Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Práve som dnes mala objednať syna na koreńovú výplň ,takže článok prišiel vhod.Len neviem,čo teraz s odumretým zubom?Vytrhnúť?je to predsa zub,ktorý slúži hlavne na kúsanie.

Obávám se, že řešení to nemá, pokud je zub zničený teoreticky se to dá ošetřovat pomocí MMS, ale dlouhodobě musíte počítat s tím, že jde o potenciální zdroj problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Kachně píše:
To je směšný a ještě je ten článek nějak divně krkolomně přeloženej. Jen to chce nešetřit na výplni, stojí pár tisíc, ale novej zub stojí třeba 20 tisíc.

Směšné je právě to, že se lidé stále domnívají jak přelstí přírodu a u zubů platí stejná logika, mrtvý materiál nemá v těle co dělat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 5:06 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Kachně píše:
To je směšný a ještě je ten článek nějak divně krkolomně přeloženej. Jen to chce nešetřit na výplni, stojí pár tisíc, ale novej zub stojí třeba 20 tisíc.

Zda je to směšné, to je otázka názoru (a své ti o tom napsal i Jarda). Já bych jen chtěl podotknut k tvé kalkulaci, že jsi asi přehlédnul mé varování v textu - tu "kvalitní výplň" je zapotřebí započítat nejméně 2x, zpravidla 3x a do pěti až deseti let téměř na celý kvadrant. Zánět pod zubem prostě nevyléčíš, jen potlačíš. A toxiny, kterými zamořuje celé tělo patří mezi nejnebezpečnější!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 7:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 10, 2012 11:09 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Směšné je právě to, že se lidé stále domnívají jak přelstí přírodu a u zubů platí stejná logika, mrtvý materiál nemá v těle co dělat.

Dobrý den, mám zaplombované asi 4 možná pět zubů už mnoho let (více jak 10 let určitě). Před lety jsem mimo jiné vyměnil plomby za bílé. Jiný problém se zuby naštěstí nepoviťuji. Znamená to i v tomto případě, že tyto zuby zde již nemají co dělat? Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
MartinM píše:
Dobrý den, mám zaplombované asi 4 možná pět zubů už mnoho let (více jak 10 let určitě). Před lety jsem mimo jiné vyměnil plomby za bílé. Jiný problém se zuby naštěstí nepoviťuji. Znamená to i v tomto případě, že tyto zuby zde již nemají co dělat? Díky moc

Tak je to těžké rozhodování, to chápu, nicméně pokud jsou mrtvé, tak tam opravdu nemají co dělat, jde pouze o potenciální zdroj problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 12:47 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Zdravím,
na nete som našiel tento článok:

http://orgo-net.blogspot.com/2010/07/regenerujte-si-zuby.html

Ale hlavne ma zaujal jeden komentár pod článkom:

"Vypadla mi plomba po cca 20-tich rokoch, so zubármi mám veľmi zlé skúsenosti, 1x vytrhol zdravý zub bez kazu nechtiac a 2x taktiež zdravý omylom. Chorý ostal a mám ho bezbolesti 24 rokov.
Takže k zubárovi som sa nehrnul. Po každom jedle som si vymyl deravý zub a do diery ako "päsť" zub mal už len obvodovú sklovinu som si po každom umytí kvapol 1-3 kvp. 20% propolisu. Po mesiaci zub prestal bolieť a tak si vravím pomohlo mu to a preto budem v tom pokračovať. Plomba sa tam hýbala už dlho a okolie plomby sa rozpadlo preto vypadla. Po 4 mesiacoch propolisovania som musel na povinnú preventívnu kontrolu. Zubár konštatoval, že z 90% kráter v zube po plombe zarástol. V biocentre som kupil biomin H - tj. vaječné šrupiny upravené tak, že sú vo vode rozpustné 1 sáčok s raňajkami. Výsledok bol fascinujúci. Termín na opravu zubu som dostal o 3 mesiace. Zubár nič nevŕtal, len ofúkal, kvapol dezinfekciu a nalepil živicu a prehlásil "už som dôchodca 6 rokov ale toto som ešte nevidel, že niekomu zarastie diera v zube. Ten nápad som vyčítal so zborníka Medzinárodná konferencia o propolise. Kostihoj má podobné účinky robí sa zubná pasta s výťažkom kostihoja. Bohužial účinnej látky je v nej tak málo, že v nápise názvu pasty je určite viac farby. Tolko o paste. Najľahšie riešenie je kúpiť si veľmi kvalitnú Kostihojovú tinktúru od pána Kakaša 00421 905 445410 výsledok je istý. Terapeutická dávka 2 čajové lyžičky je bezpečná. Presvedčte sa v MIKA: Fytoterapia strana 253. Po raňajkách a pri ľahnutí propolis - dezinfikuje, cez deň 2-3x 3/4 čajovej lyžičky kostihojovej tinktúry. Výborný výsledok za polovičný čas. Do šrupín s octom cukor netreba, stačí med, rum nemusí byť môže byť aj vaječný likér - liečivá pochúťka. Hor sa dotoho - na zdravie!!!"


Pán Jarda, čo si o tom myslíte? Je to blbosť alebo to stojí za vyskúšanie? Myslím ten návod v priloženom komentári.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 5:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 13
michal84 píše:
Zdravím,
na nete som našiel tento článok:

http://orgo-net.blogspot.com/2010/07/regenerujte-si-zuby.html

Ale hlavne ma zaujal jeden komentár pod článkom:
....

já tendle postup zkouším už asi 5 měsíců ve verzi s kostivalem, ale už k tomu beru biomin-h tak dlouho, že jsem ho radši začal brát s horčíkovými tabletami. kostival jedu skoro každej den, vitamin D, vitamin K, minimum obilnin, čistá voda a xylitol úplně po každém jídle atd atd...v čištění jsem byl proškolem dentistkou a mám všechny ty pomůcky k tomu... a zatím jsem stejně byl už 2x na plombování, kde zubař i po tédle proceduře stále viděl kaz. jen naposledy mě aspoň svitla naděje, když mi řekl, že mezizubní kaz našel jen na jednom zubu a protější byl v pořádku. zbytek vypadá že se bude muset vrtat tak jako tak... ale nepřestávám věřit, že to k nečemu je

každopádně nečekejte žádnej zázrak od kostivalu... já mám už v hubě 9 malých plomb a ještě mě jich podle RTG snímků několik čeká... už jdu ale jen do bílých a zubaře si člověk musí vybírat velmi pečlivě a hlavně se na to nesmí člověk vybodnout. plomba se má dělat alespoň hodinu a za sucha. znám dost lidí co na to kašlou a zuby maj zdravý. kámoš co čistí 1x denně ráno jen obyč kartáčkem a nic nemá. jinej kámoš, co nikdy nečistil mezizubní prostor a nic nemá a to ani po 5ti letech co nebyl na kontrole u zubaře. nadruhou stranu si dá jablko a druhý den ho hrozně bolí zuby. jiným lidem zase zuby vypadají třeba všechny bez kazů ale díky paradentoze... každej máme něco


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 11:52 pm 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 13
a jen tak mimochodem bych se chtěl zeptat, zda někdo nezná nějakého výrobce kostivalové tinktury. rád bych si ji koupil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
michal84 píše:
Zdravím,
na nete som našiel tento článok:

http://orgo-net.blogspot.com/2010/07/regenerujte-si-zuby.html

Ale hlavne ma zaujal jeden komentár pod článkom:

"Vypadla mi plomba po cca 20-tich rokoch, so zubármi mám veľmi zlé skúsenosti, 1x vytrhol zdravý zub bez kazu nechtiac a 2x taktiež zdravý omylom. Chorý ostal a mám ho bezbolesti 24 rokov.
Takže k zubárovi som sa nehrnul. Po každom jedle som si vymyl deravý zub a do diery ako "päsť" zub mal už len obvodovú sklovinu som si po každom umytí kvapol 1-3 kvp. 20% propolisu. Po mesiaci zub prestal bolieť a tak si vravím pomohlo mu to a preto budem v tom pokračovať. Plomba sa tam hýbala už dlho a okolie plomby sa rozpadlo preto vypadla. Po 4 mesiacoch propolisovania som musel na povinnú preventívnu kontrolu. Zubár konštatoval, že z 90% kráter v zube po plombe zarástol. V biocentre som kupil biomin H - tj. vaječné šrupiny upravené tak, že sú vo vode rozpustné 1 sáčok s raňajkami. Výsledok bol fascinujúci. Termín na opravu zubu som dostal o 3 mesiace. Zubár nič nevŕtal, len ofúkal, kvapol dezinfekciu a nalepil živicu a prehlásil "už som dôchodca 6 rokov ale toto som ešte nevidel, že niekomu zarastie diera v zube. Ten nápad som vyčítal so zborníka Medzinárodná konferencia o propolise. Kostihoj má podobné účinky robí sa zubná pasta s výťažkom kostihoja. Bohužial účinnej látky je v nej tak málo, že v nápise názvu pasty je určite viac farby. Tolko o paste. Najľahšie riešenie je kúpiť si veľmi kvalitnú Kostihojovú tinktúru od pána Kakaša 00421 905 445410 výsledok je istý. Terapeutická dávka 2 čajové lyžičky je bezpečná. Presvedčte sa v MIKA: Fytoterapia strana 253. Po raňajkách a pri ľahnutí propolis - dezinfikuje, cez deň 2-3x 3/4 čajovej lyžičky kostihojovej tinktúry. Výborný výsledok za polovičný čas. Do šrupín s octom cukor netreba, stačí med, rum nemusí byť môže byť aj vaječný likér - liečivá pochúťka. Hor sa dotoho - na zdravie!!!"


Pán Jarda, čo si o tom myslíte? Je to blbosť alebo to stojí za vyskúšanie? Myslím ten návod v priloženom komentári.

Tak já tam rozpor nevidím, a fungovat by to patrně mělo, nicméně je třeba také upozornit na fakt, že udržet zdravé zuby bez dostatku molybdenu je velký problém, čili asi bych dodával i ten molybden, ten má mimo vápníku a hořčíku také docela zásadní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 5:54 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 10:23 am
Příspěvky: 16
Chtěla jsem se zeptat, zda nevíte, co by mohlo být za následek žluté nehty? Moje malá (19 měs.) má strašně žluté nehty na nohách, ne celé lůžko, ale spíše jak vyrůstají, tak místo bílého má dožluta. Nechybí jí nějaký vitamín nebo něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 11:10 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To je myslím, plíseň.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
kalinka píše:
Chtěla jsem se zeptat, zda nevíte, co by mohlo být za následek žluté nehty? Moje malá (19 měs.) má strašně žluté nehty na nohách, ne celé lůžko, ale spíše jak vyrůstají, tak místo bílého má dožluta. Nechybí jí nějaký vitamín nebo něco jiného?

Jak vám píše člen Vševěd, patrně plísně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 7:03 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Zdravim vsetkych....p. Jarda potrebujem radu....zacal sa mi kyvat zub (5 v rade dole) a sestka a sedmicka mi chybaju \":(\", kedze jem teraz vela ovocia a zeleniny a zadne zuby potrebujem, isla som za zubarom, ze co s tym......a on , ze nieje problem ...5-ku (zdravu) vytrhnut a dosadit 3 umele zuby....az som sa zhrozila.....niekde som citala, ale uz neviem kde presne, ze kyvajuce ztuby by sa dali do poriadku kostivalom....je to pravda? ak ano, ako to mam uzivat....dakujem za odpoved....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zdravim vsetkych....p. Jarda potrebujem radu....zacal sa mi kyvat zub (5 v rade dole) a sestka a sedmicka mi chybaju \":(\", kedze jem teraz vela ovocia a zeleniny a zadne zuby potrebujem, isla som za zubarom, ze co s tym......a on , ze nieje problem ...5-ku (zdravu) vytrhnut a dosadit 3 umele zuby....az som sa zhrozila.....niekde som citala, ale uz neviem kde presne, ze kyvajuce ztuby by sa dali do poriadku kostivalom....je to pravda? ak ano, ako to mam uzivat....dakujem za odpoved....

Ano, to je pravda, stačí žvýkat a převalovat v ústech, ale nepolykat a vydržet tak 20 minut denně. Někde je zde celý návod, to jsem sem dával, tak to trochu projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
sadlos píše:
Vím co je stomatologie, též vím, že se vše hradí, ale co nevím a hlavně nechápu, proč je tak málo zubařů, když je vše placené v hotovosti.

Koukal jste se někomu zblízka do úst plných shnilých zubů a čichal ten smrad jak ze septiku, ono vše se prostě zaplatit nedá a pokud vám to obrací kufr při prvním nadechnutí, to ani prachy nevyváží. Navíc tím musí být člověk "postižen", tedy musí ho to bavit, to není řemeslo které jde dělat bez zájmu o věc


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz