Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 6:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Zdravim vsechny pritomne. Pred cca 2ma mesici mi zacaly vice vypadavat vlasy. Mam podezreni na candidu a nedostatek stopovych prvku, takze jsem jiz na zaklade rad z techto uzasnych stranek a fora zacal delat prvni kroky k naprave. Na co bych se ale rad zeptal, zda 'zachrane' vlasu pomuze, kdyz si vlasy nyni ve fazi 'lecby' zcela ostriham. Vim, ze vlasy rostou od korinku, takze teoreticky by to melo byt jedno, kazdopadne ale nejsem na vlasy odbornik, proto se radeji ptam. Vlasy mam cca 15cm. Predem dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 11:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
[quote="Firebird":1dc0o32q]Zdravim vsechny pritomne. Pred cca 2ma mesici mi zacaly vice vypadavat vlasy. Mam podezreni na candidu a nedostatek stopovych prvku, takze jsem jiz na zaklade rad z techto uzasnych stranek a fora zacal delat prvni kroky k naprave. Na co bych se ale rad zeptal, zda 'zachrane' vlasu pomuze, kdyz si vlasy nyni ve fazi 'lecby' zcela ostriham. Vim, ze vlasy rostou od korinku, takze teoreticky by to melo byt jedno, kazdopadne ale nejsem na vlasy odbornik, proto se radeji ptam. Vlasy mam cca 15cm. Predem dekuji za odpoved.[/quote:1dc0o32q]
Nemyslím si, že by ti ostříhání mělo v něčem pomoci. Ani já nejsem odborník, jen jsem sama s padáním vlasů bojovala tvrdě 2 roky a ani teď nejsem úplně spokojená (i když zlepšení za tu dobu určitě je znát i dle reakcí okolí). Stříháním se ale můj problém nikdy neposunul ani o kousek k lepšímu. Mě pomohly až tyto stránky a rady na nich. Pokud se jimi budeš řídit, máš velkou šanci na nápravu \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 8:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
prokera: dekuju za podporu, doufam, ze se to zlepsi. Mohla bys prosim jen v par vetach nastinit, co za kroky jsi udelala a po jak dlouhe dobe se to zaclo na vlasech/padani (nebo snad dokonce rust novych) projevovat? Mam na mysli ktere ocisty, jak casto, zmenu jidelnicku atd. Moc mi to pomuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 9:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Firebird: manželka taky řešila a moc jí pomohly domácí relaxační solné koupele (čili řešení minerálových deficitů). Myslím, že koupele jsou popsané v knize Tepperwein/Pryč s kyselostí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 9:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Jindra: bezva, diky moc za tip, hned to zaradim \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 11:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
a aku formu odporucate? caj, tinktura, alebo nejake tabletky? dakujem \":)\"

Třikrát denně kávovou lžičku rozmixovaných semen zapít vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 11:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Zdravim vsechny pritomne. Pred cca 2ma mesici mi zacaly vice vypadavat vlasy. Mam podezreni na candidu a nedostatek stopovych prvku, takze jsem jiz na zaklade rad z techto uzasnych stranek a fora zacal delat prvni kroky k naprave. Na co bych se ale rad zeptal, zda 'zachrane' vlasu pomuze, kdyz si vlasy nyni ve fazi 'lecby' zcela ostriham. Vim, ze vlasy rostou od korinku, takze teoreticky by to melo byt jedno, kazdopadne ale nejsem na vlasy odbornik, proto se radeji ptam. Vlasy mam cca 15cm. Predem dekuji za odpoved.

Mimo to, co vám správně píše členka prokera bych se podíval na stav prostaty, mnohdy pravidelné masáže dělají divy. Stříhání asi význam nemá, hlavní je kompletní remineralizace vlasové pokožky a vše se zde již mnohokrát probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 12:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Firebird píše:
prokera: dekuju za podporu, doufam, ze se to zlepsi. Mohla bys prosim jen v par vetach nastinit, co za kroky jsi udelala a po jak dlouhe dobe se to zaclo na vlasech/padani (nebo snad dokonce rust novych) projevovat? Mam na mysli ktere ocisty, jak casto, zmenu jidelnicku atd. Moc mi to pomuze.

Ahoj \":)\", tak rozhodně jsem odbourala sladkosti na kterých jsem donedávna přežívala a stravu upravila dle Jardy, ale ne až tak striktně - např. jím sem tam vařená vejce, výjmečně maso, občas pečivo (ne bílé) a často vařené pseudoobiloviny, luštěniny - úplně jednoduše připravené - jen s trochou oleje a kořením. Převažuje ale syrová strava. Nasadila jsem klystýry dle zde popsaného schématu a to opakuji 1x za čtvrt roku. Šanka zatím pouze 1x - budu pkračovat a postupně chci přidat další očisty. Občas dávám zábaly na vlasy z uriny a ricinového oleje (škoda, že mi to nevychází častěji!), oplachuji po mytí čajem z bylin (myji samozřejmě přírodními šampony - Alverde jsou moc dobré a ne drahé, dostaneš v DM). Co mi myslím hodně pomohlo je i scalp exercise a tření nehtů v dopol. hodinách (neptej se mě jak to funguje:))ale více lidí potvrzuje, že ANO - FUNGUJE \":)\"). No a pak samozřejmě doplnění minerálů od Jardy, dál užívám hlavně pangamin. Co mi rovněž hodně pomohlo byla henna a zábaly z ní 1x za měsíc, to je opravdu výborná věc (existuje i bezbarvá kdyby jsi měl chuť to zkusit). Jinak mé stravování není ani zdaleka dokonalé, ale na nic lepšího momentálně psychicky nemám (tvrdá protikvasinková dieta...). I tak jsem ale byla schopná za 4 -5 měsíců pozorovat dobré výsledky a byla jsem na ně upozorněna i okolím, což vidím jako hlavní úspěch neb sebe má člověk nazkoumaného až až a rozdíly někdy tolik nevidí. Popravdě - ani ve snu by mě nenapadlo že z takové bídy, co jsem na hlavě měla (skončila jsem na kožním - bez výsledku pochopitelně) se mi ještě někdy podaří vykřesat relativně dobré a hlavně zdravé vlasy:)))! Už jsem to chtěla vzdát a hledala si pomalu paruku, ale ejhle - ono to snad bude dobré:)....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 12:57 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
prokera píše:
Ahoj \":)\", tak rozhodně jsem odbourala sladkosti na kterých jsem donedávna přežívala a stravu upravila dle Jardy, ale ne až tak striktně - např. jím sem tam vařená vejce, výjmečně maso, občas pečivo (ne bílé) a často vařené pseudoobiloviny, luštěniny - úplně jednoduše připravené - jen s trochou oleje a kořením. Převažuje ale syrová strava. Nasadila jsem klystýry dle zde popsaného schématu a to opakuji 1x za čtvrt roku. Šanka zatím pouze 1x - budu pkračovat a postupně chci přidat další očisty. Občas dávám zábaly na vlasy z uriny a ricinového oleje (škoda, že mi to nevychází častěji!), oplachuji po mytí čajem z bylin (myji samozřejmě přírodními šampony - Alverde jsou moc dobré a ne drahé, dostaneš v DM). Co mi myslím hodně pomohlo je i scalp exercise a tření nehtů v dopol. hodinách (neptej se mě jak to funguje:))ale více lidí potvrzuje, že ANO - FUNGUJE \":)\"). No a pak samozřejmě doplnění minerálů od Jardy, dál užívám hlavně pangamin. Co mi rovněž hodně pomohlo byla henna a zábaly z ní 1x za měsíc, to je opravdu výborná věc (existuje i bezbarvá kdyby jsi měl chuť to zkusit). Jinak mé stravování není ani zdaleka dokonalé, ale na nic lepšího momentálně psychicky nemám (tvrdá protikvasinková dieta...). I tak jsem ale byla schopná za 4 -5 měsíců pozorovat dobré výsledky a byla jsem na ně upozorněna i okolím, což vidím jako hlavní úspěch neb sebe má člověk nazkoumaného až až a rozdíly někdy tolik nevidí. Popravdě - ani ve snu by mě nenapadlo že z takové bídy, co jsem na hlavě měla (skončila jsem na kožním - bez výsledku pochopitelně) se mi ještě někdy podaří vykřesat relativně dobré a hlavně zdravé vlasy:)))! Už jsem to chtěla vzdát a hledala si pomalu paruku, ale ejhle - ono to snad bude dobré:)....

tak to je zaujimave, z mojho pohladu zas nie az tak neuskutocnitelne.
moj problem, postipne vypadavanie vlasov ale iba na temene, na inych castiach hlavy vlasy ok, som sa rozhodla riesit zabalmi z odparebej uriny (zial, nepodarilo sa mo na 1/4, tak mozno na 1/3 - priserne to zamoruje byt. teraz v lete, ked sa da viac vetrat, skusim na tu stvrtinu). do tejto uriny rozrobim bezfarebnu hennu, a este trochu bieleho ilu. zabalim na pol hodiny az hodinu. vysledok zatial ziadny \":(\"
na tvrdu protikvasinkovu dietu zial tiez nemam, ale aspon sa snazim skrtnut sladkosti, co je moj vianocami nastartovany problem \":roll:\"
prokera, mohla by si prosim hodit nejaky link - zrozumiteln y -s navodom na toto cvicenie? ja som nieco nasla, ale moc tomu nerozumiem.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 9:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
to ovekyska: Vidím, že máme velice podobný problém:(...u mě je na tom také nejhůře temeno - klasicky - proto jsem i pomýšlela na AGA:(. Ale jestliže vidím po uskutečněných krocích nějaké zlepšení, věřím že AGA to nebude:). Na cvičení mi hodně pomohly stránky Toma Hagertyho
http://www.hairloss-reversible.com/default.htm (používám překladač \":wink:\" ), kde jsou cviky docela srozumitelně rozepsané a tím, že je cvičím půl roku si myslím, že právě proto i ony mají na zlepšení vliv neb v době před cvičením bylo veškeré snažení marné:(, ale je pravda, že spolu se cvičením jsem za cca 2 měsíce změnila i životní styl celkově, takže to bude jedno k druhému.
Jinak urinu používám čerstvou - neodpařenou (je s tím moc drbání a asi bych si ten zábal neudělala nikdy), ricinový olej do toho (je na růst vlasů výborný), hennu používám čistou přírodní barvicí )má lepší regenerační účinky než všechny jiné), tření nehtů jsem vyhrabala na indickém webu (to bych řekla, že má také něco do sebe)....hlavně to nevzdávat \":wink:\" !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 4:21 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
prokera píše:
... tření nehtů jsem vyhrabala na indickém webu (to bych řekla, že má také něco do sebe)....

Mohu poprosit o adresu webu?
Předem díky

Amy

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 8:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
prokera: dekuji ti mnohokrat za detailni podeleni se o vlastni zkusenost. mam uprimne radost, ze ti to pomohlo a tesim se na vlastni uspechy \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 7:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Firebird píše:
prokera: dekuji ti mnohokrat za detailni podeleni se o vlastni zkusenost. mam uprimne radost, ze ti to pomohlo a tesim se na vlastni uspechy \":)\"

To nemáš za co a doufám, že ti taky aspoň něco z toho pomůže;)! Vlasy jsou bohužel běh na dlouhou trať:( a člověk už ve chvíli, kdy to po dlouhém boji vzdává, může náhle zažít obrat k lepšímu;). Takže hodně trpělivosti a ono něco z těch experimentů nakonec může pro člověka být tou správnou cestou:)...

to Amy: Pokusím se to někde vyhrabat nebo aspoň nějaké zmínky o tom cvičení. Tenkrát jsem to našla úplnou náhodou, když jsem intenzivně pátrala po cizokrajných receptech, které jsem ještě nezkusila:). V první chvíli to znělo bláznivě \":lol:\" , ale pak jsem si řekla, proč to nezkusit když to nic nestojí, stačí 5 min denně a výsledky dle jiných jsou patrné:)....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 7:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
to Amy:

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
u=http://www.beautyandgroomingtips.com/2009/05/rubbing-nails-cures-hair-loss.html\">http://translate.google.cz/translate?hl ... -loss.html Aspoň toto jsem našla:)..."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 9:20 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
[quote="prokera":2hmnpniy]to Amy:

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
u=http://www.beautyandgroomingtips.com/2009/05/rubbing-nails-cures-hair-loss.html\">http://translate.google.cz/translate?hl ... -loss.html Aspoň toto jsem našla:)...[/quote:2hmnpniy] Moc děkuji za nasměrování. Teď už vím, co hledat a googl


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz