Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon kvě 06, 2024 9:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 11:51 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2011 8:30 am
Příspěvky: 31
Chtěl bych se taky zeptat na skvrny na nehtech. V období, co jsem pil kefír z kravského mléka, tak jsem měl nehty poseté bílými skvrnkami. Teď o prázdninách jsem kefír nepil a skvrnky počaly rychle mizet. Když si dám něco z mlíka, tak se objeví. V Čínské studii jsem zjistil, že mléko odebírá z lidského těla železo a tudíž způsobuje anémii, a ještě někde, že odebírá z těla chrom. Mno tak nevím, jestli je vůbec dobré mléko popřípadě kefír pít a jestli do mého těla patří, když tohle dělá. Chtěl bych zkusit kefír z kozího mlíka a nevím, jestli to nevyjde nastejno, jestli nebude mět podobný účinky jako mlíko kravský. Na dědině mám možnost koupit Bio mléko kravské přímo nadojený od krávy za 15Kč/l. Mno nevím...

Se zuby mám taky problém a to ten, že se sklovina odvápňuje. Přední dolní jedničky i dvojky mají hodně odvápněnou sklovinu a pokračuje to na trojky. Co dodat tělu? D3, hořčík, jod apod.? Počátkem prázdnim jsem byl u moře a problém se trošku zlepšil, pak se to začalo vracet.

Za rady budu velmi vděčen:-) Děkuji R*

Ještě jsem chtěl říci, že kefír chci zařadit (???!!!???) z důvodu špatné stolice. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv zář 01, 2011 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
R.A.M.I.X píše:
Chtěl bych se taky zeptat na skvrny na nehtech. V období, co jsem pil kefír z kravského mléka, tak jsem měl nehty poseté bílými skvrnkami. Teď o prázdninách jsem kefír nepil a skvrnky počaly rychle mizet. Když si dám něco z mlíka, tak se objeví. V Čínské studii jsem zjistil, že mléko odebírá z lidského těla železo a tudíž způsobuje anémii, a ještě někde, že odebírá z těla chrom. Mno tak nevím, jestli je vůbec dobré mléko popřípadě kefír pít a jestli do mého těla patří, když tohle dělá. Chtěl bych zkusit kefír z kozího mlíka a nevím, jestli to nevyjde nastejno, jestli nebude mět podobný účinky jako mlíko kravský. Na dědině mám možnost koupit Bio mléko kravské přímo nadojený od krávy za 15Kč/l. Mno nevím...

Se zuby mám taky problém a to ten, že se sklovina odvápňuje. Přední dolní jedničky i dvojky mají hodně odvápněnou sklovinu a pokračuje to na trojky. Co dodat tělu? D3, hořčík, jod apod.? Počátkem prázdnim jsem byl u moře a problém se trošku zlepšil, pak se to začalo vracet.

Za rady budu velmi vděčen:-) Děkuji R*

Ještě jsem chtěl říci, že kefír chci zařadit (???!!!???) z důvodu špatné stolice. Děkuji

Tak běžné pasterizované mléko z obchodu je docela sajrajt, jinak již se chová čerstvě nadojené mléko a čerstvé kozí je vůbec nejvhodnější. Nicméně opravdu vždy něco v těle likviduje a jde tedy o kompromis, kdy dostanete do těla laktobacily a moc si neuškodíte. Že u vás jde o celkovou demineralizaci je vidět i z toho zážitku u moře, kdy pouhé namočení do mořské vody dodá během pár dní tolik deficitních minerálních látek, že se mnoho neduhů srovná. Vyzkoušet se tedy dají i remineralizační koupele z mořské nečištěné soli, což funguje podobně. Na odvápnění jednoznačně dodat D3 a můžete si nechat udělat i krevní rozbor na tento vitamín, který se jmenuje 25-hydroxyvitamín D3 a srovnat hladinu na hodnotu 60 ng/ml. Vyšetření je ovšem docela drahé, počítejte tak 1600-1800,-Kč dle laboratoře, ale může vám ho napsat lékař, pokud se s ním domluvíte. Dále je vhodné dodávat hořčík a vitamíny skupiny B, hlavně B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 10:10 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2011 8:30 am
Příspěvky: 31
Pasterizované mléko moc nepiju, z 90% jsem to omezil, protože vyvolávalo dosti velké bolesti v břiše a suprově zahleňovalo. Čerstvé kravské bylo lepší, ale zahleňovalo taky. Kefír byl z toho snad nejlepší, tam si myslím, že redukoval i slušně kvasinky. Bohužel těch skvrn bylo moc a v horku se moc kefírová houba nedala udržovat. Za další doporučení děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
R.A.M.I.X píše:
Pasterizované mléko moc nepiju, z 90% jsem to omezil, protože vyvolávalo dosti velké bolesti v břiše a suprově zahleňovalo. Čerstvé kravské bylo lepší, ale zahleňovalo taky. Kefír byl z toho snad nejlepší, tam si myslím, že redukoval i slušně kvasinky. Bohužel těch skvrn bylo moc a v horku se moc kefírová houba nedala udržovat. Za další doporučení děkuju.

Další možnost je bifi mléko, které si z čerstvého mléka celkem snadno doma vyrobíte tak, že do mléka vysypete a zamícháte laktobacily z lékárny, na 3 dcl stačí většinou jedna tobolka a u větších množství bych dával dvě. Vhodné je aby šlo o kultury s větším počtem variant laktobacilů, minimálně tři, nebo pět a více druhů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 12:55 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
prosim vsetkych o radu,
dnes som bola u zubarky s tym, ze mi asi vypadol kusock plomby - zub inac nebolel, len citlivy pri styku s niecim sladkym (ovocie).
zubarka zub pozrela a ze sa mi to odluplol kusok skloviny, zubu nic ine nie je a je jej luto do toho vrtat, na to som teda povedala, ze to mamvam citlive. doktorka mi dala tip, kupit si pastu sensodyne rapid a po cisteni zubo si do toho miesta votriet tu pastu a nechat posobit, za 2-3 tyzdne by sa to malo skalcifikovat. ak by nepomohlo, mam prist.
pravda je taka, ze sa mi do tohto moc nechce, pasta obsahuje samozrejme fluor.

mate nejaky iny tip, nieco zarucene fungujuce s podobnym vysedkom?
nasla som:
chlorella - rozzuvat na zube a nechat posobit.
na vitarian.cz si jedna clenka vyliecila malicky kaz pitim a vyplahovanim ust zemiakovou stavou. parkrat do tyzdna toto robila a po polroku na kontrole bol kaz prec.
proste nieco s tym chcem urobit, tiez mam nejake divne zuby v poslednej dobe (co som na vita! \":shock:\" ) a teraz mi docvaklo, nedavam si pozor na zuby po jedeni ovocia.
cize teraz vyplachujem usta dokladne po ovoci a, umyjem az neskor a zasadotvornim usta stipkou sody bikarbony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
prosim vsetkych o radu,
dnes som bola u zubarky s tym, ze mi asi vypadol kusock plomby - zub inac nebolel, len citlivy pri styku s niecim sladkym (ovocie).
zubarka zub pozrela a ze sa mi to odluplol kusok skloviny, zubu nic ine nie je a je jej luto do toho vrtat, na to som teda povedala, ze to mamvam citlive. doktorka mi dala tip, kupit si pastu sensodyne rapid a po cisteni zubo si do toho miesta votriet tu pastu a nechat posobit, za 2-3 tyzdne by sa to malo skalcifikovat. ak by nepomohlo, mam prist.
pravda je taka, ze sa mi do tohto moc nechce, pasta obsahuje samozrejme fluor.

mate nejaky iny tip, nieco zarucene fungujuce s podobnym vysedkom?
nasla som:
chlorella - rozzuvat na zube a nechat posobit.
na vitarian.cz si jedna clenka vyliecila malicky kaz pitim a vyplahovanim ust zemiakovou stavou. parkrat do tyzdna toto robila a po polroku na kontrole bol kaz prec.
proste nieco s tym chcem urobit, tiez mam nejake divne zuby v poslednej dobe (co som na vita! \":shock:\" ) a teraz mi docvaklo, nedavam si pozor na zuby po jedeni ovocia.
cize teraz vyplachujem usta dokladne po ovoci a, umyjem az neskor a zasadotvornim usta stipkou sody bikarbony.

Tak krátkodobě nevidím problém i s tou pastou a ty ostatní rady jsou také v pořádku, já jsem zde někde popisoval postup pomocí kostivalu a vaječných skořápek, což bych viděl jako velice účinné, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 11:28 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Tak krátkodobě nevidím problém i s tou pastou a ty ostatní rady jsou také v pořádku, já jsem zde někde popisoval postup pomocí kostivalu a vaječných skořápek, což bych viděl jako velice účinné, tak si to dohledejte.

s tym kostihojom som to citala, z ineho zdroja, bol tam vsak spomenuty nejaky neprijemny vedlajsi ucinok, teda asi skor nebezpecenstvo predavkovania, no neviem, co to bolo, kazdopadne, skusim to najs. so skrupinkami pohladam.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
s tym kostihojom som to citala, z ineho zdroja, bol tam vsak spomenuty nejaky neprijemny vedlajsi ucinok, teda asi skor nebezpecenstvo predavkovania, no neviem, co to bolo, kazdopadne, skusim to najs. so skrupinkami pohladam.
dakujem.

To je pravda, nesmíte to polykat, jinak se mohou poškodit játra. Velice dobré desinfekční účinky má i stévie a dá se používat i formou extraktů, třeba Sladík, nebo Sladký polibek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 1:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Ked si clovek precita ako je to v skutocnosti s fluorom a hlinikom tak mu az mraz beha po chrbte.Ako sa lahko nechame klamat.
http://forum.reiki.sk/viewtopic.php?f=21&t=763

"Podle nejnovějších výzkumů se fluor ukládá také v kostech a vytváří v nich stejné „skvrny“ jako na zubech a může tak přispívat k osteoporóze. Proto se doporučují zubní pasty bez fluoru i pro dospělé.

V současnosti se již vyrábí dostatek zubních past, které neobsahují fluor. Pro dospělé je to např. Tea Tree zubní pasta, zubní pasta Logodent P, Oral-B P Sensitive, Parexyl P, Stoma P nebo Stomaphyt Pytheneo. Pro děti je to Logodent P Kids, Weleda P dětský gel nebo Lavera Basis Sensitiv.
článek asi tedy opravdu nemluví o škodlivosti pro dospělé…"
Zohnat u nas v lekarni(aj internetovej) pastu bez fluoru je nemozne.Budem musiet hladat na nete.Skoda ze vlasova analyza nezistuje aj obsah fluoru na ten by som bol zvedavy.Hlinikom som podla VA zasvineny ,ale s fluorom to bude asi podobne.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Oregon píše:
Ked si clovek precita ako je to v skutocnosti s fluorom a hlinikom tak mu az mraz beha po chrbte.Ako sa lahko nechame klamat.
http://forum.reiki.sk/viewtopic.php?f=21&t=763

"Podle nejnovějších výzkumů se fluor ukládá také v kostech a vytváří v nich stejné „skvrny“ jako na zubech a může tak přispívat k osteoporóze. Proto se doporučují zubní pasty bez fluoru i pro dospělé.

V současnosti se již vyrábí dostatek zubních past, které neobsahují fluor. Pro dospělé je to např. Tea Tree zubní pasta, zubní pasta Logodent P, Oral-B P Sensitive, Parexyl P, Stoma P nebo Stomaphyt Pytheneo. Pro děti je to Logodent P Kids, Weleda P dětský gel nebo Lavera Basis Sensitiv.
článek asi tedy opravdu nemluví o škodlivosti pro dospělé…"
Zohnat u nas v lekarni(aj internetovej) pastu bez fluoru je nemozne.Budem musiet hladat na nete.Skoda ze vlasova analyza nezistuje aj obsah fluoru na ten by som bol zvedavy.Hlinikom som podla VA zasvineny ,ale s fluorom to bude asi podobne.

Tak, je to svinstvo, to je jasné, ale chelace to z těla odstraní, tak proč nad tím tak meditovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 7:36 pm 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
pocul som ze na zuby a dasna velmi dobre posobi zuvanie klincekov, chyba mi jedna stolicka a na vedlajsom zube mi tym padom zlieza dasno zo zubu, myslite ze to moze pomoct? da sa zuvanim klincekov niako predavkovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
pocul som ze na zuby a dasna velmi dobre posobi zuvanie klincekov, chyba mi jedna stolicka a na vedlajsom zube mi tym padom zlieza dasno zo zubu, myslite ze to moze pomoct? da sa zuvanim klincekov niako predavkovat?

Prvně to vyzkoušejte a pak se na to asi už nebudete ani ptát, hřebíček není zrovna pochutina, ale jinak by to fungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 10:34 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Lubyx píše:
pocul som ze na zuby a dasna velmi dobre posobi zuvanie klincekov, chyba mi jedna stolicka a na vedlajsom zube mi tym padom zlieza dasno zo zubu, myslite ze to moze pomoct? da sa zuvanim klincekov niako predavkovat?

Zvykla jsem si žvýkat hřebíček pro " čistší dech " , někdo používá třeba tic tac - brrr, předávkovat se hřebíčkem se asi hned tak při žvýkání nedá, když se jím dělá protiparazitická kůra a to se jede "nějaké"!!! množství hřebíčku ( mám za sebou ). Nemálo lidí se mě už ptalo, cože používám za pastu, že můj dech je zvláštní a přitom tak příjemně známé vůně ( hi hi hi )
K regeneraci zubů by prakticky měly stačit dvě věci a to skořápky vajíček a kostival.
Z jednoho vejce skořápku denně - 5 minut povařit, usušit ( topení, trouba, slunce...), pak pomlet na el. kávomlýnku a třeba smíchat tento najemno mletý prášek s banánem ( tzv. smootihe ) Skořápky obsahují 27 minerálů, vápník a to vše zhruba odpovídá složení nejen zubů,ale i kostí. Osobně jsem používala denně jednu mocca lžičku zarovnanou prášku a smíchala s banánem.
Moje snídaně sestávala z čerstvého kozího mléka s banánem, tedy nebyl problém kousek banánu smíchat se škorápkami.

Kořen kostivalu se užívá proto, že urychluje růst kostí, zubů a tkání.
Kořen může být čerstvý nebo sušený, pokud je sušený, mírně ho po 10 minut povařte, aby se rehydratoval. Pak rozmixujte asi palec kořene s pár lžícemi vody, aby vznikla tekutina. Tu převalujte v ústech a srkejte mezi zuby asi po 20 minut. Pak vyplivněte. ( praktikovat 1x denně ).
Během pár týdnů uvidíte výsledky. Mnohé kazy se tímto způsobem mohou úplně uzdravit za 1 – 2 měsíce pravidelného denního ošetřování.
Kořen kostivalu může klást vyšší nároky na játra, takže kdo má problémy s játry, měl by se mu vyhnout. Až se vaše zuby zregenerují, měli byste kostival přestat užívat.
( Škořápky mám vyzkoušené osobně, moudro o kořenu kostivalu je od jednoho moudrého člena z FuP - ten jsem nezkoušela ).
Bělosti zubů se docílí žužláním 1 lžíce ( prostě množství oleje, které vám půjde cedit mezi zuby, po chvíli lehce nabude množstvím slin ) slunečnicového oleje 20 minut denně ( může i vícekrát za den, je to super detoxikace organismu ) vyplyvne se jako bílá hustší tekutina, ústa se důkladně vypláchnou vodou. A v neposlední řadě což zabírá ihned a já to ráda používám, čistění zubů neaktivovaným mms - půl kapičky, krátce přečistit a vypláchnout ústa vodou, poté vyčistit zuby nimbovou ( neemovou ) pastou na zuby. Také se mi osvědčilo používání mezizubních kartáčků, kartáček při čištění mezizubních prostor namáčím v koloidním stříbru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 10:53 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Vdaka za rady. Ja som zaviedla v rodine miesto pasty prasok z hrebícka. Krásne precistí zuby nestípe ako pri prezúvaní a dych zostane príjemny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 12:28 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
vdaka s tym kostihojom to skusim, este by ma zaujimalo ako ste take male mnozstvo korena rozmyxovali? ide to aj bez mixera? a mms na zuby je lepsie neaktivovane ako aktivovane? vdaka za super rady


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz