Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 7:46 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
Finasterid je zbytečný. Lepší je Nizoral, působí víceméně lokálně. Nějaký systémový vliv je, ale ne zase tak silný.

Nizoral neredukuje DHT a proti androgenní alopecii tak ani nemůže být výrazně účinný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 8:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
prokera píše:
A propos - mě zase začaly padat ve větším - už přes měsíc. Čekala jsem na zlepšení, ale marně:(. To mě teda nepříjemně zaskočilo - myslela jsem, že už to bude dobré:(....

Ten blbej stav může trvat rok ... nebo až nadosmrti. Je to na vůli každé soudružky.
Také to "řeším".
Vlasy mám celý život, desítky let, nějakých 60 cm (nejni to moc, jiní kluci je mají o dost delší), husté, najednou to řídne a slábne, vypadává to. Něco se děje.
Asi postoje ke světu.
Což je IMHO dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 8:14 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
prokera píše:
A propos - mě zase začaly padat ve větším - už přes měsíc. Čekala jsem na zlepšení, ale marně:(. To mě teda nepříjemně zaskočilo - myslela jsem, že už to bude dobré:(....

Přítelkyně to řešila návštěvou trichologa, kterej jí aspoň ukázal zvětšeně vlasovou pokožku a vlas. Podle toho se dá dost poznat i laickým okem. Ta pokožka je asi nejdůležitější. Přítelkyně jí měla hodně napnutou a vysušenou. I to se dá asi řešit zevnitř, ale bez šetrný kosmetiky to bude na dlouho, klidně i ten rok.

Každopádně nezoufej, u ženských je to řešení skoro vždycky a bez hormonů... :-/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 12:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
martina72: Tak u mě to nejspíš už bude celoživotní boj:( - vše tomu nasvědčuje...ale nevybrala jsem si to dobrovolně:)....

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 2:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mel píše:
Vševěd píše:
Finasterid je zbytečný. Lepší je Nizoral, působí víceméně lokálně. Nějaký systémový vliv je, ale ne zase tak silný.
Nizoral neredukuje DHT a proti androgenní alopecii tak ani nemůže být výrazně účinný...

Ano je to tak. Keokonazol v nizoralu je jen velmi účinné antimykotikum. Nesylšel jsem že má vliv na DHT, to umí finasterid nebo přírodně saw palmeto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 6:26 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
prokera píše:
martina72: Tak u mě to nejspíš už bude celoživotní boj:( - vše tomu nasvědčuje...ale nevybrala jsem si to dobrovolně:)....

Vlasy nejsou zas tak důležité. Je to indikátor mnohého, na druhou stranu, takových indikátorů je povícero. Někomu se nějaká nepohoda vrazí do vlasů, jinému jinam.
Pokud jsi fajn člověk, vlasy bych zas tak strašně neřešil.
Nemohu paušalisovat a globalisovat, ale třeba moje mamka nebo teta značně prořídly.
Je to možná postojema ke světu. Emoce si vezmou hodně minerálů, které pak jinde chybí.
Hlauně neřeš estetiku, řeš "vnitřek", sebe.
Šamponama se ještě nikdo nepřeměnil.
Duše vládne, tělo jen slouží.
A pozor, i plešatá baba je pěkná, protože je to baba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 8:16 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Ano je to tak. Keokonazol v nizoralu je jen velmi účinné antimykotikum. Nesylšel jsem že má vliv na DHT, to umí finasterid nebo přírodně saw palmeto

Tak to jsi toho neslyšel ještě hodně. Nizoral je velmi silný antiandrogen. Proto se v orální podobě nedoporučuje užívat déle než 14 dnů, má velmi silný vliv na snížení produkce testosteronu.
Z produktivního chlapa udělá eunucha. Může způsobovat i gynekomastii, protože estrogeny převládnou nad mužskými hormony. Lokální aplikace tyhle rizika sníží. Ovšem i tak je
mírné oslabení libida cítit.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 12:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Pravda, že Nizoral funguje na hormonálně podmíněnou alopecii. (Vyzkoušeno na jiných. Sama jsem ale zatím neměla tu čest...)

martina72: Vnitřek řeším dá se říct celý život, myslím, že nejsem povrchní;), jenže první věc, kterou lidi vnímají je bohužel zevnějšek a ten vytváří určitý dojem, ať člověk chce nebo ne:(....U chlapů nevidím problém vlasy neřešit (a přesto je jich SPOUSTA, co řeší vlasy mnohem víc než já \":D\" ), u ženské to vnímám jako větší problém \":oops:\" .....

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 3:48 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Citace:
Tak to jsi toho neslyšel ještě hodně. Nizoral je velmi silný antiandrogen. Proto se v orální podobě nedoporučuje užívat déle než 14 dnů, má velmi silný vliv na snížení produkce testosteronu.
Z produktivního chlapa udělá eunucha. Může způsobovat i gynekomastii, protože estrogeny převládnou nad mužskými hormony. Lokální aplikace tyhle rizika sníží. Ovšem i tak je
mírné oslabení libida cítit.

NIZORAL nemá žádný vliv na testosteron. To si pletete s Finasteridem. Nizoral je anti fungicidní. Keokonazol v něm, jakožto účinná složka je právě to antimykotikum.

Pokud byste si nadále trval na svém, prosím o zdroj Vašich poznatků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 4:29 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ketoconazol je antiandrogen. Finasterid, podobně jako Durasterid zabraňuje konverzi testosteronu na dihydrotestosteron, který má vysokou afinitu k vlasovým folikulám,
a tak způsobuje vypadávání vlasů. To má bohužel za příčinu rovněž zhoršení erekce, ke které je DHT potřeba stejně jako testosteron.
namátkově první odkaz v googlu, wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Antiandrogen
For example, ketoconazole not only competes with androgens such as testosterone and DHT for androgen receptor binding, but also suppresses androgen synthesis by inhibiting cytochrome P450 and 17,20-lyase, which partake in synthesizing and degrading steroids, including the precursors of testosterone. The result is a decrease in the overall testosterone production of the adrenal cortex.

tady studie
http://archinte.jamanetwork.com/article ... eid=602584

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 5:10 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
Ketoconazol je antiandrogen. Finasterid, podobně jako Durasterid zabraňuje konverzi testosteronu na dihydrotestosteron, který má vysokou afinitu k vlasovým folikulám,
a tak způsobuje vypadávání vlasů. To má bohužel za příčinu rovněž zhoršení erekce, ke které je DHT potřeba stejně jako testosteron.
namátkově první odkaz v googlu, wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Antiandrogen
For example, ketoconazole not only competes with androgens such as testosterone and DHT for androgen receptor binding, but also suppresses androgen synthesis by inhibiting cytochrome P450 and 17,20-lyase, which partake in synthesizing and degrading steroids, including the precursors of testosterone. The result is a decrease in the overall testosterone production of the adrenal cortex.

tady studie
http://archinte.jamanetwork.com/article ... eid=602584

Ketoconazol je hlavně antimykotikum. Jeho účinky na potlačování DHT jsou malé a v podstatě se jedná o vedlejší účinky (i při vysokých orálních dávkách) a k léčbě androgenní alopecie se prostě nehodí.

viz http://en.wikipedia.org/wiki/Ketoconazole

" Second, ketoconazole is an androgen receptor antagonist, competing with androgens such as testosterone and DHT for androgen receptor binding. This effect is thought to be quite weak, even with high oral doses of ketoconazole.[16]"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 5:47 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Na internetu je milión článků o tom, jak Nizoral zastavuje vypadávání vlasů, lidi si to pochvalují, mám osobní zkušenost a vím, že oproti normálním šampónům
je výsledek opravdu markantní a do 14 dnů Nizoral perfektně zredukuje množství vypadávání vlasů...
co ti na to mám říct? Máš samozřejmě pravdu, nehodí se, vědecké studie

Ketoconazole, a broad-spectrum, antifungal drug that is administered orally, has been shown to inhibit sterol synthesis in fungi. When gynecomastia developed in some patients taking this drug, we investigated the effects of ketoconazole on steroid synthesis in humans and in isolated adrenal cells from rats. In healthy humans, the cortisol response to adrenocorticotropic hormone was significantly blunted 4 hours after a 400-mg or 600-mg dose. The inhibition persisted for up to 8 hours and was absent by 16 hours. This finding indicated that adrenal androgen response was reduced. Easily achieved therapeutic concentrations of ketoconazole virtually eliminated corticosterone production by isolated adrenal cells from rats. Although ketoconazole at currently used doses has never been documented to cause clinical hypoadrenalism, caution is urged in high- or multiple-dose trials. The drug may prove useful as an agent to block steroid synthesis.

které tvrdí, že ketoconazol blokuje produkci testosteronu se pletou, ty máš pravdu Mele, jedině ty!

Jenom po mně prosím tě nechtěj abych na tebe ještě reagoval, zdroj své informace jsem dodal, tím mám splněno. Ty se zaříď jak chceš...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 6:19 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
Na internetu je milión článků o tom, jak Nizoral zastavuje vypadávání vlasů, lidi si to pochvalují, mám osobní zkušenost a vím, že oproti normálním šampónům

Na internetu je taky milión článků, jak vyhrát zaručeně na ruletě nebo zvětšit penis, to není argument a ani se na tom nechci točit, protože tu oba můžem odkazovat jenom na internet.

Citace:
je výsledek opravdu markantní a do 14 dnů Nizoral perfektně zredukuje množství vypadávání vlasů...

U androdenní alopecie? To právě dost těžko.

Citace:
Máš samozřejmě pravdu, nehodí se, vědecké studie, které tvrdí, že ketoconazol blokuje produkci testosteronu se pletou, ty máš pravdu Mele, jedině ty!

Asi nedobře rozumíš psanému textu. Nizoral (Ketoconazol) blokuje produkci testosteronu, pokud se užívá ve velkých dávkách !orálně! a užívají jej proto někteří pacienti s rakovinou prostaty. Nehodí se ale na omezení tvorby DHT, kde je jeho význam minimální. A šamponu už vůbec ne. Tak je to koneckonců i popsáno v té Wikipedii.

Ohledně Finasteridu (nebo Dutasteridu) se shodneme, to jsou skutečně blokátory DHT s prokazatelnými účinky, včetně tebou popisovaných vedlejších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 12:50 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
http://www.regrowhair.com/non-surgical- ... hair-loss/
vědecká studie, prokazující, že Nizoral funguje proti vypadávání vlasů stejně dobře jako Minoxidil

další studie, dokazující účinnost Nizoralu
http://inhumanexperiment.blogspot.cz/20 ... rowth.html

a můžu hledat dál, ale stejně to bude k ničemu, protože ty to víš nejlíp...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 3:28 pm 
Offline

Registrován: ned čer 23, 2013 12:45 pm
Příspěvky: 11
Vševěd píše:
http://www.regrowhair.com/non-surgical-hair-loss-treatments/ketoconazole-for-hair-loss/
vědecká studie, prokazující, že Nizoral funguje proti vypadávání vlasů stejně dobře jako Minoxidil

další studie, dokazující účinnost Nizoralu
http://inhumanexperiment.blogspot.cz/20 ... rowth.html

a můžu hledat dál, ale stejně to bude k ničemu, protože ty to víš nejlíp...

Možná toho víš i víc než já, ale tady prostě mícháš hrušky s jabkama.

Máš naprostou pravdu, že Minoxidil má stejnou účinnost proti Androgenní alopecii jako Nizoral, oba se totiž na její léčbu nehodí. Ani jeden z nich není účinným blokátorem Dihydrotestosteronu (DHT).

"Minoxidil stimulates hair follicles and growth, but does not reduce DHT or the enzyme responsible for its accumulation around the hair follicle, 5-alpha reductase, which is the primary mediator of male pattern baldness in genetically susceptible individuals." https://en.wikipedia.org/wiki/Minoxidil

Finasterid funguje na úplně jiném principu a má jiné učinky (i ty vedlejší), ale za to blokuje DHT.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz