Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 6:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Domnieval som sa, že v tom bude problém.
Tak to teda porieším so stomatológom.
Je to esteteický problém, ktorý som si sposobil svojou neopatrnosťou.

Vyznie to síce divne ale mne skutočne tá slaná voda chutí. Mám zrejme zvláštne chute.
To že má laxatívny účinok je druhá vec. Tie tekutiny ktoré som stratil tou prehánkou som doplnil už iba čerstvými štavami v minimálne rovnakom objeme. V poslednej dobe iba mrkvová. Už som urobil korektúru.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 1:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 11, 2010 3:38 pm
Příspěvky: 8
Bydliště: Bechyně
Citace:
Můžete místo pasty vyzkoušet mořskou sůl a uvidíte, jak ušetříte peníze a hlavně zuby
Četla jsem, že čištění zubů solí narušuje sklovinu, zuby se stávají citlivé. I můj muž mi to říkal jako vlastní zkušenost. Zatím jsem si čistila zuby solí zhruba týden a žádné negativní pocity nemám, ale nevím, jak při dlouhodobém používání. Můžete mi nějak vyvrátit mé obavy? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Hermina píše:
Četla jsem, že čištění zubů solí narušuje sklovinu, zuby se stávají citlivé. I můj muž mi to říkal jako vlastní zkušenost. Zatím jsem si čistila zuby solí zhruba týden a žádné negativní pocity nemám, ale nevím, jak při dlouhodobém používání. Můžete mi nějak vyvrátit mé obavy? Děkuji

Tělní tekutiny jsou velice slané, možná jste to zaznamenala při pláči, že slzy jsou slané a stejné je to i s jakoukoliv jinou tělní tekutinou. Tak nechápu jak by mohla sůl vaše zuby poškozovat, když jde o normální přirozené prostředí s nímž tělo běžně pracuje. Mimo jiné je také v dutině ústní relativně vysoké pH a aplikace louhu v rozumné koncentraci by také nijak nevadila. Ideální je z tohoto pohledu používat himalájskou sůl, která má složením nejblíže k našim tělním tekutinám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 10:28 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Úplnou náhodou som narazil na ten "chřáp" na bielenie zubov, čo bol aplilkovaný mnou a možem povedat, že to pekne devastuje zubnú sklovinu. Ja som to síce prehnal, ked som si tú sadu dal v viac krát v priebehu pol roka a ešte to zaklincoval nejakým prípravkom na okamžité bielenie. A ja "vul" som sa z toho ešte tešil.
No vtedy som potreboval mat čo najbelšie zuby v čo najkratšom čase.
Teraz už viem, že to bol moštrózny nezmysel. Naštastie to dávam do kopy, no pre svoju blbost som vobec nemusel.
Tak sa nespálte ako ja.


http://www.invogue.cz/beauty/vychytavky ... scence.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Krehke nehty
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Asi tedy jak jste tu popisoval doplnovat Mg,Si a Fe.
Dotaz:
Slysel sem ze by slo navic namacet na noc ruce do teple olejove lazne(nevim zda by bylo jedno jaky druh oleje, zda olivovy nebo i jiny...). Mate nejake poznatky podobneho charakteru?(v lekarne napr.prodavaji olejicek na mazani nehtovych luzek..., ale tepla lazen by mela byt ucinnejsi) \":mrgreen:\"
Nekdo zase radi podrtit vajecne skorapky a pridavat do jidla ale to mam pocit telo nevyuzije a ve skorapkach asi bude kdejaka salmonela....ci jiny breberky... \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krehke nehty
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Asi tedy jak jste tu popisoval doplnovat Mg,Si a Fe.
Dotaz:
Slysel sem ze by slo navic namacet na noc ruce do teple olejove lazne(nevim zda by bylo jedno jaky druh oleje, zda olivovy nebo i jiny...). Mate nejake poznatky podobneho charakteru?(v lekarne napr.prodavaji olejicek na mazani nehtovych luzek..., ale tepla lazen by mela byt ucinnejsi) \":mrgreen:\"
Nekdo zase radi podrtit vajecne skorapky a pridavat do jidla ale to mam pocit telo nevyuzije a ve skorapkach asi bude kdejaka salmonela....ci jiny breberky... \":(\"

Tak to s tím teplým olejem slyším poprvé a nedovedu odhadnout výsledek. U těch skořápek určité zkušenosti mám a jde to dvěma postupy. Jedna verze je sloupnout tu vnitřní blánu a sterilizovat je v troubě, poté se v mixéru rozemelou na prášek a ten se užívá. Je to dost blbnutí a jednodušší je nalít na skořápky citrónovou šťávu ve které se celkem rychle rozpustí a blány odstraníte přeceděním roztoku, který se pak užívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 12:41 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, vy žádné plomby nemáte, ale možná, že někdo poradí. Už asi 14 dní si denně ráno čistím zuby MMS + lehce naředěným vodou (kartáčkem). Důkladně jsem je zrcátkem projela a docela jsem se lekla. Je možné, aby se nějak amalgám nebo bílé plomby pomocí MMS nějak rozpouštěly?Přijde mi to jako zubní kámen (nikdy jsem si ho nevšimla). Jelikož je plomb hodně a pokud je to zubní kámen, připadá mi dost rozesetý po celém zubu kolem plomby. Bílé plomby jakoby zahnědly. Možná že jsem to měla na zubech vždycky, jen jsem to neštudovala. Nevíte, jestli je možné? Jednu plombu mám občas cítit na chuť, jako když na ní dáte hliníkovou lžičku \":-)\". Poradíte?
A ještě jedna věc. Říkáte, že střevo souvisí s pletí. Pořád mám nečistou pleť, ať dělám co dělám. Po půl roce kolon, každý týden urin. klystýr. Nepřipadá mi při něm, že bych měla střevo nějak značně znečištěné. Myslíte, že by to jednoznačně mohlou souviset třeba s játry?
Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, vy žádné plomby nemáte, ale možná, že někdo poradí. Už asi 14 dní si denně ráno čistím zuby MMS + lehce naředěným vodou (kartáčkem). Důkladně jsem je zrcátkem projela a docela jsem se lekla. Je možné, aby se nějak amalgám nebo bílé plomby pomocí MMS nějak rozpouštěly?Přijde mi to jako zubní kámen (nikdy jsem si ho nevšimla). Jelikož je plomb hodně a pokud je to zubní kámen, připadá mi dost rozesetý po celém zubu kolem plomby. Bílé plomby jakoby zahnědly. Možná že jsem to měla na zubech vždycky, jen jsem to neštudovala. Nevíte, jestli je možné? Jednu plombu mám občas cítit na chuť, jako když na ní dáte hliníkovou lžičku \":-)\". Poradíte?
A ještě jedna věc. Říkáte, že střevo souvisí s pletí. Pořád mám nečistou pleť, ať dělám co dělám. Po půl roce kolon, každý týden urin. klystýr. Nepřipadá mi při něm, že bych měla střevo nějak značně znečištěné. Myslíte, že by to jednoznačně mohlou souviset třeba s játry?
Díky moc

Tak s tím zkušenosti nemám, ale zdá se mi to divné. Vycházím z toho, že naprostá většina civilizovaného obyvatelstva má zuby v hajzlu a pak by MMS k tomuto účelu nemohl používat skoro nikdo, což jsem na žádném fóru nezaznamenal. Naopak si MMS většina lidí chválí a jsou s jeho aplikací na zuby velice spokojeni. Většina kožních problémů je od zaneseného střeva, ale také je potřeba uvažovat, že nosič nečistot je krev a filtr krve jsou játra. Pokud tedy nezabere dlouhodobá očista střeva. je potřeba opravdu řešit játra a krev. Nicméně klystýr jednou týdně je asi na objektivní posouzení málo, já bych je jel minimálně 14 dní denně a uvidíte, zda se problém upraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 6:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Můžou denní dávky 5-15 gramů vitamínu C způsobit větší krvácivost dásní? Němělo by tomu být spíš naopak? Nebo jde o nedostatek nějakých jiných minerálů? Zdá se mi že jsou poslední dobou při konzumaci tvrdší stravy lehce poranitelné a snadno krvácí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Můžou denní dávky 5-15 gramů vitamínu C způsobit větší krvácivost dásní? Němělo by tomu být spíš naopak? Nebo jde o nedostatek nějakých jiných minerálů? Zdá se mi že jsou poslední dobou při konzumaci tvrdší stravy lehce poranitelné a snadno krvácí...

Vitamín C opravdu spíše problémy zubů řeší, než zhoršuje, ale může jít o jiný problém třeba bakteriálního rázu. Vyzkoušejte si nakapat na kartáček obyčejný kysličník z lékárny a normálně si vyčistit zuby bez pasty pouze tím kysličníkem. Bohatě na to stačí cca 20-25 kapek a většinou to celkem slušně pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Citlive krcky
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 12:57 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Existuje mimo chemie typu pasta Sensodyne ještě jiná alternativa jak znecitlivět citlivé zubní krčky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlive krcky
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 6:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Existuje mimo chemie typu pasta Sensodyne ještě jiná alternativa jak znecitlivět citlivé zubní krčky?

Vyzkoušejte aktivní kyslík, například v praxi bohatě stačí nakapat si do skleničky cca 25 kapek 3% peroxidu vodíku, namočit do toho zubní kartáček a vyčistit si tím zuby místo pasty. Funguje dobře, zuby budete mít bílé a bakterie určitě chcípnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlive krcky
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Vyzkoušejte aktivní kyslík, například v praxi bohatě stačí nakapat si do skleničky cca 25 kapek 3% peroxidu vodíku, namočit do toho zubní kartáček a vyčistit si tím zuby místo pasty. Funguje dobře, zuby budete mít bílé a bakterie určitě chcípnou.

Děkuji...Ten peroxid se nekape do trochu vody? Takže jde o neředěný peroxid normálně co se prodává v lékárně na rány...

Pro zájemce o další možnosti využití peroxidu(asi jen pro odvazlivce-nevim pane Jardo jak se koukate na vnitrni pouziti...?) viz forum u pramene:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1447
(sam to jeste nemam proctene, kde brat furt cas...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlive krcky
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Děkuji...Ten peroxid se nekape do trochu vody? Takže jde o neředěný peroxid normálně co se prodává v lékárně na rány...

Pro zájemce o další možnosti využití peroxidu(asi jen pro odvazlivce-nevim pane Jardo jak se koukate na vnitrni pouziti...?) viz forum u pramene:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1447
(sam to jeste nemam proctene, kde brat furt cas...)

Můžete ho i přiředit, ale jde použít tak, jak je, jinak využití koncentrovaného peroxidu je již jiná kapitola a s tím nemám potřebné zkušenosti, čili k tomu se nedovedu vyjádřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Regenerace zubů
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 7:19 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zajímavý recept na regeneraci zubů:



Naposledy upravil
muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz