Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Skvrny na nehtech
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2015 5:29 pm 
Offline

Registrován: pon pro 09, 2013 6:00 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
prosím o radu... Od malička sleduji na nehtech bílé skvrny. Má strava je sestavena převážně ovoce zelenina... Jsem 4 roky vegetarián, z toho 3 roky 95 % vegan... Pečivo jim, ale chci ho úplně vyřadit z jídelníčku. Alkohol piju přibližně jednou týdně. A teď můj problém... Bílé skvrny na nehtech.... Připadalo mi to divné a myslel jsem, že mi tělo dává signál, tak jsem hledal a našel, že mi chybí ZINEK...sehnal jsem koloidní a bral asi měsíc.... Skvrny se ztratily a odrostly... Po měsíci jsem vynechal na týden a skvrny zpět. Má otázka zní co se děje v mém těle, že mám poměrně velký nedostatek zinku? Zkoušel jsem jist dyňová semínka a ty mi zase zvedli hladinu fosforu. Má někdo podobný problém? Jak tento deficit úplně odstranit? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skvrny na nehtech
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2015 9:37 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Marpos píše:
Dobrý den,
prosím o radu... Od malička sleduji na nehtech bílé skvrny. Má strava je sestavena převážně ovoce zelenina... Jsem 4 roky vegetarián, z toho 3 roky 95 % vegan... Pečivo jim, ale chci ho úplně vyřadit z jídelníčku. Alkohol piju přibližně jednou týdně. A teď můj problém... Bílé skvrny na nehtech.... Připadalo mi to divné a myslel jsem, že mi tělo dává signál, tak jsem hledal a našel, že mi chybí ZINEK...sehnal jsem koloidní a bral asi měsíc.... Skvrny se ztratily a odrostly... Po měsíci jsem vynechal na týden a skvrny zpět. Má otázka zní co se děje v mém těle, že mám poměrně velký nedostatek zinku? Zkoušel jsem jist dyňová semínka a ty mi zase zvedli hladinu fosforu. Má někdo podobný problém? Jak tento deficit úplně odstranit? Děkuji

Rozbor krve zaměřený na tuto věc vám řekne.
Fleky na nehtech měl asi každý z nás, často v pubertě nebo při nějakém delším stresu. Jde o nedokonalý metabolismus daný extrémní spotřebou určitých prvků na proces, který ale stejně nikdo přesně neodhadne. On bude zinek stejně navázán na metabolismus ještě něčeho jiného. Většina lidí má fleky na nehtech (nebo třeba varhánkovaté nehty) při extrémním přežírání se pestrou stravou. Takže veganství s tím nemůže mít zas tak moc společného. Snad abyste to nebral tak vážně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skvrny na nehtech
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Marpos píše:
Dobrý den,
prosím o radu... Od malička sleduji na nehtech bílé skvrny. Má strava je sestavena převážně ovoce zelenina... Jsem 4 roky vegetarián, z toho 3 roky 95 % vegan... Pečivo jim, ale chci ho úplně vyřadit z jídelníčku. Alkohol piju přibližně jednou týdně. A teď můj problém... Bílé skvrny na nehtech.... Připadalo mi to divné a myslel jsem, že mi tělo dává signál, tak jsem hledal a našel, že mi chybí ZINEK...sehnal jsem koloidní a bral asi měsíc.... Skvrny se ztratily a odrostly... Po měsíci jsem vynechal na týden a skvrny zpět. Má otázka zní co se děje v mém těle, že mám poměrně velký nedostatek zinku? Zkoušel jsem jist dyňová semínka a ty mi zase zvedli hladinu fosforu. Má někdo podobný problém? Jak tento deficit úplně odstranit? Děkuji

Tak většinou jde o zinek, nebo vitamín A, ale může za tím stát i nedostatečnost činnosti některých orgánů, např. ledvin. Pokud zabral zinek, další asi nemusíte zkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: průhledné zuby ráno
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 5:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Chtěl bych se zeptat na tuhle zvláštní věc. Už dlouho mě to zajímá, ale nikde jsem o tom nic nenašel. Když to vyprávím někomu, nebo i zubařovi, tak nevěří, že se tak rychle může obsah zubů změnit.

Pokaždé když ráno vstanu, tak mám přední dva zuby hodně průhledné s jakoby poškozenou sklovinou. Během čtvrt hodiny po vymočení a napití se jdu podívat znovu do zrcadla a zuby již jsou normálně krásně bílé a zaplněné.

Jednou po močových klystýrech se to asi týden nedělo, poté opět znova.

Co to sakra je??:)

Tak to vás zklamu, naprosto mě nenapadá důvod něčeho takového a nikdy jsem se tím nesetkal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob čer 20, 2015 2:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 20, 2014 3:57 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcerka 5 let, zjistili ji menší mezizubní kaz na zadní stoličce, klasické vrtání jsme přesunuli a rádi bychom zkusili zub zregenerovat, četla jsem zde, že zabírají metody s pomocí kostivalu, MMS, skořápek apod.
Zajímá mě hlavně kostival, máme jej naložený v domácí pálence, používáme, jako mazadlo, je možné jí tuto tinkturu kapat do postiženého místa? Nejsem si jistá, zda-li při žvýkání listů nepolkne tu šťávu, nebo hmotu, moc se mi to riskovat nechce, zase si říkám, že ta tinktura je v malém množství, tudíž by to neměla být taková zátěž na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob čer 27, 2015 10:12 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
klaremina píše:
Co dále by jste použili na kazy? Zkusíme ty skořápky, MMS, čistíme nití, jíme chlorellu, sladkosti omezíme na minimální množství.

na nete sú spomínané aj fotozdokumentované prípady regenerácie zubov s menšími kazmi pomocom kokosového oleja premielaného v ústach aspoň polhodinu denne. Ja som bola svedkom toho ako mi asi po mesiaci "mlgania" panenského kokosáku úplne zmizli praskliny v dvoch predných zuboch, tie zuby boli také priesvitnejšie a boli v nich vidieteľné praskliny akoby priamo vo vnútri a to proste zmizlo po mesiaci mlgania, pre mňa to bolo ako zázrak \":)\"

(ak si dobre spomínam vtedy som čítala článok že je to dobré kombinovať s užívaním rybieho tuku, tak som ho v tom čase používala, ale neskôr som zistila že rybí tuk ktorý je bežne dostupný prechádza tepelnou úpravou čím sa stáva naopak škodlivý, tak by som nabudúce jeho užívanie zvážila)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2015 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
[quote="klaremina":1v6c4pd6]Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcerka 5 let, zjistili ji menší mezizubní kaz na zadní stoličce, klasické vrtání jsme přesunuli a rádi bychom zkusili zub zregenerovat, četla jsem zde, že zabírají metody s pomocí kostivalu, MMS, skořápek apod.
Zajímá mě hlavně kostival, máme jej naložený v domácí pálence, používáme, jako mazadlo, je možné jí tuto tinkturu kapat do postiženého místa? Nejsem si jistá, zda-li při žvýkání listů nepolkne tu šťávu, nebo hmotu, moc se mi to riskovat nechce, zase si říkám, že ta tinktura je v malém množství, tudíž by to neměla být taková zátěž na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned črc 12, 2015 5:05 am 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 9:05 pm
Příspěvky: 22
Jarda píše:
Zajímavá rada je od členky peetra s tím kokosákem, což jsem zatím nikdy neslyšel, ale zní to rozumně a septické schopnosti koklosáku jsou opravdu značné.

To vazne? V anglictine to volaju oil pulling. Najlepsie s kokosakom, len ho potom treba vyplut do nejakej nadoby a nie do odpadu, aby sa odpad nezapchal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2015 5:43 am 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Da sa predist tahaniu nervu zo zuba? Mala som kaz medzi 6 a sedmickou a doktorka mi to urobila a ze ak to stale bude boliet tak treba vytiahnut nerv... Zubara dom zanedbala. Nebola som tam tri roky a mam kaz na 4 stolickacj, na dvoch ktore uz boli plombovane:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
culka píše:
To vazne? V anglictine to volaju oil pulling. Najlepsie s kokosakom, len ho potom treba vyplut do nejakej nadoby a nie do odpadu, aby sa odpad nezapchal.

Tak kokosák by opravdu uměl odpad tak zašpuntovat, že by možná došlo i na sbíječku. Silně pochybuji, že by šel prorazit instalatérským pérem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
Da sa predist tahaniu nervu zo zuba? Mala som kaz medzi 6 a sedmickou a doktorka mi to urobila a ze ak to stale bude boliet tak treba vytiahnut nerv... Zubara dom zanedbala. Nebola som tam tri roky a mam kaz na 4 stolickacj, na dvoch ktore uz boli plombovane:(

Nevím, dost záleží na tom jak velká díra tam je, ale pokud to již je takto daleko, silně pochybuji že by to šlo alternativně spravit. Můžete vyzkoušet kostival, to jsem zde popisoval, ale tím se opraví dírky tak do milimetru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 12:07 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Na nehty zabírá velmi dobře MSM, protože jejich kvalita je hodně ovlivněna dostatkem síry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Parmová píše:
Na nehty zabírá velmi dobře MSM, protože jejich kvalita je hodně ovlivněna dostatkem síry.

To je pravda, ale i vitamín A, zinek, křemík a mnoho dalších, dost záleží na tom co komu chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned říj 04, 2015 9:19 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravím, máte prosím někdo zkušenosti s lékem Terfimed? Předepsali mi ho na mykozu nehtů, kterou se marně snažím léčit lokálně.

Děkuji za případné sdílení zkušeností či radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 11:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravím, máte prosím někdo zkušenosti s lékem Terfimed? Předepsali mi ho na mykozu nehtů, kterou se marně snažím léčit lokálně.

Děkuji za případné sdílení zkušeností či radu.

Tak zkušenosti nemám, ale tím si podle všeho nemůžete nijak uškodit a pokud to problémy nevyřeší, žádná závislost by vznikat neměla. Zda to pomůže, toť otázka, musíte především změnit stravu a upravit střevní funkce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz