Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vypadávanie vlasov
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:19 am 
Offline

Registrován: pát lis 05, 2010 9:11 am
Příspěvky: 2
Mesiac po ukončení brussovej kúry som si zafarbila vlasy a od tej chvíle mi neustále vypadávajú. Neviem, či je to farbením, alebo je to nejaká reakcia po kúre. Prosím o radu. Ďakujem
emice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vypadávanie vlasov
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
emice píše:
Mesiac po ukončení brussovej kúry som si zafarbila vlasy a od tej chvíle mi neustále vypadávajú. Neviem, či je to farbením, alebo je to nejaká reakcia po kúre. Prosím o radu. Ďakujem
emice

Pokud to není od těch barvítek, což rozhodně nikomu nedoporučuji, tak jste se mohla demineralizovat a v tom případě je vhodné začít doplňovat hořčík, křemík, zinek, měď, bór a nějaké vitamíny, minimálně vitamín C, většinu béček, hlavně B12, D3 a E. Jinak by asi nebylo od věci si nechat udělat vlasovou analýzu a ta vám odpoví, co vám chybí a přebývá.
Velice se osvědčuje oplachování kopřivovým čajem, případně můžete vyzkoušet vlastní urinu, tím nic nezkazíte a většinou to zabere také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 11:54 am 
Offline

Registrován: pát lis 05, 2010 9:11 am
Příspěvky: 2
Ďakujem pán Zajíček,
teraz užívam Lycium plus, A-beta -care, Podkovičník,Forever active probiotic a Ferrotabs. Dúfam, že nič z toho čo beriem mi nezapríčiňuje vypádavanie vlasov. Skúsim to doplniť ešte Vami uvedenými vitamínmi.
Zatiaľ skúsim urinu aj "kopřivu".
S pozdravom
emice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
emice píše:
Ďakujem pán Zajíček,
teraz užívam Lycium plus, A-beta -care, Podkovičník,Forever active probiotic a Ferrotabs. Dúfam, že nič z toho čo beriem mi nezapríčiňuje vypádavanie vlasov. Skúsim to doplniť ešte Vami uvedenými vitamínmi.
Zatiaľ skúsim urinu aj "kopřivu".
S pozdravom
emice

Uvedené přípravky detailně neznám a nemohu je tedy objektivně posuzovat, čili se k nim raději nebudu vyjadřovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv led 20, 2011 11:05 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Můzete poradit něco proti lupům?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2011 10:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Můzete poradit něco proti lupům?
Díky.

Většinou se jedná o namnožené kvasinky, čili opatření proti kvasinkám a celkovou remineralizaci, hlavně křemík, zinek, měď a mangan. Také se dají dělat křemíkové zábaly vlasové části hlavy pomocí kašičky z bílého jílu, což je velice účinné, nebo omývání čajem z kořene kopřivy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 9:26 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
http://www.vicevlasu.cz/lepek-nejvetsi- ... 581-3.html

Zajímavá diskuze ohledně možného vlivu lepku na padání vlasů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
http://www.vicevlasu.cz/lepek-nejvetsi-zabijak-3-581-3.html

Zajímavá diskuze ohledně možného vlivu lepku na padání vlasů

Moderní, halasně doporučované pečivo plné lepku a dolaďovacích přísad, je opravdu neuvěřitelný sajrajt a způsobuje mnohem horší věci, než zrovna plešatění i když jsou jedinci, kterým pleš opravdu vadí. Mě to třeba vyhovuje kvůli snadné údržbě a obavy bych měl spíše z jiných chorob vznikajících ze zdravých celozrnných potravin, ale každý holt má jiný názor na stejnou problematiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 11:06 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Moderní, halasně doporučované pečivo plné lepku a dolaďovacích přísad, je opravdu neuvěřitelný sajrajt a způsobuje mnohem horší věci, než zrovna plešatění i když jsou jedinci, kterým pleš opravdu vadí. Mě to třeba vyhovuje kvůli snadné údržbě a obavy bych měl spíše z jiných chorob vznikajících ze zdravých celozrnných potravin, ale každý holt má jiný názor na stejnou problematiku.

Ještě jeden tip k tématu - účinky se zdá mít i dárcovská urina od zdravé ženy a to formou pití nebo i klystýrů

Více zde

http://www.ovlasech.cz/darcovska-urinot ... 149_0.html
http://www.vicevlasu.cz/darcovska-urino ... 245-0.html

O účincích této metody se zmiňuje i Malachov. Podle toho co jsem zatím o této problematice nastudoval je to asi jediná možnost, která může trochu pomoci (tedy kromě transplantace ale to je jiné téma) společně s perfektní redukcí kyselosti, remineralizaci, odstranění stresů a aplikací ranní uriny na vlasy formou masáže. Všechny možné šampóny, zábaly, tablety apod. mají účinky jen pokud o nich píše jejich prodejce. Zkušenosti uživatelů jsou však téměř bez vyjímky bídné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 11:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Ještě jeden tip k tématu - účinky se zdá mít i dárcovská urina od zdravé ženy a to formou pití nebo i klystýrů

Více zde

http://www.ovlasech.cz/darcovska-urinot ... 149_0.html
http://www.vicevlasu.cz/darcovska-urino ... 245-0.html

O účincích této metody se zmiňuje i Malachov. Podle toho co jsem zatím o této problematice nastudoval je to asi jediná možnost, která může trochu pomoci (tedy kromě transplantace ale to je jiné téma) společně s perfektní redukcí kyselosti, remineralizaci, odstranění stresů a aplikací ranní uriny na vlasy formou masáže. Všechny možné šampóny, zábaly, tablety apod. mají účinky jen pokud o nich píše jejich prodejce. Zkušenosti uživatelů jsou však téměř bez vyjímky bídné.

Toto jsem zde už také někde psal a mužům kteří touží po vlasech to vždy doporučuji, dokonce mě kdysi navštívil zajímavý starší pán s mladou milenkou a já jsem byl trochu na rozpacích, zda jim to mám vůbec sdělovat. Nicméně pak jsem si řekl, co tím mohu pokazit, maximálně odmítnou úchylnou praktiku. Ovšem, jak jsem to řekl, tak dosud odměřený pán se rozzářil jak sluníčko a povídá, „No tak to je výborný nápad miláčku, co říkáš?“ Docela jsem dostal obavy, aby to nechtěl rovnou na místě i vyzkoušet, naštěstí si to nechal na doma, ale určitě se jim to moc líbilo, po nějakém čase totiž neváhal hlásit i pozitivní výsledky a byl velice spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 6:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Konečně po dlouhých měsících pomalu, ale jistě vlasy přestávají padat a už je to téměř v normálu. Nakonec pomohlo několik věcí: denně šťáva z 1 okurky, všechnu chemii jako šampón nebo kondicionér nechávat na hlavě co nejkratší dobu (ať už na obalu píšou čokoliv) a nakonec sprchovat hlavu ledovou vodou tak dlouho, dokud nemáte z hlavy rampouch \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Konečně po dlouhých měsících pomalu, ale jistě vlasy přestávají padat a už je to téměř v normálu. Nakonec pomohlo několik věcí: denně šťáva z 1 okurky, všechnu chemii jako šampón nebo kondicionér nechávat na hlavě co nejkratší dobu (ať už na obalu píšou čokoliv) a nakonec sprchovat hlavu ledovou vodou tak dlouho, dokud nemáte z hlavy rampouch \":)\"

Ta okurka je o křemíku, chemie minimum a ledová voda o prokrvení, čili dobrá kombinace, která by pro ideální formu chtěla ještě kvanta zinku, to můžete prubnout, dával bych tak 150-200 mg denně a tak 3 mg mědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 12:29 pm 
Offline

Registrován: čtv led 13, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 7
Zdravím,
bude mi teprve 21 let a asi už před dvěma lety jsem začal pozorovat první výpadky vlasů, následovalo to koutami (které se do dnes stále zvětšují), teď už i vlasy jsou celkově prořídlé, suché.
Opticky se mi zvětšuje čelo, začíná mi to vadit čím dál tím více. Bez vlasů mi to absolutně nesluší a taktéž mi to shazuje sebevědomí.

Každopádně jde mi o to, zda je naděje že po plném přechodu na zdravou, optimalizovanou stravu, časté "výplachy" střev, atd.. se mi vlasy zhustí a také zda je šance, že vypadané vlasy zase na původním místě mohou znovu narůst (třeba v koutech).

Zda je to hlavně ovlivněno věkem a genetickými předpoklady a nebo hlavně (do určitého věku) je to ovlivněno potravou, prostředím a myšlenkami (stres).
Můj táta má (měl) stejný problém, netuším sice v kolika letech mu to začalo (u mne mi to přijde jo brzo), ale také mu pomalu "ustupovalo čelo".

No mám dost otázek, nejvíce mne právě zajímá nový růst vlasů a "zahuštění" vlasů. Nepřijde mi příliš reálné, že v místě kde již vypadl celý vlas ve vlasové folikule (snad to píši správně \":)\" ) to může znovu začít, ale doufám že se mýlím. \":wink:\"


EDIT: Teď jak to tady pročítám nad sebou, tak mám další dotaz.
Sprchuji se v opravdu horké vodě, po ukončení je tam páry, že se pomalu ani nevidím.. \":)\"
Má takovéto horké sprchování na hlavu (malinko snížím, ale stále velmi teplá voda) také vliv na vlasy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 8:35 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Warp píše:
Zdravím,
bude mi teprve 21 let a asi už před dvěma lety jsem začal pozorovat první výpadky vlasů, následovalo to koutami (které se do dnes stále zvětšují), teď už i vlasy jsou celkově prořídlé, suché.
Opticky se mi zvětšuje čelo, začíná mi to vadit čím dál tím více. Bez vlasů mi to absolutně nesluší a taktéž mi to shazuje sebevědomí.

Každopádně jde mi o to, zda je naděje že po plném přechodu na zdravou, optimalizovanou stravu, časté "výplachy" střev, atd.. se mi vlasy zhustí a také zda je šance, že vypadané vlasy zase na původním místě mohou znovu narůst (třeba v koutech).

Zda je to hlavně ovlivněno věkem a genetickými předpoklady a nebo hlavně (do určitého věku) je to ovlivněno potravou, prostředím a myšlenkami (stres).
Můj táta má (měl) stejný problém, netuším sice v kolika letech mu to začalo (u mne mi to přijde jo brzo), ale také mu pomalu "ustupovalo čelo".

No mám dost otázek, nejvíce mne právě zajímá nový růst vlasů a "zahuštění" vlasů. Nepřijde mi příliš reálné, že v místě kde již vypadl celý vlas ve vlasové folikule (snad to píši správně \":)\" ) to může znovu začít, ale doufám že se mýlím. \":wink:\"


EDIT: Teď jak to tady pročítám nad sebou, tak mám další dotaz.
Sprchuji se v opravdu horké vodě, po ukončení je tam páry, že se pomalu ani nevidím.. \":)\"
Má takovéto horké sprchování na hlavu (malinko snížím, ale stále velmi teplá voda) také vliv na vlasy?


V prvé řadě srovnejte douhodobě ph, kyseliny účinně likvidují vlasové kořínky, ty však definitivně odumírají až po roce či dvou takže ve vašem věku máte dobré vyhlídky.

Dále zaveďte protikvainková opatření a to i na hlavě (šampón nizoral apod, lugolův roztok nebo kolidní stříbro potírat), vlasové kořínky mohou narušovat různé bakterie

Třetím opatřením jsou vitamíny a minerály - křemík, zinek, biotin a další - pokud si uděláte vlasovou analýzu dokud je z čeho, tak snadno zjistíte co chybí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Warp píše:
Zdravím,
bude mi teprve 21 let a asi už před dvěma lety jsem začal pozorovat první výpadky vlasů, následovalo to koutami (které se do dnes stále zvětšují), teď už i vlasy jsou celkově prořídlé, suché.
Opticky se mi zvětšuje čelo, začíná mi to vadit čím dál tím více. Bez vlasů mi to absolutně nesluší a taktéž mi to shazuje sebevědomí.

Každopádně jde mi o to, zda je naděje že po plném přechodu na zdravou, optimalizovanou stravu, časté "výplachy" střev, atd.. se mi vlasy zhustí a také zda je šance, že vypadané vlasy zase na původním místě mohou znovu narůst (třeba v koutech).

Zda je to hlavně ovlivněno věkem a genetickými předpoklady a nebo hlavně (do určitého věku) je to ovlivněno potravou, prostředím a myšlenkami (stres).
Můj táta má (měl) stejný problém, netuším sice v kolika letech mu to začalo (u mne mi to přijde jo brzo), ale také mu pomalu "ustupovalo čelo".

No mám dost otázek, nejvíce mne právě zajímá nový růst vlasů a "zahuštění" vlasů. Nepřijde mi příliš reálné, že v místě kde již vypadl celý vlas ve vlasové folikule (snad to píši správně \":)\" ) to může znovu začít, ale doufám že se mýlím. \":wink:\"


EDIT: Teď jak to tady pročítám nad sebou, tak mám další dotaz.
Sprchuji se v opravdu horké vodě, po ukončení je tam páry, že se pomalu ani nevidím.. \":)\"
Má takovéto horké sprchování na hlavu (malinko snížím, ale stále velmi teplá voda) také vliv na vlasy?

Je zajímavé, že lidem vadí pouze to, co je vidět, ač je to na živote nijak neohrožuje, ale nevadí jim mnohem vážnější věci, které je kosmeticky nehyzdí. Jsou zde dvě možnosti a to buď vysoký testosteron a pak s tím asi nic neuděláte, naopak bych si to pochvaloval, protože být pořádný samec není špatné a druhá možnost je celková demineralizace, což je dost velký problém a napravit se to většinou dá. V tom druhém případě si nechte udělat vlasovou analýzu a dorovnejte zjištěné deficity, což většinou porost obnoví. Horká voda není vhodná v žádném případě a to ani na varlata, čili si škodíte ve více směrech, vyzkoušejte otužování a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz