Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 10:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Alopat píše:
A jakou kávu používáš - brazilskou 100% Arabicu nebo vietnamskou Robustu s vyšším obsahem kofeinu, popř. mícháš původní legendární předlistopadovou směs Standard na tureckou kávu, tehdy to byla ještě výběrová káva a s dnešní stejnojmennou značkou nemá nic společného - nikdo se nesnažil cpát Čechům nakyslé odrůdy, které jim nechutnají a předražené instatní šméčko. Že ty na ten aromatický vlasový zábal chceš lákat lolitky a hrát si na kadeřníka. \":-)\")

100% Arabicu, popradskú kávu Extra Špeciál. Do kávy sa inak vôbec nevyznám, chcel som akurát kvalitnú (ale nie drahú) zrnkovú.
Lolitky....sú zlatučké, jedna radosť. Ale už mi ujel vlak -nemal by som problém sa s lolitkami zoznámiť, no už v tom nevidím zmysel. No dúfam, že pekne voniam za kávou a kokosovým olejom... \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 8:35 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Dedične (obaja dedkovia) sa mi prerieďujú vlasy na zadnej strane temena hlavy. Hnevá ma to, asi k tomu prispelo aj užívanie kreatínu (pár mesiacov v roku, prvý krát v 21. roku života), ktorý vraj násobí DHT v organizme, a ten je zodpovedný za ztenčovanie a vypadávanie vlasov u jedincov, ktorí k tomu majú aspoň čiastočnú preddispozíciu, že by mohli plešatieť v strednom a vyššom veku.
Kreatín už teda NEPOUŽÍVAM, a už nikdy nebudem...
Ale späť k tomu, čo sa chcem spýtať.... Čítal som, že ako blokátor DHT funguje kofeín, ideálne napr. vo forme kávy. Rozhodol som sa teda pred mesiacom a pol vyrobiť si kávovú tinktúru (1:5 ...zrnková káva : alkohol), nechal ju dozrieť 21 dní.
Už 2 týždne používam takú tinktúru na celú vlasovú časť (pekne to vonia), v objeme asi 15ml. DENNE. Na vlasy si dám veľký sáčok, a na to čiapku. Asi 2 hodiny denne mám teda doma čiapku.
Otázka znie : Dostane sa mi takto kofeín a alkohol do krvi vo väčšom množstve, ako keby som tých 15ml kávovej tinktúry vypil ? ... Dávam si to na hlavu už 2 týždne, a nepociťujem ani "nabudenie" z kofeínu, a už vôbec nie nejakú možnú "opilosť". Dávam to priamo na hlavu (riešim totiž vlasový problém), nechám pôsobiť 2 hodiny... Je to blízko mozgu...tak ma to zaujíma.
Ďakujem pekne za odpoveď.

Kofein byl komerčně zneužit pro "zázračné" vlasové přípravky, ale v reálu to vůbec nepomáhá. Padání vlasů je složitý komplexní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 11:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Boranam : ak ma niekto zvysene DHT v organizme, kofein (lokalne na vlasovu pokozku) v pripade rednutia vlasov pomoze. Ak niekto plesatie zo zanesenia organizmu alebo z velkeho stresu, to je ina rec. Mna sa v tomto pripade moze tykat len to prve. Navyse na pokozku hlavy nepouzivam chemiu uz asi 5 rokov (za ten cas asi 5 vynimiek - chemicky sampon)... Dufam v pomoc kavovej tinktury (takmer denne) a kokosoveho oleja (asi 2x tyzdenne spolu s tinkturou). Ak vlasy aj tak vypadaju, zacnem sa smiat a plakat zaroven...lebo to nanasanie spominanych ingrediencii na hlavu a urcite obmedzovanie sa (so zabalom na hlave 1-2hod nepojdem von, kym ho nezmyjem) nie je tak celkom "zadarmo". A komosovy olej, kava a alkohol TAK ISTO...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2017 10:02 am 
Offline

Registrován: pát led 06, 2017 1:34 pm
Příspěvky: 11
Tak teď by mě tedy opravdu zajímalo co zabírá \":)\" nějak se to tu k ničemu moc nedostalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2017 11:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Bozikov píše:
Tak teď by mě tedy opravdu zajímalo co zabírá \":)\" nějak se to tu k ničemu moc nedostalo.

Nie si sám =) Ešte skúsim (k tom všetkému - derivačný kúpeľ, kávová tinktúra na vlasy, kokosový tuk na vlasy) zaradiť aj umývanie vlasov s kvasenou vodou z ryže (je toho plný youtube)...
Ale ja by som recept poopravil ....
Recept : Premyť ryžu natural. Namočiť ju na 12 hodín, v tej istej vode (vymeniť nebude treba) ju rozmixovať v mixéry po dobu 2 minút (aby ju rozmixovalo čo najlepšie), nechať kvasiť v izbovej teplote 3 dni, pričom denne 1-2x rozmixovanú ryžu natural vo vode premiešať.
Po vykvasený vodu zliať, ryžu vyhodiť (bude tam už málo živín na to, aby ju človek jedol), alebo dať do kompostu.
Takto vykvasená "ryžová voda" je vraj super prospečná aj pre rastliny (ako hnojivo)... Tu sa ale bavíme o jej používaní na pokožku hlavy, resp. na pokožku hlavy a na vlasy.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Po týdnu bez chleba a rohlíků zmizela lupénka ve vlasech a mizí i seboroická dermatitida kolem úst. Nejhorší /mokvající/ pokožku jsem měl v době pravidelné konzumace těstovin / houskových knedlíků. Je třeba vyřadit všechny potraviny, po jejichž snězení vás svědí hlava, třeba i průmyslově vyráběné mléčné výrobky. Několik let nejím cukrovinky a nesladím, avšak prakticky žádný efekt. Prozatím střídám sacharidové přílohy s čerstvou jablečnou a mrkvovou šťávou, která se rychle vstřebává a neživí potvory v zažívacím traktu. Tak třeba se mi teď podaří zachránit i tu kštici.

Tak obilí je velký problém to zde opakuji stále dokola, ale tak rychlé výsledky to gratuluji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 7:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Dedične (obaja dedkovia) sa mi prerieďujú vlasy na zadnej strane temena hlavy. Hnevá ma to, asi k tomu prispelo aj užívanie kreatínu (pár mesiacov v roku, prvý krát v 21. roku života), ktorý vraj násobí DHT v organizme, a ten je zodpovedný za ztenčovanie a vypadávanie vlasov u jedincov, ktorí k tomu majú aspoň čiastočnú preddispozíciu, že by mohli plešatieť v strednom a vyššom veku.
Kreatín už teda NEPOUŽÍVAM, a už nikdy nebudem...
Ale späť k tomu, čo sa chcem spýtať.... Čítal som, že ako blokátor DHT funguje kofeín, ideálne napr. vo forme kávy. Rozhodol som sa teda pred mesiacom a pol vyrobiť si kávovú tinktúru (1:5 ...zrnková káva : alkohol), nechal ju dozrieť 21 dní.
Už 2 týždne používam takú tinktúru na celú vlasovú časť (pekne to vonia), v objeme asi 15ml. DENNE. Na vlasy si dám veľký sáčok, a na to čiapku. Asi 2 hodiny denne mám teda doma čiapku.
Otázka znie : Dostane sa mi takto kofeín a alkohol do krvi vo väčšom množstve, ako keby som tých 15ml kávovej tinktúry vypil ? ... Dávam si to na hlavu už 2 týždne, a nepociťujem ani "nabudenie" z kofeínu, a už vôbec nie nejakú možnú "opilosť". Dávam to priamo na hlavu (riešim totiž vlasový problém), nechám pôsobiť 2 hodiny... Je to blízko mozgu...tak ma to zaujíma.
Ďakujem pekne za odpoveď.

Alkohol se pokožkou zase tolik nevstřebává, spíše působí jako píst a při vypařování tlačí do pokožky účinné látky. Každopádně lépe by vám fungovalo užívání DHEAS, to by to blokovalo poměrně spolehlivě a pak to umí bylina saw palmetto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát dub 14, 2017 8:32 pm 
Offline

Registrován: pát dub 14, 2017 8:28 pm
Příspěvky: 1
Našel jsem tento článek a vypadá to, že by Minoxidil mohl skutečně fungovat. Máte zkušenosti?
https://nanogen.cz/minoxidil/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
martin_555 píše:
Našel jsem tento článek a vypadá to, že by Minoxidil mohl skutečně fungovat. Máte zkušenosti?
https://nanogen.cz/minoxidil/

Jako reklama asi dobrý, ale jinak podle všeho k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pon čer 05, 2017 8:35 pm 
Offline

Registrován: pát čer 21, 2013 11:07 am
Příspěvky: 25
Dobrý den, prosím o radu. Co vám pomohlo na vypadávání vlasů? Které potraviny nebo doplňky stravy máte ozkoušeny a můžete je doporučit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2017 9:13 pm 
Offline

Registrován: úte dub 25, 2017 6:25 pm
Příspěvky: 7
Za mě jednoznačně urinoterapie. Mám živě v paměti tu úzkost, když jsem ráno vyčesávala chomáče vlasů. Odkládala jsem mytí co to šlo, česala se maximálně jednou denně. Nemohla jsem to vystát. Nutno říct, že u mě to bylo způsobeno především malnutricí, takže dost asi pomohla i změna stravy. Určitě je vhodně popřemýšlet, co padání způsobilo. Celkově stav vlasů a nehtů odpovídá tomu, jak jsme se stravovali, či co jsme prožívali zhruba před třemi měsíci, tak by možná neškodilo zapřemýšlet, zda v té době nedošlo k nějaké změně. Když se vrátím k té urinoterapii, ač to zní neuvěřitelně, k redukci padání u mě došlo už po první aplikaci. Teď to zní jako reklama, ale nebojte, je to zdarma a můžete se spolehnout čistě na vlastní zdroj. \":lol:\" Partyková doporučuje masáž pokožky urinou odstátou do 6 dní, nechat 30 minut působit a opláchnout vodou. Abych se přiznala, osobně jsem postup příliš nedodržovala. \":oops:\" Používala jsem i čerstvou urinu a vlasy potom jemně umyla přírodním šamponem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2017 9:17 pm 
Offline

Registrován: stř srp 21, 2013 10:18 am
Příspěvky: 13
Ahoj, zkus si dělat různé zábaly, jíst vitamíny, nebýt ve stresu. Mně pomohl kokosový olej + jsem jedla Forcapil - obsahuje všechny potřebné vitamíny pro zdravé vlásky(vitamín D,B, Biotin, Zinek, Keratin...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 07, 2017 9:32 pm 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2014 2:11 pm
Příspěvky: 4
Též s ním mám dobré zkušenosti. Vlasy mám vyživené a vypadají zdravě. Tady píší www.forcapil.cz že je dobrý i na nehty. Chce to vyzkoušet. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: čtv čer 08, 2017 10:54 pm 
Offline

Registrován: úte dub 15, 2014 10:56 am
Příspěvky: 17
I já mám s vlasama problém. Snažím se jíst zdravě a vyložené potraviny určené na vlasy, bohužel mi to nezabírá. Dost uvažuji že ten Forcapil také zkusím. Kolegyně si ho chválila, že jí zastavil padání…


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 09, 2017 7:49 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Niccolka, Miike.... Obe zaregistrovane pred troma rokmi, jeden den po sebe... "Vobec" sa nejedna o jednu a tu istu osobu...."vobec".... \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz