Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 12:33 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobrý den mám veliký problém s jídlem. Jsem velmi podvyživený (52kg/182cm). Jsem prolezlý borelii, chlamidii, candidou atd.. Denně dokážu sníst pouze tři misky jídla, už v půlce misky jsem plný a jím na sílu, mozek by samozřejmě chtěl abych jedl daleko více. Blbé je že jsem se s jídlem mentálně bloknul a jediné co jím je vařená zelenina (fazolky, dýně) zalité tukem, k tomu občas vajíčko nebo kousek masa.
Když se snažím něco přidat hned na to reaguji úzkosti a symptomy - bolest hlavy, brnění končetin, rozmazané vidění, těžké dýchání, hleny, nevolnost, bolest boku,....

Obávám se že jsem si tyto problémy s určitými potravinami spojil v hlavě, protože některé nastávají i tak bez ohledu.

Obecně se najíst je pro mě veliký problém, raději to odkládám. Nejlépe mi je před jídlem kdy se těším.

Při jídle i při přípravě se držím spousty pravidel, která musí být dodržena. Pokud ne, nastává úzkost a zhoršení zdraví. Jídlo jím vklidu ale vůbec jej nevnímám, neustále přemýšlím co jsem udělal zle, pozoruji se, plánuji další. Jídlo často vyhazuji nedojedené, při ochutnávání plivu.


Už jsem v tom déle, nejprve makrobiotika, veganství, Paleo, GAPS.

Vždy jsem ovšem jedl v rámci toho směru dostatek a většinou se po pár dnech sprasil.

Teď mi prakticky nevyhovuje nic. Hleny se mi spustí při jídle i pití, větší množství jídla se mi vrací a dusím se, po tucích mě bolí v boku, po mase bolí klouby a jsem unavený, po skrobech brní nohy, bolí hlava, svědí tělo, cukry způsobují malátnost. Samozřejmě vše říhám. Na velkou nechodím, obden dávám klystýr.

Infekci řeším. Čekám na nitrožilní ATB léčbu, k tomu probiotika, poté hydro colon terapii, dále bylinky a měď.

Potřeboval bych poradit s tím jídlem, chutě jsou, dal bych si chléb se šunkou a sýrem nebo rybičkovou pomazánku. Představy krásné ale uskutečnit to nikoliv.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 3:24 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Třeba dnes.
Ráno těžké (to mám vždy), rozhýbat se, zázvorový čaj, dojít na poštu a nákup. Po procházce je mi fajn. Poté klystýr, po klystýru příjemná únava. Hygiena, poté snídaně (dnes jen fazolky s dýní zalité směsi oliv. a lněného oleje) - vše v pohodě jen trochu hleny, nějaký telefonát, úklid, lehnout si a číst si.

Pak přichází oběd - dnes kuřecí, k tomu brokolice s mrkví. Těšil jsem se, byla chuť. Už při prvním soustu začal problém - trochu pálil žaludek, hůř se dýchalo, vůbec už jsem nechtěl v jídle pokračovat. Řekl jsem si že to na sílu dojím. Postupně, těžko od žaludku, hrozný tlak do hlavy a únava. Po jídle samozřejmě nervózní, podrážděný a neuspokojený. Pocitově, že jsem si akorát ublížil a ani si nepochutnal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 4:21 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Na aku gutu tolko hlupakov do seba leje lanovy olej ??? .... To akoby si miesto vyvaru z kosti ci z kefiru alebo bryndze kvoli vapniku jedaval mak.... CELE ZLE... STAV SA, ze lanovy olej tvoje problemy len prehlbuje... Je to veganska kktina, najhorsia alternativa dodania omega3...a aj to omega3 zlej dostupnosti... Daj si tam tyzdenne 1-2 konzervy sardiniek vo vlastnej stave...
Si bielkovinno podvyziveny... Skus aspon nejaky kvotny srvatkovy CFM protein bez prichute.... Ak mas problem s tuhou bielkovinou z jedla...
Klystirmi a ocistami (ktore su sice fajn), bielkoviny telu nedodas.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 7:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Chlapče, zlatý,

poněkud sis uškodil, což? Vlastním uvažováním a smyšlenkami a projekcemi ..... pěkně sis vše zesložitil ....

Hleď, pokud bys byl zdravý (píšeš o borelii, chlamidii, candidě), šlo by jen o nesmysly v tvé makovici. Jak to tedy máš?

Pokud se v tobě množí borelie a máš to potvrzeno (věrohodně, pozorováním a laboratorním měřením příznaků a důsledků), njak s nimi zkuste zatočit. Pokud se jedná jen o tvou domněnku, s ATB opatrně, hezky ti to zacvičí s imunitním systémem a s mikroflorou a s jídlem budeš na štíru tuplem. ATB se užívají jen v případě přímého ohrožení života.

Pokud zdravý jsi (a vše jsi si jen vymyslel), bude nejlépe přestat lenošit a pečovat o sebe, začít makat, fysicky, a to venku, co nejdéle ... a každý den, a jíst jen tehdy, když už budeš mít hlad nebo chuť nebo když už budeš tak down, že bude jasné, že ti chybí jídlo. Pak si tělo samo řekne, co je dobré a co nikoliv. A jíst jen velmi jednoduchá jídla, do té doby, než si tělo řekne o řádný nášup.

Chléb se šunkou a sýrem je trošku hůř stravitelná věc, nechápu proč po tom toužíš, to nejedí ani mnozí zdraví lidé. Maso se se sýrem obvykle nejí (je to nahoubeles v trávení, víme?). Rybičková pomazánka je to samé. Patlačka, směs nesourodých věcí.
Vajíčka vynech úplně, jsou ti doslova nanic.
Pokud máš rád dýni, cpi do sebe litry polévky z hokkaido a mrkve. Koření se zázvorem .... a tím, co ti přijde pod ruku.
Kupovaná kuřata (market) zdravá nejsou, nejde o jídlo, jde o pochutinu (ovšem hnusné chuti), jejíž konzumace je spíše zlozvykem. Brokolice a mrkev ti to jako příloha nevyváží.
Jinak, tvá snídaně v podobě dušené zeleniny je neanatomická. Cílovou složkou budou sacharidy. Ty pomalé. Co nejlepší chléb, z malé pekárny, kvalitní, kváskový, den, dva starý. Opatrně s jeho "oblohou". Po zbytek dne již sacharidy klidně vynech, to dle tvé konstituce.
Fazolky si dej během dne, kdykoliv, s tím, že jsou v podstatě bezcenné. Dokonce ani nezasytí (i tento pocit je občas důležitý, byť ho mnozí z nás nesnášejí).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 8:43 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
ctihodnymuz píše:
Chlapče, zlatý,

poněkud sis uškodil, což? Vlastním uvažováním a smyšlenkami a projekcemi ..... pěkně sis vše zesložitil ....

Hleď, pokud bys byl zdravý (píšeš o borelii, chlamidii, candidě), šlo by jen o nesmysly v tvé makovici. Jak to tedy máš?

Pokud se v tobě množí borelie a máš to potvrzeno (věrohodně, pozorováním a laboratorním měřením příznaků a důsledků), njak s nimi zkuste zatočit. Pokud se jedná jen o tvou domněnku, s ATB opatrně, hezky ti to zacvičí s imunitním systémem a s mikroflorou a s jídlem budeš na štíru tuplem. ATB se užívají jen v případě přímého ohrožení života.

Pokud zdravý jsi (a vše jsi si jen vymyslel), bude nejlépe přestat lenošit a pečovat o sebe, začít makat, fysicky, a to venku, co nejdéle ... a každý den, a jíst jen tehdy, když už budeš mít hlad nebo chuť nebo když už budeš tak down, že bude jasné, že ti chybí jídlo. Pak si tělo samo řekne, co je dobré a co nikoliv. A jíst jen velmi jednoduchá jídla, do té doby, než si tělo řekne o řádný nášup.

Chléb se šunkou a sýrem je trošku hůř stravitelná věc, nechápu proč po tom toužíš, to nejedí ani mnozí zdraví lidé. Maso se se sýrem obvykle nejí (je to nahoubeles v trávení, víme?). Rybičková pomazánka je to samé. Patlačka, směs nesourodých věcí.
Vajíčka vynech úplně, jsou ti doslova nanic.
Pokud máš rád dýni, cpi do sebe litry polévky z hokkaido a mrkve. Koření se zázvorem .... a tím, co ti přijde pod ruku.
Kupovaná kuřata (market) zdravá nejsou, nejde o jídlo, jde o pochutinu (ovšem hnusné chuti), jejíž konzumace je spíše zlozvykem. Brokolice a mrkev ti to jako příloha nevyváží.
Jinak, tvá snídaně v podobě dušené zeleniny je neanatomická. Cílovou složkou budou sacharidy. Ty pomalé. Co nejlepší chléb, z malé pekárny, kvalitní, kváskový, den, dva starý. Opatrně s jeho "oblohou". Po zbytek dne již sacharidy klidně vynech, to dle tvé konstituce.
Fazolky si dej během dne, kdykoliv, s tím, že jsou v podstatě bezcenné. Dokonce ani nezasytí (i tento pocit je občas důležitý, byť ho mnozí z nás nesnášejí).

Moc jste mi neporadil. Nakažený borelii jsem, řeším to, ovšem zároveň potřebuji jíst a s tím mám ale problém viz. výše. Hlad nepocítuji vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 11:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Tak proc jis, kdyz nepocitujes hlad a je ti z toho jen zle? Snaz se naslouchat telu a dodat mu jen o co si rekne, nemusis podlehat tomu, ze clovek musi napriklad snidat a tak neco snim i kdyz nemam chut. Nerikam, ze se to tak ma delat dlouhodobe, jen v dobe kdy mas zkazeny zaludek.
Nevim jestli mam stejnou zkusenost jako ty s tim zazivanim, ale taky jsem prodelal boreliozu ktera se dlouho nelecila. Podstoupil jsem dlouhodobou atb lecbu, ktera mi sice pomohla na ty neurologicky dementni priznaky, ale zas mi to zprasilo zazivani. Nevim jestli uz mas za sebou taky nejakou lecbu a je to podobny, ale mne nejvic pomohl kratkodoby pust.
Kdyz jsem mel zkazeny zaludek az tak, ze mi vadila i voda a nebylo prijemne piti treba vetsiho mnozstvi, tak bylo treba to vydrzet nejaky cas na suchu, dokud si telo o to cisteni vodou nerekne. No a pak uz mi bylo jen prijemny pit hodne vody nebo horkou vodu s citronem. Za tri dny jsem se citil super, mel jsem zpatky chute k jidlu a navic jen chute na zdrave jidlo.
Nebo nemusis drzet zadny pust, jen se proste najez az kdyz pocitis silny hlad, pak se ti podle me nestane, ze by ses po tom citil hur. Nebo alespon ja mam takovou zkusenost. Nejedl jsem treba 48 hodin, citil jsem, ze streva jeste potrebuji procistit, ale najednou mi bylo slabo a telo si reklo, ze potrebuje energii. Tak jsem snedl treba bilou ryzi se sardinkou a po jidle jsem se citil jen lip, pritom kdybych to snedl o par hodin driv, kdyz si o to telo nereklo, tak bych se citil hur. Pozdeji jsem zase citil, ze po jidle se citim jako zaplacnuty, tak jsem si dal 48 hodin bez jidla, treti den jsem od rana vypil 1,5 litru zajecicke horke a pak uz vecer jsem se mohl s chuti najist a po jidle jsem nepocitil vubec zadnou tezkost, stejne tak v dalsich dnech a mozna tydnech, uz nevim.
Jinak jestli to mas z atb a candidy, tak nezkousel si treba kokosovy olej? Mi celkem pomohl a nijak mi neprihorsoval.
No pisu jen svoji zkusenost, nechci ti psat co mas delat. Taky to nemam vsechno zmaknuty a furt se trochu hledam. Ale z toho co jsi psal mi prijde, ze si potrebujes hlavne procistit streva a k tomu ti moc nepomuze pit litry polevky, nebo jist zdravy, cerstvy chleb.
Jinak nepatris mezi ty, kteri v sobe maji dlouhodobe atb protokoly, nebo jsi na zacatku lecby?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 14, 2017 12:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobrý den mám veliký problém s jídlem. Jsem velmi podvyživený (52kg/182cm). Jsem prolezlý borelii, chlamidii, candidou atd.. Denně dokážu sníst pouze tři misky jídla, už v půlce misky jsem plný a jím na sílu, mozek by samozřejmě chtěl abych jedl daleko více. Blbé je že jsem se s jídlem mentálně bloknul a jediné co jím je vařená zelenina (fazolky, dýně) zalité tukem, k tomu občas vajíčko nebo kousek masa.
Když se snažím něco přidat hned na to reaguji úzkosti a symptomy - bolest hlavy, brnění končetin, rozmazané vidění, těžké dýchání, hleny, nevolnost, bolest boku,....

Obávám se že jsem si tyto problémy s určitými potravinami spojil v hlavě, protože některé nastávají i tak bez ohledu.

Obecně se najíst je pro mě veliký problém, raději to odkládám. Nejlépe mi je před jídlem kdy se těším.

Při jídle i při přípravě se držím spousty pravidel, která musí být dodržena. Pokud ne, nastává úzkost a zhoršení zdraví. Jídlo jím vklidu ale vůbec jej nevnímám, neustále přemýšlím co jsem udělal zle, pozoruji se, plánuji další. Jídlo často vyhazuji nedojedené, při ochutnávání plivu.


Už jsem v tom déle, nejprve makrobiotika, veganství, Paleo, GAPS.

Vždy jsem ovšem jedl v rámci toho směru dostatek a většinou se po pár dnech sprasil.

Teď mi prakticky nevyhovuje nic. Hleny se mi spustí při jídle i pití, větší množství jídla se mi vrací a dusím se, po tucích mě bolí v boku, po mase bolí klouby a jsem unavený, po skrobech brní nohy, bolí hlava, svědí tělo, cukry způsobují malátnost. Samozřejmě vše říhám. Na velkou nechodím, obden dávám klystýr.

Infekci řeším. Čekám na nitrožilní ATB léčbu, k tomu probiotika, poté hydro colon terapii, dále bylinky a měď.

Potřeboval bych poradit s tím jídlem, chutě jsou, dal bych si chléb se šunkou a sýrem nebo rybičkovou pomazánku. Představy krásné ale uskutečnit to nikoliv.

Tak psychika je mocný blokátor trávení a pokud je psychika špatná je trávení vetšinou špatné také. Prostě člověk musí být v pohodě - parasympatiku a pak funguje dobře a může jíst skoro cokoliv. Vyzkoušel bych se nějak tlumit, třeba konopí ve formě CBD, nebo nějaké byliny, hodně spát a ideální je se vypotit v sauně vždy před spaním. Po jakémkoliv jídle se jít projít a určitě by nebylo od věci upravit střevní mikrobiom buď dodat laktobacily, nebo můžete vyzkoušet probiotický multiplikátor http://www.pro-zdravi-az.cz/161-floraph ... tiplikator, který namnoží laktobacily tak jako tak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 18, 2017 1:04 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Mé jídlo RÁNO - 3 míchaná vejce, 150g vařené mrkve, 150g fazolek a 2pl oleje. OBĚD - Sardinky s 250g vařené nastrouhané řepy a 2pl oleje. VEČEŘE - hokaido 150g a fazolek 150g vařené opět s olejem (to už většinou nemohu, nemám chuť na bílkoviny).

Po jídle vždy hodně unavený, občas pálí žaludek.

Vadí mi že nechodím na velkou.

Ve stolici mám neztravenou i tu vařenou mrkev, pak takové tuhé kousky s vlákny - to budou ty fazolky.

Není zácpa zapříčiněna malým objemem stravy?

Po klystýru je mi vždy lépe i psychicky.
Pokud nejdu na velkou 2 a více dní začíná peklo - bolesti hlavy, brnění nohou, celková slabost a nevolnost + úzkosti a deprese.

Vím že vůbec nemohu rychlé cukry a také je pravda že nejde o to co jíte ale co jde ven.

Také mám teď noční pocení a často změny kdy mi je horko, pak zima.

Co mám LB jsem neměl horečku, takže vlastně ani nepoznám zda je to viróza.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 1:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Mé jídlo RÁNO - 3 míchaná vejce, 150g vařené mrkve, 150g fazolek a 2pl oleje. OBĚD - Sardinky s 250g vařené nastrouhané řepy a 2pl oleje. VEČEŘE - hokaido 150g a fazolek 150g vařené opět s olejem (to už většinou nemohu, nemám chuť na bílkoviny).

Po jídle vždy hodně unavený, občas pálí žaludek.

Vadí mi že nechodím na velkou.

Ve stolici mám neztravenou i tu vařenou mrkev, pak takové tuhé kousky s vlákny - to budou ty fazolky.

Není zácpa zapříčiněna malým objemem stravy?

Po klystýru je mi vždy lépe i psychicky.
Pokud nejdu na velkou 2 a více dní začíná peklo - bolesti hlavy, brnění nohou, celková slabost a nevolnost + úzkosti a deprese.

Vím že vůbec nemohu rychlé cukry a také je pravda že nejde o to co jíte ale co jde ven.

Také mám teď noční pocení a často změny kdy mi je horko, pak zima.

Co mám LB jsem neměl horečku, takže vlastně ani nepoznám zda je to viróza.

Tak mě to zase tak ideální strava nepřipadá, máte v té stravě patrně málo sacharidů a je otázkou zda ten objem odpovídá požadavkům kalorického příjmu pro vaše tělo. Ideální je si to spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a dle toho se dá poměrně slušně odvodit co děláte špatně. Další věc je obsah vlákniny, který možná bude dost vysoký a to pak chce hodně vody, jinak tím vzniká zácpa, moc vlákniny nemusí nutně znamenat že to je lépe než méně. Ty ostatní komplikace jsou z otravy kterou vám zácpa způsobuje a hlavní faktory zácpy jsou málo tekutin ideál je cca 30 ml/kg váhy/den, stav hořčíku v těle a stravě, rychlost štítné žlázy a objem tuku ve stravě který také nemáte zase nijak vysoký. Další faktor mohou být rozhozené hormony, ale to již souvisí s nutričním vyčerpáním.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2017 8:18 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz píše:
Vajíčka vynech úplně, jsou ti doslova nanic.

Nehnevaj sa, ale niektoré tvoje rady vyslovene hraničia so zdravým rozumom a sú nebezpečné... \":|\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 6:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pri hentakom traveni by som vynechal vajcia aj maso uplne, aj tak nic nestravi. Mas niecim napadnute telo, a to ako dost vazne.
Mal by sa zamerat na pitie zeleninovych stiav, z ktorych telo ziska aspon nieco, to ostatne nim len prechadza.

S hladovkami si ako na tom? Dokazes hladovat cez 24 hodin?

Takisto zacni suplementovat co mozes, lebo urcite si podvyziveny na vsetky mozne mineraly a vitaminy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 11:58 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Nevíte mi poradit co by to mohlo být?

Mám jazyk od špičky jako popálený. To samé i horní patro. Jde to až do krku. Skoro necítím chuť.
Myslíte, že se tak projevuje kvasinka?
Nebo spíš nějaká alergie?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Nevíte mi poradit co by to mohlo být?

Mám jazyk od špičky jako popálený. To samé i horní patro. Jde to až do krku. Skoro necítím chuť.
Myslíte, že se tak projevuje kvasinka?
Nebo spíš nějaká alergie?

To může být z mnoha příčin jak kvasinky, tak bakterie, tak alergie, ale to je zbytečné zkoumat, vše je důsledkem nutriční vyčerpanosti a tělo není pak schopno se tomu bránit. Asi bych se nyní pokusil to eliminovat vyplachováním silným heřmánkovým čajem, nebo šalvěj je také dobrá a sledovat případné reakce na konkrétní potraviny. Každopádně by jste si měl spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com jak jste na tom s příjmem potřebných nutrientů a snažit se deficity srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 05, 2017 2:25 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Tak podezříval jsem schizandru, kyselé zelí.

Ale dělá to rýže, nepatrné množství v ústech a okamžité pálení patra, dásní, jazyka. Ihned se mi tvoří hlen v krku a nose.

Myslíte že by takto rychlá reakce byla způsobena kvasinkou? To vypadá spíš na alergii že?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 10, 2017 12:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Tak podezříval jsem schizandru, kyselé zelí.

Ale dělá to rýže, nepatrné množství v ústech a okamžité pálení patra, dásní, jazyka. Ihned se mi tvoří hlen v krku a nose.

Myslíte že by takto rychlá reakce byla způsobena kvasinkou? To vypadá spíš na alergii že?

Je to možné ale tak rychle reaguje člověk s intoleranci na histamin, tedy se podívejte i po této možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz