Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv led 20, 2011 6:42 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dozvedel som sa, že na čistenie zubov môžem používať himalájsku soľ ale neviem koľko jej dať do vody aby to nebolo príliš silné napr. na 2 dcl vody 1 čajová lyžička alebo ako? Potom po vyčistení zubov môžem ešte vypláchnuť ústa urinou na dezinfekciu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv led 20, 2011 9:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
hammel píše:
Dozvedel som sa, že na čistenie zubov môžem používať himalájsku soľ ale neviem koľko jej dať do vody aby to nebolo príliš silné napr. na 2 dcl vody 1 čajová lyžička alebo ako? Potom po vyčistení zubov môžem ešte vypláchnuť ústa urinou na dezinfekciu?

Nevím jak je to se solí, ale odborníci na urinu jako třeba Malachov doporučují vyplachovat ústa urinou několik desítek minut. Odměnou má být naprosto bezvadná sklovina, ústup odhalování krčků a totální desinfekce. No zkuste to ale válet něco v puse 30 minut ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dozvedel som sa, že na čistenie zubov môžem používať himalájsku soľ ale neviem koľko jej dať do vody aby to nebolo príliš silné napr. na 2 dcl vody 1 čajová lyžička alebo ako? Potom po vyčistení zubov môžem ešte vypláchnuť ústa urinou na dezinfekciu?

Postup, který popisuje sakul je sice trochu svérázný, ale vysoce efektivní, jinak sůl přímo na kartáček a čistit zuby, nedělá se to roztokem, to by jste nic nevyčistil. Velice vhodné je vyzkoušet i jedlou sodu rozmíchanou na kašičku s jedlým olejem, to je velice efektivní také a nebo MMS o tom jsem zde také již psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 9:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Aj ja som mal dosť lámavé nechty ale nejak sa to zlepšilo stravou ale stále ich mám také zvrásnené alebo ako to povedať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Aj ja som mal dosť lámavé nechty ale nejak sa to zlepšilo stravou ale stále ich mám také zvrásnené alebo ako to povedať.

Vyzkoušejte dodávat zinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 11:41 am 
Offline

Registrován: sob lis 13, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, Jardo. Už nějakou dobu pročítám Vaše stránky a rozhodla jsem se, že se na Vás taky obrátím s aktuálním problémem týkající se osmiček.Možná to jsou hloupé otázky, ale je nějaký způsob, jak zamezit jejich bolesti, když se klubou? Souvisí jejich záněty(opuchlá tvář atd.) taky se zanesením organismu?
Co doporučujete Vy? Je lepší zuby co nejdříve vytrhnout a předcházet opakovaným zánětům nebo to ´nechat přírodě´?

Omlouvám se, jestli jsem někde přehlédla podobné vlákno nebo spíš nepochopila problematiku \":?\"
Díky za vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
firehead píše:
Dobrý den, Jardo. Už nějakou dobu pročítám Vaše stránky a rozhodla jsem se, že se na Vás taky obrátím s aktuálním problémem týkající se osmiček.Možná to jsou hloupé otázky, ale je nějaký způsob, jak zamezit jejich bolesti, když se klubou? Souvisí jejich záněty(opuchlá tvář atd.) taky se zanesením organismu?
Co doporučujete Vy? Je lepší zuby co nejdříve vytrhnout a předcházet opakovaným zánětům nebo to ´nechat přírodě´?

Omlouvám se, jestli jsem někde přehlédla podobné vlákno nebo spíš nepochopila problematiku \":?\"
Díky za vysvětlení.

To je otázka, já nedovedu posoudit jak moc vám ty zuby vadí a pokud se týká zánětů, tak většinou jsou z kyselin v souvislosti s nějakým mechanickým drážděním. Doporučil bych na to vyzkoušet kostival-kořen, kdy si dáte tak lžičku té sušené drogy do úst, pomalu ji rozmělníte na takovou lepivou šlichtu a prožbluchujete v ústech minimálně dvacet minut, ovšem když vám to nebude zvedat žaludek. Pokud se týká zubních potíží, tak tato metoda opraví i drobné zubní kazy, ale musí se dělat denně. Mnohem jednodušší je prožbluchovat stejným způsobem aktivované MMS, což stačí dělat několik mnut a účinnost je také výborná. Každopádně to ovšem chce odstranit zdroj kyselosti a ten je ve znečištěném tlustém střevě, čili konat pravidelné očisty střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 11:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Vyzkoušejte dodávat zinek.

Dobrý den,

je možné, že nehty reagují s určitým "zpožděním"? Jednu dobu jsem měla určitě zdravotní problémy a byla jsem prakticky jen na suchých rohlíkách a vločkové polévce (žádné minerály ani vitaminy). Nehty mi krásně narostly (opravdu poprvé v životě jsem měla dlouhé nehty, byla jsem úplně nadšená, ale vydrželo to asi měsíc a už jsou zase jako z papíru). Ještě když byly krásné, tak jsem začla brát zinek, křemík, hořčík, vitamín C, B, E, rutin, jím sezamové semínko, atd. Najednou se ale prostě zlámaly a je po nich, ačkoliv vitamíny beru pořád dál. Přitom se o ně starám, na domácí práce si beru gumové rukavice, nikdy jsem si je nekousala!

Je možné, že reagují na něco, co se dělo před měsícem? Nebo prostě někomu nehty nenarostou, stejně jako mu nenarostou husté vlasy i kdyby bral nevím jaké vitamíny?

Můj přítel nebere žádné vitamíny, jí hrozně, kouří...a nehty má krásné, kdyby chtěl narostou mu dlouhé a nezlomí se....

Předem děkuji za odpověď,

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 12:09 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Používáte nějakou chemii v péči o nehty? Mě se příšerně lámaly když jsem si je lakovala laky na nehty.
Osvědčilo se nám do kůžičky okolo nehtu vmasírovávat dýňový olej.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,

je možné, že nehty reagují s určitým "zpožděním"? Jednu dobu jsem měla určitě zdravotní problémy a byla jsem prakticky jen na suchých rohlíkách a vločkové polévce (žádné minerály ani vitaminy). Nehty mi krásně narostly (opravdu poprvé v životě jsem měla dlouhé nehty, byla jsem úplně nadšená, ale vydrželo to asi měsíc a už jsou zase jako z papíru). Ještě když byly krásné, tak jsem začla brát zinek, křemík, hořčík, vitamín C, B, E, rutin, jím sezamové semínko, atd. Najednou se ale prostě zlámaly a je po nich, ačkoliv vitamíny beru pořád dál. Přitom se o ně starám, na domácí práce si beru gumové rukavice, nikdy jsem si je nekousala!

Je možné, že reagují na něco, co se dělo před měsícem? Nebo prostě někomu nehty nenarostou, stejně jako mu nenarostou husté vlasy i kdyby bral nevím jaké vitamíny?

Můj přítel nebere žádné vitamíny, jí hrozně, kouří...a nehty má krásné, kdyby chtěl narostou mu dlouhé a nezlomí se....

Předem děkuji za odpověď,

Jana

Určitě je tam veliké zpoždění v řádu měsíců a ve vašem případě by asi bylo vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu a podle ní se řídit. Deficity totiž mohou být veliké a takto se obtížně trefíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 2:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Kometa píše:
Používáte nějakou chemii v péči o nehty? Mě se příšerně lámaly když jsem si je lakovala laky na nehty.
Osvědčilo se nám do kůžičky okolo nehtu vmasírovávat dýňový olej.

Je to jedno, ať ji používám nebo ne, přece jen to už sleduju roky a laky to neovlivňují.

Dýňový olej zkusím, děkuji za radu.

Vlasovou analýzu také.

Děkuji

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 2:15 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Dobry den Jarda, moja takmer rocna dcerka ma na nozickach zhrubnute nechtiky, na oboch je to na palceku na na "ukazovaku" (neviem, ako sa vola tento prst na nohe \":D\")
tieto styri nechtiky maju aj malicko nadych do zlta, mohlo by ist o plesen?
aby som doplnila, na palcekoch mala od narodenia nechtiky akoby z jednej polovice zahnute dovnutra, cize jej to branilo rastu tychto nechtikov. tie na ukazovacikoch boli v poriadku, casom iba zhrubli, to si teda neviem vysvetlit.
co s tym?
ak by to bola plesen, jedine mi napada, ze to mohla chytit odo mna, ked bola este v brusku (ma toto logiku?). pocas tehotenstav som sa stravovala zle, takmer ziadne ovocie a zelenina. dcerka bola iba 3 mesiace na materskom mlieku, potom umelle. od 5. mesiaca prikrmy, kde som zacinala varenymi, klasicka, neskor som ja zmenila stravovanie a snazila sa pozmenit jedalnicek aj dcerke. nieco sa podario, nieco nie. papa maximalne 50% surovej stravy, maso asi 2x do tyzdna. zltok raz do tyzdna. lepok zatial takmer ziadny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Dobry den Jarda, moja takmer rocna dcerka ma na nozickach zhrubnute nechtiky, na oboch je to na palceku na na "ukazovaku" (neviem, ako sa vola tento prst na nohe \":D\")
tieto styri nechtiky maju aj malicko nadych do zlta, mohlo by ist o plesen?
aby som doplnila, na palcekoch mala od narodenia nechtiky akoby z jednej polovice zahnute dovnutra, cize jej to branilo rastu tychto nechtikov. tie na ukazovacikoch boli v poriadku, casom iba zhrubli, to si teda neviem vysvetlit.
co s tym?
ak by to bola plesen, jedine mi napada, ze to mohla chytit odo mna, ked bola este v brusku (ma toto logiku?). pocas tehotenstav som sa stravovala zle, takmer ziadne ovocie a zelenina. dcerka bola iba 3 mesiace na materskom mlieku, potom umelle. od 5. mesiaca prikrmy, kde som zacinala varenymi, klasicka, neskor som ja zmenila stravovanie a snazila sa pozmenit jedalnicek aj dcerke. nieco sa podario, nieco nie. papa maximalne 50% surovej stravy, maso asi 2x do tyzdna. zltok raz do tyzdna. lepok zatial takmer ziadny.

To se takto špatně odhaduje, ovšem plíseň to být klidně může. Osobně bych v takovém případě vyzkoušel spíše co s tím provede zinek, třeba na to dát zinkovou mast a pokud se stav zlepší, tak je zinek v těle patrně silně deficitní a budete muset stav srovnat. Pomoci mohou také koupele nohou v MMS, což na plísně působí velice dobře, ovšem pokud je to z minerálního deficitu, tak bude efekt minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 2:40 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zdravim Jardo,
nekde zde na foru (ale nemuzu ted nejak najit kde) jsem nasel ,ze si cistite zuby 6 kapkami 25% chloritanu a to aktivujete 1 kapkou 3,5% HCl(mozna mam blbou pamet a pamatuji si tu konfiguraci blbe - proto pisu) - prijde mi tam malo toho aktivatoru(kdyz jsem to zkousel tak dana smes temer vubec nezacala reagovat, mohl by jste prosim napsat jak to ma byt?
a dale bych se chtel zeptat kdyz mam ryhy po nehtech smer od luzka ke konci nehtu je to take nedostatek hořčíku, železa a křemíku, nebo neco jineho? nekde jsem cetl ze je to volani ledvin po melounove ocistne kure

Diky za info

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
zdravim Jardo,
nekde zde na foru (ale nemuzu ted nejak najit kde) jsem nasel ,ze si cistite zuby 6 kapkami 25% chloritanu a to aktivujete 1 kapkou 3,5% HCl(mozna mam blbou pamet a pamatuji si tu konfiguraci blbe - proto pisu) - prijde mi tam malo toho aktivatoru(kdyz jsem to zkousel tak dana smes temer vubec nezacala reagovat, mohl by jste prosim napsat jak to ma byt?
a dale bych se chtel zeptat kdyz mam ryhy po nehtech smer od luzka ke konci nehtu je to take nedostatek hořčíku, železa a křemíku, nebo neco jineho? nekde jsem cetl ze je to volani ledvin po melounove ocistne kure

Diky za info

Aktivace je 1:1. Mohou to být i ty ledviny, ale v naprosté většině případů jde o deficit zinku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz