Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 1:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte úno 17, 2009 12:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Zajíčku, o Vašich stránkách jsem se dozvěděla prostřednictvím švagra, který vyzkoušel Šankaprakšalánu a pokračuje v pití šťáv a jídelníčku atd... Podařilo se mu zhubnout a je spokojený. Také uvažuji o pročištění organismu. Obracím se na Vás ale s prosbou o radu. Mám 33 roků a mám dvě dcery. Starší má 12 let a druhá 6. Po porodu starší dcery, jsem ještě v porodnici, cca po týdenním pobytu zhubla na váhu, kterou jsem měla před těhotenstvím 63 kg při výšce 173 cm. Musím podotknout, že mé hubnutí nebylo plánované a stalo se tak spontánně. Nebyla jsem silná, ale nesu si z dětství nepříjemné vzpomínky, kdy jsem byla silnější, otec mi to neustále vytýkal a tak trochu mě i ponižoval. I okolí nebylo zrovna povzbudivé. Když jsem viděla, že váha po porodu jde lehce dolů, trochu jsem tomu pomohla. Došlo to až tak daleko, že jsem za den snědla pouze malou misku salátu. A s váhou 48 kg jsem byla na hranici mentální anorexie. Začala jsem mít různé zdravotní problémy s tím spojené. Mimo jiné se jednalo i o zvýšený výpad vlasů a jejich kvalita byla špatná. Psychika také, atd... Od té doby jsem přibrala a má váha, když jsem otěhotněla podruhé byla 57 kg. I při této váze jsem měla s otěhotněním problémy. Od porodu uběhlo spousta času, ale padání vlasů se stále vrací i když má váha je nyní 58 kg. Připadá mi, že si tělo tyto mé prohřešky moc dobře pamatuje. Nejvíce mě trápí, že i po těch letech se mi stále vrací období padání vlasů a také jejich špatná kvalita a jemnost. Jak uvádíte na svých stránkách i já jsem ovlivněna reklamou a tak už dlouho užívám doplňky stravy, hlavně zaměřené na padání vlasů a jejich výživu. Je s tím určitě spojen i stres. Jsem celkem nervák a padání vlasů mě přivádí do depresí. Proto se na Vás obracím s prosbou o radu, protože mi to dělá veliké starosti .
Moc děkuji M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte úno 17, 2009 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Magdalena P píše:
Dobrý den pane Zajíčku, o Vašich stránkách jsem se dozvěděla prostřednictvím švagra, který vyzkoušel Šankaprakšalánu a pokračuje v pití šťáv a jídelníčku atd... Podařilo se mu zhubnout a je spokojený. Také uvažuji o pročištění organismu. Obracím se na Vás ale s prosbou o radu. Mám 33 roků a mám dvě dcery. Starší má 12 let a druhá 6. Po porodu starší dcery, jsem ještě v porodnici, cca po týdenním pobytu zhubla na váhu, kterou jsem měla před těhotenstvím 63 kg při výšce 173 cm. Musím podotknout, že mé hubnutí nebylo plánované a stalo se tak spontánně. Nebyla jsem silná, ale nesu si z dětství nepříjemné vzpomínky, kdy jsem byla silnější, otec mi to neustále vytýkal a tak trochu mě i ponižoval. I okolí nebylo zrovna povzbudivé. Když jsem viděla, že váha po porodu jde lehce dolů, trochu jsem tomu pomohla. Došlo to až tak daleko, že jsem za den snědla pouze malou misku salátu. A s váhou 48 kg jsem byla na hranici mentální anorexie. Začala jsem mít různé zdravotní problémy s tím spojené. Mimo jiné se jednalo i o zvýšený výpad vlasů a jejich kvalita byla špatná. Psychika také, atd... Od té doby jsem přibrala a má váha, když jsem otěhotněla podruhé byla 57 kg. I při této váze jsem měla s otěhotněním problémy. Od porodu uběhlo spousta času, ale padání vlasů se stále vrací i když má váha je nyní 58 kg. Připadá mi, že si tělo tyto mé prohřešky moc dobře pamatuje. Nejvíce mě trápí, že i po těch letech se mi stále vrací období padání vlasů a také jejich špatná kvalita a jemnost. Jak uvádíte na svých stránkách i já jsem ovlivněna reklamou a tak už dlouho užívám doplňky stravy, hlavně zaměřené na padání vlasů a jejich výživu. Je s tím určitě spojen i stres. Jsem celkem nervák a padání vlasů mě přivádí do depresí. Proto se na Vás obracím s prosbou o radu, protože mi to dělá veliké starosti .
Moc děkuji M.

Chápu, že jako žena se trápíte špatným stavem vlasů a řešení tohoto problému, není zrovna jednoduché. Na opravdu účinnou radu bych si Vás musel vyšetřit a zjistit, co všechno Vám správně nefunguje, ale pokusím se poradit i na základě těch neúplných informací, které mám k dispozici. Předpokládám, že nyní se stravujete normální stravou, tak jak je normální strava obecně chápána. Z mého pohledu jde o nenormální stravovací režim a tělo podle toho také reaguje. Váha jako taková, příliš stav vlasů neovlivňuje, jde spíše o nedostatek výživy vlasových kořínků, respektive nevhodné vyživování celého organizmu. Také nepředpokládám, že vlasy jsou jediný Váš zdravotní problém. Již z toho co jste napsala, jde vydedukovat, že Vaše tělo špatně hospodaří s vápníkem a vytváří z anorganického vápníku úsady, které narušují činnost orgánů. Celá sestava opatření musí zahrnovat dokonalou defekaci optimálně 2x denně, úpravu pH na hodnotu 7 - 7,5, rozpuštění anorganických úsad pomocí destilované vody, nebo grepové šťávy a masivní dodávku organických minerálů, které obnoví pružnost tkání. V rámci těchto opatření, musíte dodržovat dokonalý pitný režim a mimo jiné, pít šťávu z vojtěšky. To je nyní pro Vás, uprostřed zimy, rada jako v pohádce, kde Marušku posílali pro jahody k 12ti měsíčkům. Pro nasazení účinného postupu budete asi muset počkat do jara a zatím tělo důkladně připravit a pročistit. Pokud přesto nyní vojtěšku seženete, tak z ní stejně bez pořádného odšťavňovače nic nevymačkáte. Pro zpracování této plodiny na šťávu, se hodí opravdu málo odšťavňovačů, prostudujte si toto fórum celé, je zde toho popsáno na toto téma celkem dost a do té doby, než seženete vojtěšku, tak zatím můžete vyřešit nákup odšťavňovače, což také chvilku trvá. Poté co budete mít odšťavňovač i vojtěšku, budete si připravovat a pít následující šťávy: karotka 400 ml, vojtěška 100 ml, nebo ještě lepší je karotka 300 ml, hlávkový salát 100 ml, vojtěška 100 ml. Denní dávka je minimálně jeden litr těchto šťáv a větší množství rozhodně není na závadu. Šťávy chuťově moc příjemné nejsou, ale jejich účinnost je mnohdy obdivuhodná a pokud dodržíte i ostatní výše uvedená opatření, domnívám se, že výsledek Vás patrně překvapí. Já sám, jak vidíte na mé fotografii, vhodným názorným příkladem účinnosti tohoto doporučeného postupu, zrovna nejsem, ale musím Vás ujistit, že mě nedostatek vlasů vyhovuje. Jsem totiž od vojny naučen na co nejméně vlasů a nikdy jsem tak neměl dobrý důvod, tyto rady sám na sobě vyzkoušet. Jiným jsem to již poradil a fungovalo to velice dobře, znamená to velkou změnu v životě, ale předpokládám, že pomůže i Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o radu
PříspěvekNapsal: úte úno 17, 2009 11:35 pm 
Offline

Registrován: úte úno 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 2
Moc děkuji za odpověď. Určitě se budu řídit Vaší radou .Věřím, že se konečně zadaří. S pozdravem M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o radu
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2009 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Magdalena P píše:
Moc děkuji za odpověď. Určitě se budu řídit Vaší radou .Věřím, že se konečně zadaří. S pozdravem M.

Není zač a přeji mnoho úspěchů v překonávání zdravotních problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 3:55 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 04, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, zaujima ma tiez problematika ohladom zdravia vlasov. Je tento postup ucinny iba pri padani vlasov alebo aj na zrednute a jemne vlasy, ktore vypadavali tak pred 15 rokmi? Dalej sa chcem spytat, ci pytie tolkeho mnozstva mrkvovej stavy nie je skodlive a ci nemoze dojst k predavkovanie vitaminom A. Hovorilo sa o pripadoch, kedy deti jedli vela mrkvovej vyzivy a ozltli prave kvoli hypervitaminoze. Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 4:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
eliska111 píše:
Dobry den, zaujima ma tiez problematika ohladom zdravia vlasov. Je tento postup ucinny iba pri padani vlasov alebo aj na zrednute a jemne vlasy, ktore vypadavali tak pred 15 rokmi? Dalej sa chcem spytat, ci pytie tolkeho mnozstva mrkvovej stavy nie je skodlive a ci nemoze dojst k predavkovanie vitaminom A. Hovorilo sa o pripadoch, kedy deti jedli vela mrkvovej vyzivy a ozltli prave kvoli hypervitaminoze. Dakujem.

Vlasový porost se jednoznačně remineralizací výrazně zlepší a vlasy podstatně zesílí. Pití i velkých dávek mrkvové šťávy nijak škodlivé není a předávkovat se rozhodně nedá. Já sám jsem v rámci ověřování pil tři litry mrkvové šťávy denně, po dobu skoro jednoho roku a kromě lehkého opálení i v zimním období se žádné potíže nekonaly. Barva není žlutá, ale okrová a pokud to někomu neřeknete, že to je od mrkve, tak to považuje za opálení. Jinak to, přepočteno na vitamín A, dalo denně zhruba trojnásobek smrtelné dávky a přesto stále žiju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 1:45 am 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
V mrkvi není vitamín A, ale provitamín betakaroten a toho se předávkovat "nedá", nebo ne tak snadno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 9:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Mně na padání vlasů pomohl methionin. Ale nevím, nakolik je tento syntetický preparát další zátěží pro tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
V mrkvi není vitamín A, ale provitamín betakaroten a toho se předávkovat "nedá", nebo ne tak snadno...

To já dobře vím a také to tam píšu „Jinak to, přepočteno na vitamín A“, čili je jasné, že jsem přepočítával přijatý betakarotén na ekvivalent vitamínu A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mně na padání vlasů pomohl methionin. Ale nevím, nakolik je tento syntetický preparát další zátěží pro tělo.

Zátěž to nepředstavuje, je to pouze jakýsi startér tvorby bílkovin a je docela hojně zastoupen v některých potravinách. Dobrým zdrojem jsou například obilniny, ořechy, semena, vejce, jogurty, kefír. Pomáhá chránit játra před toxickými látkami, je to významný antioxidant, který chrání organismus před vlivem volných radikálů, hraje roli v syntéze kolagenu, či např. napomáhá zabránit lámavosti vlasů. Rovněž je důležitý při regeneraci nehtů či pokožky. Bývá doporučován jako součást regenerace při náročných sportovních výkonech. Dá se tedy říci, že pro podporu růstu vlasů fungovat může, ale rozhodně není tím jediným nosným prostředkem nutným k úspěchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2010 3:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Po výrazném zlepšení mně zase začaly hodně padat vlasy. Může to být projev detoxikace a nebo mi mohlo něco důležité na syrové stravě a protikvasinkové dietě vypadnout z jídelníčku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2010 4:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Po výrazném zlepšení mně zase začaly hodně padat vlasy. Může to být projev detoxikace a nebo mi mohlo něco důležité na syrové stravě a protikvasinkové dietě vypadnout z jídelníčku?

Zde se může jednat o rozházené hormony, nebo nízkou mineralizaci vlasové pokožky. Základ jsou čistá střeva, játra a správné pH. Pokud udržíte správné pH a střeva i játra jsou čistá, tak může problém být ve žlázách, což zjistíte tak, že 6x-8x v průběhu dne si změříte teplotu v ústech a vypočítáte z těch naměřených hodnot matematický průměr. V případě, že výsledné číslo bude nižší, než 36,6°C, tak je snížená funkce štítné žlázy a nadledvinek celkem jistá a je nutno ji řešit. Většinou stačí i pouze ranní náměr a když je nižší jak 36,5°C, tak se to dá považovat také za vypovídající. Další možností je nedostatek křemíku, což je látka nutná pro mnoho pochodů v těle a je vhodné ho dodávat. Pro tento účel je ideální bílý jíl-kaolín, který koupíte v lékárně, ale je to surovina a lékárníci se trochu kroutí. Používá se zpočátku polévková lžíce denně rozpuštěná ve sklenici vody a po základní kůře, která obnáší 25 dkg přejdete na kávové lžičky jednu denně a to se bere stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bílý jíl vs.kaolin z lomu
PříspěvekNapsal: stř črc 28, 2010 3:19 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mame v blizkosti lom(povrchový důl) kde se těží velmi kvalitní kaolin...
Myslím ze se nějak zvlášť ten kupovaný nebude čistotou ličit od tohoto... \":o\"
...pokud se ovšem ten kupovaný specielně ještě dál nepročiš'tuje před distribucí. \":?:\"
(zenske pohlavi v prechodu a jeste s padanim vlasu je nutno resit, to je bez diskusi... \":wink:\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl vs.kaolin z lomu
PříspěvekNapsal: stř črc 28, 2010 4:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Mame v blizkosti lom(povrchový důl) kde se těží velmi kvalitní kaolin...
Myslím ze se nějak zvlášť ten kupovaný nebude čistotou ličit od tohoto... \":o\"
...pokud se ovšem ten kupovaný specielně ještě dál nepročiš'tuje před distribucí. \":?:\"
(zenske pohlavi v prechodu a jeste s padanim vlasu je nutno resit, to je bez diskusi... \":wink:\" )

Je otázkou jak je jemný, toto je po rozpuštění vlastně jako mléko z kaolínové hlíny a dokonce to ani moc nevrže v zubech, což by u hrubější frakce určitě nastalo. Já se domnívám, že to bude nějak namleté do velice jemného stavu, pochybuji, že by příroda byla schopna dodržet tak jednotnou jemnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Padání vlasů a jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 29, 2010 12:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Cituji z:
http://www.vicevlasu.cz/lugoluv-roztok-2-1090-0.html

Tommya píše:
na immortalhair.org....(zkratka dále:IH), tam (angl)píšou:
90% procent z nás "postihnutých"(padání vlasů) má deficit jódu (dle IH).
Běžné tablety např. Kelp mají pouze 0,125 mg jodu, abys smazal deficit, tak potřebuješ ze startu nejméně 12,5 mg denně (několik kapek roztoku)... Roztok by ti měli namíchat v každé větší lékárně. Prý doslova vyžene candidu z těla, ale má i jiné nepotvrzené bonusy - "brání DNA" - laicky řečeno, redukuje inflamaci atd. atd.
Doporučuje se užívat spolu s probiotiky. Myslím něco kolem 3 měsíců denodenně.
Lentil píše:
Zdravim Lugol's solution používám už asi 3 měsíce, objednával jsem ze swansonu. Používal jsem větší dávku ze začátku teď jsem již snížil. Jako zdroj jodu je to každopádně asi to nejlepší co může být.
Tommya
Tuším dvouprocentní, že? Kolik kapek dáváš? Předpokládám že aplikuješ jednou denně...
Lentil píše:
JJ, dvouprocentní, začal jsem s 5 kapkama a přidával jsem pak každej den jednu až jsem se dostal na nějakejch 25 tuším, to jsem nějakou dobu užíval, ale pak jsem začal většinu toho jódu vylučovat močí (známka toho že tělo je nasyceno), takže jsem to zase snížil na těch max deset.
mistule
Tak jsem na Lugolovi od neděle a musím říci, že jsou výsledky viditelné. Užívám ho nejen vnitřně (tam to zatím zas taková sláva není, candida se drží jak přilepená), ale rozředěným slabým roztokem si pokožku hlavy i oplachuju a tam je výsledek výborný - určitě zhruba o 50% menší výpadek a kůže přestává svědit a nedělají se mi lupy.
Z vnitřního užívání mám trochu obavy, přece jen to může ovlivnit štítnou žlázu - nerada bych si ji rozhodila, ale píšou, že po 3 týdnech udělat chvíli pauzu, tak to budu dodržovat, ale oplachy ničemu vadit nebudou, ty budu dělat dál.
Tommya
vysledky po trech tydnech zadne.. Tedka jej na tyden vysazuji - i kvuli toho, ze mam mensi zazivaci problemy.. Flasticka ma tusim 60 ml a po tech trech tydnech (+-7 kapek) jsem ho vybotreboval, hrubym velmi hrubym odhadem tak 7 ml, ale nemam ho pred ocima a ten odhad je fakt velmi hruby.. Cili pul roku by mohl vydrzet.. mozna i vice.. Ale tezko rict jak dlouho jej budu uzivat..
luky521
diky, o tom jak dlouho jej uzivat jsem se taky moc nedocetl... pokud mas 2% tak by se melo brat nakych pet kapek tusim asi pravidelne, jinak ze zacatku to postupne navysovat az dokud nezacnes vylucovat jod moci.. nemas naky odkaz na davkovani? na strankach IH jsem to nevycetl... mam trochu obavy z dlohodobejsiho uzivani.
aneken
K davkovani cerstve na foru IH: http://immortalhair.forumandco.com/natural-hair-re growth-forum-f1/inflammation-t1121.htm

Tommya
me "vysledky" s dvoumesicnim uzivanim LS - candida (dle Spit testu): netroufam si rict, jestli uplne vymizela, ale kazdopadne jsem ji minimalizoval, ale to je vec i stravy samozrejme. Posledni mesic jedu 20 kapek, coz je 4x vice, nez prvni mesic.. Po peclivem cteni na www.immortalhair.org , jsem dospel k tomu, ze pouzivani lugola je bezpecne.. Jen by me zajimalo, jestli si candida vytvori rezistenci i proti jodu..
Patrik20
Takže som obišiel všetky lekárne v dvoch mestách (aj malé aj veľké) a nikde Lugola nemajú lebo buď je iba na lekársky predpis (smiešne) alebo nemajú Jód či nevedia presné pomery oboch chemikálii, atď...ďalšie výhovorky.
Android
Ono je tak těžké zajít za doktorem a nechat si to předepsat? Já jsem se popravdě o tohle nikdy nijak nezajímal, až teď jsem na to tak nějak díky Vám narazil. Doktorka teda neměla problém, nejprve se mi snažila předepsat nějaký Jodid200 což jsou náhražky roztoku, 200 od toho, že to má být 200 mg denně, což je optimální dávka denně. Co se týče teda roztoku, tak jsem se ji rovnou zeptal jestli není Lepší a lepnější Lzgolův roztok, tak si mě tak změřila pohledem a řekla, aha, tak vidím, že Vás rohlíkem neopiju. Napsala mi zezadu recept,kde se rozepsala na celou stranu, ale opravdu jsem to nepřečetl, protože lékařský škrabopis je opravdová hrůza. Každopádně jsem došel do lékárny a ejhle v pondělí bude moje hnědá hmota připravena.
Patrik20
Lugolov roztok (činidlo) 250ml, cena: 3,85 EUR bez DPH /250ml
Takže kto ma záujem nech to objednám?? Lugol sa bude miešať tak nech to objednám naraz a neotravujem ich viackrát za sebou.

Zero2zero
Jednoduchy test, ci netrpite nedostatkom jodu:
http://www.youtube.com/watch?v=Znqej6FBxTA
mistule
Jak jsi poznal, že je již tělo jódem nasycené? Změna barvy moči nebo něco jiného?
Lentil
JO a taky se dá udělat jednoduchej test když si kápneš třeba na ruku jednu kapku a ta se do 4 hodin vstřebá tak máš nedostatek jódu v těle a je třeba dál pokračovat ...
xjeline1
Aby tu nebylo vše jen o pozitivech jódu, našel jsem článek, který se na věc dívá z druhé strany. Protože sem není možné vkládat odkazy, zkuste to takto: do googlu zadejte výraz: jod extempore - bude to hned první odkaz.
Jen předesílám, že sám Lugol používám, a myslím si, že mi i pomáhá. Ale po přečtení článku jej asi trošku omezím.
Zero2zero
Ok, za 2 sekundy som nasiel studiu, ktora tvrdi uplny opak
http://www3.interscience.wiley.com/journal/1197019 99/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz