Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 9:09 pm 
Offline

Registrován: čtv led 13, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Je zajímavé, že lidem vadí pouze to, co je vidět, ač je to na živote nijak neohrožuje, ale nevadí jim mnohem vážnější věci, které je kosmeticky nehyzdí. Jsou zde dvě možnosti a to buď vysoký testosteron a pak s tím asi nic neuděláte, naopak bych si to pochvaloval, protože být pořádný samec není špatné a druhá možnost je celková demineralizace, což je dost velký problém a napravit se to většinou dá. V tom druhém případě si nechte udělat vlasovou analýzu a dorovnejte zjištěné deficity, což většinou porost obnoví. Horká voda není vhodná v žádném případě a to ani na varlata, čili si škodíte ve více směrech, vyzkoušejte otužování a uvidíte.

Bohužel, pro mnoho lidí je to jakýsi spouštěcí impuls ke změně (ještě záleží na pozdější motivaci že).
U mne to bylo více věcí, pohublost, ty vlasy (i když možná že si to jen více a více sugeruju (používá se vůbec to slovo?) ), atd.. prostě "standartní problémy moderní civilizace". Každopádně zavinil jsem si to v pubertě sám, což o to, ptal jsem se spíše na to, zda z ničeho může vzejít něco? Jinak řečeno, zda z místa kde vlasy již nějaký ten čas nerostou se můžou začít objevovat nové.


sakul píše:
Dále zaveďte protikvainková opatření a to i na hlavě (šampón nizoral apod, lugolův roztok nebo kolidní stříbro potírat), vlasové kořínky mohou narušovat různé bakterie

Na kvasinky to svádím nejvíce, mám totiž více symptomů.. I když jsem v přesvědčení že jakékoliv šampony jsou povětšinou proti přírodě, proti základní podstatě člověka, tak i tak možná ten Nizoral koupím, slyšel jsem o něm jen dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 9:18 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Warp píše:
Na kvasinky to svádím nejvíce, mám totiž více symptomů.. I když jsem v přesvědčení že jakékoliv šampony jsou povětšinou proti přírodě, proti základní podstatě člověka, tak i tak možná ten Nizoral koupím, slyšel jsem o něm jen dobré.

Pokud nechcete chemické šampóny máte dobré zbraně v porobě koloidního stříbra nebo naředěného lugola. Slyšel jsem i o zábalu z kaolinu na vstřebání křemíku, zkuste zagooglit nebo třeba Jarda přidá svůj názor.

Pokud jste se ale "uvědomil" takto brzy, máte výborné vyhlídky obrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 9:32 pm 
Offline

Registrován: stř říj 27, 2010 4:30 pm
Příspěvky: 20
sakul píše:
Pokud nechcete chemické šampóny máte dobré zbraně v porobě koloidního stříbra nebo naředěného lugola. Slyšel jsem i o zábalu z kaolinu na vstřebání křemíku, zkuste zagooglit nebo třeba Jarda přidá svůj názor.

Pokud jste se ale "uvědomil" takto brzy, máte výborné vyhlídky obrat.

Chemii rád nemám (jak obor, tak i ve stravování a v produktech \":)\" ), ale ten Nizoral, to by nemusel být problém. Možno zkusím jen i jako podporu proti kvasinkám.

Koloidní stříbro, no abych řekl pravdu tudy cesta asi také nepovede. Pomoct to asi může, ale lepší je se podívat například i na toto:
http://osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=5505
Lugol zakoupím, i kvůli tomu jodu.

Raději zkusím přirozenější a hlavně pořádně razantní cestu. I když pod celkovou demineralizací nevím přesně co jsi představit. Spojuje se mi to s vodou, máte nějaký odkaz jak taková demineralizace probíhá?

Sice uvědomil brzo, jenže už ve stavu kdy to probíhá, nikoliv preventivně. Ale hold z chyb se člověk učí. A věřím že se dají napravit (a snad i tato).


PS: Nick Warp patří mne, vzpomněl jsem si na tento bývalý účet. Nick warp může být klidně uzamknut, děkuji.. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Arko píše:
Chemii rád nemám (jak obor, tak i ve stravování a v produktech \":)\" ), ale ten Nizoral, to by nemusel být problém. Možno zkusím jen i jako podporu proti kvasinkám.

Koloidní stříbro, no abych řekl pravdu tudy cesta asi také nepovede. Pomoct to asi může, ale lepší je se podívat například i na toto:
http://osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=5505
Lugol zakoupím, i kvůli tomu jodu.

Raději zkusím přirozenější a hlavně pořádně razantní cestu. I když pod celkovou demineralizací nevím přesně co jsi představit. Spojuje se mi to s vodou, máte nějaký odkaz jak taková demineralizace probíhá?

Sice uvědomil brzo, jenže už ve stavu kdy to probíhá, nikoliv preventivně. Ale hold z chyb se člověk učí. A věřím že se dají napravit (a snad i tato).


PS: Nick Warp patří mne, vzpomněl jsem si na tento bývalý účet. Nick warp může být klidně uzamknut, děkuji.. \":wink:\"

Demineralizace je stav, kdy tělo nedostatkové minerály bere ze svých rezerv a u mužů hlavně z vlasové pokožky, což vlasy pak likviduje. Většinou tento stav souvisí se stresem a následným vypnutím tvorby kyseliny chlorovodíkové v žaludku, čímž se ze stravy nevytěží skoro nic. Udělejte si krkací test na kyseliny v žaludku a pročtěte si vlákno vlasová analýza, kde máte postup jak deficity minerálů a stopových prvků zjistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:51 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
lev píše:
Co se týká křemíku, sehnala jsem bílý jíl, ale nevím, co bych tam mohla dát se zinkem. Můžete mi poradit? Díky

Takže remineralizační zábal na vlasy: himálajská sůl + Epsomská sůl + soda + pár kapek Zinku + bílý jíl + pár kapek Lugolova roztoku - v libovolném poměru tohle vše smíchat a dát na chvílku/na dlouhou dobu na pokožku vlasů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Takže remineralizační zábal na vlasy: himálajská sůl + Epsomská sůl + soda + pár kapek Zinku + bílý jíl + pár kapek Lugolova roztoku - v libovolném poměru tohle vše smíchat a dát na chvílku/na dlouhou dobu na pokožku vlasů?

Tak toto jsem zde nikomu určitě neradil a ani se nedomnívám, že to je dobrý postup, nicméně teoreticky by to šlo, ale může dojít k velkému podráždění vlasové pokožky, což asi dobré nebude. Já bych to viděl na bílý jíl, dejme tomu se zinkem a sírou, ale ty ostatní sole a jód bych tam asi nedával.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2011 10:01 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Dobré šampony proti vypadávání vlasů:
Nizoral, ovšem nesmí se brát dlouhodobě, snižuje libido.
Neutrogena T-gel - obsahuje velmi silný antioxidant
Revivogen - obsahuje výtažek z rostliny Saw Palmetto
Tyto dva poslední střídám a vlasy mi dokonce začaly vyrůstat i tam, kde se mi dělalo vzadu kolečko.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 2:13 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Môžem bez problémov používať citrónovu šťavu namiesto tužidla na vlasy? Tužidlo som vyradila aj preto, že mi tak zvláštne padaju vlasy a myslím si, že je to aj problém chémie, čo som kedy používala na vlasy, plus farbenia a iné "pokusy". Vlasy mi totiž nepadajú z celej hlavy, nepostrehla som to dokonca ani pri tehotenstvach. No asi pred polrokom, to bolo 3 mesiace, čo som odstavila, som si všimla, že tesne nad čelom mám na ploche asi 3x3mm kožu bez vlasov, teda vyzerá to smiešne, ale do smiechu mi nie je, lebo mám pocit, že sa to zväčšuje a tiež taká mini lysinka je o centimeter ďalej. Podľa analýzy vlasov až to mohol byť problém aj deficitu zinku a iné, ale rozmýšľam, či aj nie hormonalny, či následok mechanickej námahy- tužidlá, farby, v minulosti tupírovanie. Zatiaľ som neskúšala žiaden šampón ani nič podobne, zinok (200mg) a ďalšie potrebné doplnky užívam pravidelne maximálne 2 týždne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 10:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Martina46 píše:
Môžem bez problémov používať citrónovu šťavu namiesto tužidla na vlasy? Tužidlo som vyradila aj preto, že mi tak zvláštne padaju vlasy a myslím si, že je to aj problém chémie, čo som kedy používala na vlasy, plus farbenia a iné "pokusy". Vlasy mi totiž nepadajú z celej hlavy, nepostrehla som to dokonca ani pri tehotenstvach. No asi pred polrokom, to bolo 3 mesiace, čo som odstavila, som si všimla, že tesne nad čelom mám na ploche asi 3x3mm kožu bez vlasov, teda vyzerá to smiešne, ale do smiechu mi nie je, lebo mám pocit, že sa to zväčšuje a tiež taká mini lysinka je o centimeter ďalej. Podľa analýzy vlasov až to mohol byť problém aj deficitu zinku a iné, ale rozmýšľam, či aj nie hormonalny, či následok mechanickej námahy- tužidlá, farby, v minulosti tupírovanie. Zatiaľ som neskúšala žiaden šampón ani nič podobne, zinok (200mg) a ďalšie potrebné doplnky užívam pravidelne maximálne 2 týždne.

To isté postretlo aj mňa po narodení prvorodeného následníka. Vyriešil to vtedy obyčajný vitamín E. Lysiny za nejaký čas, už si nepamätám presne ako dlho to trvalo, ale niekoľko týždňov určite, nakoniec zmizli. Teda lepšie povedané zarástli. Po druhorodenom som to už nemala, lebo som éčko začala brať preventívne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 10:54 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Sybilla píše:
To isté postretlo aj mňa po narodení prvorodeného následníka. Vyriešil to vtedy obyčajný vitamín E. Lysiny za nejaký čas, už si nepamätám presne ako dlho to trvalo, ale niekoľko týždňov určite, nakoniec zmizli. Teda lepšie povedané zarástli. Po druhorodenom som to už nemala, lebo som éčko začala brať preventívne.

dakujem \":)\" a kolko ecka si brala?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 11:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Martina46 píše:
dakujem \":)\" a kolko ecka si brala?

To už je 30 rokov a preto si nepamätám, aký obsah mala vtedy 1 kapsula, ale brala som zo začiatku 3x denne jednu, potom 2x denne jednu až do odoznenia. Dnes je éčko v predaji bežne po 400mg aj 200mg a odporúčaná denná dávka je 400mg, avšak čítala som, že sa dá na liečebné účely ísť aj vyššie.
- bezpečná horná hranica je až 1000 IU bez akýchkoľvek toxických prejavov (t.j. ca 670mg)
- wheldon doporučuje 800 IU (537mg), stratton 1600 IU (t.j. ca 1000mg) denne.
- je to vitamín rozpustný v tukoch, má teda dlhšiu zotrvačnosť v organizme a preto môže byť otázna vhodnosť dlhodobého užívania vysokých dávok
- príznaky predávkovania: únava, slabosť, bolesti hlavy, nevoľnosť (vracanie) a črevné problémy (hnačky) aj nepravidelnosť srdcového rytmu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:20 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Sybilla píše:
To už je 30 rokov a preto si nepamätám, aký obsah mala vtedy 1 kapsula, ale brala som zo začiatku 3x denne jednu, potom 2x denne jednu až do odoznenia. Dnes je éčko v predaji bežne po 400mg aj 200mg a odporúčaná denná dávka je 400mg, avšak čítala som, že sa dá na liečebné účely ísť aj vyššie.
- bezpečná horná hranica je až 1000 IU bez akýchkoľvek toxických prejavov (t.j. ca 670mg)
- wheldon doporučuje 800 IU (537mg), stratton 1600 IU (t.j. ca 1000mg) denne.
- je to vitamín rozpustný v tukoch, má teda dlhšiu zotrvačnosť v organizme a preto môže byť otázna vhodnosť dlhodobého užívania vysokých dávok
- príznaky predávkovania: únava, slabosť, bolesti hlavy, nevoľnosť (vracanie) a črevné problémy (hnačky) aj nepravidelnosť srdcového rytmu

Tak predpokladam, že budem v deficite Ako snáď vo všetkom, tak snáď vyššie dávky zo začiatku by nemuseli vadiť.
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Môžem bez problémov používať citrónovu šťavu namiesto tužidla na vlasy? Tužidlo som vyradila aj preto, že mi tak zvláštne padaju vlasy a myslím si, že je to aj problém chémie, čo som kedy používala na vlasy, plus farbenia a iné "pokusy". Vlasy mi totiž nepadajú z celej hlavy, nepostrehla som to dokonca ani pri tehotenstvach. No asi pred polrokom, to bolo 3 mesiace, čo som odstavila, som si všimla, že tesne nad čelom mám na ploche asi 3x3mm kožu bez vlasov, teda vyzerá to smiešne, ale do smiechu mi nie je, lebo mám pocit, že sa to zväčšuje a tiež taká mini lysinka je o centimeter ďalej. Podľa analýzy vlasov až to mohol byť problém aj deficitu zinku a iné, ale rozmýšľam, či aj nie hormonalny, či následok mechanickej námahy- tužidlá, farby, v minulosti tupírovanie. Zatiaľ som neskúšala žiaden šampón ani nič podobne, zinok (200mg) a ďalšie potrebné doplnky užívam pravidelne maximálne 2 týždne.

S tím citrónem nevím, to může také docela slušně dráždit pokožku a pokud jde o tu suplementaci prvků, tak to je tak na dva až čtyři měsíce, čili nyní si od toho zase tolik neslibujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 10:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Čo potom ako tužidlo možno použit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 10:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Martina46 píše:
Čo potom ako tužidlo možno použit?

Pivo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz