sa dá vyvodit záver....
Kolko článkov tolko názorov. Ved to je práve to čo ma metie, že neexistuje jednoznačný názor. Napríklad podla stránky vitarian je konzumácia hocakého ovocia vhodná, lebo na nu vplyv vraj nemá. Som z toho v pomykove.
A čo tie zemiaky? píše sa tam, že nie sú vhodné kvoli škrobu. Takže teraz mám vysadit aj tie a štavu z nich?
A tie lieky čo beriem? Tie by nemali náhodou likvidovat tú "potvoru" a vyrovnávat to, ked zjem napr. celozrrnú bagetu alebo jáhly atd. Ten lekár napr. povedal, že sa obmedzovat nemusím. No sto názorov. A teraz si z toho mám vybrat.
Mimochodom, ked budem nadalej pit tú pomaranč štavu a dávat si ráno cesnak tak to by ju malo utlmit nie?
Tú melónovú vyskúšam. Melón zbožnujem.
Tá celozrnná ryža nebráni stolici? Alebo sa to týka iba lúpanej?
Ďakujem

Právě proto jsem Vám to poslal, aby Vám konečně došlo, že nejjednodušší je použít vlastní hlavu, protože každé tělo reaguje jinak, tak ani jednotný názor existovat nemůže. Já sám jsem Vám psal, že dle mého názoru nic syrového nevadí a je třeba si potraviny, co mi nesednou, vyselektovat sám.
Brambory vadí pouze vařené a tak s nimi autoři i uvažují, syrové jsou zelenina a ta je zcela bez problémů.
Dokud je budete brát, tak tu kandidu na uzdě zřejmě udrží, ale také odstraní i ty zbytkové snahy imunitního systému o jejím likvidaci. Můj názor je prášky nejíst a imunitní systém nahodit pomocí fungicidních látek přírodního charakteru, současně s tím dodržovat perfektní životosprávu, to je jediné trvalé řešení, které vede k odstranění kandidy, jako problému na celý život, ale prášek vysadíte a máte ji za pár dní zpátky.
Česnek ji velice komplikuje život, ale chce to širší spektrum fungicidů a i dalších opatření, jako velkou dodávku laktobacilů a rozumné stravování.
Celozrnná rýže naopak stolici pomáhá, jiná věc je její působení na kandidu, ale bez pokusu se to stejně nikde nedozvíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 7:55 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja tie články začnem ignorovat, pretože sa vždy iba rozčúlim.
Prírodné fungicídne látky telu dodávam(cesnak,cibula-rozne druhy,paprika). Začnem ešte s tým Lapachom a kyselinou kaprylovou.
Perfektnou životosprávou,no to je velmi diskutabilné. Učite to má značný vplyv, ale ja osobne poznám ludí ktorý jedia každý den tepelne upravené obiloviny a maso a vobec s nou problémy nemajú. Pritom by podla všetkého mali?
Podla mna jej robí dobre hlavne to, že je tých obilovín a celkovo nezdravých vecí prevažná vačšina a ludia tým postupne nahrádzajú zeleninu. Znžujú dávky zeleniny a konzumujú napr kura s haluškami atd. Ale opat sa nájdu jedinci ktorým to nevadí.
Je to proste potvora.
Este ma zaujíma to koloidné striebro. Ako presne sa to užíva? Pije sa to každý den? Alebo?
Kde sa to dá kúpit(v zodpovedajúcej kvalite).
Ako spoznám, že tá celozrnná ryža robí dobre tej candide?
Neviem ako to spoznat, pretože už užívam tie lieky, ale brucho mám stále nafúknuté, no zdaleka nie tak ako predtým.
Hlavne po štavách, ovocí, asi aj niektorej zelenine.
Je táto ryža podla Vás ok http://www.biologika.sk/e-produkt-1129- ... -ryza.html
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 10:34 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja tie články začnem ignorovat, pretože sa vždy iba rozčúlim.
Prírodné fungicídne látky telu dodávam(cesnak,cibula-rozne druhy,paprika). Začnem ešte s tým Lapachom a kyselinou kaprylovou.
Perfektnou životosprávou,no to je velmi diskutabilné. Učite to má značný vplyv, ale ja osobne poznám ludí ktorý jedia každý den tepelne upravené obiloviny a maso a vobec s nou problémy nemajú. Pritom by podla všetkého mali?
Podla mna jej robí dobre hlavne to, že je tých obilovín a celkovo nezdravých vecí prevažná vačšina a ludia tým postupne nahrádzajú zeleninu. Znžujú dávky zeleniny a konzumujú napr kura s haluškami atd. Ale opat sa nájdu jedinci ktorým to nevadí.
Je to proste potvora.
Este ma zaujíma to koloidné striebro. Ako presne sa to užíva? Pije sa to každý den? Alebo?
Kde sa to dá kúpit(v zodpovedajúcej kvalite).
Ako spoznám, že tá celozrnná ryža robí dobre tej candide?
Neviem ako to spoznat, pretože už užívam tie lieky, ale brucho mám stále nafúknuté, no zdaleka nie tak ako predtým.
Hlavne po štavách, ovocí, asi aj niektorej zelenine.
Je táto ryža podla Vás ok http://www.biologika.sk/e-produkt-1129- ... -ryza.html
Ďakujem

Kandidu má naprosto každý a záleží jenom na dobré funkci imunitního systému, zda s ní je, či není problém. Není nejmenší důvod se zabývat kandidou, ale vyřešit je třeba tu imunitu, pak bude vše jak má být. Bohužel z cca 50% to je psychika a zde jsme dosud na mrtvém bodě, to musíte ještě pochopit velmi mnoho. Proto někdo může jíst hůře než prase a nic mu není, on si to totiž nepřipouští.
Postupů je mnoho, ale obecně si každý stanoví na základě vlastních reakcí svůj postup. Více si nastudujte zde: http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/in ... ,23.0.html
Vždy jsou jenom dvě možnosti, buď Vám bude zle, nebo nebude, žádnou jinou cestou se to poznat nedá. Proto jsem Vám ihned zpočátku naší komunikace tolikrát doporučil si naprosto vše detailně zapisovat včetně pocitů, nyní by jste byl o mnoho dál.
Tuto rýži neznám, dle mého názoru je dobrá, ale celkem drahá, sám občas používám rýži natural. http://www.bio-country.cz/Prilohy/Ryze/Ryze-natural
http://www.dumpotravin.cz/inshop/potrav ... x500g.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 6:39 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No s tou psychikou som na dne to je fakt. Z každej strany počúvam stále ako zle vyzerám a ko nutne potrebujem varenú stravu atd. Úplne som z toho zdeptaný. Tie veci vyskúšam.
Mimochodom to lanové semeno mišam do šalátu 1 lyžicu rozomletého a do šalátu dám repkový olej.
Vadí mi, že sa to v tom stratí. Nedá sa to semeno len dobre rozomliet a prehltnút alebo jest v nejakej kombinácii, kde sa zvýrazní viac jeho chut? Nemám na mysli tú zmes s lanovým olejom a pórom.
Ked opat začnem s tou pomarančovou stavou nebude vadit, že po vipití ráno s nou zapijem tie tablety vit C 2x 1000.
Nebude sa to bit? Alebo mám vypit stavu a počkat a tablety zapit vodou? Doteraz som to zapíjal vodou.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 9:01 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No s tou psychikou som na dne to je fakt. Z každej strany počúvam stále ako zle vyzerám a ko nutne potrebujem varenú stravu atd. Úplne som z toho zdeptaný. Tie veci vyskúšam.
Mimochodom to lanové semeno mišam do šalátu 1 lyžicu rozomletého a do šalátu dám repkový olej.
Vadí mi, že sa to v tom stratí. Nedá sa to semeno len dobre rozomliet a prehltnút alebo jest v nejakej kombinácii, kde sa zvýrazní viac jeho chut? Nemám na mysli tú zmes s lanovým olejom a pórom.
Ked opat začnem s tou pomarančovou stavou nebude vadit, že po vipití ráno s nou zapijem tie tablety vit C 2x 1000.
Nebude sa to bit? Alebo mám vypit stavu a počkat a tablety zapit vodou? Doteraz som to zapíjal vodou.
Ďakujem

Kecy ze svého okolí neposlouchejte, každý nakonec vypadá podle toho jak se cítí. Vždy je to o vyzařování sebevědomí a pokud ho nemáte, jste pro okolí nemocný a hodný litování.
To děláte dobře, na tom není co měnit. Suché se jíst prakticky nedá, to se lepí v puse a jako doporučitelnou verzi můžete vyzkoušet macerované. Pouze se zalije večer teplou vodou a do rána to dostane takovou šlemovitou konzistenci jako polévka, stačí do toho namačkat česnek, okořenit a potom vypít, nebo sníst jako polévku. Tento macerát je velice dobrý na stav střevní mikroflóry.
Pomerančová šťáva na zapití vitamínu C nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte čer 23, 2009 1:42 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Nie je nutné to po tom namočení mixovat ze?
Predpokladám, že to bude po tom 12 hod. máčaní dost makké.
Alebo nie?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte čer 23, 2009 4:24 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Nie je nutné to po tom namočení mixovat ze?
Predpokladám, že to bude po tom 12 hod. máčaní dost makké.
Alebo nie?
Ďakujem

Nevím, zda jste to pochopil správně, ale namáčí se rozemleté lněné semínko, tak proč ho ještě mixovat, píšu tam jasně, že se to dá vypít a ne, že se to má kousat. Měkké je to za cca 1 hodinu, ale přes noc se uvolní více účinných látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte čer 23, 2009 5:08 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok, už je mi to jasné.

Dnes ma na padla jedna vec ohladom toho cesnaku.
Može sa zkazit? Mal som pocit že nejako zožlkol. Ja som ho zjedol.
Urobil som tým nejakú chybu alebo? Ak bol zle skladovaný, tak kde je ho najlepšie skaldovat?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte čer 23, 2009 5:50 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok, už je mi to jasné.
Dnes ma na padla jedna vec ohladom toho cesnaku.
Može sa zkazit? Mal som pocit že nejako zožlkol. Ja som ho zjedol.
Urobil som tým nejakú chybu alebo? Ak bol zle skladovaný, tak kde je ho najlepšie skaldovat?
Ďakujem

Česnek se skladuje na suchém místě při běžné pokojové teplotě a za těchto podmínek se nijak nekazí. Nesmí se dopředu loupat ani nijak upravovat, je potřeba jej jíst ihned po oloupání a rozmačkání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte čer 23, 2009 6:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ten cesnak bol už v rej hlavičke nejaký nažltlý. To,že je taký som zistil ked som tie strúčiky lúpal.
Bol nejaký zvláštny, tak dúfam, že som nepojedol nejaký skazený. Zjem denne asi 2 strúčiky ráno, potom do šalátu 4
a na večeru 4. Dávam si tie navačšie. Dúfam, že je to ok. Okrem toho jem aj cibulu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jarda a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz