Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 04, 2018 7:31 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
krasnagadgetka píše:
Máte někdo tlaky v hlavě, uších, obličeji, které trvají delší dobu? Já už to mám teď tři dny a už z toho začínám být opravdu nervozní. Na netu píší, že to může být způsobenou kvasinkou. Nebo jestli to může být od páteře?
Děkuji.

Tyhle Vámi zmíněné příznaky může způsobovat kvasinka, ale taky tisíc jiných věcí. Tohle je střílení od boku. Mezi typické příznaky kvasinky patří například suchá kůže, lupy ve vlasech či obočí, brainfog, únava, nafukování břicha po cukru či ovoci atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2018 6:55 pm 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2018 6:45 pm
Příspěvky: 2
Zdravím,
před zhruba 6-10 lety jsem prodělal plicní chlamydie (měl jsem tuším 3 zápaly plic dokonce) a také boreliózu. Obojí jsem měl zaléčeno antibiotiky. Nicméně po čase se u mě začali projevovat symptomy typu praskání kolen, po několika měsících se to rozšířilo do zápěstí, ramen, poté po dalších měsících i do loktů, obratlů a zkrátka dnes křupu celý. Není to doprovázeno bolestí (při určitých úhlech jako dřep apod. však ano), spíše bych ale to popsal jako vrzání nenamazaných kloubů, jejich ztuhlost. Když jsem to zmínil u lékaře, bylo to označeno jako nedostatek vápníku a dostal jsem doporučení jíst více jídel s obsahem vápníku, prý to je také vlivem růstu. Do těchto zhoršujících se příznaků jsem také začal pozorovat nervové problémy (občasný třes rukou, narušená nervová spojení, cukání svalů, mravenčení rukou v určité poloze, i zhoršená mluva) - zřejmě to je způsobeno zánětem, jenž byl vytvářen patogenem. Do toho se také přidal zánět cév - na nohou se mi začali tvořit petechie (výrony krve do kůže z popraskaných cévek), poté se později rozšířili i na ruce -> bylo mi řečeno, že to je nedostatkem rutinu, takže jsem dostal přípravek s rutinem a k tomu kortikoidní mast. Kortikoidní mast samozřejmě nepomohla a užívání rutin jen do té doby, co jsem ho užíval. Zaznamenávám i občasné bolesti hlavy, také nepřiměřenou únavu. V té době jsem se začal lépe stravovat, zajímat se o zdravý životní styl. Postupem času jsem zmírnil zánět v těle do té míry, že se tyto petechie zmírnily. Symptomy však stále přetrvávají, dá se s tím sportovat, je to však otravné a do jisté míry to značí zřejmě přítomnost borelií či chlamydií -obojí má, pokud vím správně, stejné příznaky. Je mi jasné, že konvenční lékaři mi v tomhle nepomohou, měl jsem i jakési testy na borelie, které byly negativní, byl jsem na revmatologii, opět revma nenalezeno. Pročetl jsem si zde některé rady a můj dotaz zní, zda bude vhodné nasadit léčbu, která by se skládala z koupelí v epsomské soli, požíváním CDS2 a také natíráním DMSO + CDS2 na kůži. DMSO jsem natíral již dříve na kůži a mohu říci, že se zánět zmírnil. Užíval jsem to však tuším jen 2 dny. CDS2 jsem vyzkoušel rovněž a zpozorovával jsem jakousi pichlavou bolest, která cestovala po těle. Také jsem zjistil, že teplo a teplé koupele zmírňují tyto symptomy.

Nyní jsem vyzkoušel doplnit borax -> co jsem zjistil je, že se mi zhoršila alergie na roztoče a s tím spojené astma, kterým jsem trpěl, bylo však doposud jen v mírném stavu od doby, co jsem změnil jídelníček k zdravějšímu. Zhoršuje se mi to především po sladkých jídlech typu banány, med... Když jsem vynechal cukr, alergie kupodivu ustoupila za den skoro do předchozí stavu (při tom stále dodávám zmiňovaný borax). Co jsem se dočetl, tak je to prý výborný hubič kvasinky. Je tedy možné, že tyhle symptomy by mohly značit kvasinku, která může být v mém těle již rozšířená pěkně dlouho? Mj. by mě zajímalo, zda se projevuje i nějak na kůži? Mám různě na kůži zhruba 0.5mm až 2mm bílé tečky - jakoby chybějící pigment, ale když po tom přejedu, zdá se to mírně vystouplé, především u těch větších teček. Může to značit cysty něčeho, či kvasinky, či to je pouze chybějící pigment zřejmě spojený s DNA?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2018 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Donerstag píše:
Zdravím,
před zhruba 6-10 lety jsem prodělal plicní chlamydie (měl jsem tuším 3 zápaly plic dokonce) a také boreliózu. Obojí jsem měl zaléčeno antibiotiky. Nicméně po čase se u mě začali projevovat symptomy typu praskání kolen, po několika měsících se to rozšířilo do zápěstí, ramen, poté po dalších měsících i do loktů, obratlů a zkrátka dnes křupu celý. Není to doprovázeno bolestí (při určitých úhlech jako dřep apod. však ano), spíše bych ale to popsal jako vrzání nenamazaných kloubů, jejich ztuhlost. Když jsem to zmínil u lékaře, bylo to označeno jako nedostatek vápníku a dostal jsem doporučení jíst více jídel s obsahem vápníku, prý to je také vlivem růstu. Do těchto zhoršujících se příznaků jsem také začal pozorovat nervové problémy (občasný třes rukou, narušená nervová spojení, cukání svalů, mravenčení rukou v určité poloze, i zhoršená mluva) - zřejmě to je způsobeno zánětem, jenž byl vytvářen patogenem. Do toho se také přidal zánět cév - na nohou se mi začali tvořit petechie (výrony krve do kůže z popraskaných cévek), poté se později rozšířili i na ruce -> bylo mi řečeno, že to je nedostatkem rutinu, takže jsem dostal přípravek s rutinem a k tomu kortikoidní mast. Kortikoidní mast samozřejmě nepomohla a užívání rutin jen do té doby, co jsem ho užíval. Zaznamenávám i občasné bolesti hlavy, také nepřiměřenou únavu. V té době jsem se začal lépe stravovat, zajímat se o zdravý životní styl. Postupem času jsem zmírnil zánět v těle do té míry, že se tyto petechie zmírnily. Symptomy však stále přetrvávají, dá se s tím sportovat, je to však otravné a do jisté míry to značí zřejmě přítomnost borelií či chlamydií -obojí má, pokud vím správně, stejné příznaky. Je mi jasné, že konvenční lékaři mi v tomhle nepomohou, měl jsem i jakési testy na borelie, které byly negativní, byl jsem na revmatologii, opět revma nenalezeno. Pročetl jsem si zde některé rady a můj dotaz zní, zda bude vhodné nasadit léčbu, která by se skládala z koupelí v epsomské soli, požíváním CDS2 a také natíráním DMSO + CDS2 na kůži. DMSO jsem natíral již dříve na kůži a mohu říci, že se zánět zmírnil. Užíval jsem to však tuším jen 2 dny. CDS2 jsem vyzkoušel rovněž a zpozorovával jsem jakousi pichlavou bolest, která cestovala po těle. Také jsem zjistil, že teplo a teplé koupele zmírňují tyto symptomy.

Nyní jsem vyzkoušel doplnit borax -> co jsem zjistil je, že se mi zhoršila alergie na roztoče a s tím spojené astma, kterým jsem trpěl, bylo však doposud jen v mírném stavu od doby, co jsem změnil jídelníček k zdravějšímu. Zhoršuje se mi to především po sladkých jídlech typu banány, med... Když jsem vynechal cukr, alergie kupodivu ustoupila za den skoro do předchozí stavu (při tom stále dodávám zmiňovaný borax). Co jsem se dočetl, tak je to prý výborný hubič kvasinky. Je tedy možné, že tyhle symptomy by mohly značit kvasinku, která může být v mém těle již rozšířená pěkně dlouho? Mj. by mě zajímalo, zda se projevuje i nějak na kůži? Mám různě na kůži zhruba 0.5mm až 2mm bílé tečky - jakoby chybějící pigment, ale když po tom přejedu, zdá se to mírně vystouplé, především u těch větších teček. Může to značit cysty něčeho, či kvasinky, či to je pouze chybějící pigment zřejmě spojený s DNA?

Děkuji.

První část dotazu plně chápu, ale to co na to chcete nasadit není něco co by vyřešilo vnitřní problém o který se podle všeho jedná. Každopádně se takto dá pořešit zánět lokálně což by asi i tak mohlo pomoci, ale lepší bude když na to půjdete ne odhadováním, ale testováním a začal bych krkacím testem na HCl, který jsem zde popisoval. Druhá část dotazu je již trochu zmatečná a nějak nepobírám jak tam souvisí ty bílé skvrny s tím úvodem o boraxu. Jinak kvasinka se může projevovat kdekoliv v těle i na pokožce a to v mnoha různých variantách tedy netvrdím že to není možné i když by šlo o dosti málo běžný projev. Já bych za tím spíše hledal minerální rozvrat, nebo nějakou chybu v tvorbě melaninu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2018 9:17 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Angličané mají trefný výraz lungworm, ale v podstatě zápal plic, astma a atopický ekzém mohou způsobovat jakékoliv nematody a prvoci cestující po těle. Opravdu by mě zajímalo, co by se šmejdem typu spirocheta udělal miniklystýr HCl a injekce uriny pod kůži.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pát říj 19, 2018 12:18 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 18, 2018 8:01 pm 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2018 6:45 pm
Příspěvky: 2
Dobře. Chci se nechat přeměřit, ale údajně je potřeba dosti znalého člověka s tím přístrojem. Neznáte někoho v okolí Ostravě? Takovým průkopníkem je také Hana Bláhová z Brna, pokud vím. Mimochodem, znáte nějaké knihy ohledně parazitů? Jistě se jich dost najde, ale v souvislosti s člověkem té literatury je docela málo - teda alespoň z pohledu toho, že spousta nemocí může být zaviněna parazitem a jeho toxiny.

PS: Nejsem si jist, zda to způsobuje kvasinka či borelióza, ale rozhodně můžu registrovat po čas dne různé škubání v cévách bych asi řekl, zkrátka jakoby by tam byl nějaký parazit, který by se snažil někam dostat, někdy to trvá klidně i 3 minuty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 18, 2018 11:38 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
To máte jedno, terpentýn se po čajové lžičce dostane i do mozku a kdo si dnes již netroufá na historického malého panáka (fluid uk ounce), tak za něj dospělce jednorázově zlikvidují pasty pro koně. http://renataporadce.blog.cz/1303/vlasovec
Co se týče záchvatů, tak je v podobě epilepsie (seizure) vyvolává cysticerkóza a larvální toxokaróza. Svalové záškuby (fasciculations) a křeče (convulsions, cramps) může vyvolat i nedostatek hořčíku, vápníku a přebytek draslíku, to vše jsou malí a velcí šmejdi schopni zprostředkovat. Máte pravdu v tom, že cukání (jerking and twitching) je poměrně často zmiňováno po nákaze komárem či klíštětem.

Cerebral Toxocariasis: Silent Progression to Neurodegenerative Disorders?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4462679/
Potential linkages between T. canis infections and neuropsychiatric disorders
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4462679/table/T3/?report=objectonly
Extra-intestinal and long term consequences of Giardia duodenalis infections
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3870550/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2018 6:38 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Ahoj, prave jsem se na wiki docetla, ze marigold - mesicek, presneji Tagetes Lucida macena na slunci v alkoholu likviduje kandidu, a nejen ji. Setkal se s touhle informaci nekdo? Nebo to nekdo vyzkousel?

"In one study, methanolic extract from the flower inhibited growth of Staphylococcus aureus, E. coli, and Candida albicans cultures. This effect was enhanced with exposure to ultraviolet light. The roots, stems, and leaves also had the same effect when irradiated with UV light."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2018 7:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Vibola píše:
Ahoj, prave jsem se na wiki docetla, ze marigold - mesicek, presneji Tagetes Lucida macena na slunci v alkoholu likviduje kandidu, a nejen ji. Setkal se s touhle informaci nekdo? Nebo to nekdo vyzkousel?

"In one study, methanolic extract from the flower inhibited growth of Staphylococcus aureus, E. coli, and Candida albicans cultures. This effect was enhanced with exposure to ultraviolet light. The roots, stems, and leaves also had the same effect when irradiated with UV light."

Tak měsíček je poměrně známý celkem širokou škálou léčivých účinků s relativně nízkým vedlejším efektem tedy jde o poměrně bezpečnou bylinu. To že dovede i zlaťouše jsem nevěděl, ale toho dovede při správném použití více bylinných prostředků, tedy se tomu ani moc nedivím. Příroda je v mnoha ohledech určitě daleko dál než ATB, která na kde co nasazuje moderní medicína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2018 7:53 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
[quote="Vibola":1haz3uh1]Ahoj, prave jsem se na wiki docetla, ze marigold - mesicek, presneji Tagetes Lucida macena na slunci v alkoholu likviduje kandidu, a nejen ji. Setkal se s touhle informaci nekdo? Nebo to nekdo vyzkousel?

"In one study, methanolic extract from the flower inhibited growth of Staphylococcus aureus, E. coli, and Candida albicans cultures. This effect was enhanced with exposure to ultraviolet light. The roots, stems, and leaves also had the same effect when irradiated with UV light."[/quote:1haz3uh1]
Měsíček lékařský je latinský Calendula officinalis,zde se jedná o aksamitník.Ten je prý dobrý na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2018 8:50 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Diky za vyjasneni, ja to znam jen pod jmenem marigold. Ten staphylococcus Aureus me taky prekvapil!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2018 5:18 pm 
Offline

Registrován: sob črc 08, 2017 2:23 pm
Příspěvky: 11
dobry den,myslite ze kokteil: 150gramov dumbieru/zazvoru + 2citrony + 1 grep + cajova lyzica kopcom kajenskeho korenia + obcas aj trochu medu ktory tam ani necitit moze aspon nejakym sposobom postrasit kandidu, respektive nejake parazity v tele? Na rozmixovanie pridavam zvycajne bilinkovy caj koli vytvoreniu tekutejsej konzistencii, aby sa to dalo jednoduhsie vypit. Napoj je pikantny, vypijem ho v priebehu 1hodiny, a potom sa naveceram. mozno som divny (ano som) ale napoj mi velmi chuti napriek pikantnosti.
Dakujem vopred za odpoved, a drzim palce. Mam pocit ze p. Jarda a jeho stranka mi zmenila svojim sposobom zivot k lepsiemu za co DAKUJEM!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2018 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Cordyceps píše:
dobry den,myslite ze kokteil: 150gramov dumbieru/zazvoru + 2citrony + 1 grep + cajova lyzica kopcom kajenskeho korenia + obcas aj trochu medu ktory tam ani necitit moze aspon nejakym sposobom postrasit kandidu, respektive nejake parazity v tele? Na rozmixovanie pridavam zvycajne bilinkovy caj koli vytvoreniu tekutejsej konzistencii, aby sa to dalo jednoduhsie vypit. Napoj je pikantny, vypijem ho v priebehu 1hodiny, a potom sa naveceram. mozno som divny (ano som) ale napoj mi velmi chuti napriek pikantnosti.
Dakujem vopred za odpoved, a drzim palce. Mam pocit ze p. Jarda a jeho stranka mi zmenila svojim sposobom zivot k lepsiemu za co DAKUJEM!!!

Toho zázvoru je to solidní nálož normálně se dává tak 5 g a větší dávky u některých lidí dráždí ledviny v ostatním problém nevidím a pokud toto množství nepijete denně tak tam předpokládám problém nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nystatin a nízkosacharidová dieta
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2018 7:36 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Vibola píše:
Ahoj, prave jsem se na wiki docetla, ze marigold - mesicek, presneji Tagetes Lucida macena na slunci v alkoholu likviduje kandidu, a nejen ji. Setkal se s touhle informaci nekdo? Nebo to nekdo vyzkousel?
."

Žádný alkohol při candidě není dobrý. Z měsíčku si dělejte normální čaj, ale na alkohol pozor. Jinak nejlepší na candidu je nystatin a nízkosacharidová dieta.


Naposledy upravil Lukopren dne stř říj 31, 2018 4:10 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2018 1:53 pm 
Offline

Registrován: sob črc 08, 2017 2:23 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Toho zázvoru je to solidní nálož normálně se dává tak 5 g a větší dávky u některých lidí dráždí ledviny v ostatním problém nevidím a pokud toto množství nepijete denně tak tam předpokládám problém nebude.

nechcem sa robit mudrym, ale myslel som ze to mnozstvo je OK.Skocil na mna nejaky virus, a po tomto koktejly sa mi celkom rychlo ulavilo. Akurat mi po "vylieceni sa" lebo som zalahol a mal som aj dva dni horucku napuchli uzliny na bedrach v tej oblasti kde maju zeny vajecniky, a myslel som si ze nakolko mi tento napoj pomohol s virusom, tak mi pomoze preventivne aj s bordelom v crevach a opuchnutymi uzlinami. Pil som ho takmer kazdy den v priebehu 6dni, pricom uprostred som mal 1-dnovu prestavku z dovodu lenivosti. Pan Jarda myslite ze ked som bol v pohode (resp som sa citil byt OK) po vypiti, tak mam pokracovat radsej v piti polovicnych davok? Viete v kancli navyse kazdu chvilu niekto zakasle kychne a tak, tak to beriem ako taku "prevenciu". Okrem toho som kazdy vecer do seba nasupal asi 5-6strucikov domaceho cesnaku a bylinkove caje. nech to nebujnie vo mne, a nech tie uzliny nebolia, aj teraz ich citim ze su nejake zdurene...


Přílohy:
Poznámka: pre predstavu kolko je 150gramov zazvoru
IMAG0014-min.jpg
IMAG0014-min.jpg [ 644.24 KiB | Zobrazeno 8636 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2018 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Cordyceps píše:
nechcem sa robit mudrym, ale myslel som ze to mnozstvo je OK.Skocil na mna nejaky virus, a po tomto koktejly sa mi celkom rychlo ulavilo. Akurat mi po "vylieceni sa" lebo som zalahol a mal som aj dva dni horucku napuchli uzliny na bedrach v tej oblasti kde maju zeny vajecniky, a myslel som si ze nakolko mi tento napoj pomohol s virusom, tak mi pomoze preventivne aj s bordelom v crevach a opuchnutymi uzlinami. Pil som ho takmer kazdy den v priebehu 6dni, pricom uprostred som mal 1-dnovu prestavku z dovodu lenivosti. Pan Jarda myslite ze ked som bol v pohode (resp som sa citil byt OK) po vypiti, tak mam pokracovat radsej v piti polovicnych davok? Viete v kancli navyse kazdu chvilu niekto zakasle kychne a tak, tak to beriem ako taku "prevenciu". Okrem toho som kazdy vecer do seba nasupal asi 5-6strucikov domaceho cesnaku a bylinkove caje. nech to nebujnie vo mne, a nech tie uzliny nebolia, aj teraz ich citim ze su nejake zdurene...

Vy děláte věci nějak obráceně a ne vždy více znamená lépe. Zázvor stačí v relativně malé dávce, ale pravidelně a totéž platí o česneku, ale vemte v potaz poměrně známé úsloví o česneku, "Ráno lék, večer jed". Jinak pokud vám to nic nedělá a v zásadě vyhovuje nic proti gustu každý je nastaven jinak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz