Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 10:33 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Sybilla píše:
Pivo.

pivo bolo citit, kedysi som skusala \":(\" tak isto ocot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2011 8:38 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám po změně stravy a očistách začaly vypadávat vlasy.

Už je to rok a půl kdy jsem přísně omezil bílé jedy a najel na živou stravu ve velkém poměru plus spustil pravidelné očisty. Zároveň suplementuji asi 20 vitamínů a minerálů také na základy vlas. analýzy. Po půl roce jsem si všiml, že mi řídnou vlasy. Nyní už jde o plešatění a silné vypadávání. Je pravděpodobné, že prostě vlasům končí jejich cyklus jelikož jsem krátce po třicýtce, zároveň je mi ale trochu podezřelá časová shoda.

Jardo myslíte že něco z tohoto může způsobit razantní úbytek vlasů:
- rychlá změna stravy spojená s úbytkem váhy až na necelých 19BMI
- očisty jako očista jater, šanka, klystýry apod.
- výrazná suplementace i formou chloridů mědi, zinku atd.
- dlouhodobé užívání lichořešnice
- případně další opatření, které jsou zde probírána?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2011 10:10 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
sakul píše:
Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám po změně stravy a očistách začaly vypadávat vlasy.

Už je to rok a půl kdy jsem přísně omezil bílé jedy a najel na živou stravu ve velkém poměru plus spustil pravidelné očisty. Zároveň suplementuji asi 20 vitamínů a minerálů také na základy vlas. analýzy. Po půl roce jsem si všiml, že mi řídnou vlasy. Nyní už jde o plešatění a silné vypadávání. Je pravděpodobné, že prostě vlasům končí jejich cyklus jelikož jsem krátce po třicýtce, zároveň je mi ale trochu podezřelá časová shoda.

Jardo myslíte že něco z tohoto může způsobit razantní úbytek vlasů:
- rychlá změna stravy spojená s úbytkem váhy až na necelých 19BMI
- očisty jako očista jater, šanka, klystýry apod.
- výrazná suplementace i formou chloridů mědi, zinku atd.
- dlouhodobé užívání lichořešnice
- případně další opatření, které jsou zde probírána?

Děkuji

moj manzel pred rokmi presiel na delenu stravu, mal nadvahu, vyrazne shudol, pomerne v kratkom case a acali mu vtedy vypadavat vlasy. nebral ziadne doplnky, ziadne ocisty, iba delena strava a to vyrazne schudnutie. padanie vlasov bolo jjedine negativum tejto zmeny, citil sa inac vyborne. manzel vsak nevie s istitou, ci toto naozaj spustila ta z ena stravy a schudnutie, ale to bola nahoda. mal vtedy vsak okolo 20 rokov!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 8:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám po změně stravy a očistách začaly vypadávat vlasy.

Už je to rok a půl kdy jsem přísně omezil bílé jedy a najel na živou stravu ve velkém poměru plus spustil pravidelné očisty. Zároveň suplementuji asi 20 vitamínů a minerálů také na základy vlas. analýzy. Po půl roce jsem si všiml, že mi řídnou vlasy. Nyní už jde o plešatění a silné vypadávání. Je pravděpodobné, že prostě vlasům končí jejich cyklus jelikož jsem krátce po třicýtce, zároveň je mi ale trochu podezřelá časová shoda.

Jardo myslíte že něco z tohoto může způsobit razantní úbytek vlasů:
- rychlá změna stravy spojená s úbytkem váhy až na necelých 19BMI
- očisty jako očista jater, šanka, klystýry apod.
- výrazná suplementace i formou chloridů mědi, zinku atd.
- dlouhodobé užívání lichořešnice
- případně další opatření, které jsou zde probírána?

Děkuji

Dle mého názoru ten první bod by mohl stav ovlivnit a u ostatních tam souvislost nevidím, ale většinou, pokud je minerální zásobení v pořádku, jde hormonální záležitost. Trochu sledujte prostatu a pokud se zhoršuje močení, tak bych to hledal tam a v kyselosti stolice, ta by měla mít 7-8 pH a špatně je to jak pod, tak nad tyto hodnoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 11:55 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
moze mi pomoct kotvicnik na vypadavanie vlasov, pokial je to sposobene hormonalnou nerovnovahou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 11:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
moze mi pomoct kotvicnik na vypadavanie vlasov, pokial je to sposobene hormonalnou nerovnovahou?

Ano, vyrovnáním hormonů by se to mělo zastavit, ale na to bych nespoléhal, často jde o minerální deficity a ty budete muset dorovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 11:26 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Ano, vyrovnáním hormonů by se to mělo zastavit, ale na to bych nespoléhal, často jde o minerální deficity a ty budete muset dorovnat.

o doplnky sa snazim, teraz som mala pauzu cez prazdniny, lebo by som musela mat kufor na to vsetko navyse \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
o doplnky sa snazim, teraz som mala pauzu cez prazdniny, lebo by som musela mat kufor na to vsetko navyse \":D\"

Tak záleží, kde dovolenou trávíte a pokud u moře, tak není důvod tam nějaké minerály vozit, ani užívat. Již pouhé koupání v mořské vodě zajistí kompletní remineralizaci a pokud na sobě navíc necháte po vykoupání zaschnout sůl, která se pak vstřebává dlouhodobě, srovnáte se minerálně velice rychle. Sám to takto konám téměř každý rok a funguje to výborně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: co se to děje s lidma ?
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 11:33 am 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
V poslední době (cca 3-4 roky) sleduji že ženám okolo 30 let výrazně řídnou vlasy. Úplně mladinké holčiny to nemají a starší ženy (nad 65 let) taky ne. Je to vidět hlavně když člověk jede tramvají a vidí pod sebou sedící lidi. Ženy mívaly vlasy vždy husté, teď hodně často vídám vlasy jemnější (někdy až chmýří), přilepené k pokožce hlavy a hodně prořídlé. Bývá vidět kůže hlavně nad čelem a v oblasti "koutů". Přitom ženy kouty co jsem kdy pozorovala dříve nemívaly.
Nejvíce je to vidět když má někdo černé vlasy, pak ta kůže prosvítá. Vlasy jsou řidší a ztenčené.

Já sama toto zatím nemám, ale děsí mě to pozorovat. Všimla jsem si toho po přestěhování z vesnice do Prahy. Předtím jsem to nikdy neregistrovala. Pořád mi vrtá hlavou čím by to mohlo být způsobené. Napadá mě že by to mohl gbýt důsledek používání silikonových šamponů (silikon se nesmí dostat na pokožku), což by mohlo dělat optické zmenšení objemu vlasů. Silikony začali přidávat do šampónů a hlavně kondicionérů "tichým duchem". Ještě v devadesátých letech to tam nebylo. Další co mě napadá by mohla být nějaká otrava (voda, vzduch, následky Černobylu ?).

Konzultovala jsem to se známým jehož žena je dermatoložka a on mi to potvrdil slovy:"Jo, Soňa to taky říká, za poslední 2 roky stouplo plešatění u žen o 500%".

Vrtá mi to dost hlavou a ráda bych tomu přišla na kloub. Napadá vás někoho něco ?

U chlapů nevím jak to je, já nikdy mužské plešatění nesledovala, tak nevím jestli je toho víc nebo míň nebo stejně. Pokud by to bylo jen u žen, asi to bude něco co působí na hormony. Obecně se ví, že jsou ve vodě estrogeny z antikoncepcí. Je však možné, že by ty estrogeny působily v nadměrném příjmu (voda plus antikoncepce) nakonec "antiestrogenně" ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co se to děje s lidma ?
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 7:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
V poslední době (cca 3-4 roky) sleduji že ženám okolo 30 let výrazně řídnou vlasy. Úplně mladinké holčiny to nemají a starší ženy (nad 65 let) taky ne. Je to vidět hlavně když člověk jede tramvají a vidí pod sebou sedící lidi. Ženy mívaly vlasy vždy husté, teď hodně často vídám vlasy jemnější (někdy až chmýří), přilepené k pokožce hlavy a hodně prořídlé. Bývá vidět kůže hlavně nad čelem a v oblasti "koutů". Přitom ženy kouty co jsem kdy pozorovala dříve nemívaly.
Nejvíce je to vidět když má někdo černé vlasy, pak ta kůže prosvítá. Vlasy jsou řidší a ztenčené.

Já sama toto zatím nemám, ale děsí mě to pozorovat. Všimla jsem si toho po přestěhování z vesnice do Prahy. Předtím jsem to nikdy neregistrovala. Pořád mi vrtá hlavou čím by to mohlo být způsobené. Napadá mě že by to mohl gbýt důsledek používání silikonových šamponů (silikon se nesmí dostat na pokožku), což by mohlo dělat optické zmenšení objemu vlasů. Silikony začali přidávat do šampónů a hlavně kondicionérů "tichým duchem". Ještě v devadesátých letech to tam nebylo. Další co mě napadá by mohla být nějaká otrava (voda, vzduch, následky Černobylu ?).

Konzultovala jsem to se známým jehož žena je dermatoložka a on mi to potvrdil slovy:"Jo, Soňa to taky říká, za poslední 2 roky stouplo plešatění u žen o 500%".

Vrtá mi to dost hlavou a ráda bych tomu přišla na kloub. Napadá vás někoho něco ?

U chlapů nevím jak to je, já nikdy mužské plešatění nesledovala, tak nevím jestli je toho víc nebo míň nebo stejně. Pokud by to bylo jen u žen, asi to bude něco co působí na hormony. Obecně se ví, že jsou ve vodě estrogeny z antikoncepcí. Je však možné, že by ty estrogeny působily v nadměrném příjmu (voda plus antikoncepce) nakonec "antiestrogenně" ?

To je většinou projev totálně demineralizovaného těla a mnohdy i následek užívání hormonálních sajrajtů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co se to děje s lidma ?
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
To je většinou projev totálně demineralizovaného těla a mnohdy i následek užívání hormonálních sajrajtů.

uvazujem nad tym, ze hodne velky podiel na tom moze mat kopa chemickych pripravkov na vlasy, urcite je za posledne roky tej chemie vo vsetkom viac. a dlhodobo to moze robit problemy.
moja mama mala velmi dlhe krasne a huste vlasy. spominala mi, ako jej mama umyvala raz za 2 tyzdne obycajnym jadrovym mydlom, potom oplachla octom a vlasy mala krasne a leskle a nemastili sa.
ja som sa teraz rozhodla, ze si budem nejaky cas umyvat vlasy iba cistou vodou, mam ich kratke, takze udrzba je v podstate jednoducha.


Naposledy upravil ovekyska dne stř zář 21, 2011 12:16 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co se to děje s lidma ?
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 6:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Petra2 píše:
V poslední době (cca 3-4 roky) sleduji že ženám okolo 30 let výrazně řídnou vlasy. Úplně mladinké holčiny to nemají a starší ženy (nad 65 let) taky ne. Je to vidět hlavně když člověk jede tramvají a vidí pod sebou sedící lidi. Ženy mívaly vlasy vždy husté, teď hodně často vídám vlasy jemnější (někdy až chmýří), přilepené k pokožce hlavy a hodně prořídlé. Bývá vidět kůže hlavně nad čelem a v oblasti "koutů". Přitom ženy kouty co jsem kdy pozorovala dříve nemívaly.
Nejvíce je to vidět když má někdo černé vlasy, pak ta kůže prosvítá. Vlasy jsou řidší a ztenčené. ....

Sice lidem hlavy neprohlížím, ale už jsem si taky všimla, že mě spoustu žen všech věkových kategorií v posledních 2-3 letech říkalo, že jim hrozně začaly padat vlasy.
Když píšete, že na vesnici to nebylo, tak to vypadá na znečištěné prostředí.

Padání vlasů souvisí se špatnou funkcí štítné žlázy a sama se potýkám s obojím. Současně přibývá i poruch štítné žlázy u žen do rozměrů epidemie a v Praze nestačí vznikat nová endokrinologická střediska.

Mně osobně se po mnoha měsících práce pomalu zlepšuje obojí. Ale pořád mám krizové stavy, kdy na mě současně přijde únava, špatné trávení, padání vlasů, suché praskající ruce a vyrážky a spolu to také odezní. Může to být od štítné žlázy nebo kvasinky, ale stejně mám takový zvláštní pocit, že tu působí ještě něco dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co se to děje s lidma ?
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Sice lidem hlavy neprohlížím, ale už jsem si taky všimla, že mě spoustu žen všech věkových kategorií v posledních 2-3 letech říkalo, že jim hrozně začaly padat vlasy.
Když píšete, že na vesnici to nebylo, tak to vypadá na znečištěné prostředí.

Padání vlasů souvisí se špatnou funkcí štítné žlázy a sama se potýkám s obojím. Současně přibývá i poruch štítné žlázy u žen do rozměrů epidemie a v Praze nestačí vznikat nová endokrinologická střediska.

Mně osobně se po mnoha měsících práce pomalu zlepšuje obojí. Ale pořád mám krizové stavy, kdy na mě současně přijde únava, špatné trávení, padání vlasů, suché praskající ruce a vyrážky a spolu to také odezní. Může to být od štítné žlázy nebo kvasinky, ale stejně mám takový zvláštní pocit, že tu působí ještě něco dalšího.

To působí a je to psychika, dnes je doba příliš hektická na normální fungování těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 12:23 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Martina46 píše:
Môžem bez problémov používať citrónovu šťavu namiesto tužidla na vlasy? Tužidlo som vyradila aj preto, že mi tak zvláštne padaju vlasy a myslím si, že je to aj problém chémie, čo som kedy používala na vlasy, plus farbenia a iné "pokusy". Vlasy mi totiž nepadajú z celej hlavy, nepostrehla som to dokonca ani pri tehotenstvach. No asi pred polrokom, to bolo 3 mesiace, čo som odstavila, som si všimla, že tesne nad čelom mám na ploche asi 3x3mm kožu bez vlasov, teda vyzerá to smiešne, ale do smiechu mi nie je, lebo mám pocit, že sa to zväčšuje a tiež taká mini lysinka je o centimeter ďalej. Podľa analýzy vlasov až to mohol byť problém aj deficitu zinku a iné, ale rozmýšľam, či aj nie hormonalny, či následok mechanickej námahy- tužidlá, farby, v minulosti tupírovanie. Zatiaľ som neskúšala žiaden šampón ani nič podobne, zinok (200mg) a ďalšie potrebné doplnky užívam pravidelne maximálne 2 týždne.

tento problem mam stale, plesinky sa zvacsuju, celkovo mi zredli vlasy na vrchu hlavy, vsimla som si take iste lyse miesta na nohach, som uz z toho zufala, stitna zlaza mierna hypofunkcia, dr to ani nechcela riesit - zatial...
snazim sa doplnat vsetky tu spomenute mineraly a vitaminy, + ziva strava. s ocistami (mimo obcas. klystiru) som teraz prestala, lebo som sa necitila dobre a mam podvahu (toto sa pomalicky vyrovnava, velmi pomaly...).
zacala som umyvat vlasy iba cistou vodou, oplachovanie v zihlave. bol tu spomenuty lugol na hlavu, ten uzivam oralne, ale ak by som dala na vlasy, kolko kvapiek v akom mnozstve, aby mi to trebars neodfarbilo pokozku?

presla som par diskusii o vlasoch a mnoho dokonca lekarov tento problem (jednalo sa o zeny) odkazuje na stres. toho mam habadej, posledne roky extremne. zatial s nim nic neviem urobit, minimalne, kym som na materskej.


Naposledy upravil ovekyska dne čtv zář 22, 2011 11:15 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
tento problem mam stale, plesinky sa zvacsuju, celkovo mi zredli vlasy na vrchu hlyvy, vsimla som si take iste lyse miesta na nohach, som uz z toho zufala, stitna zlaza mierna hypofunkcia, dr to ani nechcela riesit - zatial...
snazim sa doplnat vsetky tu spomenute mineraly a vitaminy, + ziva strava. s ocistami (mimo obcas. klystiru) som teraz prestala, lebo som sa necitila dobre a mam podvahu (toto sa pomalicky vyrovnava, velmi pomaly...).
zacala som umyvat vlasy iba cistou vodou, oplachovanie v zihlave. bol tu spomenuty lugol na hlavu, ten uzivam oralne, ale ak by som dala na vlasy, kolko kvapiek v akom mnozstve, aby mi to trebars neodfarbilo pokozku?

presla som par diskusii o vlasoch a mnoho dokonca lekarov tento problem (jednalo sa o zeny) odkazuje na stres. toho mam habadej, posledne roky extremne. zatial s nim nic neviem urobit, minimalne, kym som na materskej.

Lugol vám pokožku neodbarví, ten ji spíše obarví, ale ne na dlouho, čili pokud to uděláte večer, tak se to do rána vstřebá. Ten stres je také dobrý problém, toho by bylo vhodné se zbavit a to jde jednak hořčíkem, nebo srovnat nadledvinky a také se nad sebou trochu zamyslet a vyhodnotit priority. Další možnost jsou rozházené hormony, což by mělo jít porovnat třeba kotvičníkem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz