Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : A v čom je tá strava zlá, keď proti "pseudoobilninám" nič nemáte ? Navyše tam je ten chlieb ( 500-750 g týždenne, dva - 3 dni odstatný, najmenej škodlivý aký sa dá kúpiť v KE ) a to, že zelenina je varená ( no nie vždy )... To predsa nemôže spôsobovať problém, ktorý moja mama a sestra ( mama mala na večeru obyčajný chlieb s maslom a klobásou, sestra buchty na pare...PFUJ, je mi z nich zle... ) nepoznajú... Ja som z toho úplne paf \":lol:\" ...
Mám ešte otázku, pán Jarda ( a ktokoľvek, kto chce odpovedať ) : Mám vyrážky na lícnych kostiach, no povrchové, bez hnisu, bez bolesti.... nemal som ich pred 3-ma mesiacmi, no zároveň sa mi začali objavovať vtedy, keď mi začal miznúť ekzém ( suchý, nebolestivý, nesvrbivý ) z okolia úst ( po bokoch pier smerom dole )... "niečo" nahradilo "niečo" ?
Totiž nejaký ezoterik mi povie, že je to duchovná príčina, a tomu pripisujem tiež aspoň 50 % možnosť... povedzme si narovinu - koľko ľudí sa stravuje zdravo ? Ja sa stravujem asi tak, ako 1 z 500 alebo 1000. Prečo tak potom nevyzerá moja pokožka ? Uff... chcel som, aby na mne bolo vidno ako zdravo žijem - nie len na hebkej pokožke tela, ale aj na tvári - tam ale pokožka nie je o.k...

Pokud mám jakékoliv potíže, tak chleba je zdroj problémů i v nepatrném množství. Já pseudoobiloviny nedoporučuji, ale je to nejmenší zlo. Nic se nenahradilo, je to pořád stejný problém, otevřený náhradní kanál, za zanesené a zahleněné tlusté střevo. Ale vy nežijete zdravě, již mnohokrát jsem zde vaše excesy komentoval a nedělal jsem to jen tak, protože mě to baví. Jezte sirnou patlanici, čistěte střevo a játra, polykejte na nervy a jiné potíže hořčík a uvidíte jak se budete rychle zlepšovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 1:04 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Urobím tak... začnem čistiť hrubé črevo, urobím si XY klystírov ( budem striedať urinové a MMS-kové, už to mám naštudované perfektne z knižiek ). Iné mi neostáva. A teraz si idem kúpiť "balónek na klystír". V mrazničke mám dva litre uriny, odo dnes začínam zhromažďovať ďalšiu. Dúfam, že nie je nevyhnutné užívať "odparenú moč" ( ktorá sa dá získať aj odmrazovaním ), radšej zmes "starej" a čerstvej ( pomer poznám ). Už sa na to teším, i keď to ( pri defekácii klystíru ) trochu bolí ( brucho ). To nevadí, vytrpel som si už dosť psychického, treba to vyvážiť \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 2:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nowocayn, ja Ti odpoviem... zarad surovu stravu clovece, co sa toho tak bojis. Ked vycistis crevo a pecen, zmiznu Ti vsetky vyrazky, a po sirnej patlanine a kokosovom masle budes mat casom taku pokozku, ze Ti ju budu aj zeny patlajuce si na ksicht chemiu, zavidiet. Ten chlieb, to je cista hroza, pochop to uz konecne, ze na chlebe si ziaden zdravotny problem nevyriesis a uz vobec nie, ked sa nachadza v creve. Jeden 500g chlieb za mesiac je viac nez dost. Tie pseudoobiloviny su myslene tak, ze obcas nenarobia taku skodu, ale ked ich jes kazdy den, a nahradzas nimi ovocie, tak to si pis, ze sa Ti zdravie nezlepsi.
Takisto vyluc tie tuky a bielkoviny, to je zataz pre pecen, a pochopitelne, ked nestiha, vylucuje cez kozu.
Ja by som to u Teba videl na 2 mesacnu dietu na ovoci, k tomu rozumne mnozstvo sirnej patlaniny, ocisty pecene, a creva. Kludne si urob aj 3-den alebo tyzden len cisto na ovoci. Tuky zarad az ked budes vycisteny, dovtedy len skodia, a telo bez nich par mesiacov bez problemov zvladne. Na tomto sice schudnes, a v posilovani sa Ti az tak nebude darit, ale ked sa vycistis dostatocne, bude to za to stat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 9:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xionko zlatý ( myslím to v tom najlepšom, a bez homosexuálneho zafarbenia, som heterosexuál ), teoreticky by som to urobil veľmi rád... Resp. jedol len ovocie, zeleninu ( aj varenú ) a oriešky + 1 porciu pseudoobilnín denne ( inšpirácia je z jedného videa "maybe not all raw", kde vysvetľujú, že jedno varené jedlo ( napr. jáhly ) dodá dosť energie, ktorú možno potrebuje súčasný človek, ktorý pracuje v bežnej práci a nejde spať vtedy, keď zapadne Slnko )... Ale ide o to, že ešte je vonku zima a ja sa obávam, že budem "zimomrivý". Navyše som za posledný týždeň schudol kilogram, lebo zo 4-roch jedál som jedno nahradil čisto ovocím ( dovtedy to bolo 2 hrušky či 2 jablká + 4 jedlá, teraz 50g suš. ovocia + napr 5 hrušiek + 3 jedlá ). Ak by som mal robiť tú očistu, tak najepšie práve teraz, aby som neschudol rovno na leto...ale Xion, teraz mám BMI 19,1...koľko budem mať po tom ? \":D\" Inak, aj Miro Šmajda je na surovej strave ( aspoň bol, pokiaľ nešiel do SuperStar, a bol už asi 10 mesiacov na nej ), niekedy cvičil v posilňovni pod dohľadom trénera a jedol kulturistickú stravu. Zo dňa na deň s tým prestal, inšpiroval ho jeho otec. Dúfam, že sa mu darí. Tiež schudol niekoľko kíl, asi 20.
Urobím to takto : Najprv si urobím klystíry a ostatné očisty, a keď to nepomôže, tak spravím to, čo urobilo asi 0,001 percent ľudí - prejdem na surovú stravu a budem sa pozerať na to, ako schudnem na 65... ? \":lol:\" ... chlape, ja to psychicky nezvládnem... Hovorí sa, že strava sa má prispôsobiť konštitúcii... dá sa to aplikovať v raw food ? Možno budem musieť jesť "tonu" orieškov, aby som neschudol na špáratko... Ja to vidím takto- zlatá stredná cesta : Dve jedlá ovocné, dve jedlá mix pseudoobilnín a zeleniny + oriešky. Aké máš BMI ty, Xion ? Teraz mám sexy postavu, nechcem prísť o ten "kus mäsa"... aj tak som najchudší z celej posilňovne, nechcem aby mi trčali rebrá - tie mi zatiaľ netrčia. Mám ( svalstvo ) prsia, nohy, chrbát, všetko... nechcem aby "spľaslo", už teraz na mňa pozerajú ako na cvoka... Cvičím už 2,5 roka, nechcem prísť o svaly. Sám vravíš, že stavebným prvkom svalov sú bielkoviny, a tie som obmedzil už na 0,8g/kg ( z 1,1g/kg ). Nebudem predsa posilňovať a pritom strácať svaly...0,8 ustojím, možno aj 0,7g/kg. Len mi prosím nevrav, že 0,8g/1kg hmotnosti mi spôsobí, že budem nezdravý... Ide o to, že nemám urobené detoxikácie v dostatočnom množstve + o to, že som v živote nešťastný ( to sa mení ťažšie ako strava ), no na tom už pracujem aby sa to zmenilo.
Ak znamená byť "dokonale zdravý" to, že budem vyzerať ako kostra ( alebo "len tak tak" ), tak... čo budem z toho zdravia mať, ak sa nebudem páčiť sám sebe v zrkadle ? Schudnúť už NECHCEM. 72kg na 194cm... to úplne stačí, nechcem 66... šli by dole 3 kilá nejakého sajrajtu + 3 kilá SVALOVINY. Dievčatá by vraveli - Marek je fajn, je vtipný a inteligentný, ale až príliš chudý... A to mi teda ku šťastiu nepomôže...Preto si myslím, že sa treba riadiť aj podľa konštitúcie. A pokiaľ nezistím, či RAW FOOD má vyriešené aj konštitúcie, tak budem polovičný RAW FOOD. A pri tom myslím aj ostanem. Budem dodržiavať správne kombinácie, celistvé potraviny, pohybovať sa, urobím si komplet detoxikácie ( a potom budem robiť preventívne ), a budem zdravý ako 1 z tisíc. A pritom vyzerať dobre. Čo viac chcieť ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 8:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Xionko zlatý ( myslím to v tom najlepšom, a bez homosexuálneho zafarbenia, som heterosexuál ), teoreticky by som to urobil veľmi rád... Resp. jedol len ovocie, zeleninu ( aj varenú ) a oriešky + 1 porciu pseudoobilnín denne ( inšpirácia je z jedného videa "maybe not all raw", kde vysvetľujú, že jedno varené jedlo ( napr. jáhly ) dodá dosť energie, ktorú možno potrebuje súčasný človek, ktorý pracuje v bežnej práci a nejde spať vtedy, keď zapadne Slnko )... Ale ide o to, že ešte je vonku zima a ja sa obávam, že budem "zimomrivý". Navyše som za posledný týždeň schudol kilogram, lebo zo 4-roch jedál som jedno nahradil čisto ovocím ( dovtedy to bolo 2 hrušky či 2 jablká + 4 jedlá, teraz 50g suš. ovocia + napr 5 hrušiek + 3 jedlá ). Ak by som mal robiť tú očistu, tak najepšie práve teraz, aby som neschudol rovno na leto...ale Xion, teraz mám BMI 19,1...koľko budem mať po tom ? \":D\" Inak, aj Miro Šmajda je na surovej strave ( aspoň bol, pokiaľ nešiel do SuperStar, a bol už asi 10 mesiacov na nej ), niekedy cvičil v posilňovni pod dohľadom trénera a jedol kulturistickú stravu. Zo dňa na deň s tým prestal, inšpiroval ho jeho otec. Dúfam, že sa mu darí. Tiež schudol niekoľko kíl, asi 20.
Urobím to takto : Najprv si urobím klystíry a ostatné očisty, a keď to nepomôže, tak spravím to, čo urobilo asi 0,001 percent ľudí - prejdem na surovú stravu a budem sa pozerať na to, ako schudnem na 65... ? \":lol:\" ... chlape, ja to psychicky nezvládnem... Hovorí sa, že strava sa má prispôsobiť konštitúcii... dá sa to aplikovať v raw food ? Možno budem musieť jesť "tonu" orieškov, aby som neschudol na špáratko... Ja to vidím takto- zlatá stredná cesta : Dve jedlá ovocné, dve jedlá mix pseudoobilnín a zeleniny + oriešky. Aké máš BMI ty, Xion ? Teraz mám sexy postavu, nechcem prísť o ten "kus mäsa"... aj tak som najchudší z celej posilňovne, nechcem aby mi trčali rebrá - tie mi zatiaľ netrčia. Mám ( svalstvo ) prsia, nohy, chrbát, všetko... nechcem aby "spľaslo", už teraz na mňa pozerajú ako na cvoka... Cvičím už 2,5 roka, nechcem prísť o svaly. Sám vravíš, že stavebným prvkom svalov sú bielkoviny, a tie som obmedzil už na 0,8g/kg ( z 1,1g/kg ). Nebudem predsa posilňovať a pritom strácať svaly...0,8 ustojím, možno aj 0,7g/kg. Len mi prosím nevrav, že 0,8g/1kg hmotnosti mi spôsobí, že budem nezdravý... Ide o to, že nemám urobené detoxikácie v dostatočnom množstve + o to, že som v živote nešťastný ( to sa mení ťažšie ako strava ), no na tom už pracujem aby sa to zmenilo.
Ak znamená byť "dokonale zdravý" to, že budem vyzerať ako kostra ( alebo "len tak tak" ), tak... čo budem z toho zdravia mať, ak sa nebudem páčiť sám sebe v zrkadle ? Schudnúť už NECHCEM. 72kg na 194cm... to úplne stačí, nechcem 66... šli by dole 3 kilá nejakého sajrajtu + 3 kilá SVALOVINY. Dievčatá by vraveli - Marek je fajn, je vtipný a inteligentný, ale až príliš chudý... A to mi teda ku šťastiu nepomôže...Preto si myslím, že sa treba riadiť aj podľa konštitúcie. A pokiaľ nezistím, či RAW FOOD má vyriešené aj konštitúcie, tak budem polovičný RAW FOOD. A pri tom myslím aj ostanem. Budem dodržiavať správne kombinácie, celistvé potraviny, pohybovať sa, urobím si komplet detoxikácie ( a potom budem robiť preventívne ), a budem zdravý ako 1 z tisíc. A pritom vyzerať dobre. Čo viac chcieť ?

S tym strachom zo schudnutia ti rozumiem, si rovnaky ako ja v minulosti, s tym rozdielom, ze ja som ani nikdy iny nebol, takze som sa cely zivot drzal myslienky, ako pribrat. Nuz, to co ti hovorim, ze ten strach zo schudnutia ta bude stat este vela problemov, zjavne niesi este v stave pochopit. Uz to, ako chudnes ked len zaradis trochu ovocia, je ocividne, ako sa telo chce ocistit a zbavit toho bordelu, ale ty sa tomu umelo branis a nedovolis mu to. Stale ho zapratavas stravou, ktora mu brani ocistit sa. Ake baby chces prilakat. Tie co idu na svaly? Fajn, tak naber svaly ako kulturisti. Musis byt podobny, aby si pritiahol podobnych ludi. Takze, ked chces baby, co lieta na svaly, musis byt podobne hlupy, musis klesnut na ich uroven inteligencie. To znaci, zacat sa naopak zapratavat tonami bielkovin a urobit zo seba nafucanu gulu svalov, pod ktorou sa ukryva tona toxinov. Tak ale si kurnik vyber, nebud medzi tym. \":-)\" Ci azda chces byt niekde v polke, akoze polohlupy? Zdravie tak neziskas, chudy budes aj tak dost, baby ktore letia na svaly, ta nebudu chciet, neziskas vobec nic. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 11:20 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ono je asi málo bab, které letí na čisté tělo. Ale zrovna třeba mně na tom záleží. Mám teď nového partnera a hodně z něj cítím, kolik si za ty desítky let nastřádal toxinů. Kvůli mě se snaží přejít na zdravější stravu, místo cornflakes snídá naklíčenou pohanku, místo masa vařené fazole a klíčenou čočku, ke svačinám ovoce, zeleninové saláty, pije se mnou hořčík. Ale to je strašně nadlouho. Nijak na něj netlačím, ale v koutku duše doufám, že ho časem naverbuju alespoň do enterosgelu, když ne do hydrokolonu, o klystýrech nemluvě. Taky by potřeboval pořádně protáhnout játra, vyčistit klouby, ....

Jak je člověk sám čistější (ačkoli se mi ani zdaleka nedaří dodržovat všechna doporučení pana Jardy), začne tu špínu víc cítit z druhých a nechce chodit s někým, kdo je jak skládka a ohrožují ho civilizační onemocnění.

Jinak tvůj jídelníček se mi také nezdá nijak moc zdravý. Sama jsem prošla docela vtipným přerodem, kdy již spoustu jídel, které jsem dříve jedla a považovala za super zdravé, považuji za nezdravé. Dřív jsem vykupovala obchůdky se zdravou výživou, kam běžný člověk vstoupí leda tak omylem, a nyní už v nich nakupuji jen sušené ovoce, oříšky, lněný olej a pohanku na klíčení. A v běžných supermarketech jen ovozel, zbytek krámu je pro mě zcela zbytečný. Holt jsem pro svoje okolí totální radikál, ale to je jejich problém.

Tak přeji, ať ti zkříží cestu nějaká zapálená vitariánka a nakopne tě správným směrem \</div

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kometa":i0zv9lr0]Ono je asi málo bab, které letí na čisté tělo. Ale zrovna třeba mně na tom záleží. Mám teď nového partnera a hodně z něj cítím, kolik si za ty desítky let nastřádal toxinů. Kvůli mě se snaží přejít na zdravější stravu, místo cornflakes snídá naklíčenou pohanku, místo masa vařené fazole a klíčenou čočku, ke svačinám ovoce, zeleninové saláty, pije se mnou hořčík. Ale to je strašně nadlouho. Nijak na něj netlačím, ale v koutku duše doufám, že ho časem naverbuju alespoň do enterosgelu, když ne do hydrokolonu, o klystýrech nemluvě. Taky by potřeboval pořádně protáhnout játra, vyčistit klouby, ....

Jak je člověk sám čistější (ačkoli se mi ani zdaleka nedaří dodržovat všechna doporučení pana Jardy), začne tu špínu víc cítit z druhých a nechce chodit s někým, kdo je jak skládka a ohrožují ho civilizační onemocnění.

Jinak tvůj jídelníček se mi také nezdá nijak moc zdravý. Sama jsem prošla docela vtipným přerodem, kdy již spoustu jídel, které jsem dříve jedla a považovala za super zdravé, považuji za nezdravé. Dřív jsem vykupovala obchůdky se zdravou výživou, kam běžný člověk vstoupí leda tak omylem, a nyní už v nich nakupuji jen sušené ovoce, oříšky, lněný olej a pohanku na klíčení. A v běžných supermarketech jen ovozel, zbytek krámu je pro mě zcela zbytečný. Holt jsem pro svoje okolí totální radikál, ale to je jejich problém.

Tak přeji, ať ti zkříží cestu nějaká zapálená vitariánka a nakopne tě správným směrem \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz