Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2009 9:34 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den pane Zajíčku,
poslední dva týdny maximálně dodržuji Vaše pravidla při stravování. Chci se zeptat na stavy po vypití šťávy z karotky, jablka, pomeranče, malého kousku č.řepy a kousku celeru. Piji 0,5 l dopoledne a 0,5 l odpoledne. Po šťávě se mi lehce motá hlava. Také zeleninové a ovocné jídlo mne projímá. Jím jen to, co doporučujete, jen škoda, že mi nechutná syrová hlíva. Někdy přežvýknu dvě sousta masa (vařím manželovi), žádné pečivo, žádné sladkosti, ani vařené jídlo. Možná, ještě doplním, že za sebou nemám žádný výplach, ani nálev. O víkendu se chystám na očistu střev, pitím 6-ti litrů vody se solí. Můžete mi také prosím upřesnit, kolik litrů šťáv a kolik litrů, například přemražené vody, mám za den vypít? Děkuji za odpověď, s pozdravem Andrea Kubjátová
Ještě jsem zapomněla napsat, že při přechodu na syrovou stravu, jsem unavená a je mi pořád zima, hlavně na ruce a nohy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2009 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
poslední dva týdny maximálně dodržuji Vaše pravidla při stravování. Chci se zeptat na stavy po vypití šťávy z karotky, jablka, pomeranče, malého kousku č.řepy a kousku celeru. Piji 0,5 l dopoledne a 0,5 l odpoledne. Po šťávě se mi lehce motá hlava. Také zeleninové a ovocné jídlo mne projímá. Jím jen to, co doporučujete, jen škoda, že mi nechutná syrová hlíva. Někdy přežvýknu dvě sousta masa (vařím manželovi), žádné pečivo, žádné sladkosti, ani vařené jídlo. Možná, ještě doplním, že za sebou nemám žádný výplach, ani nálev. O víkendu se chystám na očistu střev, pitím 6-ti litrů vody se solí. Můžete mi také prosím upřesnit, kolik litrů šťáv a kolik litrů, například přemražené vody, mám za den vypít? Děkuji za odpověď, s pozdravem Andrea Kubjátová
Ještě jsem zapomněla napsat, že při přechodu na syrovou stravu, jsem unavená a je mi pořád zima, hlavně na ruce a nohy.

U dodržování pravidel pro stravování, jste špatně četla. Rozhodně nikde nedoporučuji kombinovat ovoce se zeleninou a u výroby šťávy, kterou popisujete, jde o směs, jak když vařil pejsek s kočičkou dort, tuším od Čapka. Po tom by se motala hlava i mě a možná by i stávkoval žaludek.
Projímavý efekt je možný, jde o stav čištění těla, pomocí dodané organické vlákniny, ale je třeba rozlišovat řidší stolici, která je u této stravy normální od průjmu, kdy jde o stolici vodnatou. Většinou se stolice po této stravě změkčí do podoby kravského lejna, nebo hustší bramborové kaše s hrubou strukturou.
Maso může do střeva zanášet hnilobné bakterie i kvasinky a komplikovat celý proces očisty těla. Také je důležité, tuto pro tělo nezvyklou stravu, velice dobře kousat. To většina lidí neumí, jedí jako pelikán, otevřou vak, zasunou rybu a zavřou vak. Pokud jíte novou stravu tímto způsobem, tak to projímavý efekt umocňuje a pocit zimy také, protože žaludek nemá zuby a využitelnost stravy je minimální. Čas nutný na jedno jídlo, by neměl klesnout pod 20 min, ale já jím běžně, až 45 min, cca 0,5 kg stravy. Pročištění střev může tento stav, poměrně dobře upravit. Únava je projevem autointoxikace organizmu, vlastními zplodinami špatné látkové výměny a po úpravě tohoto stavu, předpokládám její ústup.
Já piji pouze šťávy v objemu cca 2,5 -3 litry v zimním období a až 6 litrů v létě, podle tepla, ale u běžně doporučuji pít cca 3 litry denně. Dobré je ředit šťávy vodou v poměru 2 díly šťávy a 1 díl vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2009 12:32 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Zdravím Vás,
tak abych pravdu napsala, díl o hydrataci jsem nějak minula, takže jsem ho vůbec nečetla. Ale už je vše napraveno. Maso se budu snažit vyřadit úplně a zkusím to i na manžela, třeba po pojídání zeleniny a ovoce neumře hlady... \":)\"
Nové jídlo koušu poctivě a také u toho sedím tak 40-45min. Takže když vydržím, tyto stavy by měly pominout.
Poradíte mi prosím ještě, které ovoce a zeleninu nejlépe zařadit pro poruchu mé štítné žlázy? Zatím si na salát sypu vločky Nori. Děkuji, s pozdravem Andrea Kubjátová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2009 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Zdravím Vás,
tak abych pravdu napsala, díl o hydrataci jsem nějak minula, takže jsem ho vůbec nečetla. Ale už je vše napraveno. Maso se budu snažit vyřadit úplně a zkusím to i na manžela, třeba po pojídání zeleniny a ovoce neumře hlady... \":)\"
Nové jídlo koušu poctivě a také u toho sedím tak 40-45min. Takže když vydržím, tyto stavy by měly pominout.
Poradíte mi prosím ještě, které ovoce a zeleninu nejlépe zařadit pro poruchu mé štítné žlázy? Zatím si na salát sypu vločky Nori. Děkuji, s pozdravem Andrea Kubjátová

Jak na tom bude manžel to nevím, ale já tento režim dodržuji velice dlouho a na umření hladem to zatím nevypadá. Maso nejím minimálně 25 let a pouze kompenzuji případný nedostatek vitamínu B12, pomocí syrových vajíček, pangaminu a mořských řas.
Pomalé žvýkání je základem pro dobré trávení a u ořechů to platí dvojnásob. Nepíšete nic o stavu stolice, ale úpravu a stabilizaci stavu bych očekával, tak za 14 dní, až jeden měsíc, což je doba nutná k navyknutí organizmu na novou stravu.
U onemocnění štítné žlázy, nikde neuvádíte o jakou dysfunkci se jedná a pak je obtížné Vám účinně poradit. Může se jednat o hypofunkci štítné žlázy = snížená funkce, nebo hyperfunkci štítné žlázy = zvýšená funkce. Každá dysfunkce vyžaduje jiný postup, ale obecně lze postupovat takto. Prevence zhoršování onemocnění štítné žlázy spočívá v pročišťování celého organismu. Pokud je organismus zanesen, jsou v něm pomnoženy kvasinky, plísně, bakterie a viry, štítná žláza je nadměrně zatěžována a může snadno onemocnět. Velký význam má odstranění infekčních ložisek i ze sleziny, která energeticky souvisí se štítnou žlázou. Velice důležitá je detoxikace celého organismu a odstranění příčiny, jenž poruchu funkce štítné žlázy vyvolala, zpravidla plísně a kvasinky v organismu. Zde se opět dostáváme do bludného kruhu a vidíte naprostou nezbytnost pravidelné očisty střeva a dalších orgánů. Je třeba si také uvědomit, že pokud kombinujete přírodní a klasické způsoby léčby, musíte se vždy radit se svým endokrinologem, aby byly včas upravovány dávky klasických léků. Vysoká dávka podávaných hormonů může zvýšit riziko nebezpečí osteoporózy (řídnutí kostí) a srdeční arytmie a poddávkování zase zvyšuje krevní tlak a hladinu cholesterolu. Obecně je na léčbu těchto potíží velice dobrá kůra pomocí zelených produktů přírody, jako vojtěška, jetel, mladý ječmen, chlorela, přičemž rozhodně vítězí přírodní šťávy, před produkty lékáren, ale nyní v zimě to holt bez potravních doplňků asi nepůjde. Stav štítné žlázy závisí na dodávce jódu do organizmu a rozhodně je vhodné dodat jód organický z produktů přírody.
Pro zajímavost uvádím přírodní zdroje jódu:
Byliny:
kořen kostivalu lékařského, chaluha bublinatá, semena lnu, třezalka tečkovaná, jitrocel kopinatý, fazolové lusky, řebříček obecný, šalvěj lékařská, lišejník islandský, routa vonná, česnek, cibule, bazalka
Ovoce a zelenina:
višně, maliny, citróny, rybíz, rajčata, červené jeřabiny, zelná šťáva
Mořské produkty:
mořské řasy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 8:59 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Vím, jste o hodně dál než my. Máte pro nás nějakou radu, ohledně zasycení. Manžel také zkouší přejít na syrovou stravu, ale půl kila ovoce, dle Vašeho návodu na snídani mu nestačí. Musí se zasytit alespoň jedním rohlíkem. Nestačí mu ani obědy i večeře. Má velmi rychlé trávení. Co svačinky v podobě ovoce nebo zeleniny? Samozřejmě také pije šťávy 0,5-1 l denně. Nyní je to ještě v pohodě, protože je zima a minimum prací. Ale když nastane pracovní sezóna, kolem nového domu, zahrady a těžká práce v lese, kdy si sami zajišťujeme otop na zimu, nevím, jestli u těchto dávek vydržíme. Stolice je zatím řidší cca 1-2x denně, průjem ne. Moje lékařka říká, že nemám ani zvýšenou, ani sníženou funkci štítné žlázy. V dětství, prý vlivem velmi stresující situace si moje štítná žláza vytvořila obranné látky proti sobě. Ty teď napadají žlázu, která je již osm let ve zvětšeném, trvale zánětlivém stavu. Lékařka mi sdělila, že se to nedá léčit, jen udržovat 1x denně Letroxem 100. Děkuji za výpis přírodních zdrojů organického jódu. Mějte se, Andrea Kubjátová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Vím, jste o hodně dál než my. Máte pro nás nějakou radu, ohledně zasycení. Manžel také zkouší přejít na syrovou stravu, ale půl kila ovoce, dle Vašeho návodu na snídani mu nestačí. Musí se zasytit alespoň jedním rohlíkem. Nestačí mu ani obědy i večeře. Má velmi rychlé trávení. Co svačinky v podobě ovoce nebo zeleniny? Samozřejmě také pije šťávy 0,5-1 l denně. Nyní je to ještě v pohodě, protože je zima a minimum prací. Ale když nastane pracovní sezóna, kolem nového domu, zahrady a těžká práce v lese, kdy si sami zajišťujeme otop na zimu, nevím, jestli u těchto dávek vydržíme. Stolice je zatím řidší cca 1-2x denně, průjem ne. Moje lékařka říká, že nemám ani zvýšenou, ani sníženou funkci štítné žlázy. V dětství, prý vlivem velmi stresující situace si moje štítná žláza vytvořila obranné látky proti sobě. Ty teď napadají žlázu, která je již osm let ve zvětšeném, trvale zánětlivém stavu. Lékařka mi sdělila, že se to nedá léčit, jen udržovat 1x denně Letroxem 100. Děkuji za výpis přírodních zdrojů organického jódu. Mějte se, Andrea Kubjátová

Skutečné zasycení tkání organizmu je po této stravě mnohem vyšší, než po stravě vařené, ale chce to nějak překonat, to přechodné období. Tělo rozhodně nedostatkem netrpí, to jsou chutě a zvyky, co Vás nutí jíst více. Velice sytící jsou naklíčená zrna pšenice, nebo jiných obilnin, smíchaná s jemně umletým mákem, oříšky a medem. Je to velice dobré a vysoce kalorické jídlo, ale sám to nejím, používal jsem to dříve, než jsem přešel k této stravě, co doporučuji.
Sám, mám opravdu mimořádně velký dům a topím také dřevem, kterého si ho musím nařezat a připravit na zimu vždy tak 40 - 60 m3, pohodlně to zvládnu i po této stravě. Mimo to, jsem za loňský rok nachodil více jak 3000 km a každé ráno dělám v 50 letech 120 kliků, což u mých vrstevníků není zcela běžné. Pokud ovoce a zeleninu doplníte 0,5 -0,75 kg oříšků za týden a sem tam klíčenou obilovinou, nebo luštěninou, tak to musí bohatě stačit. Tak 2x - 3x za týden vypít čerstvé vejce a nemůže Vám nic chybět, pokud k tomu vypijete minimálně 1 litr denně ovocných, nebo zeleninových šťáv. Já sám piji denně cca 3 litry šťáv v zimním období a v létě až 6 litrů.
Na jaře se zaměřte na vojtěšku a ostatní zelené produkty přírody, mají velice dobré protizánětlivé účinky a radikálně stimulují imunitní možnosti organizmu. Dobré je také dodržovat psychohygienu a starat se o volné proudění energie v těle. Jedná se o obecné rady, které pouze odhaduji na základě letitých zkušeností, na přesný postup bych Vás musel vidět a udělat si vyšetření. Pokud budete mít zájem zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu Vaší návštěvy. Předpokládám, že k řešení je u Vás více problémů a vysvětlím Vám jak odstranit vše naráz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2009 7:21 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Pro zajímavost uvádím přírodní zdroje jódu:
Byliny:
kořen kostivalu lékařského, chaluha bublinatá, semena lnu, třezalka tečkovaná, jitrocel kopinatý, fazolové lusky, řebříček obecný, šalvěj lékařská, lišejník islandský, routa vonná,

Dobrý den,
v jakém stavu nejlépe konzumovat například kořen kostivalu nebo třezalku, jitrocel, řebříček, šlavěj? Nasekat do salátu nebo udělat výluh jako u zeleného nápoje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2009 6:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Pro zajímavost uvádím přírodní zdroje jódu:
Byliny:
kořen kostivalu lékařského, chaluha bublinatá, semena lnu, třezalka tečkovaná, jitrocel kopinatý, fazolové lusky, řebříček obecný, šalvěj lékařská, lišejník islandský, routa vonná,

Dobrý den,
v jakém stavu nejlépe konzumovat například kořen kostivalu nebo třezalku, jitrocel, řebříček, šlavěj? Nasekat do salátu nebo udělat výluh jako u zeleného nápoje?

Obecně naprosto nejjednodušší, je doplňovat jód formou konzumace mořských řas, konkrétně velice levné a snadno dostupné, jsou vločky Nori, tak zhruba rovná lžička denně do zeleninového salátu. Jinak uvedené zdroje jódu, mimo kořen kostivalu, jde konzumovat formou zeleného salátu, stejně jako naťovou petržel. U kořene kostivalu je třeba již určitá opatrnost v dávkování a hlavně, je to docela slizovité a pochybuji, že Vám to bude chutnat, jednodušší je, nyní zjara, využít kostivalové listy, jako přídavek do zeleného nápoje, jsou sladké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2009 7:16 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Jarda píše:
Obecně naprosto nejjednodušší, je doplňovat jód formou konzumace mořských řas, konkrétně velice levné a snadno dostupné, jsou vločky Nori, tak zhruba rovná lžička denně do zeleninového salátu. Jinak uvedené zdroje jódu, mimo kořen kostivalu, jde konzumovat formou zeleného salátu, stejně jako naťovou petržel. U kořene kostivalu je třeba již určitá opatrnost v dávkování a hlavně, je to docela slizovité a pochybuji, že Vám to bude chutnat, jednodušší je, nyní zjara, využít kostivalové listy, jako přídavek do zeleného nápoje, jsou sladké.

Řasy Nori užívám 1 kávovou lžičku každé ráno zamíchané v trošce grepové nebo mrkvojablkové šťávy a zapiji je tak 0,4l již čisté šťávy. Je tato kombinace v pořádku? Přidané do zel.salátu mi celý tento pokrm chuťově zkazí. Vlastně ani žádné saláty nedělám, zeleninu jen omyji, očistím a ujídám z celku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2009 1:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Řasy Nori užívám 1 kávovou lžičku každé ráno zamíchané v trošce grepové nebo mrkvojablkové šťávy a zapiji je tak 0,4l již čisté šťávy. Je tato kombinace v pořádku? Přidané do zel.salátu mi celý tento pokrm chuťově zkazí. Vlastně ani žádné saláty nedělám, zeleninu jen omyji, očistím a ujídám z celku.

Jako kombinace to nevadí, mě osobně by to nechutnalo, ale proti gustu, žádný dišputát. Já je zásadně dávám do zeleniny, kde je ta rybí chuť, z mého pohledu přijatelná. Saláty pochopitelně dělat nemusíte, to je jenom pro vytříbené chutě civilizovaného člověka, jinak naši předci rozhodně snědli to, co našli a ne, že by lítal po lese několik dní a nasbíral si příslušnou kombinaci na obdivuhodný salát. Dokonce ty plodiny ani nijak neomýval a jedl je i s hlínou, což lze jenom doporučit, kvůli lepší imunitě a dodávce vitamínu B12, který se jinak ve stravě vyskytuje sporadicky. Naši předkové dokonce razili úsloví, že člověk má za rok sníst tolik hlíny, co sám váží, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že chuť hlíny nic moc, už jsme přeci jen moc civilizovaní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2009 2:39 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Mě to taky nechutná, ale je to jediná schůdná možnost, jak tyto řasy pro mou štítnou žlázu konzumovat. Jinak vážně myslíte, že nebude na škodu, když mnou vypěstovanou mrkev vytáhnu ze země trochu oklepu od hlíny a sním? To samé, že nebudu mýt další druhy domácí zeleniny a ovoce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2009 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Andrea 81":ex1jhwvq]Mě to taky nechutná, ale je to jediná schůdná možnost, jak tyto řasy pro mou štítnou žlázu konzumovat. Jinak vážně myslíte, že nebude na škodu, když mnou vypěstovanou mrkev vytáhnu ze země trochu oklepu od hlíny a sním? To samé, že nebudu mýt další druhy domácí zeleniny a ovoce?[/quote:ex1jhwvq]
Myslím to naprosto vážně, představte si našeho předka, tak před 5 000 lety, jak někde najde mrkev a běží shánět tekoucí pitnou vodu a kartáček. To je zřejmě i pro Vás nepředstavitelné, ale ujišťuji Vás, že opačná verze, je stejně nepředstavitelná, pro naprostou většinu lidí, vypěstovaných ve sterilním skleníkovém prostředí, odborně nazývaném civilizace. Je samozřejmě dobré mrkev řádně oklepat, ale neodstraňovat takové ty malé chloupky, na kterých se právě zdržují ty potřebné látky. Zde vlastně mrkev, nebo jiné kořenová zelenina, získává potřebné živiny a právě pomocí symbiotických bakterií, které náš organizmus velice potřebuje a má je v trvalém deficitu. Jíst to přímo s hlínou, je docela problém, to je o zuby a ty ještě budete potřebovat. Pokud se týká B12 a minerálů je zajímavé si přečíst cca čtvrtý odkaz v tomto fóru. Jde o výňatek z knihy Výživa pro člověka a Zemi. Fórum má bohužel blbé nastavení a nezobrazuje některá písmena, ale na pochopení souvislostí je to dobré

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 10:20 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Uvedený odkaz nefunguje vyhadzuje to chybu
[#10343] We could not determine which topic you were attempting to view.
Napadlo ma, či ste náhodou nebol vo fóru prihlasený, vie to robiť potom problémy. Dalo by sa to ešte raz vložiť s tým, že nebudete prihlásený do fóra? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Uvedený odkaz nefunguje vyhadzuje to chybu
[#10343] We could not determine which topic you were attempting to view.
Napadlo ma, či ste náhodou nebol vo fóru prihlasený, vie to robiť potom problémy. Dalo by sa to ešte raz vložiť s tým, že nebudete prihlásený do fóra? Ďakujem

Toto fórum před tím chodilo bez registrace, já jsem tam nikdy přihlášený nebyl, čili pokud to chcete zobrazit, tak se u nich budete muset asi zaregistrovat, ale ten článek je určitě i jinde a bez přihlášení, zkuste to vyhledat pod pojmem Výživa pro člověka a Zemi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 11:26 am 
Offline

Registrován: úte říj 12, 2010 9:45 am
Příspěvky: 1
-


Naposledy upravil Tomec_M dne pon říj 25, 2010 4:36 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz