Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 2:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2016 9:15 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Gamina píše:
To je moc zajímavé. A jak je to se zeleninou - sacharidy jsou i v cibuli, česneku, rajčatech, dýni atd. Vynechává se zelenina s jejich vyšším obsahem?

A ano, kokosový tuk je opravdu velmi silný proti candidě - musela jsem ho chvíli jíst v začátku GAPS diety, protože to byl jediný způsob, jak jsem dokázala aspoň trochu držet nad vodou rozkolísaný krevní cukr. Ten jeden den, co jsem ho jedla, jsem měla šílené detox symptomy, málem jsem se ani nezvedla z postele \":-)\"

Zelenina se jí v poměrně velkém množství a obsah cukru se skoro neřeší. Pouze co se týče zeleninových šťáv, tak tam se to omezují druhy s vyšším obsahem cukru jako mrkev a červená řepa. V pevném stavu však můžete jíst jakoukoliv zeleninu. To stejné se týká masa, to se také může jíst bez omezení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2016 9:17 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Tišková píše:
Zelenina se jí v poměrně velkém množství a obsah cukru se skoro neřeší. Pouze co se týče zeleninových šťáv, tak tam se to omezují druhy s vyšším obsahem cukru jako mrkev a červená řepa. V pevném stavu však můžete jíst jakoukoliv zeleninu. To stejné se týká masa, to se také může jíst bez omezení.

Super, děkuji. Možná časem vyzkouším to lapacho, ale jinak myslím, že moje strava na GAPS celkem sedí i na tuto dietu (žádné obiloviny, mléčné výrobky jsem většinu času taky vynechávala, teď zkouším velmi málo kefíru kvůli probiotikům a po půl roce to konečně vypadá, že ho snáším dobře).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2016 10:20 pm 
Offline

Registrován: pát srp 05, 2016 7:27 am
Příspěvky: 6
Tišková píše:
Gamina píše:
To je moc zajímavé. A jak je to se zeleninou - sacharidy jsou i v cibuli, česneku, rajčatech, dýni atd. Vynechává se zelenina s jejich vyšším obsahem?

A ano, kokosový tuk je opravdu velmi silný proti candidě - musela jsem ho chvíli jíst v začátku GAPS diety, protože to byl jediný způsob, jak jsem dokázala aspoň trochu držet nad vodou rozkolísaný krevní cukr. Ten jeden den, co jsem ho jedla, jsem měla šílené detox symptomy, málem jsem se ani nezvedla z postele \":-)\"
Zelenina se jí v poměrně velkém množství a obsah cukru se skoro neřeší. Pouze co se týče zeleninových šťáv, tak tam se to omezují druhy s vyšším obsahem cukru jako mrkev a červená řepa. V pevném stavu však můžete jíst jakoukoliv zeleninu. To stejné se týká masa, to se také může jíst bez omezení.

Kokosový olej a zřejmě i Jablečný ocet, to jsou co tak sleduji asi jediné "nakopávače" pro první týden \":)\"
Ono z mého pohledu jsou mrkev, rajče a červená řepa jsou taky jedny z mála zelenin co májí nějákou vyšší energetickou hodnotu a výraznější chuť \":)\"
U čaje lapacho jsem někde viděl doporučení vypít také lžičku olivového oleje kvůli vitamínu K, který rychle spotřebovává.
Mimochodem chtěl jsem se ještě zeptat v které fázi diety je vhodné přidat Betain Hlc, pro zvýšení kyseliny chlorovodíkové ve střevech?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 10, 2016 8:36 am 
Offline

Registrován: stř srp 10, 2016 8:08 am
Příspěvky: 1
Zdravím,
obracím se sem, protože předpokládám, že je tu řada lidí, kteří mají dostatek znalostí a zkušeností. Před několika týdny jsem došla k závěru, že už delší dobu trpím přemnoženou candidou - tedy pravděpodobně, jednak podle čím dál větších příznaků, které nějak nesedí k mému vcelku zdravému životnímu stylu, jednak "plivacím" testem. Dva týdny jsem si dala pozor na všechny zákeřné potraviny a je pravda, že se stav o dost zlepšil (hlavně trávení, nadýmání, plynatost, které mě trápily nejvíc), ale o víkendu jsem si k obědu zkusila dát pár brambor a do půl hodiny jsem měla břicho jak balón a do večera byly všechny příznaky nazpět, takže příčinu jsem asi trefila.
A k dotazu - včera mi přišel Nystatin, který chci k dietě vyzkoušet, odpoledne jsem si vzala jednu tabletu a asi do hodiny se opět projevilo všechno jako bych snědla něco špatně, vč. velmi zapáchajících plynů, pálení očí, noční nespavosti (špatně mi teda nebylo), ale žádné dietní chyby si vědoma nejsem - může to znamenat, že Nystatin účinkuje a kvasinky přemnožené byly? Při vymírání prý produkují velké množství toxických plynů. Ráno jsem si vzala další tabletu, pořád se cítím tak nějak stejně - nic moc.
A dále - v případě, že lék zabírá a kvasinky vymírají, napadlo mě, jestli by se nedalo tělu pomoci klystýrem (slanou vodou pročistit, případně pak kávový) aby se dostaly toxické části z těla rychleji ven, má to smysl? Ráda bych udělala maximum, ale nevím jestli by třeba nebylo lepší nechat lék účinkovat a tělo nechat v klidu, aby se s tím popralo - abych mu tím ještě nepřitížila.
Díky \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 10, 2016 8:47 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Pajam píše:
Zdravím,

A k dotazu - včera mi přišel Nystatin, který chci k dietě vyzkoušet, odpoledne jsem si vzala jednu tabletu a asi do hodiny se opět projevilo všechno jako bych snědla něco špatně, vč. velmi zapáchajících plynů, pálení očí, noční nespavosti (špatně mi teda nebylo), ale žádné dietní chyby si vědoma nejsem - může to znamenat, že Nystatin účinkuje a kvasinky přemnožené byly? Při vymírání prý produkují velké množství toxických plynů. Ráno jsem si vzala další tabletu, pořád se cítím tak nějak stejně - nic moc.
A dále - v případě, že lék zabírá a kvasinky vymírají, napadlo mě, jestli by se nedalo tělu pomoci klystýrem (slanou vodou pročistit, případně pak kávový) aby se dostaly toxické části z těla rychleji ven, má to smysl? Ráda bych udělala maximum, ale nevím jestli by třeba nebylo lepší nechat lék účinkovat a tělo nechat v klidu, aby se s tím popralo - abych mu tím ještě nepřitížila.
Díky \":-)\"

Po nystatinu odumírají kvasinky ve velkém množství a člověk se pak chvíli cítí hůře. Použití klystýru urychluje odchod mrtvých vkasinek z těla, to děláte správně. Je potřeba vypláchnout celé tlusté střevo, takže objem vody v klystýru by měl být minimálně 2,5 až 3 litry. Hlavně buďte trpělivá a za pár dnů se budete cítitit dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 1:21 am 
Offline

Registrován: sob srp 20, 2016 1:13 am
Příspěvky: 3
dobry den také trpím kandidozou . už se s ní léčím 3. měsíc a připadá mi že je to jak na houpačce jednou se mi zdá že je pryc, jindy hleny v puse a vše co k tomu patří nevím moc co mám jíst a tak jim jen zeleninu a maso ale tak že za den sním i kilo masa .myslíte že tohle by mohla být ta chyba kterou dělám ? maso jim jen kuřecí nebo krůtí a ještě někdy rybí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 8:38 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
rickola píše:
dobry den také trpím kandidozou . už se s ní léčím 3. měsíc a připadá mi že je to jak na houpačce jednou se mi zdá že je pryc, jindy hleny v puse a vše co k tomu patří nevím moc co mám jíst a tak jim jen zeleninu a maso ale tak že za den sním i kilo masa .myslíte že tohle by mohla být ta chyba kterou dělám ? maso jim jen kuřecí nebo krůtí a ještě někdy rybí .

Ubrala bych maso tak na 300 gramů denně a přidala bych na doplnění energie tuky (kokosový, olivový, máslo).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 5:28 pm 
Offline

Registrován: sob srp 20, 2016 1:13 am
Příspěvky: 3
a ještě bych se chtěl zeptat jak poznám příznaky vymírání kvasinek od opětovného nástupu.. co když si myslím že kvasinky vymírají a ony mezitím se jen množí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 7:45 am 
Offline

Registrován: pát srp 05, 2016 7:27 am
Příspěvky: 6
Zdravím, po 3 dnech detoxu a týdnu diety + Nystatin a Kys. Kaprylové se cítím trochu lépe, ale zhubnul jsem zhruba 5 kilo :/ Podle váhy na tuku lehce přes 1% tuku, svaly, voda a kostní poměr se víceméně drží na stejných procentech. Teď mám ještě 18,6% tuku. Otázka je co vlastně hubnu a kolik je jakási hranice, kterou bych neměl překročit. Na začátku jsem měl 80kg, výška 178cm a je mi 30let. Teď 75kg, kde je jakási hranice kterou bych neměl překročit a co dělat abych pak přestal hubnout? Dietu bych měnit asi neměl, takže asi vynechat na nějakou dobu kaprylovou kyselinu a nystatin říkám to dobře??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mam candidu?
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Hornackovaadriana píše:
Dobry den,chcela by som sa spytat,posledne dva tyždne odkedy sme prišli z dovolenky,kde sme sa kupali v bazene,mi začali problemy so zaludkom,varili sme si sami,aj vodu sme mali z domu,takze z toho to nieje..začali sa mi vyhadzovat ruky,svrbiet cele telo,tvorit alergie na potraviny,mala som vraj aj prekysleny organizmus,opuchaju mi usta,svrbi ma v ušiach,bolia ma uši,svrbia ma aj oči,tvoria sa mi modriny,po sladkom mi je hrozne zle,mam bolesti zaludka,akne,zle da mi dycha,citim sa podrazdene,naladovost,mam vytok,svrbenie..myslite si že to može byt ono?
Napriklad som jedla maliny tie boli OK,zjedla som hokaido,uhorky a z nich som opuchla :/
Plus citala som o jablcnom octe,myslite ze to pomoze?

Odpovědět na takto obecný popis příznaků je těžké to po mě chcete jasnovidecký výkon a já jasem zatím bohužel jasnovidecký kurz neabsolvoval. Uvedené příznaky odpovídají velkému množství možných příčin, ale nejspíše jde o nějaké kvasinkové problémy které plynou z vysoké konzumace těžko stravitelných sacharidů v kombinaci s nevhodným tukem s převahou omega 6 mastných kyselin, což jim velice chutná a mohou se výborně množit k velké nespokojenosti hostitele. Léčit tyto potíže v místech výskytu problémů je zbytečná a nekonečná práce, vždy je potřeba v první řadě odstranit příčinu a tou je vždy špatná strava a rozházená psychika. Projděte si celé vlákno a pokud si i tak nebudete jistá co a jak, klidně zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 1:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
[quote="MartinGLX":agdo4xch]Probiotika momentálně Biopron

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 1:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
MartinGLX píše:
Kokosový olej a zřejmě i Jablečný ocet, to jsou co tak sleduji asi jediné "nakopávače" pro první týden \":)\"
Ono z mého pohledu jsou mrkev, rajče a červená řepa jsou taky jedny z mála zelenin co májí nějákou vyšší energetickou hodnotu a výraznější chuť \":)\"
U čaje lapacho jsem někde viděl doporučení vypít také lžičku olivového oleje kvůli vitamínu K, který rychle spotřebovává.
Mimochodem chtěl jsem se ještě zeptat v které fázi diety je vhodné přidat Betain Hlc, pro zvýšení kyseliny chlorovodíkové ve střevech?

Chutě nyní neřešte, při přechodu z "normální" myšleno nevhodné stravy vám logicky nemůže chutnat nic, protože tělo vyžaduje ty chemické sajrajty které v normální stravě nejsou. Jde prostě o normální závislost jako na perníku, on to smaže čas, jiné řešení není. Betain nebo HCl berte hned, tam je poměrně jasné že člověk který má uvedené trávicí problémy nemá HCl v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 1:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Pajam píše:
Zdravím,
obracím se sem, protože předpokládám, že je tu řada lidí, kteří mají dostatek znalostí a zkušeností. Před několika týdny jsem došla k závěru, že už delší dobu trpím přemnoženou candidou - tedy pravděpodobně, jednak podle čím dál větších příznaků, které nějak nesedí k mému vcelku zdravému životnímu stylu, jednak "plivacím" testem. Dva týdny jsem si dala pozor na všechny zákeřné potraviny a je pravda, že se stav o dost zlepšil (hlavně trávení, nadýmání, plynatost, které mě trápily nejvíc), ale o víkendu jsem si k obědu zkusila dát pár brambor a do půl hodiny jsem měla břicho jak balón a do večera byly všechny příznaky nazpět, takže příčinu jsem asi trefila.
A k dotazu - včera mi přišel Nystatin, který chci k dietě vyzkoušet, odpoledne jsem si vzala jednu tabletu a asi do hodiny se opět projevilo všechno jako bych snědla něco špatně, vč. velmi zapáchajících plynů, pálení očí, noční nespavosti (špatně mi teda nebylo), ale žádné dietní chyby si vědoma nejsem - může to znamenat, že Nystatin účinkuje a kvasinky přemnožené byly? Při vymírání prý produkují velké množství toxických plynů. Ráno jsem si vzala další tabletu, pořád se cítím tak nějak stejně - nic moc.
A dále - v případě, že lék zabírá a kvasinky vymírají, napadlo mě, jestli by se nedalo tělu pomoci klystýrem (slanou vodou pročistit, případně pak kávový) aby se dostaly toxické části z těla rychleji ven, má to smysl? Ráda bych udělala maximum, ale nevím jestli by třeba nebylo lepší nechat lék účinkovat a tělo nechat v klidu, aby se s tím popralo - abych mu tím ještě nepřitížila.
Díky \":-)\"

Klystýrem se nic pokazit nedá, ale práškovat a klystýrovat kvasinky nemá moc cenu pokud není správně nastavena strava a další důležitý prvek vedoucí k vyřešení problémů je psychická pohoda, tedy nula stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 1:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
rickola píše:
dobry den také trpím kandidozou . už se s ní léčím 3. měsíc a připadá mi že je to jak na houpačce jednou se mi zdá že je pryc, jindy hleny v puse a vše co k tomu patří nevím moc co mám jíst a tak jim jen zeleninu a maso ale tak že za den sním i kilo masa .myslíte že tohle by mohla být ta chyba kterou dělám ? maso jim jen kuřecí nebo krůtí a ještě někdy rybí .

Kilo masa na ženskou asi bude blbost, nicméně to nejde zobecnit pokud o vás nic nevím. Připusťme že ideál je cca 1,5-2 g bílkovin na kilo váhy a den tedy hodně bude záležet na tom kolik vážíte a jak aktivně žijete. Maso má cca 20% bílkovin, tedy by jste musela mít alespoň metrák a nejíst již žádné další bílkoviny ve stravě, což je nemožné, protože nějaké jsou v každém jídle, ale třeba to maso, okurky a tuk to by se asi i dalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 1:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
rickola píše:
a ještě bych se chtěl zeptat jak poznám příznaky vymírání kvasinek od opětovného nástupu.. co když si myslím že kvasinky vymírají a ony mezitím se jen množí .

Těžko a je nesmysl to zkoumat, prostě jim nedávejte nažrat a vydržte pár prvních dní. Po třech dnech si stav zpravidla sedne a cca po 21 dnech je většinou už hlavní část problému vyřešena.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz