Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 7:14 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 23, 2013 1:37 pm
Příspěvky: 2
Ahoj, dobré ráno všem,
ráda bych se zeptala na to, jak mám pro sebe vyhodnotit plivací test na přítomnost přemnožené kvasinky. Ráno po probuzení slina z hladiny vody se v několika místech propadá tak o dva centimetry i víc. Kdykoli přes den pak už zůstává na hladině.
Měřívám si i PH moče a to bych řekla, že mi funguje celkem dobře, během odpoledne zůstává na hodnotách okolo 8, občas po okurkách i výš a ráno je snížené Ph na hodnotě 6,5 .
Má Ph a přemnožené kvasinky nějakou souvislost?
Jinak subjektivně se cítím dobře, baví mě půsty a i když mimo půsty nejím jen syrovou stravu (miluju např. bramboráky na sádle se spoustou česneku a kysaného zelí - a dopřávám si je hodně pravidelně, občas sním ale s chutí sním i maso i sladkost, ale spíš příležitostně, pravidelně mě to nepopadá \":)\" , syrové ovoce, zelenina a ořechy tvoří převážnou část mého jídelníčku už 15 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 9:31 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
pavla2 píše:
Ahoj, dobré ráno všem,
ráda bych se zeptala na to, jak mám pro sebe vyhodnotit plivací test na přítomnost přemnožené kvasinky. Ráno po probuzení slina z hladiny vody se v několika místech propadá tak o dva centimetry i víc. Kdykoli přes den pak už zůstává na hladině.
Měřívám si i PH moče a to bych řekla, že mi funguje celkem dobře, během odpoledne zůstává na hodnotách okolo 8, občas po okurkách i výš a ráno je snížené Ph na hodnotě 6,5 .
Má Ph a přemnožené kvasinky nějakou souvislost?
Jinak subjektivně se cítím dobře, baví mě půsty a i když mimo půsty nejím jen syrovou stravu (miluju např. bramboráky na sádle se spoustou česneku a kysaného zelí - a dopřávám si je hodně pravidelně, občas sním ale s chutí sním i maso i sladkost, ale spíš příležitostně, pravidelně mě to nepopadá \":)\" , syrové ovoce, zelenina a ořechy tvoří převážnou část mého jídelníčku už 15 let.

Pokud nemáte jiné problémy běžné u candidy(plynatost po sladkém,průjmy,zácpy ,špatné trávení atd.)tak bych to na vašem místě neřešil.


Naposledy upravil TomasV dne pát kvě 24, 2013 11:38 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 11:21 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Luban píše:
Těch 10g vit C doporučuješ brát jakou formou? Já to beru tak, že 5g beru ve formě askorbátu sodného a dalších 5g s odstupem několika hodin ve formě askornátu draselného. Míchám buď neutrální nebo zásaditou koncentraci podle toho jaké mám zrovna pH moče.

Já to řeším tak, že dávku přijmu formou kyseliny askorbové se sodou a přidám k tomu 1000mg céčka s bioflavonoidy tak, abych prodloužil účinek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 11:27 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
pavla2 píše:
Ahoj, dobré ráno všem,
ráda bych se zeptala na to, jak mám pro sebe vyhodnotit plivací test na přítomnost přemnožené kvasinky. Ráno po probuzení slina z hladiny vody se v několika místech propadá tak o dva centimetry i víc. Kdykoli přes den pak už zůstává na hladině.
Měřívám si i PH moče a to bych řekla, že mi funguje celkem dobře, během odpoledne zůstává na hodnotách okolo 8, občas po okurkách i výš a ráno je snížené Ph na hodnotě 6,5 .
Má Ph a přemnožené kvasinky nějakou souvislost?
Jinak subjektivně se cítím dobře, baví mě půsty a i když mimo půsty nejím jen syrovou stravu (miluju např. bramboráky na sádle se spoustou česneku a kysaného zelí - a dopřávám si je hodně pravidelně, občas sním ale s chutí sním i maso i sladkost, ale spíš příležitostně, pravidelně mě to nepopadá \":)\" , syrové ovoce, zelenina a ořechy tvoří převážnou část mého jídelníčku už 15 let.

Tak jak Vám píše TomasV, pokud nemáte příznaky a obtíže kandidozy, tak usuzovat podle plivacího testu je zbytečné. Test je to velmi orientační a velmi nespolehlivý. Nejlepší testovací způsob mě známý je porovnání příznaků s tím, jak člověk reaguje na dietu a další opatření k vyřešení problémů. Pokud po nasazení diety a přidání fungicidních látek dojde ke zhoršení projevů a příznaků die-off (tedy příznakům vymírání kvasinky), je téměř jisté o jaký problém se jedná.
Existují i testy z krve, stolice a moči, některé více a některé méně spolehlivé. V našich podmínkách je k těm spolehlivým se obtížné dostat. "Naštěstí" kandida o sobě dává vědět poměrně výrazně a dá se relativně snadno identifikovat i bez laboratorních testů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 8:01 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
sakul píše:
Já to řeším tak, že dávku přijmu formou kyseliny askorbové se sodou a přidám k tomu 1000mg céčka s bioflavonoidy tak, abych prodloužil účinek

Kys.askorbová se sodou je ten askorbát sodný, to máme stejný a ten gram céčka máš k tomu v jaké formě. Ty bioflavonoidy myslíš rajče, červ. řepu apod.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Luban píše:
Kys.askorbová se sodou je ten askorbát sodný, to máme stejný a ten gram céčka máš k tomu v jaké formě. Ty bioflavonoidy myslíš rajče, červ. řepu apod.?

Je to vyloženě tableta 1000mg céčka se 100mg bioflavonoidy. Kupuji od NowFoods.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Trochu mimo téma, ale zajímalo by mě jestli, když "stana" zakládal nebo zakládala tohle vlákno tušila, že z toho za 4 roky bude suveréně nejčtenější vlákno na fóru s více jak 4000příspěvků a 300tis shlédnutími.
Asi se to nedovím, protože to byl skoro jediný jeho či její příspěvek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 25, 2013 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 23, 2013 1:37 pm
Příspěvky: 2
Děkuju za odpovědi. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 25, 2013 1:10 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
sakul píše:
Je to vyloženě tableta 1000mg céčka se 100mg bioflavonoidy. Kupuji od NowFoods.

Můžeš mi sem hodit odkazy na to 1000mg céčko a ty bioflavonoidy od NewFoods? Rád bych to zkouknul. díky

Až teď jsem si všiml, že je to jeden výrobek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 8:58 am 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Candida: pokud je přichycena na stěně střeva, je viditelná např. při kolonoskopii? Jakým způsobem je diagnostikovatelná z krve, pouze díky mikroskopu s temným polem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 11:13 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
pokora píše:
Candida: pokud je přichycena na stěně střeva, je viditelná např. při kolonoskopii? Jakým způsobem je diagnostikovatelná z krve, pouze díky mikroskopu s temným polem?

V případě přemnožení a tvorbu shluků kandidy je viditelná i pouhým okem, tedy i při kolonoskopii. Na mikroskopu s temným polem je diagnostikovatelná jen v některých případech, zpravidla pokud je porušená střevní stěna a kandida společně se zbytky jídla putuje do krevního oběhu. Nicméně její životnost v krvi není dlouhá a proto ne vždy je tento test průkazný.

V krvi se zpravidla testuje tvorba protilátek Igm, Iga a Igm. Myslím, že větší laboratoře u nás tohle budou schopny zvládnout. Nepřímým ukazatelem může být i hodnota CRP - c reaktivního proteinu- který poukazuje na výskyt infekce či zánětu v těle a zvýšené hodnoty eosonofilů, které naznačují, že tělo se vypořádává s alergickou reakcí. Oba tyto ukazatel jsou však spíše doplňkové, jelikož může provázet mnohé další nemoci či problémy a naopak ne vždy při střevní dysbióze se objeví. Oba tuším dokáže i společně s Ige testovat praktik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 12:06 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
sakul píše:
Existují i testy z krve, stolice a moči, některé více a některé méně spolehlivé. V našich podmínkách je k těm spolehlivým se obtížné dostat. "Naštěstí" kandida o sobě dává vědět poměrně výrazně a dá se relativně snadno identifikovat i bez laboratorních testů.

Já se stále snažím vypozorovat z reakcí těla co mu prospívá a co ne a taky myslím, že to tak funguje líp než cokoliv jiného, ale stejně se zeptám:
Kandida způsobuje- únavu, bolení hlavy, nadýmání atd. atd. To samé však způsobuje i "odchod" kandidy. Už jsem se cítila relativně dobře, ale po nasazení domácího kefíru z kozího mléka pociťuji větší únavu a některé příznaky se zhoršily. Mám pocit, že mám i větší chuť na sladké. Znamená to tedy, že kandida umírá a nebo se jí naopak daří? Předem díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 12:34 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Lukáši, měl bych na tebe dotaz... Co bys doporučil na "opravu" střevní stěny kromě probiotik, příp. vývaru...

Díky moc , D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 2:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Janka píše:
Já se stále snažím vypozorovat z reakcí těla co mu prospívá a co ne a taky myslím, že to tak funguje líp než cokoliv jiného, ale stejně se zeptám:
Kandida způsobuje- únavu, bolení hlavy, nadýmání atd. atd. To samé však způsobuje i "odchod" kandidy. Už jsem se cítila relativně dobře, ale po nasazení domácího kefíru z kozího mléka pociťuji větší únavu a některé příznaky se zhoršily. Mám pocit, že mám i větší chuť na sladké. Znamená to tedy, že kandida umírá a nebo se jí naopak daří? Předem díky za radu.

Spíše to naznačuje vymírání. Domácí kefír obsahuje probiotické bakterie které aktivně ničí dysbakterie a tedy vcelku běžně spouští die off. Proto jej většinou doporučuji až po počáteční fázi diety, aby vymírání nebylo příliš rychlé. Výjimečně může kefír způsobit problémy u lidí kteří mají silnou nesnášenlivost mléčných výrobků, přestože většina z nich jej snáší dobře. Kozí kefír je snášen zpravidla ještě lépe.
Nicméně pro jistotu dbejte na to, aby kefír byl dostatečně prokvašený. Naprosté minimum je 24 hodin, lepší je 36-48 hodin a npeřehánějte to s množstvím. Doporučuji začít na malé sklenici a navyšovat postupně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 3:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
davidekMTB píše:
Lukáši, měl bych na tebe dotaz... Co bys doporučil na "opravu" střevní stěny kromě probiotik, příp. vývaru...

Díky moc , D.

Prvním a nejdůležitějším krokem je obnovení střevní mikroflory, tedy redukce candidy a dalších dysbakterií a obnovení populace probiotických bakterií a znovu nahození trávení celkově (betain HCl, trávicí enyzymy). Bez toho nemá nic dalšího velký smysl.

Zmínil jsi důležitou věc, kterou jsou aminokyseliny a želatina z vývarů, dále pomáhá vláknina ze zeleniny. GAPS dieta je pro tento problém jedna z nejlepších variant, případně jiné verze nízkosacharidových diet také fungují.
Z doplňků určitě velké dávky zinku a celkově zaměření na protizánětlivá opatření - quercetin, omega3, vitamín C ve velkých dávkách, antioxidanty obecně + posílení nadledvinek ašvagandou, maccou či lékořicí s vitamíny skupiny B. Dysbioza a porušená střevní stěna je téměř vždy provázena zánětlivými procesy a alergickými projevy.
Klíčová je také psychická pohoda.

Na druhou stranu je dobré omezit nebo vynechat psylium, kafe, samozřejmě alkohol a cukr a především stres.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz