Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 6:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dorka píše:
Vyzkoušela jsem, že nejlepší je dát do 5ml vody asi 6 granulek Laguny modrého šípu. Méně granulek je málo a více už je moc a začíná to mírně leptat. Spíš záleží na každém, jak si to nastaví. Těch 5ml vypotřebuji na jedno čištění zubů včetně jazyka. Zhruba jsem vypočítala, že na celou tobolku velikosti 0 by to bylo asi 8dcl vody, ale ani tak bych to nepila. 2,5 dcl - to musí leptat jako blázen... \":wink:\"

Tak to je pak jasné, to je pomalu homeopatická koncentrace a v té nebude problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 11:57 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Čo poviete na nápad umývať si zuby kokosovým olejom, keď je taký multi-prospešný pre telo?! \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 7:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
bombay píše:
Čo poviete na nápad umývať si zuby kokosovým olejom, keď je taký multi-prospešný pre telo?! \":-)\"

Ano - funguje to a dost lidí to praktikuje:).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Čo poviete na nápad umývať si zuby kokosovým olejom, keď je taký multi-prospešný pre telo?! \":-)\"

Jak píše členka prokera, nejde o nic nového. Čistit zuby olejem se sice může zdát divné, avšak opravdu to funguje. Oleje, soli a další přírodní látky se k čištění zubů používaly už od starověku, a dokonce i v dnešní době alternativní medicína doporučuje místo pasty a kartáčku jednoduše použít prst a olej, nejlépe ten kokosový. Funguje i olej se solí, to jsem zde již také doporučoval. Můžete vyzkoušet denně minutu až dvě třít zuby panenským kokosovým olejem a po několika týdnech budou zuby znatelně bělejší. Kromě toho panenský kokosový olej zklidňuje dásně a vyzkoušet po čištění zubů běžným způsobemzamezuje tvorbě aftů v ústech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 11:16 pm 
Offline

Registrován: pon zář 10, 2012 11:36 am
Příspěvky: 15
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, jak má řešit problém s nehty. Moje nehty vypadají zdravě, nenašla jsem na nich žádné fleky, jak jsem někde četla, ale neustále se mi třepí a už jsem opravdu bezradná. Půl roku jsem brala vitamíny na doplnění hořčíku, zinku a vápníku. Výsledek se ovšem nedostavil. Poté jsem si zakoupila lak s přídavkem vápníku (věřím, že tam ho moc není, ale kupodivu pomohl). Nehty se mi třepí stále, když je nemám nalakované a to je téměř vždy, protože lak se snadno odře. Poradili byste mi, co s tím mám udělat \":)\" ? Prosím.

Slečna Abyssová \":twisted:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte dub 17, 2012 9:05 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den,
Je možné si čistit zuby i himalájskou solí, která je určená do koupele? (http://www.velba.cz/velba/eshop/0/0/5/1 ... 1kg-vazena). Nepoškozuje nijak zubní sklovinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Abbysum píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, jak má řešit problém s nehty. Moje nehty vypadají zdravě, nenašla jsem na nich žádné fleky, jak jsem někde četla, ale neustále se mi třepí a už jsem opravdu bezradná. Půl roku jsem brala vitamíny na doplnění hořčíku, zinku a vápníku. Výsledek se ovšem nedostavil. Poté jsem si zakoupila lak s přídavkem vápníku (věřím, že tam ho moc není, ale kupodivu pomohl). Nehty se mi třepí stále, když je nemám nalakované a to je téměř vždy, protože lak se snadno odře. Poradili byste mi, co s tím mám udělat \":)\" ? Prosím.

Slečna Abyssová \":twisted:\"

Nehty vyjadřují stav vnitřních orgánů a pokud bude něco v nepořádku uvnitř, můžete na povrch patlat co chcete a je to stejně k ničemu. Na stavu trávení a střeva totiž závisí vstřebávání minerálů a od toho se odvíjí i kvalita a stav pokožky, vlasů a nehtů. Osobně bych začal krkacím testem a zjistil jak jsem na tom s HCl v žaludku, protože pokud tam není v dostatečné míře, tak se snažíte zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Varecny píše:
Dobrý den,
Je možné si čistit zuby i himalájskou solí, která je určená do koupele? (http://www.velba.cz/velba/eshop/0/0/5/1 ... 1kg-vazena). Nepoškozuje nijak zubní sklovinu?

Pokud není nijak parfémovaná, což se nezdá, nevidím v tom problém. Sklovinu nepoškozuje, toho se bát nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 8:07 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit něco na odhalené krčky? Dá se to napravit? Taky se mi zdá, že se mi krčky zbarvují do tmava..\":-(\" Zkouším používat kokosový olej na čištění, ale bolí mě z něj zuby. Nevíte proč?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 3:11 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2011 8:30 am
Příspěvky: 31
Dobrý den,
já už půl roku dýchám na SIF6 od Dědka Kořenáře B.Nového (http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... n-p86.html) právě kvůli odhaleným krčkům a už u několika zubů je v normálu. U několika zubů se to řeší a u některých zubů to vyřešeno ještě není. Jo jde to pomalu, ale jistě a o to tu jde \":P\" Tohle dýchání, které cvičíte na tomto trenažéru, má vliv na tělo celkově, nejsou to konkrétně jen ty zuby.

Místo SIF6 lze použít Frolův dýchací trenažér. (http://www.centrumzdravi.net/frolovuv-d ... nazer.html Vpravo nahoře jsou odkazy na články.) Ten je ale o něco dražší a zkušenosti s ním nemám.

R.A.M.I.X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit něco na odhalené krčky? Dá se to napravit? Taky se mi zdá, že se mi krčky zbarvují do tmava..\":-(\" Zkouším používat kokosový olej na čištění, ale bolí mě z něj zuby. Nevíte proč?

To je divné kokosák by nic takového způsobovat neměl, nicméně vyzkoušejte chytrou houbu pythium oligandrum, ta umí opravdu zajímavé věci, informace jsou třeba zde http://www.pythium.eu/cs/pece-o-dutinu-ustni-1/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
R.A.M.I.X píše:
Dobrý den,
já už půl roku dýchám na SIF6 od Dědka Kořenáře B.Nového (http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... n-p86.html) právě kvůli odhaleným krčkům a už u několika zubů je v normálu. U několika zubů se to řeší a u některých zubů to vyřešeno ještě není. Jo jde to pomalu, ale jistě a o to tu jde \":P\" Tohle dýchání, které cvičíte na tomto trenažéru, má vliv na tělo celkově, nejsou to konkrétně jen ty zuby.

Místo SIF6 lze použít Frolův dýchací trenažér. (http://www.centrumzdravi.net/frolovuv-d ... nazer.html Vpravo nahoře jsou odkazy na články.) Ten je ale o něco dražší a zkušenosti s ním nemám.

R.A.M.I.X

Zajímavé info, vím že funguje prakticky na všechno, ale zrovna toto mě nenapadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2012 1:11 am 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 13
zdravím, tak jsem si objednal od Jardy kilo jeho xylitolových bombonů a cucám jich teď několik denně po každém jídle po dvou.

protože je toto forum i o nehtech a může to s mýmy zkaženými zuby souviset, tak se chci zeptat, co znamená, když mám na nehtech podélné rýhování a občas i dolíčky? je to běžné? bílé flíčky ani vyšší lámavost nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2012 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ghostdog32 píše:
zdravím, tak jsem si objednal od Jardy kilo jeho xylitolových bombonů a cucám jich teď několik denně po každém jídle po dvou.

protože je toto forum i o nehtech a může to s mýmy zkaženými zuby souviset, tak se chci zeptat, co znamená, když mám na nehtech podélné rýhování a občas i dolíčky? je to běžné? bílé flíčky ani vyšší lámavost nemám.

Zde bych to viděl hlavně ve střevě, ale počtěte třeba zde http://www.zdobeninehtu.eu/cz/pece-o-ru ... y-prozradi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 5:59 am 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 13
děkuji za odpověď. ano na to tlusté střevo to opravdu vypadá a dokonce mám ty podélné rýhy někde i vlnité, což údajně znamená, že jsem zanesený zplodinami (toxiny?). Měl jsem poslední roky párkrát problém s vracející se nákazou roupů, přičemž v dětství jsem je neměl nikdy...

jím běžné vařené jídlo a maso, ale už jsem omezil veškeré pečivo a slazené věci řepným cukrem, ale není to 100%. knedlíky nebo jablečný štrůdl z listového těsta s xylitolem si dám... před každým velkým jídlem si teď už měsíc dávám 2 tabletky bio chlorelly, tak snad se to časem zlepší. a jídelníček budu omezovat dál, ale po malých krocích. nejde to ráz naráz. bydlím s rodiči a už teď na mě čumí jak na blázna, ikdyž jím většinu toho co oni


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz