Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 22, 2017 12:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím Vás, scd nebo gaps (nízkosacharidová) pomůže při přemnožené candidě, nebo je nutné držet protikvasinkovou dietu?
Moc děkuji.


Naposledy upravil krasnagadgetka dne úte dub 25, 2017 3:57 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Dracek píše:
Dekuji za odpoved Jardo. Procitam si diskuzi a je to velmi prinosne, to tu cist. Pridam svou story. S kvasinkou jsem bojovala asi dva roky, ale bez silnych fungicid a ocist, objevila se mi totiz v tehotenstvi, takze do ted to vlastne byla takova odvykacka od sacharidu a sbirani informaci. Jsem vegan, a nez jsem narazila na tyto stranky, jsem jedla tofu a pila sojove mleko, po precteni nekolika stran zde se mi uceluje pohled na to, jak opravdu vypada zdrava strava. Velmi vam dekuji pane Jardo. Jeste nemam toto vlakno doctene, takze se mozna budu ptat na neco, co tu uz padlo.
Jim tedy ciste rostlinnou stravu, ted hodne zelenych listu, obcas okurku a redkvicky, ale prevaznou cast me denni stravy tvori pickles. Postupne se mi meni jidelnicek, a tak jak ho mam ted, mi zda se plne vyhovuje. poslednich par dni snidam jablka nebo nekolik kiwi se skorici a cesnekem, a zda se, ze to ovoce davam vpohode. V poledne jim salat, nekdy s dynovymi seminky, nekdy s avokadem, odpoledne si dam trochu tahiny se skorici a stevii nebo sirnou patlaninu, delam ji z orechu a pridavam stevii, goji, trochu kokos. tuku a nekdy raw kakao, v pozdnim odpoledni piju mleko z konopnych seminek a pak az do vecera nemam hlad. Pouzivam bio cejlonskou skorici, do salatu pridavam oregano, kren majoranku ci cesnek, zalivku z olivoveho a lneneho oleje treba s horcicnymi seminky, nebo do ni dam kren, (na dusenou zeleninu,kterou jim zdridka, davam chilli nebo palivou papriku). Proste jsem ziva ze zeleniny, trochy ovoce, orisku a seminek a par lzic kokosoveho a lneneho oleje. A svete div se, po prvnim docela drsnejsim tydnu je mi ted cim dal tim lip.
skoro po cely den piju vodu s citronem, nekdy zazvor, rooibos, mate, a sladim jedine stevii. Lapacho a lekorice a ostropestrec se pry pri kojeni nesmi, co si o tom myslite pane Jardo? Momentalne beru multivitamin vegvit, to je z vitaminu vse, stale kojim a bojim se, ze neco prezenu.
kazdopadne ☺ za ty tri tydny diety bez soji a megadavek oleje, na ktere jsem byla zvykla, zmizela plynatost, ale jazyk mam povleceny stale. Date mi nejaky tip na kloktadlo, prosim(kojim). Jine priznaky jsem nemela (krom na zacatku svedeni) a nemam, ale pred mesicem mi sliny klesaly okamzite, kdezto dnes vubec, coz se mi s ohledem na bily jazyk moc nezda, takze uvidime zitra atd..
Toxiny odvadim pomoci jilu, rostlinneho uhli a chlorely, a uz tyden si delam kazdy den klystyr. Jablecny ocet mi vcera pomohl od nemale hrste kandidy, takovou radost jsem mela, mozna proto dnes ty provazky ze slin zmizely ☺ zavery si nedelam, dietu budu drzet dal, velice mi vyhovuje, citim jak nabiram silu.
Pomaha mi vecer pred spanim peroxid horciku a nekdy kloktam koloidni stribro.
Zajima me to zvyseni telesne teploty, ktere by mohlo pomoct, jak toho docilit, spis se pohybuju kolem 36 a nize, koupel vyloucena, namam vanu, napadl me zazvor, skorice..? A mam tu es.olej z oregana, to asi pri kojeni take neni vhodne, ze? Dekuji vam za vas drahoceny cas.

Teplotu těla drží štítná a ta na takovéto stravě prostě energií šetří, na to funguje třeba červená sauna, nebo chůze pokud není možno dávat koupele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="pmasik":3jjcdzwh]Dobrý den pane Jardo,

psal jsem minulý rok v září, trochu to zkrátím, psal jsem, že trpím depresemi (nechuť žít, pocity jako bych neexistoval, pocit, že nemůžu vydržet ve svém těle, DP/DR a jiné nechutné stavy), to mimo jiné přetrvává dodnes . Měl jsem také potíže s vyprazdňováním, šílené průjmy, o barvě ani nemluvím. Zvýšené jaterní testy. Asi opravdu moc dobře

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 1:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
kuky969 píše:
este poopravim predosly prispevok.....dolezita je rozpustna vlaknina kedze ta zivi crevnu floru cize najmä ovsene otruby, ryzove otruby, ruzickovy kel,inulin ,sem tam pomaranc...... (nie nerozpustna vlaknina) ...pomer by mal byt tak 3:1 (inak to je teoria v praxi je tento pomer podla mna nemozne dosiahnut) ...ale pozor viac ako 35-40 g vlakniny denne (v sumare) tiez uz nie je celkom OK ....takze s rozumom...

To množství vlákniny která nevadí je velice individuální, ale jsou národy kde se jí denně i trojnásobek vaší uvedené horní dávky a problémy nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím Vás, scd nebo gaps (nízkosacharidová) pomůže při přemnožené candidě, nebo je nutné držet protikvasinkovou dietu?
Moc děkuji.

To vám nikdo dopředu nepoví, ale vyzkoušet to můžete, šance na zlepšení je slušná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 13, 2017 8:58 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobrý den potřebuji se zeptat. Jel jsem GAPS dietu s menším zastoupením sacharidů (max. 100g denně) včetně masa, vajec.
Mám boreliózu a candidu. Na dietě došlo k velmi příjemnému zlepšení neurologických projevů, zácpy mě to nezbavilo ale stolice je lepší. Ovšem chtěl jsem se posunout ještě dál a zbavit se živočišných produktů a zařadit více sacharidů.

Zkoušel jsem také zařadit nějaké druhy sacharidů. Reakce jsou ale hodně silné a následují okamžitě už po chvilce polknutí jídla. Kandida se mi rozjela až do krku (pocit tělesa, tlaku od žaludku po krk). Je možné mít reakce už při polknutí? Mě se ihned začne svírat hrdlo, tvořit se v krku průhledný hlen a nemohu už další jídlo polknout. Nejhorší reakci jsem měl na bílou rýži, to už při jídle jsem se cítil malátný, začal sem mít závrať a začalo mne silné brnění nohy, to už jsem tak 2 měsíce neměl. Můžete mi to nějak vysvětlit?

Některé zdroje tvrdí, že živočišné bílkoviny a tuky kandidě prospívají a po sacharidech se opět projeví v ještě větší síle, jiné, že jí krmí cukr a je potřeba ho maximálně omezit. Někdo tvrdí, že ovoce ji nekrmí neboť je hned stráveno. Jak to tedy je? Je nějaká rozumná míra? Nebo aby měl člověk úspěch musí jednoznačně dominovat jen jeden druh energie? Tuky zahleňují?

Jíst mi vždy chutnalo ale teď se pro mě stává spíše trestem a vůbec nevím co si vybrat, často jsem ve velkém energetickém deficitu.
Vycházím z toho, že jsem podvyživený, zimomřivý, trávení mám zpomalené. Půst vydržím maximálně jednodenní. Jídlo tak 2x max 3x denně (potřebuji čas na strávení), hlad nikdy nepociťuji, jen nedostatek energie. Rozhodně se vyhnu obilovinám, bramborám na ty mám okamžité reakce. Na luštěniny ani ovoce reakce hned nemám ale nedokážu posoudit zda mi vadí.

Začnu opět od 2 jídel - 1. jídlo - tepelně upravená zelenina s vejci (kolem 10h), 2. jídlo - tepelně upravená zelenina s masem (kolem 17h), to vždy pokapané olivovým olejem a vývar.
Maso bych dával kuřecí, krutí, králičí, kachní. Hovězí vůbec, vepřové zřídka. Mleté maso vůbec. Vejce křepelčí vařená na tvrdo, míchaná.

Jak postupovat dál? Rád bych přidal syrovou listovou zeleninu. Buď ve formě smoothie nebo jako příloha k jídlu (co je stravitelnější?). Poté bych rád přidal také avokádo, řasy, ořechy/semena a ovoce. Naopak bych se rád zbavil živočišných produktů. Poradíte mi jak co zařazovat? Po ořeších a semenech mám svědění dásní. Jak je správně upravit? Co po namáčení na minutku povařit? Potom bych taky rád nějaké ovoce, třeba ráno samostatně.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob kvě 20, 2017 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Mohou se prosím konzumovat tyto potraviny při přemnožené candidě, pokud ano, v jaké fázi? :

Fazole
hrách
artyčok
chřest
bambusové výhonky
mrkev
šťáva z mrkve, řepy
mangold
čekanka
ovoce
rajčatová šťáva
wakane
vanilka
sýr ricota
kozí mléko
petržel
vývary z masa

Děkuji.


Naposledy upravil krasnagadgetka dne pát kvě 26, 2017 12:46 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 21, 2017 12:49 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Při přemnožené candidě si především zkontrolujte pod mikroskopem pitnou i užitkovou vodu, co používáte, na přítomnost mikroorganismů a nechte si udělat důkladné parazitologické vyšetření stolice a krve nebo prostě absolvujte EAV měření.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát čer 02, 2017 1:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
smajliss píše:
Asi nejlepší dieta na střevní problémy, kterou jsem kdy viděl. http://zivakultura.cz/uvodni-dieta/. Jmenuje se to GAPS dieta, podle knihy Syndrom trávení a psychologie. Stručně se jedná o tenhle program (více na webu nebo v knize):

"Úvodní dieta má za úkol zaléčit a zacelit střevní stěnu a tím odstartovat celý proces léčby." "Pomocí GAPS diety se střevo vyčistí od staré vlákniny a dalších nepotřebných látek, které mohou střevo dráždit. "
Fáze 1:
- základem této diety jsou silné vývary z masa a ryb
- z výše připravených vývarů si připravte zeleninové polévky, které jsou vaším hlavním jídlem v této fázi
- probiotické jídlo je další nezbytnou součástí této diety, je tedy důležité ho do jídelníčku zapojit hned od počátku. Toto probiotické, nebo-li fermentované jídlo, může být v podobě mléčných výrobků, nebo fermentované zeleniny.
Fáze 2:
- Pokračujte s jedením polévek s masem a měkkými tkáněmi z masa. Stále přidávejte víc a víc probiotického jídla do každé porce polévky.
- Přidejte do polévky syrový žloutek, důkladně oddělený od bílku.
- Přidejte dušené maso a zeleninu do vašeho jídelníčku
- Zvyšujte příjem fermentované zeleniny a mléčných výrobků.
- Přidejte fermentovanou rybu a gravlax, začněte s jedním malým kouskem a postupně přidávejte víc.
- Začněte jíst domácí klarifikované máslo (ghee)
Fáze 3:
- Zkuste zralé avokádo, začněte 1-3 lžičkami a postupně přidávejte.
- Míchané vajíčka udělané na velkém množství tuku, zase použijte kachní, husí nebo ghee. Jezte s avokádem, pokud ho dobře snášíte a vařenou zeleninou.
- Můžete zkusit jíst fermentovanou zeleninu. Začněte po malých kouskách a postupně zvyšujte.
Fáze 4:
- Postupně přidávejte maso upravené pečením a grilováním, ale ješte vynechte smažení a grilováni na ohni.
- Začněte přidávat za studena presovaný olivový olej do každého jídla. Začněte pár kapkami a postupně přidávejte.
- Můžete začít pít zeleninový, čerstvě vymačkaný džus. Začněte mrkvovým džusem.

Ve fázi 5 a 6 už je to hodně benevolentní, takže to nebudu ani vypisovat. Každopádně tohle je jenom strušné shrnutí a více infa je na webu nebo v knize. Snad to někomu pomůže \":wink:\" Mě to příjde jako hodně dobrý systém a budu ho zkoušet. Autorka tuhle stravu prvotně vytvořila pro svého syna, který trpěl autismem.

Je gravlax vhodný, když se do něj dává cukr?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát čer 02, 2017 9:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
sparcoo píše:
Ovšem chtěl jsem se posunout ještě dál a zbavit se živočišných produktů a zařadit více sacharidů.

Pokud uvažujete takto, je pravděpodobné, že jste vůbec nepochopil princip té diety. Nebudu se Vás ptát, jak Vás to vůbec napadlo, a přejdu k věci - pokud držíte GAPS dietu, tak principem je dodat tělu živiny v co nejlépe stravitelné a nejméně škodlivé formě. Na rozdíl od rostlin, zvířata neobsahují různé jedy - antinutrienty - protože se nemusí obávat, že něco přijde, sežere je, a ony se nebudou moci bránit. Největší dostupnost živin je pro Vás jako pro osobu z masa a kostí a tuků v mase a kostech a tucích zvířat, protože se tělo nemusí obtěžovat složitými konverzemi. Samozřejmě je nutné, aby Vám správně fungovala tvorba žaludeční kyseliny a žluči, pokud ne, musí se to řešit suplementací. Ale nic lepšího, než živočišné produkty, z hlediska GAPS nenajdete. Je to čistě účelová dieta pro lidi, kteří si potřebují obnovit poškozené střevo, nervy apod. Pokud byste měl jiný typ problému a chtěl například pročistit organismus při rakovině, tam by se hodila dieta bez živočisných látek, ale u GAPS rozhodně ne. Musíte jíst i kůži, pojivové tkáně, orgány zvířat, a tuky zevnitř zvířat (tj. hovězí lůj je cennější, než máslo). Jinak nejste na GAPS dietě, ale na modifikované GAPS dietě. Což nemusí být špatně, ale taky to může dělat neplechu a oddálit Vám uzdravení o několik let.

Pokud chcete přidávat syrovou zeleninu, tak jednoznačně nejstravitelnější jsou smoothie. Ale na GAPS předchází syrové zelenině odšťavňování - to jste zkoušel?

Sama jsem měla celkem drsnou candidózu, když jsem s GAPS začínala - na začátku je povoleno sladit medem, ale já když jsem si dala jenom lžičku medu, tak se mi rozjela šílená několikadenní reakce. Nemohla jsem ovoce. Ale dočetla jsem se, že dr. Campbell doporučuje nedržet protikvasinkovou dietu, jen GAPS, a že se to spraví časem samo. Což se také stalo - u mě trvalo cca 3 měsíce, než jsem začala tolerovat sladké věci.


Naposledy upravil Gamina dne pát čer 02, 2017 9:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát čer 02, 2017 9:45 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:
Je gravlax vhodný, když se do něj dává cukr?
Děkuji.

Pokud držíte GAPS, dává se tam med. V každém případě záleží na Vašem organismu, jestli bude toto jídlo tolerovat, nebo ne. Pokud ano, tak je vhodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 11:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
V jaké fázi jíte Teff? Konzumujete ho pouze jako naklíčená semínka? Nebo jinak?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 05, 2017 8:16 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Gamina děkuji za reakci.

Pochopte, snažím se najít vhodnou hojivou stravu, která mi pomůže při léčbě chronické boreliózy. Potřebuji získat z jídla co nejvíce živin a co nejméně zatížit tělo. Aktuálně nejsem schopen pokrýt ani energetickou potřebu.

Nevím zda strava s vysokým podílem tuků nadměrně nezatěžuje nadledvinky,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 05, 2017 11:04 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
sparcoo:

Já to chápu. Sama jsem netolerovala skoro nic, včetně spousty mas (např. hovězího), cukry, disacharidy, škroby, a zároveň mi dělá neskutečně špatně být v ketóze. Bylo mi špatně dlouhé týdny a byla jsem dost nepoužitelná. Ale nemůžete si modifikovat dietu, aniž byste chápal, na čem přesně staví a proč to děláte. Vyhodit z GAPS maso je nesmysl. Dokonce i vegetariáni často dočasně začínají jíst maso, aby tu dietu mohli účinně držet.

Četl jste knihu o GAPS? To je základ.

Jíte vývary několikrát denně? Ty jsou naprostý základ jídelníčku. Pokud Vám dělají problém kostní, zkuste čistě masové. Pokud Vám dělá problém konkrétní maso, zkuste jiné - kuřecí zvládne skoro každý. Pokud Vám dělá problém maso obecně, doplňte HCl. Pokud tuky, doplňte taurin + žluč + trávicí enzymy. Snížíte zátěž na orgány. Ale hlavně nemodifikujte dietu, kterou jste se rozhodl držet, tím, že odstraníte její nejúčinnější, nejvíc léčivé části.

Pijete čaje, co jsou v počátku GAPS povoleny? Mají tam své místo, upravují trávení.

Já netvrdím, že ta dieta je všeobsažná a spasí každého - na internetu je spousta příběhů o částečném úspěchu nebo i předčasném ukončení diety a volby nějaké jiné diety - ale pokud Vám dělá tato dieta problém a chcete dělat něco jinak, tak musíte hodně dobře vědět, co děláte, nebo si vyberte jiný ucelený léčebný protokol. Doporučuji spíš to druhé, má to mnohem větší šanci na úspěch.

A mimochodem, ta snídaně je hodně pokročilá, lněná semínka bych dřív než po roce na GAPS ani nezkoušela a co se týče toho množství ovoce, je opravdu velké. Pokud zařazujete ovoce a nejste si jistý tolerancí vůči němu, dává se napřed množství typu 1 polévková lžíce, a musí být vařené. A ideálně nekombinované s ničím jiným. Já jsem se totálně složila po konzumaci 5 gramů sušených datlí, i když už jsem mohla vařené ovoce \":-)\" (Ale pro povzbuzení - rok poté jich můžu sníst i 200 gramů najednou a celkem nic mi to neudělá, pokud si to nezopakuju několik dní po sobě.)

Pokud potřebujete sacharidy a netolerujete ovoce, tak nejlepší zdroje povolené GAPS jsou mrkev, červená řepa, dýně - vše samozřejmě vařené. Klidně toho jezte i kilo a víc denně. Dobrá je polévka z rozmixované mrkve se zázvorem. Cibule také není k zahození. Trocha medu je také možnost, pokud ji snesete. Pokud trpíte kolísáním cukru v krvi, doporučuje se kokosový olej s trochou medu, nebo syrové máslo s trochou medu.

Pár praktických tipů - pokud nemáte hlad, asi špatně trávíte. Zkusila bych na Vašem místě snídat jen zeleninu vařenou ve vývaru s minimem tuku (např. dýni s trochou sádla, vařenou řepu s trochou oliváče apod.). Další jídlo si dejte až budete mít hlad. Energetický příjem pár dní neřešte, dokud nezačnete trávit kvalitně, tak to stejně nevyřešíte. Zkuste popíjet vodu s citronem (stimuluje to tvorbu HCl v žaludku. Červená řepa tomu také pomáhá). Pokud to nepomůže a nebudete mít pravidelně hlad i po konzumaci masa a vajec, tak nastane případ, kdy se doporučuje doplnit HCl.

Když už jsme offtopic: na GAPS je v podstatě zakázáno být víc jak 24 hodin bez stolice - píšete, že zácpu to nevyřešilo, takže nechodíte ani 1x denně? Pokud by to byl Váš případ, je bezpodmínečně nutné to řešit. Stolice alespoň 1x za 24 hodin je nutná. A co koupele s hořčíkem apod., dáváte si je? Nebo alespoň natíráte roztokem hořčíku kůži? Pokud ne, opět jde o značný problém a nepochopení celé záležitosti.

A zpátky k tématu candidy - vřele doporučuji projít toto fórum:

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2017 9:43 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Gemina, mockrát děkuji. Dost si mě zase usměrnila. Já jsem takový slaboduchý extrémista, který se neustále nechává strhávat příběhy druhých.
Teď jsem zase četl, že aby se člověk vyléčil měl by jíst sýrové a hlavně ovoce, naopak tuk omezit. Proto jsem začal zase blbnout (tonoucí se stébla chytá).
Předtím jsem se snažil sacharidy na minimum ale já tuky neumím využít, takže zase slabost. Co si pamatuji, tak nejlépe mi fungovala vařená sladká zelenina s masem/vejci a olivovým olejem. Nevím ani proč jsem od toho předtím upustil. Jinak stolici mám nejlepší, když sním maso se syrovou zeleninou.

Udělám to následovně: Přečtu si celou knihu "Syndrom trávení a psychologie", udělám si kuřecí vývar, v něm budu zase jíst hodně rozvařené mrkve, řepy, cuket, k tomu vařené maso (krůta, kachna, kuře), vejce, budu zkoušet přidávat trochu olivového oleje, kokosáku, jíst 3-4x denně. A až se srovnám projedu si celou úvodní dietu. A budu se dále držet GAPS doporučení, tím si určitě neublížím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz