Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob kvě 18, 2024 2:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Dnes som zjedol 200g kyslej kapusty, strucik cesnaku, 1dcl kefiru, a kusok cerstvej kapusty, a maly kusok kokosoveho masla. Vsetko su to protikandidove veci, ale ci toho uz nieje naraz moc. Napriklad, nezabija kyselina kaprylova z kokosu aj kvasinky v kefire (nieje tam sice Candida Albicans, ale zato su tam ine kvasinky).

Ne to nijak nevadí a pokud vám to chutná, tak není důvod to nějak zkoumat. Kyselina kaprylová nic jiného nelikviduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 9:59 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Domnívám se, že to asi bude celkem jedno a parazit pokud tam bude, je zjistitelný vždy. Osobně bych asi volil tu ranní stolici a ušetřil si to blbnutí s uchováváním, jinak ty tři hodiny to vydrží podle mého názoru bez problémů.

Dnes som dostal výsledok z tej candidy.
Negatívny.

Nemohol som to nejako ovplyvnit tým cesnačikom?
Zjedol som vtedy 3 strúčiky. Zvykol som "cpat" ho všade.
Napokon som sa rozhodol dat tú večernú stolicu, kedže ráno som to nemohol odviest ja a nechcelo sa mi zrovna o 5.00 defekovat. Snád tým neutrpela relevancia vyšetrenia.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes som dostal výsledok z tej candidy.
Negatívny.

Nemohol som to nejako ovplyvnit tým cesnačikom?
Zjedol som vtedy 3 strúčiky. Zvykol som "cpat" ho všade.
Napokon som sa rozhodol dat tú večernú stolicu, kedže ráno som to nemohol odviest ja a nechcelo sa mi zrovna o 5.00 defekovat. Snád tým neutrpela relevancia vyšetrenia.
Ďakujem

Ne, to by mělo být v pořádku, ale to že ji nezjistí ve stolici, ještě neznamená, že nemůže být někde v orgánech, ale tím bych se v tomto momentě nezabýval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Ne, to by mělo být v pořádku, ale to že ji nezjistí ve stolici, ještě neznamená, že nemůže být někde v orgánech, ale tím bych se v tomto momentě nezabýval.

Toto ja dobre viem, preto užívam MMS.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 12:40 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
chápu dobře, že když budu dodávat do organismu lactobacily z kefíru a nebude toho dostatek, že ty lactobacily co dodám, budou zlikvidováno při boji s přemnoženými bakteriemi a kvasinkou... je tedy zapotřebí dodat obrovské množství, aby se vůbec uchytily a začali mít převahu?!

Bylo by dobré tedy i jíst lactobacily v tobolkách a Lepicol, aby se podpořilo co největší množství lactobacilů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
chápu dobře, že když budu dodávat do organismu lactobacily z kefíru a nebude toho dostatek, že ty lactobacily co dodám, budou zlikvidováno při boji s přemnoženými bakteriemi a kvasinkou... je tedy zapotřebí dodat obrovské množství, aby se vůbec uchytily a začali mít převahu?!

Bylo by dobré tedy i jíst lactobacily v tobolkách a Lepicol, aby se podpořilo co největší množství lactobacilů?

To chápete správně , laktobacily se musí uchytit a kolonizovat v celém tlustém střevě. Pokud se jim to povede a vy nebudete konat nějaké stravovací excesy, bude trávení chodit výborně. Klidně můžete jíst i tobolky a Lepicol, ale mě připadá rozumnější, pokud máte dost té kefírové houby a zdroj kvalitního mléka, pít toho kefíru klidně i veliké množství, třeba i více jak litr denně. To pak mají patogenní breberky dost malé šance v trávicím traktu přežít, ale bohužel mohou docela dlouho přežívat i v těle, mimo trávicí trakt a tam se musí souběžně hubit pomocí fungicidních rostlin, případně antihelmentik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 8:53 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
To chápete správně , laktobacily se musí uchytit a kolonizovat v celém tlustém střevě. Pokud se jim to povede a vy nebudete konat nějaké stravovací excesy, bude trávení chodit výborně. Klidně můžete jíst i tobolky a Lepicol, ale mě připadá rozumnější, pokud máte dost té kefírové houby a zdroj kvalitního mléka, pít toho kefíru klidně i veliké množství, třeba i více jak litr denně. To pak mají patogenní breberky dost malé šance v trávicím traktu přežít, ale bohužel mohou docela dlouho přežívat i v těle, mimo trávicí trakt a tam se musí souběžně hubit pomocí fungicidních rostlin, případně antihelmentik.

Jasné. Chci si v pátek zavést čistící dny. Můžu to tedy pojmout tak, že budu pít jablečnou šťávu na vyčištění - ale ne pomůžu ti kandidě? A kefír může být? Pochopí tělo, že to není jídlo, že se chci čistit a nebo tento den vynechat kefír?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jasné. Chci si v pátek zavést čistící dny. Můžu to tedy pojmout tak, že budu pít jablečnou šťávu na vyčištění - ale ne pomůžu ti kandidě? A kefír může být? Pochopí tělo, že to není jídlo, že se chci čistit a nebo tento den vynechat kefír?

Páteční půst, je půst o vzduchu a vodě, nic jiného tam nepatří. Můžete klidně i vyzkoušet pouze kefírové dny a doporučuji to doplnit pár dobře rozžvýkanými stroužky česneku, což sice není půst, ale na střevní trakt to má vynikající účinky. Tělo se stejně tři dny vlastně pouze připravuje na čištění a teprve potom se skutečně čistí. Jakákoliv jiná látka, než destilovaná voda, tedy není půst a tělo se čistit nebude, akorát se budete zbytečně trápit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 2:40 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Páteční půst, je půst o vzduchu a vodě, nic jiného tam nepatří. Můžete klidně i vyzkoušet pouze kefírové dny a doporučuji to doplnit pár dobře rozžvýkanými stroužky česneku, což sice není půst, ale na střevní trakt to má vynikající účinky. Tělo se stejně tři dny vlastně pouze připravuje na čištění a teprve potom se skutečně čistí. Jakákoliv jiná látka, než destilovaná voda, tedy není půst a tělo se čistit nebude, akorát se budete zbytečně trápit.

Musím priznat, že v poslednej dobe mám celkom dost chute na sladké. Nemyslím rafinované "dobroty" ale ovocie, med.
Mám celkom zmiešané pocity, pretože test na candidu v stolici bol negatívny, no tie chute tam sú.
Pokial je candida v nejakom inom orgáne/orgánoch tak može byt toto forma akou si pýta "žrádlo"?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 3:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nie Mat, to si ho pyta telo, lebo jes malo ovocia. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 5:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Někde jsem četla o tom, že je docela dobré si vyšťavit česnek spolu s okurkou. Mohl byste mi prosím poradit, kolik stroužků je minimum, aby to trochu s candidou a spol. pohnulo, a kolik je zase nějaké rozumné počáteční maximum, aby mi nebylo špatně?

O česneku jsem také slyšela, že je vhodné ho před konzumací nakrájet/utřít a nechat několik minut na vzduchu, že teprve narušením buňěčné struktury se oxidací tvoří nějaké lepší formy těch účinných látek. Zdroj bohužel nevím \":oops:\" , bylo to už před mnoha lety, ale já se tím pravidelně řídím...a nikde jsem o tom nic nečetla, tak nevím, jestli je to fáma.

Snad nejsem úplně ve špatném vláknu, děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 7:02 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Sarka":w579h3jd]
O česneku jsem také slyšela, že je vhodné ho před konzumací nakrájet/utřít a nechat několik minut na vzduchu, že teprve narušením buňěčné struktury se oxidací tvoří nějaké lepší formy těch účinných látek. Zdroj bohužel nevím \":oops:\" , bylo to už před mnoha lety, ale já se tím pravidelně řídím...a nikde jsem o tom nic nečetla, tak nevím, jestli je to fáma.[/quote:w579h3jd]
To nebude fama, nieco o tom najdes tu

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Musím priznat, že v poslednej dobe mám celkom dost chute na sladké. Nemyslím rafinované "dobroty" ale ovocie, med.
Mám celkom zmiešané pocity, pretože test na candidu v stolici bol negatívny, no tie chute tam sú.
Pokial je candida v nejakom inom orgáne/orgánoch tak može byt toto forma akou si pýta "žrádlo"?
Ďakujem

Pokud je i v jiných orgánech, než ve střevě, tak se zpravidla rychle do střeva vrátí a není tedy dobré se příliš cpát sladkými potravinami. Pokud je již použijte, tak současně použijte laktobacily, ideálně kefír, nebo fungicidní rostliny, například česnek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 7:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Někde jsem četla o tom, že je docela dobré si vyšťavit česnek spolu s okurkou. Mohl byste mi prosím poradit, kolik stroužků je minimum, aby to trochu s candidou a spol. pohnulo, a kolik je zase nějaké rozumné počáteční maximum, aby mi nebylo špatně?

O česneku jsem také slyšela, že je vhodné ho před konzumací nakrájet/utřít a nechat několik minut na vzduchu, že teprve narušením buňěčné struktury se oxidací tvoří nějaké lepší formy těch účinných látek. Zdroj bohužel nevím \":oops:\" , bylo to už před mnoha lety, ale já se tím pravidelně řídím...a nikde jsem o tom nic nečetla, tak nevím, jestli je to fáma.

Snad nejsem úplně ve špatném vláknu, děkuji!

Kandidu, mnohem lépe než koňské dávky česneku, likvidují laktobacily z čerstvého kefíru, ideálně jej můžete aplikovat i s tím česnekem. V té kombinaci s okurkovou šťávou to je opravdu dost ostré a málokdo to snáší. Většinou stačí tak tři pořádné stroužky, ale já jím klidně celou hlavičku, je to velice individuální, což se o kefíru říci nedá.
U česneku se po narušení tvoří oxidací alicin, což je velice silné přírodní antibiotikum, jedno ze dvou nosných antibiotik vyskytujících se v česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 9:27 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Pokud je i v jiných orgánech, než ve střevě, tak se zpravidla rychle do střeva vrátí a není tedy dobré se příliš cpát sladkými potravinami. Pokud je již použijte, tak současně použijte laktobacily, ideálně kefír, nebo fungicidní rostliny, například česnek.

Csnak používam vždy a celkom dost.
Čo sa mna osobne týka tak tie chute mám skutočne zvláštne, napr. mi chutí slaná voda(Himalájska sol), čo by som predtým nepovedal.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz