Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 3:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 1:43 pm 
Offline

Registrován: pon úno 25, 2019 10:56 am
Příspěvky: 16
A ještě bych se zúčastněných rád zeptal na téma alkohol a candida. Teď konkrétně nemyslím nápoje, ty jsem vyřadil už před lety, ale rád bych pořídil např. nějakou tinkturu na imunitu (echinacea, grepová jádra...) a ty jsou všechny v ethanolu, případně glycerin.

Já tu svi*i už krmit odmítám, tak je to pro mě diskutabilní \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 5:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
marokanka píše:
Ono nešlo ani tak o čas, jako že jsem žil v tom, že je potřeba mít sklenici někde ve sklepě, kterým v paneláku nedisponuji.

Jardo, a jak se stavíte ke koloidnímu stříbru? Někdo na Candidu doporučuje, ale jelikož ho u nás legislativa zakazuje užívat vnitřně, tak jsem nikde nezjistil kolik PPM, v jakém množství a jak často a kdy - na lačno, po jídle.

Asi se kousnu a zařadím i klystýry. Když jsem si ho dělal naposledy, tak se mě vylítl takový cucek jakoby sražené krve a od té doby z něj mám respekt.

Ono kimchi minimálně měsíc vydrží i v pokojové teplotě nebo v lednici. Pokud jde o stříbro tak běžně se doporučuje 10 ppm a množství kávové až polévkové lžíce vždy nalačno a nepolykat, ale držet v ústech alespoň minutu nebo déle. Právě proto že tam byla ta krev je potřeba je dělat a vyčistit to místo se zánětem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 5:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
marokanka píše:
A ještě bych se zúčastněných rád zeptal na téma alkohol a candida. Teď konkrétně nemyslím nápoje, ty jsem vyřadil už před lety, ale rád bych pořídil např. nějakou tinkturu na imunitu (echinacea, grepová jádra...) a ty jsou všechny v ethanolu, případně glycerin.

Já tu svi*i už krmit odmítám, tak je to pro mě diskutabilní \":)\".

Takto miniaturní množství bych asi neřešil tím předpokládám nelze nic zhoršit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 5:50 pm 
Offline

Registrován: pon úno 25, 2019 10:56 am
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Takto miniaturní množství bych asi neřešil tím předpokládám nelze nic zhoršit.

Děkuji Vám moc za veškeré info, Jardo. Zařadím obojí, ale to stříbro někde doporučují i polykat. Taky se mi to příliš nezdá.

Teď už se ponořím do ozdravného procesu, tak třeba za měsíc sem postnu progres \":)\".


Fajn den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
marokanka píše:
Děkuji Vám moc za veškeré info, Jardo. Zařadím obojí, ale to stříbro někde doporučují i polykat. Taky se mi to příliš nezdá.

Teď už se ponořím do ozdravného procesu, tak třeba za měsíc sem postnu progres \":)\".


Fajn den.

S tím stříbrem si asi nerozumíme, tedy podržet v ústech, většinu poberou sliznice a poté spolknout protože pokud je v žaludku HCl reaguje s ní na nevyužitelné sloučeniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 04, 2020 10:21 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
zdravim,

mozno tu pisem trocha mimo temu, ale suvisi to s candida dietou,
planujem zahajit utok na candidu \":evil:\" ale este predtym som si pogooglil a nasiel zaujimavu myslienku a to par dni pred zacatim diety, vykonat detox ale s jednou zlozkou v tomto detox plane mam problem. a to kde a ako zozeniem osmoticku vodu/ filtrovanu vodu, nakolko je odporucana spolu s kajenskym peprom, jablcny ocot a citron ako napoj pocas detoxikacie... nema niekto skusenost ci je mozne niekde kupit osmoticku vodu ? popr. toma natura pramenita voda ...myslite ze je vhodna volba ku vode osmotickej ?
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2020 11:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
zdravim,

mozno tu pisem trocha mimo temu, ale suvisi to s candida dietou,
planujem zahajit utok na candidu \":evil:\" ale este predtym som si pogooglil a nasiel zaujimavu myslienku a to par dni pred zacatim diety, vykonat detox ale s jednou zlozkou v tomto detox plane mam problem. a to kde a ako zozeniem osmoticku vodu/ filtrovanu vodu, nakolko je odporucana spolu s kajenskym peprom, jablcny ocot a citron ako napoj pocas detoxikacie... nema niekto skusenost ci je mozne niekde kupit osmoticku vodu ? popr. toma natura pramenita voda ...myslite ze je vhodna volba ku vode osmotickej ?
dakujem

Osmotická voda je voda upravená reverzní osmózou tedy vlastně destilovaná voda. Zda je nebo není nutná na uvedenou proceduru nedovedu s jistotou odpovědět neznám důvod proč by se měla použít zrovna tato voda. Podle mě by stačila jakákoliv čistá voda, ale to se musíte zeptat autora toho postupu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 11:35 pm 
Offline

Registrován: sob úno 08, 2020 10:17 pm
Příspěvky: 3
Zdravím

Už dlhšiu dobu študujem toto fórum a snažím sa pochopiť čo sa asi deje s mojím "telíčkom".
Podla príznakov, teda hlavne podľa jazyka, mam biely dakedy až žltý povlak na jazyku, slabosť, zahmlená myseľ, a fakt extrémne zla pamäť a koncentrácia to vyzerá na candidu.

Ale je to len moja domnenka, tak Vám radšej rozpoviem cca ako som žil, a ako som sa dostal do bodu kde som teraz. Možno budete mat nejaký "lepší" názor na môj stav.

Od dectva som vyrastal na klasickej strave (mäso, mlieko, syry, údeniny, a velke množstvo sladkých veci) Mám rad veľmi sladke, fakt som ho jedol dosť moc. Zároveň som ale dosť športoval (turistika, bike), vôbec som nepil alkohol, ten mi nechutí. Takým spôsobom som žil 24 rokov, minuli rok ale nastala zmena a ja som dosť začal piť, teda na moje pomery to bolo vcelku dosť..... a par rokov som hulil, posledný rok vcelku intenzívne.....

V septembri 2019 som koncil na infekčnom kôli podozreniu na žltačku. (slabosť, žlté oči). Nakoniec to bol CMV vírus (herpes), zrejme mi padla imunita a tým sa prejavil ten vírus. Liečbu v nemocnici som odmietol a po konzultácii s par doktormi s inej nemocne som podal negatívny reverz. Niesom moc na jedenie liekov...



A tým začala moja kapitola riešenia stravovania, ktorá pokračuje do dnes. Bol som ešte raz na testoch a hladina bilirubínu sa mi znížila na hornú hranicu priemeru. Doktorka mi diagnostikovala Gilbertov sindrom.
Príznaky sú mierne zožltnuté oči a občasná slabosť pri namáhavejších aktivitách.
Od vtedy som začal fungovať na makrobiotike. Stav sa mi podlstatne zlepšil, vtedy som nemohol pomaly ani chodiť, teraz už aj športujem ale neni to stále ok. Ten pocit únavy stále pretrváva.

Pred dvoma mesiacmi som narazil na toto fórum a dosť príznakov nasvedčovalo candide. Začal som diétu ale stále som asi 2 týždne jedol pohánku a pšeno. Aktuálne som týždeň na nízko sacharidovaridovej diéte, jem zeleninu, vajcia, orechy, oleje. Mäso minimálne, ale niesom vegetarián.... nechcem sa nejako skatulkovat. Cesnak, cibuľa, chren a všetky palive veci jem aj keď ma extrémne pália, s tým som mal problém asi vždy. + jem bryndzu, pickles, kyslú kapustu. Chute na sladké ma už vcelku prešli.

Schudol som 7kg, s povodnych 82kg ktoré som si držal niekoľko rokov. výšku mám 190cm.

Aktuálne sa cítim lepšie, ale povlak stále pretrváva je mi jasne že to je boj na dlhu trať. Posledne dni som začal mat zápchu a cítim sa dosť slabý. Až keď si spravím klystír tak mi začne byt zas fajn plný energie. Ale po jedle sa mi znovu nafúkne brucho a zápcha pokračuje. Pijem vcelku dosť, 2-3L vody.

Najviac ma zaujíma Váš názor na tu slabosť ktorá je podla doktorov Gilbertov sindrom.... mám aj dosť silne kruhy pod očami, ale to si myslím spôsobuje pretažena peceň kôli vymierajucej candide a celkovo čistejsej strave. Pri klystíroch idú so mňa biele chumáče a raz vyšla 10cm dlha biela šlacha... zrejme nejaká usadenina. A na nechte na palci lavej nohy sa mi spravil hnedo modrý flak. A dosť mi býva zima na končatiny, fakt dosť, v podstate ako vindem von tak mi je zima, vcelku rýchlo mi a strpnu.


Niesom moc dobrý štylista slohov, tak majte strpenie.))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="knolly":1eh2dlv3]Zdravím

Už dlhšiu dobu študujem toto fórum a snažím sa pochopiť čo sa asi deje s mojím "telíčkom".
Podla príznakov, teda hlavne podľa jazyka, mam biely dakedy až žltý povlak na jazyku, slabosť, zahmlená myseľ, a fakt extrémne zla pamäť a koncentrácia to vyzerá na candidu.

Ale je to len moja domnenka, tak Vám radšej rozpoviem cca ako som žil, a ako som sa dostal do bodu kde som teraz. Možno budete mat nejaký "lepší" názor na môj stav.

Od dectva som vyrastal na klasickej strave (mäso, mlieko, syry, údeniny, a velke množstvo sladkých veci) Mám rad veľmi sladke, fakt som ho jedol dosť moc. Zároveň som ale dosť športoval (turistika, bike), vôbec som nepil alkohol, ten mi nechutí. Takým spôsobom som žil 24 rokov, minuli rok ale nastala zmena a ja som dosť začal piť, teda na moje pomery to bolo vcelku dosť..... a par rokov som hulil, posledný rok vcelku intenzívne.....

V septembri 2019 som koncil na infekčnom kôli podozreniu na žltačku. (slabosť, žlté oči). Nakoniec to bol CMV vírus (herpes), zrejme mi padla imunita a tým sa prejavil ten vírus. Liečbu v nemocnici som odmietol a po konzultácii s par doktormi s inej nemocne som podal negatívny reverz. Niesom moc na jedenie liekov...



A tým začala moja kapitola riešenia stravovania, ktorá pokračuje do dnes. Bol som ešte raz na testoch a hladina bilirubínu sa mi znížila na hornú hranicu priemeru. Doktorka mi diagnostikovala Gilbertov sindrom.
Príznaky sú mierne zožltnuté oči a občasná slabosť pri namáhavejších aktivitách.
Od vtedy som začal fungovať na makrobiotike. Stav sa mi podlstatne zlepšil, vtedy som nemohol pomaly ani chodiť, teraz už aj športujem ale neni to stále ok. Ten pocit únavy stále pretrváva.

Pred dvoma mesiacmi som narazil na toto fórum a dosť príznakov nasvedčovalo candide. Začal som diétu ale stále som asi 2 týždne jedol pohánku a pšeno. Aktuálne som týždeň na nízko sacharidovaridovej diéte, jem zeleninu, vajcia, orechy, oleje. Mäso minimálne, ale niesom vegetarián.... nechcem sa nejako skatulkovat. Cesnak, cibuľa, chren a všetky palive veci jem aj keď ma extrémne pália, s tým som mal problém asi vždy. + jem bryndzu, pickles, kyslú kapustu. Chute na sladké ma už vcelku prešli.

Schudol som 7kg, s povodnych 82kg ktoré som si držal niekoľko rokov. výšku mám 190cm.

Aktuálne sa cítim lepšie, ale povlak stále pretrváva je mi jasne že to je boj na dlhu trať. Posledne dni som začal mat zápchu a cítim sa dosť slabý. Až keď si spravím klystír tak mi začne byt zas fajn plný energie. Ale po jedle sa mi znovu nafúkne brucho a zápcha pokračuje. Pijem vcelku dosť, 2-3L vody.

Najviac ma zaujíma Váš názor na tu slabosť ktorá je podla doktorov Gilbertov sindrom.... mám aj dosť silne kruhy pod očami, ale to si myslím spôsobuje pretažena peceň kôli vymierajucej candide a celkovo čistejsej strave. Pri klystíroch idú so mňa biele chumáče a raz vyšla 10cm dlha biela šlacha... zrejme nejaká usadenina. A na nechte na palci lavej nohy sa mi spravil hnedo modrý flak. A dosť mi býva zima na končatiny, fakt dosť, v podstate ako vindem von tak mi je zima, vcelku rýchlo mi a strpnu.


Niesom moc dobrý štylista slohov, tak majte strpenie.))[/quote:1eh2dlv3]
Celkem bych si dovolil odhadnout že jste se patrně trefil nicméně pokud nebudete trvale ohřátý těžko se kvasinek zbavíte. Celý proces funguje tak že kvasinky regulují, tedy žerou, laktobacily a laktíci potřebují konkrétní teplotu v trávicím traktu kterou zjevně nedocilujete. Vyzkoušejte se nějak ohřát vana s teplou vodou, červená sauna, solné zábaly, nohy do lavoru s horkou vodou a můžete vyzkoušet i prohřívací koření, hlavně čaj ze zázvoru, skořice, hřebíčku, oregana a dalších. Na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 12:02 pm 
Offline

Registrován: sob úno 08, 2020 10:17 pm
Příspěvky: 3
Dakujem za rýchlu odpoveď.
Na tom zahriatí tela popracujem, nevedel som že laktobacily potrebujú určitú teplotu, skúsim tu TMC.
Na pečeň užívam pestrec mariánsky, ten koncentrát bude asi lepší, tak ho skúsim. Ešte rozmyšlam nasadiť oreganovy olej na likvidáciu tej candidy, čo si myslite o výrobku od výrobcu Webber Naturals-Cold-A-Tak oregano oil 80 %?

A ešte som zabudol povedať že skoro vôbec nepociťujem hlad, kludne mi stačí jest 1x denne. Ale väčšinou jem viac X, mam chuti si niečo dať.... Čo poviete mam poslúchať telo a jest len podla pocitu hladu, alebo jest viac krát? + som dosť zahlienený, prakticky stále idú so mňa žlto zelene hlieny. A na to lepšie vyprázdňovanie by ste mi odporučili niečo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
knolly píše:
Dakujem za rýchlu odpoveď.
Na tom zahriatí tela popracujem, nevedel som že laktobacily potrebujú určitú teplotu, skúsim tu TMC.
Na pečeň užívam pestrec mariánsky, ten koncentrát bude asi lepší, tak ho skúsim. Ešte rozmyšlam nasadiť oreganovy olej na likvidáciu tej candidy, čo si myslite o výrobku od vyrobcu Webber Naturals-Cold-A-Tak oregano oil 80 %?

Ono to ani tak není o tom co nasadíte jako o rychlém střídání těch věcí protože kandida je značně flexibilní a dovede si zvyknout prakticky na všechno, tedy ideál je zvolit více prostředků a střídat je třeba každý den v týdnu jeden v dost silné dávce. Jinak oreganový olej se dělá i silnější tedy je to spíše o ceně to si musíte porovnat sám co to konkrétní zboží u vás stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 1:41 pm 
Offline

Registrován: sob úno 08, 2020 10:17 pm
Příspěvky: 3
Tak budem to striedať ako hovorite. A v tej tablete by malo byt okolo 145mg carvacrolu a tuším som čítal že ste niekomu odporučili okolo 200mg 3x denne. Takže teoreticky by mi mohli stačit aj tie.... ale nvm niesom odborník.
Ešte som našiel tento produkt Zane Hellas-Fungus Stop obsahujú 86%, 150mg v tablete carvacrolu.
Tak možno zoberiem tie, co poviete? Nechcem to zas ani prehanat ani so silnými dávkami doplnkov. Myslím že telo si vie poradiť s nepríjemnosťami vcelku dobre aj samo keď mu vytvorime dobre podmienky. Akurát mu chcem trosku v tom pomocť ))

A k tomu vyprázdňovaniu niečo poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 3:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
knolly píše:
Tak budem to striedať ako hovorite. A v tej tablete by malo byt okolo 145mg carvacrolu a tuším som čítal že ste niekomu odporučili okolo 200mg 3x denne. Takže teoreticky by mi mohli stačit aj tie.... ale nvm niesom odborník.
Ešte som našiel tento produkt Zane Hellas-Fungus Stop obsahujú 86%, 150mg v tablete carvacrolu.
Tak možno zoberiem tie, co poviete? Nechcem to zas ani prehanat ani so silnými dávkami doplnkov. Myslím že telo si vie poradiť s nepríjemnosťami vcelku dobre aj samo keď mu vytvorime dobre podmienky. Akurát mu chcem trosku v tom pomocť ))

A k tomu vyprázdňovaniu niečo poradíte?

Baleno v tobolkách vyjde všechno dráž než volně sypané, nebo v lahvičce tedy za mě bych volil lahvičku čistého produktu s tím že si budete kapat dle potřeby. Každopádně ale musíte čistý olej ředit oliváčem je to hrozný držkopal a spálil by vám sliznice. Většinou lidé dávají do polévkové lžíce pár kapek a pak tu směs spolknou. Pokud jde o kadění tam dost záleží na tom co děláte blbě mnohdy stačí hořčík, více pít, více tuku, pohyb a teplo které zrychlí štítnou, nebo prostě zrychlit štítnou třeba kafem to funguje mnoha lidem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2020 10:46 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
ako sa zbavit sebore-i, trapi ma najma v zime a na jar, symptom podrazdena zacervenana pokozka,ktora je tiez sucha a su tam lupiny, ak si necham strnisko.
- moze mat seborea spojitost s candidou ?
- momentalne som vyse mesiaca na nizkosacharidovej diete, posledne tri tyzdne uzivam takmer s kazdym jedlom betaine hcl a na noc probiotika a psyllium, ale seborea nemizne, ale zasa dieta trocha eliminovala symptomy, candidy. spomeniem ze sa mi upravila stolica ktora vyzera ako by asi aj mala. posledny tyzden som zaradil aj pripravky na cistenie pecene, sylimarin milk thistle, selen a kyselina alfa lipoova, ale zatial ziadna zmena, akurat sa mi zmenil pach mocu.
- planujem zaradit do liecby aj kombinovane: oreganovy olej, grepove kvapky a candex. tak som zvedavy ci sa nieco zmeni a dufam ze teraz uz bude telo lepsie zvladat nasadenie tychto doplnkov na liecbu candidy, predtym som mal traviace problemy pri uzivani doplnkov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 5:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
ako sa zbavit sebore-i, trapi ma najma v zime a na jar, symptom podrazdena zacervenana pokozka,ktora je tiez sucha a su tam lupiny, ak si necham strnisko.
- moze mat seborea spojitost s candidou ?
- momentalne som vyse mesiaca na nizkosacharidovej diete, posledne tri tyzdne uzivam takmer s kazdym jedlom betaine hcl a na noc probiotika a psyllium, ale seborea nemizne, ale zasa dieta trocha eliminovala symptomy, candidy. spomeniem ze sa mi upravila stolica ktora vyzera ako by asi aj mala. posledny tyzden som zaradil aj pripravky na cistenie pecene, sylimarin milk thistle, selen a kyselina alfa lipoova, ale zatial ziadna zmena, akurat sa mi zmenil pach mocu.
- planujem zaradit do liecby aj kombinovane: oreganovy olej, grepove kvapky a candex. tak som zvedavy ci sa nieco zmeni a dufam ze teraz uz bude telo lepsie zvladat nasadenie tychto doplnkov na liecbu candidy, predtym som mal traviace problemy pri uzivani doplnkov.

Tak spojitost tam být může, šmejdi běžně spolupracují. Silnější detox který po takové změně nastane také může krátkodobě zhoršit příznaky. Silné doplňky bych dával pomalu a zvedal postupně tak se vyhnete herx reakcím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz