Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kuky969 píše:
Zdravim vsetkych
prosim vas je tu niekto kto je ochotny po rokoch fungovania tohto fora poskytnut informacie o tom ze sa mu na zaklade rad miestnych "guru" podarilo vyliecit (dostat candidu pod kontrolu) . Pokial ano prezradi ktore rady mu najviac pomohli ...??? vdaka za ochotu vopred...

Kandidu zkrotíte relativně snadno psychickým, fyzickým a psychologickým klidem při rozumné zdravé stravě. Většina lidí vám potvrdí, že stačí opustit uspěchaný místní život, odjet někde k moři mezi méně pracovité místní obyvatelstvo a je po kandidě. Bohužel se skoro vždy vrátí s návratem k původnímu stylu života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Coreopsis píše:
Dobrý den všem. Nedávno jsem narazila na informaci, že je možné jíst při kandidóze kváskový chléb. Je to pravda? Má s tím někdo vzhledem ke svému stavu zkušenost? Osobně žiji již několik let bezlepkově, a u nás ve zdravé výživě prodávají kváskový chléb právě bez lepku. Byl by ještě vhodnější? Děkuji. \":-)\"

No nevím, na to se budou názory značně různit a bez pokusu na sobě to stejně nezjistíte. Já osobně jsem skeptikem a u jakékoliv problematiky která může souviset s obilím doporučuji se raději obilí trvale vzdát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2016 8:16 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Zdravim, hlasim ze po dlouhe dobe jsem opet zde a ocekavam vasnivou diskuzi. 32% Obyvatel trpi podle nasi mediciny metabolickym syndromem a nasledky jeho pusobeni umira predcasne tezko vycislitelny podil o nakladne lecbe nemluve.
Kdyz si tak vzpomenu co mi nejvic pomohlo jako vselek, myslim ze to byla asi 0,02 az 0,1 molarni chlorovodice HCL ve vodnym roztoku chloridu draselneho o koncentraci 5 az 10g na litr, chemici by rekli pufr o pH tom a tom. Nechce se mi to pocitat myslim ze pH by bylo nekde mezi 6 a 2, ochuceno malinovym Jo syrupem. Ma to hnusnou kyselou chut, slanokyselou, staci vypit dousek a pri polknuti telo zazije pocit asi takovy jako zasah el. proudem. Proklepes se jak pri zimnici! \":)\" zavisi samozrejme na koncentracich a asi kazdy to nezvladne, ale mne to pomohlo. Lekari by mohli zasadne protestovat za to je sebevrazda a nesmysl. Ja verim svym zkusenostem. Jo a pokud to pomuze i nekomu jinemu budu jen rad.
Metabolicky syndrom je civilizacni nemoc s velmi rozmanitymi priznaky viz wiki. Myslim ze i zdejsi vlakno mezi to muze spadat.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2016 8:51 pm 
Offline

Registrován: ned říj 16, 2016 8:37 pm
Příspěvky: 8
zdravim, vas tiez mam skusenosti s candidou predpokladam, ze ide o nu, lebo uz som mal asi 3 anti-candida diety, 2x velmi uspesne, ale ako sa spominalo vyssie navratom k zlozvyku, teda spat do stereotypu predosleho zivota sa candida rychlo vrati. skusil som to uz aj u mojej koznej lekarky, zobrali mi ster, vzorku stolice a moc, ale nenaslo sa nic... takze mi iba predpisala nejaku mast na tvar.
- moja skusenost bola ze ak som bral nejake doplnky vyzivy ako oregano oil, citricidal, kokosovy olej a hlavne uprava stravy tak moje problemy vymizli, ale aj rychlo prisli naspat ak som sa vratil spat ku... kazdy to asi pozna.
- je vobec nejake vysvetlenie, preco ja a ostatni ludia ktori trpia candidou maju problemy a ostatni ludia ktory sa zdravuju priblizne rovnako candidu nemaju.
- moj hlavny problem je s pokozkou na tvari oblasti obocie, nos, usta, brada a krk, to znamena velmi suchu pokozku a tvorba malych lupin v tychto oblastiach, spomeniem este ten isty problem za usami, zapachajuci dych a tiez vyrazky v intimnych partiach, ktore su tvarohovite, ak ich vytlacim
- takze je to dost sklucujuce bojovat, s tymto, neustale kremovanie tvare, pouzivanie zuvaciek, aby som sa necitil neprijemne v spolocnosti, a niekedy dokonca ani to kremovanie na 100% nepomoze a vyzeram ako keby som sa rano neumyl... clovek po absolvovani anti-candida diety a hlavne pocas nej sa citi spat normalny, bez obmedzenia az na tu stravu, ale stravovat sa dlhsie ako pocas diety je velmi tazke, a neviem si predstavit zivot bez chleba, a roznych inych potravin na ktorych sme boli vychovany od detstva.
- existuje vobec nejaka cesta ako aspon udrzat candidu v priatelnej hladine, aby kvalitu zivota co najmenej znizovala ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2016 7:59 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
marchisio píše:
- je vobec nejake vysvetlenie, preco ja a ostatni ludia ktori trpia candidou maju problemy a ostatni ludia ktory sa stravuju priblizne rovnako, candidu nemaju?

Jde o to, že v lidském střevě má být přibližně 500 druhů přátelských zdraví prosěpšných bakterií, ale lidé s chornickou candidou jich mohou klidně postrádat třeba i 300 druhů. Proto se daří dietou ji jen potlačit a na normální stravě se to zase všechno vrátí do normálu. Je potřeba chybějící druhy bakterií doplnit pomocí transplantace střevní mikrofóry. Je to všechno strašně složié a věda to ještě detailně neprobádala, z těch 500 druhů bakterií bylo pojmenováno zatím jen pár desítek druhů!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2016 6:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 16, 2016 8:37 pm
Příspěvky: 8
je mozne aspon miernou upravou stravy docielit znizenie vplyvu candidy na organizums ? nemyslim dietu ako taku, to nie je udrzatelne ani zdrave podla mna, ale z dlhodobeho hladiska co sa tyka stravovania, sportovania atd....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2016 9:56 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2011 8:27 am
Příspěvky: 11
Ahoj prosim vas co ste uzivali Nystatin ako dlho asi trva faza zhorsenie priznakov tzv. die-off ???? (par dni alebo je to niekolko tyzdnov ???....predpokladom ze to zalezi od toho ako dlho mal pred tym clovek problemy a ako velmi ma "znicene crevo" ....dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2016 2:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 16, 2016 8:37 pm
Příspěvky: 8
Môžem pri anti-candida diéte jesť ryby v plechovke napr. takého tuniaka? Alebo radšej mrazené ryby? Olatí sa investovať a zapojiť morské riasy počas anti-c diéty ? Lebo neviem kde by som ich mohol zohnať, našiel som ich iba na internete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2016 8:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Rekl bych, ze muzes. Sice nevim jak moc to je a nebo neni zdrave pro telo, ale kvasinky tim urcite nevykrmujes. Ja drzel tu dietu celkem dlouho. V te dobe jsem jedl hlavne netucne maso, ryby, zeleninu, orisky...a par dalsich veci. S morskyma rasama nemam zkusenosti. Nystatin jsem bral chvili, flukonazol par dni (to je toxicka sracka). Skvely, ale drahy je kokosovy olej. Pak jsem hodne do jidla pridaval cesnek. A pil jsem i mesicek lekarsky, tim jsem si posiloval jatra a pry ma i nejake ucinky proti kvasinkam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2016 3:18 pm 
Offline

Registrován: ned říj 16, 2016 8:37 pm
Příspěvky: 8
johny54 píše:
Rekl bych, ze muzes. Sice nevim jak moc to je a nebo neni zdrave pro telo, ale kvasinky tim urcite nevykrmujes. Ja drzel tu dietu celkem dlouho. V te dobe jsem jedl hlavne netucne maso, ryby, zeleninu, orisky...a par dalsich veci. S morskyma rasama nemam zkusenosti. Nystatin jsem bral chvili, flukonazol par dni (to je toxicka sracka). Skvely, ale drahy je kokosovy olej. Pak jsem hodne do jidla pridaval cesnek. A pil jsem i mesicek lekarsky, tim jsem si posiloval jatra a pry ma i nejake ucinky proti kvasinkam.

- ako to bolo po case ked si skoncil s dietou ? mal si candidu viac pod kontrolou alebo sa vsetko vratilo do starych kolaji ako mne ? ale zasa ja som drzal najdlhsie dietu 3 tyzdne. cesnak jedavam aj ja casto, tiez chilli, len moj poznatok je taky ze kazdy raz za cas "zhresi" da si nieco sladke, popr. nejaky alkohol a to moze navratit spat candidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2016 6:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Nevim, mozna se to nekdy vrati v mirny forme, ale mam to celkem pod kontrolou. Ja jsem tu prisnou dietu drzel asi pul roku striktne. Nejdriv jsem prestal kourit, pak vysadil i alkohol (ten jsem nepil uz par let), pecivo, sladky a potraviny kde je hodne sacharidu jsem taky celkem dlouho nejedl. Asi po pul roce jsem zacal jist ryzi, brambory, ovoce a mnohem vic jidla. Obcas si ted taky dopreju treba pecivo s medem, rad si dam obcas kvalitni pizzu a tak. Ta candida me nijak vyrazne neomezuje a kdyz se po necem citim hur, tak to nejim a radsi jim lehci jidla. Ale k cokolade, cukrovinkam a podobnym vecem jsem se nikdy nevratil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Zdravim, hlasim ze po dlouhe dobe jsem opet zde a ocekavam vasnivou diskuzi. 32% Obyvatel trpi podle nasi mediciny metabolickym syndromem a nasledky jeho pusobeni umira predcasne tezko vycislitelny podil o nakladne lecbe nemluve.
Kdyz si tak vzpomenu co mi nejvic pomohlo jako vselek, myslim ze to byla asi 0,02 az 0,1 molarni chlorovodice HCL ve vodnym roztoku chloridu draselneho o koncentraci 5 az 10g na litr, chemici by rekli pufr o pH tom a tom. Nechce se mi to pocitat myslim ze pH by bylo nekde mezi 6 a 2, ochuceno malinovym Jo syrupem. Ma to hnusnou kyselou chut, slanokyselou, staci vypit dousek a pri polknuti telo zazije pocit asi takovy jako zasah el. proudem. Proklepes se jak pri zimnici! \":)\" zavisi samozrejme na koncentracich a asi kazdy to nezvladne, ale mne to pomohlo. Lekari by mohli zasadne protestovat za to je sebevrazda a nesmysl. Ja verim svym zkusenostem. Jo a pokud to pomuze i nekomu jinemu budu jen rad.
Metabolicky syndrom je civilizacni nemoc s velmi rozmanitymi priznaky viz wiki. Myslim ze i zdejsi vlakno mezi to muze spadat.

Tak proč ne i když podobné dávky draslíku již zrovna bezpečné být nemusí i když jak u koho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 6:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marchisio píše:
zdravim, vas tiez mam skusenosti s candidou predpokladam, ze ide o nu, lebo uz som mal asi 3 anti-candida diety, 2x velmi uspesne, ale ako sa spominalo vyssie navratom k zlozvyku, teda spat do stereotypu predosleho zivota sa candida rychlo vrati. skusil som to uz aj u mojej koznej lekarky, zobrali mi ster, vzorku stolice a moc, ale nenaslo sa nic... takze mi iba predpisala nejaku mast na tvar.
- moja skusenost bola ze ak som bral nejake doplnky vyzivy ako oregano oil, citricidal, kokosovy olej a hlavne uprava stravy tak moje problemy vymizli, ale aj rychlo prisli naspat ak som sa vratil spat ku... kazdy to asi pozna.
- je vobec nejake vysvetlenie, preco ja a ostatni ludia ktori trpia candidou maju problemy a ostatni ludia ktory sa zdravuju priblizne rovnako candidu nemaju.
- moj hlavny problem je s pokozkou na tvari oblasti obocie, nos, usta, brada a krk, to znamena velmi suchu pokozku a tvorba malych lupin v tychto oblastiach, spomeniem este ten isty problem za usami, zapachajuci dych a tiez vyrazky v intimnych partiach, ktore su tvarohovite, ak ich vytlacim
- takze je to dost sklucujuce bojovat, s tymto, neustale kremovanie tvare, pouzivanie zuvaciek, aby som sa necitil neprijemne v spolocnosti, a niekedy dokonca ani to kremovanie na 100% nepomoze a vyzeram ako keby som sa rano neumyl... clovek po absolvovani anti-candida diety a hlavne pocas nej sa citi spat normalny, bez obmedzenia az na tu stravu, ale stravovat sa dlhsie ako pocas diety je velmi tazke, a neviem si predstavit zivot bez chleba, a roznych inych potravin na ktorych sme boli vychovany od detstva.
- existuje vobec nejaka cesta ako aspon udrzat candidu v priatelnej hladine, aby kvalitu zivota co najmenej znizovala ?

Správně vám odpovídá členka Tišková a já pro snazší pochopení dodám že konkrétní strava živí konkrétní bakterie, tedy jste to co jíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marchisio píše:
je mozne aspon miernou upravou stravy docielit znizenie vplyvu candidy na organizums ? nemyslim dietu ako taku, to nie je udrzatelne ani zdrave podla mna, ale z dlhodobeho hladiska co sa tyka stravovania, sportovania atd....

Většinou kosmetické změny stravy nefungují, zpravidla je nutný zásadní obrat a odklon od obilí, tam bývá stěžejní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 6:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kuky969 píše:
Ahoj prosim vas co ste uzivali Nystatin ako dlho asi trva faza zhorsenie priznakov tzv. die-off ???? (par dni alebo je to niekolko tyzdnov ???....predpokladom ze to zalezi od toho ako dlho mal pred tym clovek problemy a ako velmi ma "znicene crevo" ....dik

Na to to nedovedu odpovědět s tím zkušenosti nemám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz