Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon dub 29, 2024 2:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 9:42 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Ještě bych se ráda zeptala, objevila se u mě krev v moči, myslíte, že to může být spojeno s očistou těla? požívám čaj Vilcacoru a mixované pampeliškové listy s vodou , nemůže to být tím? Naštěstí zatím nic nebolí. Prosím poraďte víte-li. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 6:26 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ne, to je zánět ledvin. Piješ dost? Každopádně hned k urologovi na vyšetření, tohle není žádná legrace.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 6:35 am 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Asi jsem teď trochu plašila zbytečně \":D\", nějak mě to zblblo \":(\" , jen se dostavila o 14 dní dříve menstruace \":(\" , třeba to jsou jen splašené hormony \":)\" , snad se to upraví \":wink:\". nebo je to ze stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 12:50 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Vsevede, sorry zas za blbej dotaz, ale ted jsem se divala na hodnoty vyvaru (neb dneskem zacina muj vyvarovy pokus \":)\" ) a s hruzou jsem zjistila, ze masny vyvar obsahuje SACHARIDY?! Je to vubec MOZNE?! \":shock:\" a musim na ne brat vubec ohled nebo to nemusim resit (v coz teda pevne doufam...).
Predem diky \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 4:17 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Není to možné, předpokládám, že tam mají uvedené nějaké hodnoty s bujónem, ve kterém je bůhvíco...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 4:52 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
[quote="Vševěd":3jq0prqa]Není to možné, předpokládám, že tam mají uvedené nějaké hodnoty s bujónem, ve kterém je bůhvíco...[/quote:3jq0prqa]
http://www.kaloricketabulky.cz/vyvar-z-drubeziho-masa/
No, je jich tam docela malo, otazka, jak je ten vyvar silny...nevim no, taky mi to prijde divny. Jinak kdybys mel treba tip na nejaky stranky, kde jsou hodnoty potravin presnejsi, urcite ti budu vdecna nejen ja. I kdyz je mi jasny, ze to tu na foru nekde je, takze to nemusis resit. \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 7:23 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
maso neobsahuje sacharidy, když ho vyvaříš, uvolní se tam aminokyseliny a tuky, ale sacharidy tam nejsou, takže ani v tom vývaru nemůžou být...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 12:05 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
[quote="Janka":2sg7hxcb]Já jsem nakonec Vševědovu dietu po 7 dnech ukončila kvůli zácpě.(Stolice bez projímadel prišla stejně až po 20 dnech, teď už je to naštěstí ok) Zařadila jsem:okurky, brokolici, květák,kapustu,ředkvičky,kedlubnu,saláty,zelí,cibuli, česnek dýňová,lněná a slunečnicová semena,ostropestřec, para ořechy, nápoj z pampeliškových listů, vejce, maso a sýr jen vyjímečně. Brzy to bude měsíc a povlak na jazyku mi v poslední době příjde, že je ještě horší, antimikotika užívám, čím to může být?[/quote:2sg7hxcb]
Ahoj Janko,
jak to vypada s tim povlakem na jazyku? Asi bych se tim opravdu nenechala rozhodit - ja jsem vcera cely den byla jen na kurecim vyvaru a dnes rano jsem na jazyku mela i mapy! I vytok se viditelne zhorsil, tudiz predpokladam, ze to proste znamena jen to, ze ty kvasinky vymiraji. Jine vysvetleni to snad mit nemuze. Proto vytrvej. \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 4:18 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
[quote="Eva83":271o6fwi]Ahoj Janko,
jak to vypada s tim povlakem na jazyku? Asi bych se tim opravdu nenechala rozhodit - ja jsem vcera cely den byla jen na kurecim vyvaru a dnes rano jsem na jazyku mela i mapy! I vytok se viditelne zhorsil, tudiz predpokladam, ze to proste znamena jen to, ze ty kvasinky vymiraji. Jine vysvetleni to snad mit nemuze. Proto vytrvej. \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 7:47 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Janka píše:
Já si proti zácpě začala dělat mixované "drinky" (lněné semeno, česnek, vlažná voda a trochu oleje)na lačno moc chutné to pravda není, ale třeba to nechutná ani kvasince, pak epsomskou sůl a taky jsem dělala "jelení cvik" viz vlákno zácpa. Teď už "chodím" taky naštěstí pravidelně \":wink:\". Lněné semeno přidávám do jídla pořád.

Jen by mě zajímalo: Sakule píšeš, že dlouhodobější ketóza by mohla kvasince naopak prospět, já jsem však v ketóze pořád i přesto, že už jím prakticky jen zeleninu. Je vůbec možné jíst přísnější protikandidovou dietu a nebýt v ketóze? Jak se toho dá docílit?

Nemohu určitě říci, že dlouhodobá ketóza může kvasince prospět. Některé výzkumy ukazují, že látky tvořené při ketóze brání účinnější likvidaci některých druhů candidy a zaznívají z odborných kruhů i názory, že některé druhy plísní se mohou živit ketony.

K tvému dotazu ohledně ketózy a zeleniny, zkus napsat více jak vypadá tvůj jídelníček, jaké druhy zeleniny jíš, co dále konzumuješ, v jakém množství a co suplementuješ.
Jedna z nejpřísnějších forem nízkosacharidových diet je GAPS dieta v prvním stadiu - tedy pouze vývary, případně vývary s masem, vejci a nízkosacharidovou zeleninou. Její cíl není ketóza, ta je spíše možným vedlejším efektem. Lidé s porušenou mikroforou na ní prospívají z důvodu, že vývary obsahují velmi dobře stravitelné aminokyseliny a další látky, které jsou velmi dobře stravitelné a využitelné i pro lidi s těžce deformovaným trávením a fungují mimo jiné jako stavební kameny pro rekonstrukci střevní stěny, sliznic, nadledvinek apod. Později se přidávají zeleniny, kefíry, jogurty a další potraviny, které obsahují už nějaké množství cukrů a mohou být pro citlivé trávení problematické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 7:50 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Chci tu ještě poznamenat, že přestože často používáme pojem protikvasinková dieta, tak je to velmi zjednodušené vidění problému. Více se hodí protiplísňová dieta nebo dieta pro obnovení střevní mikroflory.
Pokud je porušená přirozená střevní mikroflora, nebo je zcela zlikvidována, kandidátů na uvolněné místo ve střevech je kromě kmenů kandidy mnoho dalších dysbakterií. V praxi má tedy člověk většinou problém ne jenom s kandidou ale se střevní dysbiozou celkově - nedostatkem probio bakterií a přemnožením dysbakterií. I tyhle termíny jsou ale zjednodušením, protože to čemu říkáme dysbakterie, jsou často bakterie, které za normálních okolností v těle existují a plní důležité funkce.

Porušené střevní mikrofolora má řadu souvislostí a následků, které se většinou řetězí - psychické problémy, zhoršené nebo nefunkční trávení, porušené vstřebávání látek, hormonální nerovnováha, minerální deficity, přičemž jeden problém způsobuje druhý a ten zase zhoršuje ten první. Jedná se tedy o zamotaný kruh příčin a následků. Z toho vyplývá, že omezení množství dysbakterií v těle je důležitý moment, ale nemělo by zůstat jen u toho.

Měl jsem pocit, že tyhle věci je opět dobré připomenout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 9:29 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
sakul píše:
Nemohu určitě říci, že dlouhodobá ketóza může kvasince prospět. Některé výzkumy ukazují, že látky tvořené při ketóze brání účinnější likvidaci některých druhů candidy a zaznívají z odborných kruhů i názory, že některé druhy plísní se mohou živit ketony.

K tvému dotazu ohledně ketózy a zeleniny, zkus napsat více jak vypadá tvůj jídelníček, jaké druhy zeleniny jíš, co dále konzumuješ, v jakém množství a co suplementuješ.
Jedna z nejpřísnějších forem nízkosacharidových diet je GAPS dieta v prvním stadiu - tedy pouze vývary, případně vývary s masem, vejci a nízkosacharidovou zeleninou. Její cíl není ketóza, ta je spíše možným vedlejším efektem. Lidé s porušenou mikroforou na ní prospívají z důvodu, že vývary obsahují velmi dobře stravitelné aminokyseliny a další látky, které jsou velmi dobře stravitelné a využitelné i pro lidi s těžce deformovaným trávením a fungují mimo jiné jako stavební kameny pro rekonstrukci střevní stěny, sliznic, nadledvinek apod. Později se přidávají zeleniny, kefíry, jogurty a další potraviny, které obsahují už nějaké množství cukrů a mohou být pro citlivé trávení problematické.

Ahoj Sakule,
pises, ze pro prvni stadium predstavuje nejprisnejsi dieta pouze vyvary. Mohl bys o tom napsat neco vic? Abych pravdu rekla, dva dny jsem byla jen na kurecim vyvaru (do kazdeho jsem jeste pridala pulku cibule - cca na dva litry vyvaru, kterou jsem ale nejedla). Abych pravdu rekla, jsem z toho celkem rozhozena, neb mi bylo dosti nevolno. Slaba nevolnost a nedostaveni stolice byly tedy mmch hlavni duvody, proc jsem se rozhodla zkusit nekolik dni pouze na vyvarech, ale moje zkusenost je tedy negativni. V noci me vzbudil pocit za zvraceni (po obou dnech), mela jsem zimnici a vcera v noci jsem byla i zvracet. Tak jsem od toho dneska upustila, ze si promyslim, jak dal. Rano mi bylo jeste zle, pred obedem jsem si dala asi lzici kokosoveho oleje a od te doby zatim nic - nejspis zkusim pust, ale nevim, jestli je to to to nejlepsi. Rada bych ty vyvary, tak kdyby ses o tom mohl trochu rozepsat, byla bych ti moc vdecna.
Hlavne by me zajimalo treba mnozstvi, ktere je optimalni (i kdyz je mi jasny, ze to je individualni), a pak jak je to se soli - musi se tim strasne zatezovat ledviny, ne?
diky a pekny vecer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 10:16 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
sakul píše:
Nemohu určitě říci, že dlouhodobá ketóza může kvasince prospět. Některé výzkumy ukazují, že látky tvořené při ketóze brání účinnější likvidaci některých druhů candidy a zaznívají z odborných kruhů i názory, že některé druhy plísní se mohou živit ketony.

K tvému dotazu ohledně ketózy a zeleniny, zkus napsat více jak vypadá tvůj jídelníček, jaké druhy zeleniny jíš, co dále konzumuješ, v jakém množství a co suplementuješ.
Jedna z nejpřísnějších forem nízkosacharidových diet je GAPS dieta v prvním stadiu - tedy pouze vývary, případně vývary s masem, vejci a nízkosacharidovou zeleninou. Její cíl není ketóza, ta je spíše možným vedlejším efektem. Lidé s porušenou mikroforou na ní prospívají z důvodu, že vývary obsahují velmi dobře stravitelné aminokyseliny a další látky, které jsou velmi dobře stravitelné a využitelné i pro lidi s těžce deformovaným trávením a fungují mimo jiné jako stavební kameny pro rekonstrukci střevní stěny, sliznic, nadledvinek apod. Později se přidávají zeleniny, kefíry, jogurty a další potraviny, které obsahují už nějaké množství cukrů a mohou být pro citlivé trávení problematické.

První týden jsem jedla skoro pořád jen vejce, maso, olej. Teď převažuje zelenina.
Dopoledne si nechávám na pročištění: mletý ostropestřec, jablečný ocet, (domácí výroba-lžíce na 250 ml vody),pár lístků pampelišky mixovaných s vodou, čaj Vilcacora. K obědu si dávám syrovou zeleninu, buď velkou kedlubnu, salát, svazek ředkviček, pár růžiček květáku či brokolice, nebo mističku kysaného zelí + trochu řepkového oleje, občas přidávám cibuli a mleté lněné semeno. "Dojídám" se dýňovými a slunečnicovými semeny-myslím, že ty slunečnicové nejsou moc ideální, ale prostě hlad je silnější \":(\" . Další porce je většinou menší porce vařené zeleniny-pórek, květák, kapusta, nebo brokolice-do toho přidám opět olej a někdy vejce. Maso jím fakt vyjímečně. A večer je podobný-buď syrová nebo vařená zelenina-nízkosacharidová. Přidávám lactobacily. a teď nově začínám kefír z tibetské houby. Antimikotika už nejím v takové míře oregánový olej jen občas, lichořeřišnici skoro vůbec, ale dost to vynahrazuji cibulí a česnekem. Okolí trochu trpí \":-)\"
A co to znamená-být delší dobu v ketóze? Měsíc, dva, půl roku? Dle Diaphanu v ketóze jsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Eva83 píše:
Ahoj Sakule,
pises, ze pro prvni stadium predstavuje nejprisnejsi dieta pouze vyvary. Mohl bys o tom napsat neco vic? Abych pravdu rekla, dva dny jsem byla jen na kurecim vyvaru (do kazdeho jsem jeste pridala pulku cibule - cca na dva litry vyvaru, kterou jsem ale nejedla). Abych pravdu rekla, jsem z toho celkem rozhozena, neb mi bylo dosti nevolno. Slaba nevolnost a nedostaveni stolice byly tedy mmch hlavni duvody, proc jsem se rozhodla zkusit nekolik dni pouze na vyvarech, ale moje zkusenost je tedy negativni. V noci me vzbudil pocit za zvraceni (po obou dnech), mela jsem zimnici a vcera v noci jsem byla i zvracet. Tak jsem od toho dneska upustila, ze si promyslim, jak dal. Rano mi bylo jeste zle, pred obedem jsem si dala asi lzici kokosoveho oleje a od te doby zatim nic - nejspis zkusim pust, ale nevim, jestli je to to to nejlepsi. Rada bych ty vyvary, tak kdyby ses o tom mohl trochu rozepsat, byla bych ti moc vdecna.
Hlavne by me zajimalo treba mnozstvi, ktere je optimalni (i kdyz je mi jasny, ze to je individualni), a pak jak je to se soli - musi se tim strasne zatezovat ledviny, ne?
diky a pekny vecer

Výborná stránka zde: http://zivakultura.cz/zakladni-informace/

Dále dobré přečíst knížku Syndrom trávení a psychologie vyšla ve slovenštině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 7:36 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
V brzké době se dozvíme, že candida se živí laktobacily a že není dobré je užívat. Zazní to z vědeckých kruhů \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz